ТА - елементарен, сложен, всякакъв...

Малко място, където да си споделям лиричните отклонения. Чисто практически постове по най-различни теми от търговията... ако ми се получат ;)
vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
36 получени
6 дадени

EURCHF

Мнение от vgc » 10 яну 2012, 13:59

Аз освен че пиша роботчета се и забавлявам с ръчен трейд така че също влача едни миналогодишни позицийки в еврофранк и го споменавам само защото ще коментирам една идея на EURCHF_range експертчето чийто последен код е в в някоя от темите на форума, а заетата позиция си оказва влияние на преценката ми по всяка вероятност :smile: Като ретроспекция ЕА-та бе публикувана на 17.9.2011 и с подбраните във форума параметри направи около 2000 пипса за миналата година, а за тази все още леко тъпче на едно място:
EURCHF_range_M5.png
EURCHF_range_M5.png (117.88 KБ) Видяна 2042 пъти
Понеже по една или друга причина, ако има атака на 1.20 винаги може да цъфне волно или неволно някой шиш на графиката ни, то си мисля че 1.1990 като стоп ниво трябва да се намали. До къде точно е въпрос на вкус и силно зависи от представата за феърплей на любимият ни личен брокер. От друга страна приближавайки 1.20 си мисля че е добре да се слезе на минутната графика с цел по-добра експлоатация на ситуацията. Лично аз си мисля че ШЦБ ще държи 1.20 - най-важното за една централна банка е думичката "предвидимост" - веднъж "изненадаха" пазара и няма как да си го позволят втори път - въпросът за мен е атаката на нивото ако го има дали ще е съпроводена с игла и респективно тя колко дълга ще бъде. Или с две думи: слизаме на М1, но имаме едно на ум за евентуална игла под 1.20:
EURCHF_range_M1.png
EURCHF_range_M1.png (122.49 KБ) Видяна 2042 пъти
Форексът е полезен като ХОБИ

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
12 получени
6 дадени

Re: ТА - елементарен, сложен, всякакъв...

Мнение от saxsten » 10 яну 2012, 14:33

Евро/франк в ходе европейской сессии достаточно уверенно держится выше двадцать первой фигуры, которая содержит опционный барьер. По словам дилеров, на прорыве указанного уровня расположены массивные стопы. Однако сильный спрос на пары ощущается в области Chf1.2090, а затем и на Chf1.2050/30. К настоящему моменту евро/франк обосновался в области Chf1.2130. Тем не менее, сотрудники Barclays Capital считают, что лишь тестирование отметки Chf1.2165 позволит говорить об ослаблении давления на пару. Согласно их мнению, на данный момент в паре сохраняются риски снижения к Chf1.2050, а потенциально и к Chf1.2022. Текущий курс евро/франка Chf1.2133. Источник: Forexpf.Ru - Новости рынка Forex
........................................................
ПП
vgc

От първоначалния твой експерт при мен остана само условието :

iWPR(NULL,0,24,1)<-66 за buy
и
iWPR(NULL,0,24,1)>-34 за sell
Някак не успях да се оттърва от него, макар че се помъчих, признавам :grin:
Скапаното условие се оказа доста фундаментално
:grin:
Според мен ,то работи най-добре на М1 , а гледам че ти се мъчиш да работиш на М5.
Ако си запазил това условие в новия си вариант на експерта имай го предвид.
П о доло пускам един от вариантити на твоя експерт, който не само купува но и продава
Когато го направих възлагах доста надежди на него , но се оказа че дава много по лоши резултати от варианта ,в който само купува.
След това стигнах до извода че причината е в банката.
Поради нейната политика сделките купува са приоритет а експерта не знае това.
Успех !
Прикачени файлове
EURCHF_range._Buy_Sell.mq4
(5.8 KБ) Свален 103 пъти
Последна промяна от saxsten на 10 яну 2012, 15:05, променено общо 2 пъти.
Форекса е оръжие за масово поразяване

vgc
36 получени
6 дадени

Мнение от vgc » 10 яну 2012, 15:00

Saxsten мерси за инфото. Нищо не съм ръчкал по кода - само дето с приближаването към 1.20 апетитът ми за риск се увеличава :smile: иначе WPR-чето си е най-лесната оценка за диапазон на последните X минути и хем е супер простичко хем е доста ефективно в някои случаи :smile:
Успех.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
150 получени
250 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 10 яну 2012, 15:52

