highway to hell... ehh heaven :))))

Малко място, където да си споделям лиричните отклонения. Чисто практически постове по най-различни теми от търговията... ако ми се получат ;)
Потребителски аватар
phillips
Регистриран: 02 сеп 2010, 12:49

Re: highway to hell... ehh heaven :))))

Мнение от phillips » 06 дек 2011, 14:23

Bombe написа:...Не разбирам на картинката кой фрейм е и как е мащабирана, но ако е минутка, това шиене с вземането на всеки сигнал в двете посоки дава положителен резултат само, когато се вдигне амплитудата на моносуинговете. В малко по-тесен рейндж, шамарите започват да плющат начесто :grin: Казвам тези неща, защото за един незапознат с този стил на търгуване, може да изглежда, че парите валят. А пък то изисква много скрийнтайм да разбереш кога паразът е влязъл в подходящ за търгуване мод...
паунд, 5-минутна...
е не знам дали е точно всеки сигнал... както виждаш съм порпуснал малко, а и грешни има...
моносуингове? що е то полисуинг?
иначе си напълно прав, в тесен рейндж една трендследваща стратегия издава багажа за момент ;)...

ама какви пари валят, още много вода има да изтече до тогава :grin:... картинката единствено показва че карането по магистралата е доходоносно... понякога се навлиза в насрещното, понякога се обърква изхода... а и никой не е казал, че задължително трябва непрекъснато да сме на магистралата... именно там е фокуса, като влезеш и видиш че си в насрещното, излизаш... ако си с движението си караш спокойно, докато не видиш нещо неуместно по пътя, което да подсказва смяна на посоката... ако пък ти се струва че всички са полудели и всеки кара накъдето си реши, си търсиш друга магистрала ;)...
pink martini every day keeps the doctor far away

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 06 дек 2011, 14:59

zezo написа:...Защо между 11- та и 12 сделка нямаш нито едина къса позиция?
phillips написа:...после съм бил стресиран за търговия, или, още по-вероятно, съм ходил да обядвам ;)...

Потребителски аватар
Bombe
Регистриран: 25 сеп 2010, 21:46
1 получени

Мнение от Bombe » 06 дек 2011, 15:04

phillips написа: моносуингове? що е то полисуинг?
Филипс, "моносуинг" - така си нарекох фрагментите от суинга, които са непрекъснати в една посока. Не съм срещнал никъде как се нарича, затова си го кръстих по най-интуитивния за мен начин. Полисуинг няма. Има "нормален" суинг. :smile:
В тренд всичко работи.

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 06 дек 2011, 21:23

zezo написа:...И на мен не са ми ясни доста от сдлеките...
ето малко превод цецо ;)...

2 - там, защото съм достигнал първа цел от 10 пипса... къса, защото всъщност е затваряне на половината от покупката (1)...
4 - затварям половината къса (3)
5 - да, тук просто съм натиснал бутона реактивно, без да изчакам пробив... което в случая се е оказало прибързано... но понякога не чакам пробив, влизам в движение ;)...
6 - тук просто затваряме дългата (5)
7 - ами пак дълга, да си поправя лошата дълга от предишния бар :)
8 - закривам първата половина на дългата (7)
10 и 11 са закриване на късата (9) на 2 части...
13 и 14 са закриване на дългата (12) на 2 части...
15 - това е вероятно реакция на бързо движение... ако искаш го разглеждай като 2Б модела ;)...
16 и 17 са затваряне на късата (15) на 2 части...

цецо, дай да не говорим за обеми, че ще насъскаме пак някои подозрителни никове :)... какво значение има обема?... обемите са по-малки от стандартната ми търговия при евро.долар...
сега ще се опитам да извадя статистиката от тоя ден в пипсове и ще ти кажа колко са ми донесли сделките ;)... просто имай предвид че където пиша buy или sell 2, там е вход в позиция, а където стои buy или sell 1, това е изход с половината обем от позиция...

твоите входове са напълно адекватни... всъщност най-често това е начина да се върви по течението... просто аз имам малък проблем с пробивите... ритейл-форекса, със всичките му мета-плъгини, танцуващи спредове, измислени котировки и пр. са ме направили свръх-параноичен при пробиви... ако е на борсата с реални обеми става, но тук предпочитам да съм по-агресивен... да влизам преди пробива, което пък ми вдига риска... но пълно щастие няма, нали знаеш...

