Някои мисли за провайдърите и моя опит като провайдър

Zulutrade.com е един от най-големите сайтове за forex сигнали. В този раздел са събрани както, коментари за системата като цяло, така и мнения за отделни доставчици на сигнали от Zulutrade
Phoenixheart
Регистриран: 17 дек 2012, 17:41

Някои мисли за провайдърите и моя опит като провайдър

Мнение от Phoenixheart » 18 мар 2013, 16:31

От днес вече не следвам Qurenix:
http://www.zulutrade.com/trader/116674
след като за трети пореден път наруши правилото си да не отваря повече от 5 позиции наведнъж. В една от другите теми има дискисуя за топ провайдърите как нарушават стратегиите си и реално, ако някой иска да се предпази и сложи ограничения се получава, че изпуска голям брой печеливши сделки и остава с губещите. От друга страна почти всички провайдъри се опитват да компенсират лошите сделки което логично при липса на късмет води до катастрофи и марджин кол. Една задача, проверете съдбата на всички, които са стигали до номер едно и ще видите, че повечето са вече с отрицателни баланси или са докарвали толкова голям DD, че са нулирали сметките на голям брой от последователите си. Също, ако разгледате големите провайдъри с опит над 2 години, ще видите, че почти всички в някой момент са допускали DD от по няколко хиляди пипса.

Така, от друга страна аз като провайдър следвм много различна стратегия в сравнение с другите провайдъри, като:

макс брой позиции: 1
макс DD: 500 пипса
стоп и лимит: 500 пипса
време за позиция: макс 1 месец

В една съседна тема казаха, че това не е стратегия, с която може да се напредне в класирането и са прави. Зулу харесва провайдъри, които правят много на брой сделки и съответно генерират много комисионни. Това разбира се е и в интерес на провайдърите. Те също получават комисионните си на база броя сделки, но само ако в края на месеца са на печалба. Затова например някои провайдъри спират да търгуват в средата на месеца ако имат добра печалба или са близо до нулата. Някои са направо нагли - виждал съм топ провайдъри да отварят едновременно позиции в противоположни посоки.

Да се върнем на комисионните. В момента единствения ми последовател съм аз самия, т.е. следвам собствените си сигнали. След малко над един месец следване имам една затворена сделка с live сметки. Комисионната ми е $0.05, AAAFX или Zulutrade са прибрали малко над тази сума. Т.е. ако имах 1000 последователи с по 0.01 лота всеки, за последния месец бих прибрал $50. За сравнение, Qurenix при същия 1000 последователи и 10 сделки днес би прибрал 10 пъти повече и то само за един ден. AAAFX или Zulutrade също биха прибрали 10 пъти повече:

http://www.zulutrade.com/trader/139219

И всички са щастливи, и провайдър, и брокер, и последователи докато в един момент късмета на провайдъра не свърши и последователите не получат марджин кол...

И това деца се повтаря отново и отново с години.

Само да уточня, не ви агитирам да ме добавяте като провайдър. Добра идея е да добавите някой, ако е показал поне 4-5 месеца добри резултати. В смисъл, следвам себе си само защото си имам доверие :grin:

И според мен доверието е най-важното тук. По-точно доверието, че провайдъра ще си следва стратегията и никога няма да се отклонява от нея. Това последното почти всички провайдъри не го спазват. И така, какво мислите?

zlatin2000
Регистриран: 05 яну 2013, 14:33

Re: Някои мисли за провайдърите и моя опит като провайдър

Мнение от zlatin2000 » 18 мар 2013, 16:53

Добре,защо не отваряш до 5 сделки добавки,в посока първата,така поне ще увеличиш комисиона. Демото нали влиза и то в броя на последователи,т.е total=live+demo,нали така.От тия 1000 сигурно 1/2 са на демо.Трябва да си железен да не отваряш повече за комисинни.

zlatin2000
Регистриран: 05 яну 2013, 14:33

Мнение от zlatin2000 » 18 мар 2013, 16:57

А и мисля,че с по 1 сделка много бавно ще качиш стълбицата,все пак трябва да отидеш напред да те забележат,да се закачат повече и тогава вече да си спазваш
правилото.Все пак целта е пари да се печелят,

Потребителски аватар
тъпото копеле
Регистриран: 10 фев 2011, 09:55

Мнение от тъпото копеле » 18 мар 2013, 17:53

Phoenixheart написа: И така, какво мислите?
Прав си за всичко, което си описал, самата система на зулу е недъгава и съответно ражда "изродени" провайдъри и заблудени последователи.
За да те види някой, ще трябва, както казва Златин, да вдигнеш броя на сделките, една и съща позиция поне да я дублираш, всички го правят. Тия бомби, които ти стоят в другите акаунти също не са хубаво нещо, направи си един чисто нов акаунт.
Или пък 20, сега един грък атакува с 16 акаунта едновременно. Цялата работа е кой по-хитра схема ще измисли. :grin:
Встрани от майтапа, сделките ти са много малко на брой за да имат статистическа стойност, трябва да станат поне 200 и нагоре, но ако си затворим очите за тая работа, показателите ти са в пъти по-добри от Ками, мами и бест плеъри, които до един са с отрицателно очакване на сделка, а ти с +8.7 пипа.
Малък провайдерски Тип: малък дроудаун се постига много лесно, тъй като зулуто смята разлика между баланс и икуити в края на деня, съответно ако нямаш такава отрицателна, нямаш и дроудаун. Ако затваряш всяка сделка в рамките на деня, дроудауна ти ще си е кръгла 0. Прекрасно, нали?