VGC, като смъкнем таймфрейма на 1 минута и при 5 пипса таргет не получаваме ли просто един грид? Не че има нещо лошо, даже си е перфектно :)

Само да уточня - аз ползвам твоя експерт на 5 минути със 7 пипса таргет, но не затварям позициите след 24 часа. Много рядко се случва между две позиции да има растояние повече от 7 пипса т.е. първо WPR слиза под -80 и чак тогава се изпълнява условието за 7 пипса разстояние за ордерите.

Потребителски аватар
phillips
Регистриран: 02 сеп 2010, 12:49

Мнение от phillips » 10 яну 2012, 16:00

S.Zhelev написа:За момент си помислих, че говориш за Марио Димитров, чак после схванах че иде реч за Драги...
а, той и нашия е супер-марио, особено вечер :grin:...
ама другият е по-интересен... и го подозирам че ни крои шапка... нищо интуитивно, просто заради германско-италианската любов :grin:... само не знам шапката зимна ли ще е или по към пролетна отива...
pink martini every day keeps the doctor far away

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 10 яну 2012, 16:22

vgc написа:...също влача едни миналогодишни позицийки в еврофранк...

...направи около 2000 пипса за миналата година, а за тази все още леко тъпче на едно място

...Лично аз си мисля че ШЦБ ще държи 1.20 - най-важното за една централна банка е думичката "предвидимост"...
ей нагушихте се с тоя суап и не ви пука :grin:... прав си, тая година повечко лотове иска щото все наопаки върви... ама досега поне носи...

мен единственото което ме притеснява е повода, по който си тръгва хилдебранд... в смисъл за вътрешна информация е нормално да те вкарат в затвора... от друга страна във форекса официално подобни правила няма... от трета страна да спечелиш 75к от търговия, при условие че заплатата му е в пъти по-голяма... и от четвърта, вътрешна информация да напусне швейцарска банка и да отиде при точния политик... тоя тоблерон ми се струва мухлясал малко...

така или иначе това е само анализ... по навик... реалността е че джордан е нашия човек и всички му стискаме палци да тропне убедително по масата и да каже: пода остава, даже по-лошо, отива на 1.50 :grin:

Потребителски аватар
S.Zhelev
150 получени
250 дадени
Контакти:

Re:

Мнение от S.Zhelev » 10 яну 2012, 16:37

phillips написа:реалността е че джордан е нашия човек и всички му стискаме палци да тропне убедително по масата и да каже: пода остава, даже по-лошо, отива на 1.50 :grin:
Saxobank Outrageous Predictions 2012 написа:
7 - SWISS NATIONAL BANK WINS AND CATAPULTS EURCHF TO 1.50

Switzerland’s persistency in fighting the appreciation of its currency will continue to pay off in 2012. After the dramatic failure of direct FX intervention in the market in 2009 and 2010 and after EURCHF threatened to destroy the Swiss economy with its death spiral towards parity in mid-2011, the Swiss National Bank and Swiss government finally joined forces to engineer an aggressive expansion of money supply and established a floor in EURCHF at 1.20. With Swiss fundamentals – particularly export related – continuing to suffer mightily in 2012 from past CHF strength, the SNB and government bear down further to prevent more collateral damage and introduce extensions to existing programmes and even negative interest rates to trigger sufficient capital flight from the traditional safe haven of Switzerland to engineer a move in EURCHF as high as 1.50 during the year, much to the chagrin of those who believe central banks can’t intervene successfully.
Да взема да махна лимитите на няколко дълги позиции :grin:

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 10 яну 2012, 16:50

vgc написа:...WPR-чето си е най-лесната оценка за диапазон на последните X минути...
%r си е готин индикатор... за някои задачи ми е малко странно като го използвам, щото клоузовете на малките фреймове, примерно М1, каква тежест толкова да имат?!...