излизането от сделките ни тушира нас търговците... всеки може да влезе :)... обаче резултата от мача е виден след излизането... та там трябва да се трудиш... пробвай варианти, за да си намериш пасваща на профила ти тактика... примерно изход на части... или с твърда цел... или с плаващ стоп... или с процентно съотношение от рейнджа и пр.... но най-важното е да се научиш, след като влезеш, ако не върви, излизай... ако върви, стой здраво, докато не стане очевадно че няма да е тази посоката на движението...

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
12 получени
6 дадени

Re: highway to hell... ehh heaven :Пазарен пулс

Мнение от saxsten » 06 дек 2011, 22:23

Пазарния пулс и кога точно пазарът се извърта от тренд в рейндж и обратно ,и до кога ще бъде в едното или в другото е тема много дискутирана и нееднозначна
По доло пускам извадки от една съседна тема с мнения по въпроса
Последна промяна от saxsten на 06 дек 2011, 22:29, променено общо 3 пъти.
Форекса е оръжие за масово поразяване

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
12 получени
6 дадени

Re: highway to hell... ehh heaven :Пазарен пулс

Мнение от saxsten » 06 дек 2011, 22:23

Направих си труда да пусна извадките от дискусията за пазарния пулс която възникна случайно в съседната тема :
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=17 ... 336#p32336
======================================================
saxsten написа:
Открих че при еврото
обем умножен по пипс е около 10 пъти повече от Хай - лоу за конкретния бар Това значи че цената обхожда средно 10 пъти бара нагоре надоло преди да се кротне нанякъде.
............................................
S.Zhelev написа:saxsten, ако беше така, щяхме да правим по милион до обяд и следобяд да си го харчим.

Това значи, че цената прави 10 тика за да измине 1 пипс, а не че бара се обхожда по 10 пъти отгоре до долу.
...................................................
saxsten написа:Е не ме разбирайте буквално де
Точно така е на един реален пик около десет фалшиви - лоша работа
Става дума за следното:
Когато цената ходи нагоре надоле тя прави пипсовеДо тука мисля е ясно.
Да ама тя не ги прави изведнъж ,а за да направи един реален пипс горе доло изразходва средно около десет ,да ги наречем фалшиви пипса по 5 нагоре и по 5 -6 за надоло и така се преместила вече с един пипс.
Така :
От тука нататък правиме следното.Броя на тиковете в бара , което не е нищо друго освен обема умножаваме с един пипс или пойнт както Ви харесва, и получаваме една Виртуална цена, която да е , като да е колко да би се преместила цената ,ако всичките тикове на обема бяха само в една посока.
Следвателно експеримента дава, че броят на тиковете /по един пипс за всеки тик/ , като абсолютна стойност в цена е около десет пъти по голям от реалното придвижване между хайд и лоу.За това и казвам че само около 10% от тиковете в обема на бара участвуват и формират някакво реално отместване на цената.Останалото е плява.

...........................................................
от katilarium » 29 Ное 2011, 07:53 Мдаааа,
аз го разбирам че на дневна вола от 130-140 пипса,в действителност имаме ефективно движение от едва 10-15 пипса ...т.е скъсва се от мърдане,а дневния клоуз е едва на 10-15 пипса от опена.
...............................................
saxsten » 30 Ное 2011, 02:04
Колкото повече се замислям толкова повече се убеждавам че това наблюдение е доста фундаментално.
Например дали няма место следното:
След като ефективноста е около десет процента то и времето за промяна на цената не би трябвало да е по малко от това.
Времето за ефективно изменение на цената трябва да е в рамките на 10% от стоиноста на бара в тайм-фрейма на който търгуваш
Това значи за М1 5-6 секунди.За Н1 5-6 минути и тн.
Сега по подробно за да не възникнат отново недоразумения.
Например ,ако търгуваш на Н1 и забележиш фигура ,съпротива ,подкрепа дивергенция или каквото и да е ,което те провокира да направиш сделка, не я прави веднага а изчакай 10% от времето на барчето с което търгуваш.
В случая за Н1 са около 5-6 минути
Ако и след това "нещото " е още на графиката действай.
Както виждате тук се засяга един много сериозен и фундаментален въпрос
за РИТЪМА НА ПАЗАРА в зависимост от тайм-фрейма с който работиш
...................................................
anonimen komardjia » 30 Ное 2011, 06:25
за часовата не знам как е, но за М1 се наблюдават повтаряща се продължителност, отнасяща се към дължината на предходното на нея (фигурата) движение. Повтарящата се продължителност е в граници - за краткост наречено от профитата "тайминг".