Phoenixheart

Мнение от Phoenixheart » 20 мар 2013, 16:30

zlatin2000 написа:Добре,защо не отваряш до 5 сделки добавки,в посока първата,така поне ще увеличиш комисиона. Демото нали влиза и то в броя на последователи,т.е total=live+demo,нали така.От тия 1000 сигурно 1/2 са на демо.Трябва да си железен да не отваряш повече за комисинни.
Така DD става 5 пъти по-голям и не биха ме намирали хора, които например търсят 2 или 1 сделки наведнъж. От друга страна трудно някой би повярвал на "сега правя по 5 сделки докато кача позиции, но после смятам да спра".
zlatin2000 написа:А и мисля,че с по 1 сделка много бавно ще качиш стълбицата,все пак трябва да отидеш напред да те забележат,да се закачат повече и тогава вече да си спазваш
правилото.Все пак целта е пари да се печелят,
Така е, бавно се качва, но миналата седмица проверих топ 20 провайдъри по капитал, който ги следва и видях, че 6 са извън топ 500 в общото класиране.
тъпото копеле написа:
Phoenixheart написа: И така, какво мислите?
Прав си за всичко, което си описал, самата система на зулу е недъгава и съответно ражда "изродени" провайдъри и заблудени последователи.
За да те види някой, ще трябва, както казва Златин, да вдигнеш броя на сделките, една и съща позиция поне да я дублираш, всички го правят. Тия бомби, които ти стоят в другите акаунти също не са хубаво нещо, направи си един чисто нов акаунт.
Или пък 20, сега един грък атакува с 16 акаунта едновременно. Цялата работа е кой по-хитра схема ще измисли. :grin:
Встрани от майтапа, сделките ти са много малко на брой за да имат статистическа стойност, трябва да станат поне 200 и нагоре, но ако си затворим очите за тая работа, показателите ти са в пъти по-добри от Ками, мами и бест плеъри, които до един са с отрицателно очакване на сделка, а ти с +8.7 пипа.
Малък провайдерски Тип: малък дроудаун се постига много лесно, тъй като зулуто смята разлика между баланс и икуити в края на деня, съответно ако нямаш такава отрицателна, нямаш и дроудаун. Ако затваряш всяка сделка в рамките на деня, дроудауна ти ще си е кръгла 0. Прекрасно, нали?
Бомбите никой не ги гледа, в топа е пълно с хора по няколко лоши акаунти, но никой не прави на въпрос. Броя на сделките не мисля, че трябва да бъде голям, има сред първите някои, които правят по 4-5 сделки на месец само. Иначе си напълно прав за вратичките, зулуто те подтиква за don't play the game, play the system.

Потребителски аватар
тъпото копеле

Мнение от тъпото копеле » 20 мар 2013, 17:53

Phoenixheart написа:Бомбите никой не ги гледа, в топа е пълно с хора по няколко лоши акаунти, но никой не прави на въпрос. Броя на сделките не мисля, че трябва да бъде голям, има сред първите някои, които правят по 4-5 сделки на месец само.
Прав си за бомбите, знаех че не влияят на ранкинга, но си мислех, че поне възпират последователите, оказва се, че съм надценил инстинкта им за съхранение - f8 има още сигурно 50 акаунта, от които половината с бомби и на никой не му пука.
За броя на сделките имах предвид, че са малко за статистика за търговията ти, а иначе е желателно да са повече само за да растеш по-бързо в пипове.

Phoenixheart

Мнение от Phoenixheart » 21 мар 2013, 16:36

Наа, не ми е цел да раста бързо в пипове и класиране. Целта ми е да показвам стабилност и постоянство в резултатите. По-несамоубийствено настроените последователи търсят такива провайдъри. Имам и доста време да напредна в класирането, едва ли някой би ме следвал в следващите 2-3 месеца.

Потребителски аватар
me4a_kryv
Регистриран: 02 авг 2010, 16:41

Мнение от me4a_kryv » 21 мар 2013, 20:48

Аз мисля че провайдърите са пълни провайдъри, хора който никога са нямали пари няма и да имат защото са какво...
ай наздраве :drinks:
Когато разумът се намеси интуицията отлита.

Phoenixheart

Мнение от Phoenixheart » 22 мар 2013, 15:07

така, видяхте ли, че се напредва добре и с големи и дълги сделки 8-) току що един провайдър скочи от 88 на 2 място само с 1 сделка

Потребителски аватар
тъпото копеле

Мнение от тъпото копеле » 22 мар 2013, 16:21

Че този има два пъти повече сделки от кама-спот за почти същото време.
Вписва се идеално в системата на зулу за чевръст провайдър.