та понякога се заглеждам по "чуждо" като остане време :)... например в началото на мисията "обери СНБ" тествах от време на време следния индикатор, идеята я четох в някакво списание, но пригодих според моите слаби възможности за мт4 :grin::
на стандартния CCI му замених следния ред
DevBuffer = sum*mul;
с
DevBuffer = iATR(NULL,0,5,i)/5;

с период 5 и с ниво на прекупеност 8 (по идеята) става добре за профит-таргети за скалповете на франка...

ако искаш хвърли му едно професионално око и виж дали е по-добър от %r... не съм се занимавал да ги сравнявам... но поне откъм мотиви, на мен ми звучи добре като осцилатор ;)

vgc
36 получени
6 дадени

Мнение от vgc » 10 яну 2012, 17:53

S.Zhelev написа:VGC, като смъкнем таймфрейма на 1 минута и при 5 пипса таргет не получаваме ли просто един грид? Не че има нещо лошо, даже си е перфектно :)
Да - доближава се почти на максимум до грид с тази разлика че при бързо и силно спускане и после връщане ще е направило само един вход и после ще изчака до момента в който барът с дълга долна сянка изпадне от рейнджа на WPR-а по време или ще влиза само при доближаване на долният му край. С други думи нюансът ще е при по-силно движение + разбира се и паузата в минути между два входа, а при кротко движение ще се държи като грид с лимитиран брой добавки.

fx rookie
Регистриран: 07 юли 2010, 09:38

Мнение от fx rookie » 10 яну 2012, 17:58

все ми се струва, че грешно го тълкувате това 1,20 ....
За мен никак не изключва възможността за ден-два, че и повече да слезе доста по-надолу. От това швейцарската икономика няма да пострада, но едно обиране на големи стопове си е съвсем в реда на нещата.

vgc
36 получени
6 дадени

Re:

Мнение от vgc » 10 яну 2012, 18:15

phillips написа:на стандартния CCI му замених следния ред
DevBuffer = sum*mul;
с
DevBuffer = iATR(NULL,0,5,i)/5;
с период 5 и с ниво на прекупеност 8

Предполагам че по този начин се е получило хващане на момента с повишена волатилност. В CCI DevBuffer май се използва за акумулиране на отклонението на цената спрямо мувинга и сменяйки го с iATR е визуализиран момента на повишена волатилност (голям бар за ATR си е голяма стойност докато при стандартен CCI той си е горе-долу нулево изменение на отклонението между тайпикъл прайс спрямо предходната стойност на мувинга). С други думи стандартния CCI за да се отклони му трябва насочено движение, а сменяйки ядрото му с АТР ни трябва повишена вола (може тя да е без изместване на цената). Не съм се пробвал да работя върху подобрен таргет при еврофранк - за съжаление свободното ми време е доста малко ...
Последна промяна от vgc на 10 яну 2012, 18:25, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
S.Zhelev
150 получени
250 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 10 яну 2012, 18:18

fx rookie написа:все ми се струва, че грешно го тълкувате това 1,20 ....
За мен никак не изключва възможността за ден-два, че и повече да слезе доста по-надолу. От това швейцарската икономика няма да пострада, но едно обиране на големи стопове си е съвсем в реда на нещата.
Аз съм по-склонен да мисля като VGC, евентуално слизане под 1.20 ще бъде тълкувано като нерешителност от страна на SNB и ще доведе до значителен спекулативен натиск. Мисля, че от централната банка все още помнят неуспешните си интервенции през 2010 и няма да рискуват отново да се стигне до такава.