.......................................................................
saxsten »Шегата на страна При М1 рейнджа е малко изкуствен , може би.Преди време изследвах средната волативност за различните тайм-фреймове при еврото за период около 500-1000 бара.По памет за М1 тя е около 1 пипс което сам разбираш е доста малко.Когато скъсиш броя на барчетата се вдига естествено но тогава не се знае с колко да скъсиш дали да са 50 ,25 ,или по малко барчета.Това е неизследвана територия.При по-големите - Н1 средната волативност е около 10 пипса , при Н4 е 15-21 пипса и тн.
При тях какво е рейндж е ясно,щом си под средната волативност значи си в рейндж.
..............................................
от Марк Трендов » 30 Ное 2011, 11:42
В наблюденията ти сигурно има нещо вярно, но аз не смятам, че в този вид те биха имали практическа стойност. Кои точно 10% от времето на бара смяташ да изчакаш - първите, последните или някъде посредата?
...............................
saxsten написа:
Не е задължително 10% от времето на барчето непременно да ги чакаш в същото барче.Началото на броенето е когато решиш че ще имаш сделка -края на броенето е когато я осъществиш.Това значи, че можеш да започнеш в едното барче и да приключиш в следващото, стига времето между това да е около 10% от големината на барчето в тайм -фрейма с който работиш.Освен това е задължително фигурата на графиката която те е провокирала, за да направиш сделката още да си е там след като 10% от времето са изтекли.

==============================================================

Ще речете защо Ви занимавам с всичко това.
Ами много просто
Ако хипотезата е вярна въпросът за изхода от сделката може да се реши до някъде механично.
Например за търговията на М5 в примера на Филипс където 10% от времевото бърче е 30 сек .,кога трябва да влезем или излезем според горната хипотеза.
Според мен изхода трябва да е не по рано от 30 сек след като си забелязал че цената върви срещу теб.Така би трябвало да е и със входа. Смяташ че цената ще върви в твоята посока изчакваш около 30 сек и ако още върви в твоята посока отваряш сделка и през всеки 30 секунди проверяваш дали още си спазва посокота.
Разбира се всичко това е много схематично и не е повече от хипотеза .
За жалост не всички хипотези се превръщат в теореми :grin:
Последна промяна от saxsten на 06 дек 2011, 22:37, променено общо 2 пъти.
Форекса е оръжие за масово поразяване

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 06 дек 2011, 22:25

цецо, ето отчета по сделките:

1 - вход на 1.55259, 2 - първи изход 1.55361, 3 - втори изход 1.55528
т.е. +18.55 пипса

3 - вход на 1.55528, 4 - първи изход 1.55374, 5 - втори изход 1.55188
т.е. +24.7 пипса

5 - вход на 1.55188, 6 - изход на 1.55086
т.е. -10.2 пипса

7 - вход на 1.5514, 8 - първи изход 1.5526, 9 - втори изход 1.55507
т.е. +24.35 пипса

9 - вход на 1.55507, 10 - първи изход 1.5542, 11 - втори изход 1.55514
т.е. +4 пипса

12 - вход на 1.54955, 13 - първи изход 1.55081, 14 - втори изход 1.55138
т.е. +15.45 пипса

15 - вход на 1.55194, 16 - първи изход 1.55117, 17 - втори изход 1.54916
т.е. +17.75 пипса

или общо от тези сделки +94.6 пипса

мисля че не е лошо, като се има предвид че рейнджа на тази сесия е под 80 пипса ;)... т.е. успели сме да изкривим пространствено-временния-континуум :grin:
на такива дни им викам идеални аз... обикновено съм много доволен и с 75% от рейнджа... 50% са целта... 10% са ок... всичко под това вече е слаб ден ;)...

zezo
Регистриран: 05 авг 2010, 10:09
1 дадени

Мнение от zezo » 07 дек 2011, 10:00

Phillips, благодаря за изчерпателния отговор сега вече са ми ясни сделките и ползата от този начин на търгуване :wink:

Потребителски аватар
anonimen komardjia
Регистриран: 23 юли 2010, 17:25

Мнение от anonimen komardjia » 07 дек 2011, 22:49

Fillips добър вечер!
Гледам, че толкова много писахте за паунда, а беше достатъчна една снимка на позициите, как са разположени по екрана (на една минутна например)

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 08 дек 2011, 10:11

анонимен, добро утро ;)

много ли са 5-6 поста :)... ами ние с графиката започнахме, за да е нагледно... ако се върнеш няколко поста назад, ще я видиш ;)

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 08 дек 2011, 13:19

ето как е възможно да се плува в паунда и преди важни новини :)...