Потребителски аватар
GMichov
Регистриран: 21 сеп 2011, 14:28

Мнение от GMichov » 22 мар 2013, 17:00

Ама то и за каква сделка само говорим....

1,582.4 pips
$16,609.98

тотал : 11,303 pips
$174,805.41

определено си заслужава!!

Потребителски аватар
тъпото копеле

Мнение от тъпото копеле » 03 апр 2013, 17:31

Добре си ги подбрал, и тримата имат плюсово очакване на сделка.
Лошото е, че всичките са на 2 пъти повече пипове от средното очакване на стратегиите им и последните двама имат твърде малко сделки за коректна статистика.
ForexSleep е най-съмнителния с многото дублажи на един и същи вход, a и от 11000 пипа има 6500 направени с една сделка в евро/йена. Не му е мястото при читавите.
Реалният дроудаун на такива които ползват стопове интрадей е в пъти по-голям от обявеният от зулу, обратно на гридерите и мартингейлите, които пък имат по-нисък отколкото пише в профила им, т.е. ще трябва да си съобразиш лотовете и риска с реалните цифри: 730, 230 и 120 вместо обявените 314, 100 и 49, вероятно си наясно с тая работа.
Успех!

Phoenixheart

Мнение от Phoenixheart » 03 апр 2013, 19:26

Да, последните двама имат наистина малко сделки, но това са им стратегиите на хората. Някои от списъка не ги избрах точно защото имат много сделки и по 3-4 пипса на сделка, предпочитамда е над 20.
ForexSleep го добавих защото ми харесва малкия му стоп от 20 пипса на сделка който слага и отговаря на всички коментари. Засега ми вдъхва доверие и дори без големите сделки има добри резултати. Това си му е и част от стратегията, която наистина ми харесва - ниска толерантност към загуби и остава печелившите позиции отворени. Повечето са точно обратното и обикновено не свършват добре.

Phoenixheart

Мнение от Phoenixheart » 09 апр 2013, 16:07

Влезнах за първи път в топ 2000:
http://www.zulutrade.com/trader/139219

също като последовател разкарах
http://www.zulutrade.com/trader/126852
прекалено ме дразни вече

и добавих този
http://www.zulutrade.com/trader/150767

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
23 получени
109 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 10 апр 2013, 22:20

Phoenixheart написа: и добавих този
http://www.zulutrade.com/trader/150767
Този е стартирал много добре, но е твърде рано закаквито и да било заключения.

Едва ли ще повтори успеха на The best player, който за 5 седмици събра $5 милиона капитал, но ако продължи още няколко седмици, може да го наподоби.
Модератор

Phoenixheart

Мнение от Phoenixheart » 15 май 2013, 16:06

Ъпдейт на представянето ми:

- Влезнах стабилно в топ 1,500, днес съм 1,220-ти
- Увеличих броя на позициите на 3
- Затворени позиции за 1,224 пипса, отворени позии на плюс 371 пипса
- Имам първи демо последовател
- Лайв последователя ми още ме следва, но в сетингс е избрал да не получава сигналите ми. Разбираемо след като само за ден баланса му спадна от 11,000 на 2,800 долара. Човека следва към 20 последователя.

Ироничното е, че когато започнах да се рекламирам във форума на зулуто и получих първите си два последователя имах печалба от 862 пипса, а сега имам един демо последовател и един активен, който не ми получава сигналите. Е, поне продължавам да си правя пари от това, че и сам си следвам сигналите.

Потребителски аватар
ekstraboy
Регистриран: 05 май 2013, 23:10

Мнение от ekstraboy » 15 май 2013, 16:39

Идеята на zulutrade е да позволиш на някого да извършва сделки вместо теб, или просто да наблюдаваш сделките му и ти сам да си прецениш кои да избереш. И заплаща ми се нещо за да следваш някого ?

Phoenixheart

Мнение от Phoenixheart » 15 май 2013, 17:15

Можеш в натройките да си избереш всяка валутна двойка дали да я копираш и с колко. Като следваш някого не плащаш нищо, просто копираш неговите резултати. Провайдъра от своя страна прибира комисионна от всеки в размер на 0.5 пипса на лот, т.е. EUR/USD за един последовател с 0.01 лота се прибират към USD 0.05.

Пуснах тема тук, ако ти се чете:
http://www.investor.bg/forum/showthread.php?t=14334

Потребителски аватар
GMichov
Регистриран: 21 сеп 2011, 14:28

Мнение от GMichov » 03 юни 2013, 13:29

@ ekstraboy - ами идеята е и двете неща :grin:
като цяло нещата са доста прости - следвая провайдер и колкото иская мнегови сделки. може да ограничиш какато и сделките така и валутите които искаш да следваш. колкото за схемата за заплащане (с всеки един брокер, освен aaafx) плащаш комисионни от 0,5-3,5 пипса в зависимост от брокера...там си теглиш чертата и си определяш сам. :grin:

Отговори

Върни се в “ZULUTRADE FOREX СИГНАЛИ”