Ама все пак трябва да се има предви, че така ми изнася да мисля в момента ;)

fx rookie
Регистриран: 07 юли 2010, 09:38

Мнение от fx rookie » 10 яну 2012, 18:34

така е, но една дълга седмична игла също ще е доста убедителна нали?
може да са решили да почерпят от опита на BOJ в миналото. :lol: :lol: :lol:

Марио Димитров
Регистриран: 10 авг 2010, 18:08
5 получени
3 дадени

Re:

Мнение от Марио Димитров » 10 яну 2012, 22:31

phillips написа:
S.Zhelev написа:За момент си помислих, че говориш за Марио Димитров, чак после схванах че иде реч за Драги...
а, той и нашия е супер-марио, особено вечер :grin:...
За Филипса-поясни си емотикона,моля?
Не че ти се заяждаш-не...ти си света вода,не напита :o :o :o
ти си и хляба и водата и ...изтрития пост на бест_сито.
Само за сиренето не стана ясно-какво е? :o :o
К`во не ти харесвам вечер или денем :o
Поне си пиша с името-не с марка електроуреди,а ти? :lol: :lol: :lol:
Последна промяна от Марио Димитров на 10 яну 2012, 23:01, променено общо 1 път.
Търгувайте това, което виждате на графиките

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 10 яну 2012, 23:00

Хм,
Мисля че така е по добре
DevBuffer = iATR(NULL,0,CCIPeriod,i)/CCIPeriod;
Ама за какво ще Ви послужи не знам. :-?

Код: Избери всички

//+------------------------------------------------------------------+
//|                                                                      CCI_ATR.mq4 |
//|                      Copyright © 2004, MetaQuotes Software Corp. |
//|                                       http://www.metaquotes.net/ |
#property copyright "Copyright © 2004, MetaQuotes Software Corp."
#property link      "http://www.metaquotes.net/"
//----
#property indicator_separate_window
#property indicator_buffers 2
#property indicator_color1 Red
#property indicator_color2 White
#property indicator_width1 2
#property indicator_width2 2
//---- input parameters
extern int CCIPeriod = 14;
//---- buffers
double CCIBuffer[];
double RelBuffer[];
double DevBuffer[];
double MovBuffer[];
double CCI[];
//| Custom indicator initialization function                         |
int init()
  {
   string short_name;
//---- 3 additional buffers are used for counting.
   IndicatorBuffers(4);
   SetIndexBuffer(1, RelBuffer);
   SetIndexBuffer(2, DevBuffer);
   SetIndexBuffer(3, MovBuffer);
   SetIndexBuffer(4, CCI);
//---- indicator lines
   SetIndexStyle(0, DRAW_LINE);
   SetIndexBuffer(0, CCIBuffer);

SetIndexStyle(1, DRAW_LINE);
   SetIndexBuffer(1, CCI);
//----
   if(CCIPeriod <= 0)
       CCIPeriod = 14;
//----
   SetIndexDrawBegin(0, CCIPeriod);

//---- name for DataWindow and indicator subwindow label
   short_name="CCI(" + CCIPeriod + ")";
   IndicatorShortName(short_name);
   SetIndexLabel(0, short_name);
//----
   return(0);
  }
//| Commodity Channel Index                                          |
int start()
  {
   int    i, k, counted_bars = IndicatorCounted();
   double price, sum, mul; 
   if(CCIPeriod <= 1)
       return(0);
   if(Bars <= CCIPeriod) 
       return(0);
//---- initial zero
   if(counted_bars < 1)
     {
       for(i = 1; i <= CCIPeriod; i++) 
           CCIBuffer[Bars-i] = 0.0;
           DevBuffer[Bars-i] = 0.0;
           MovBuffer[Bars-i] =0.0;
     }
//---- last counted bar will be recounted
   int limit = Bars - counted_bars;
   if(counted_bars > 0) 
       limit++;
//---- moving average
   for(i = 0; i < limit; i++)
       MovBuffer[i] = iMA(NULL, 0, CCIPeriod, 0, MODE_SMA, PRICE_TYPICAL, i);
//---- standard deviations
   i = Bars - CCIPeriod + 1;
   if(counted_bars > CCIPeriod - 1) 
       i = Bars - counted_bars - 1;
   mul = 0.015 / CCIPeriod;
   while(i >= 0)
     {
       sum = 0.0;
       k = i + CCIPeriod - 1;
       while(k >= i)
        {
          price =(High[k] + Low[k] + Close[k]) / 3;
          sum += MathAbs(price - MovBuffer[i]);
          k--;
        }
       DevBuffer[i] = iATR(NULL,0,CCIPeriod,i)/CCIPeriod;  // !!!!!!!!!