сега отивам да хапна, и после нападаме лихвените съобщения ;)
Прикачени файлове
pound river.PNG
pound river.PNG (21.58 KБ) Видяна 2487 пъти

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 09 дек 2011, 11:29

реката си тече всеки ден... само веднъж да се научим да плуваме ;)...
Прикачени файлове
short.PNG
short.PNG (9.35 KБ) Видяна 2434 пъти
river again.PNG
river again.PNG (14.18 KБ) Видяна 2434 пъти

Марио Димитров
Регистриран: 10 авг 2010, 18:08
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 09 дек 2011, 12:05

Загледах се в оцветяването.
Прикачени файлове
10.gif
10.gif (8.28 KБ) Видяна 2414 пъти
Търгувайте това, което виждате на графиките

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 09 дек 2011, 13:36

Марио Димитров написа:Загледах се в оцветяването.
да, оцветил съм си биковите барове в синьо, а мечите в червено... доджитата жълти... хубава комбинация нали ;)...

a в другата тема няма ли да ми отговориш?... или само където "има" хляб за заяждане :grin:

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 09 дек 2011, 14:07

да си продължа мисълта...
другата част от късата успях да я затворя на малък + при новините... след което се метнах на дълги и даже успях да прибера малко профит на 2 части...
Прикачени файлове
ra_2.PNG
some action
ra_2.PNG (10 KБ) Видяна 2374 пъти

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 09 дек 2011, 14:37

после в рейнджа се опитах да се правя ма майстор и пробвах една къса, обаче бързо ме шибнаха през пръстите :grin:...
и после като чух че бомбето излиза от късото еврото, си викам това е моя сигнал, и се натоварих нагоре :)))))... веднага прибрах една част, друга прибрах на върха в момента, който стои... и последната си седи и си чака... мисля да я пренеса евентуално през новините, и след това приятен уикенд ;)...

общо взето плуването и днес се получава... да се чуди човек :grin:
Прикачени файлове
ra_3.PNG
still long pounds...
ra_3.PNG (11.53 KБ) Видяна 2358 пъти

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 09 дек 2011, 14:50

не се виждало че още имам дълга... ето банда, зелено значи дълга :)))... сложил съм специални черни кендъли, някой да не ми намира кусури на цветовете :grin:

чудя се само ще оцелее ли до понеделник?!...
Прикачени файлове
long pound.PNG
long pound.PNG (11.3 KБ) Видяна 2351 пъти

Потребителски аватар
Bombe
Регистриран: 25 сеп 2010, 21:46
1 получени

Мнение от Bombe » 09 дек 2011, 14:59

phillips написа:после в рейнджа се опитах да се правя ма майстор и пробвах една къса, обаче бързо ме шибнаха през пръстите :grin:...
и после като чух че бомбето излиза от дългото еврото, си викам това е моя сигнал, и се натоварих нагоре :)))))
:grin: :grin: :grin:
Поправих те на "дългото" евро. Филипс, аз след като нашляпах ордерите, се наложи да изляза да посвърша малко работа. Но ако бях пред компа, щях да хвана втори дълъг кабел почти точно като тебе (1.5643 vs. 1.56455).
П.П. Дали е възможно вместо отчета, да пренесеш ордерите върху картинката, че по-лесно се следят?
В тренд всичко работи.

Потребителски аватар
NYSERookie
Регистриран: 26 юли 2010, 14:56

Мнение от NYSERookie » 09 дек 2011, 15:14

phillips написа: .................
чудя се само ще оцелее ли до понеделник?!...

или ша оцелее или няма да оцелее :grin: :grin: :grin:

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 09 дек 2011, 15:25

Bombe написа:...Дали е възможно вместо отчета, да пренесеш ордерите върху картинката, че по-лесно се следят?
ее няма угодия бомбе :)... като сложа стрелки, анонимния не ги харесва, като пусна отчет, ти не ги харесваш :)))))) хайде уточнете се помежду си ;)...

платформата не е мт4 и не знам как се слагат сделките... обаче твоя приятел грийди, с който ги обсъждахме по скайпа каза че специално за теб ще ги сложи в неговата мт4... така че ето ти неговата графика, дано е полезна ;)...

http://prikachi.com/images/226/4124226n.jpg

Отговори

Върни се в “Phillips”