i--;
     }
   while(i >= 0)
     {
       price = (High[i] + Low[i] + Close[i]) / 3;
       RelBuffer[i] = price - MovBuffer[i];
       i--;
     }
//---- cci counting
   while(i >= 0)
     {
       if(DevBuffer[i] == 0.0) 
           CCIBuffer[i] = 0.0;
       else 
           CCIBuffer[i] = RelBuffer[i] / DevBuffer[i];
       i--;  }

//{for(i=Bars-1;i>=0;i--) CCI[i] = 0.25*iCCI(NULL,0,CCIPeriod,PRICE_TYPICAL,i); }

return(0);  }

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 11 яну 2012, 11:35

vgc написа:...С други думи стандартния CCI за да се отклони му трябва насочено движение, а сменяйки ядрото му с АТР ни трябва повишена вола...
точно да... повишената волатилност се отчита, за да не изскача осцилатора в граничната зона излишно, при вдигане на волата за момент... например в тренд...
не е лоша идеята, предполагам че и в други индикатори би внесла свежест... но и аз като теб напоследък съм съкратил много времето за рисърч...

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 11 яну 2012, 12:02

Марио Димитров написа:За Филипса-поясни си емотикона,моля?
Не че ти се заяждаш-не...ти си света вода,не напита
ти си и хляба и водата и ...изтрития пост на бест_сито.
Само за сиренето не стана ясно-какво е?
К`во не ти харесвам вечер или денем
Поне си пиша с името-не с марка електроуреди,а ти?...
емотикона ми означава "смея се"... преведено на български цялата фраза означава: "и наш марио е супер-марио, особено вечер, когато е на градус и морето му е до колене... весело е да го гледаш и да му се радваш"...

оо марио и аз се заяждам много ясно... винаги когато ми се стори че някой се е наежил да ми обяснява какъв съм, превключвам в режим "не си мисли че и аз не мога да бъда такъв" и си влизам в неговия начин на водене на дискусия... та така...

от поста на бест изтрих квалификациите по мой адрес, не целия пост... какво е искала да каже питай нея, аз не мога да знам...

марио, казвам ти го директно, и вечер и денем не ми харесва когато се заяждаш с мен... нищо не съм ти направил, за да ми говориш по начин, който нито ти отива на годините, нито на интелекта, нито на образованието, нито на възпитанието... това че сме на различни мнения по дадени въпроси съвсем не е повод общуването ни да е такова... както си спомняш добре в началото си говорехме нормално... и извън форума... до момента в който написах моя позиция, различна от твоята... и тогава ти казах, ако позицията ми те дразни, или не й обръщай внимание, или с нормален тон ми обясни къде бъркам... не са нужни квалификации... аз за себе си, както казват англичаните, съм джентълмен, i can agree to disagree... така че това е което не ми харесва марио ;)...

радвам се че пишеш с името си... всеки има право на избор, не ли... моето име в този форум е това... избрал съм си го, защото казва нещо...
и... съжалявам че за n-ти път ще ти го кажа, но не четеш внимателно марио... защото ако четеше, щеше да видиш, че името на марката електроуреди и моето тук, се различават... разликата сигурно ти изглежда малка, но не е, нито е случайна ;)...

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 11 яну 2012, 12:05

saxsten написа:...Мисля че така е по добре...
да сакс, по-добре е... само трябва да се има предвид, че при периоди, различни от 5, нивата на свръх-пазар се променят...

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
6 дадени

Re:

Мнение от saxsten » 11 яну 2012, 15:49

phillips написа:
saxsten написа:...Мисля че така е по добре...
да сакс, по-добре е... само трябва да се има предвид, че при периоди, различни от 5, нивата на свръх-пазар се променят...
А бе аз на CCI-то отдавна съм му вдигнал мерника за да го ползувам като повод за вход без да има нужда от "повод за вход"
:( :( :(
Даже преди правих комбинация от него плюс де маркера и RSI
Нормализирах ги по някакъв баламски си мой начин и ги събирах и трите и когато този комплексен индикатор прескочи някава граница по модул /независимио дали е в плюс или минус/ ,това бе повода за влизане в пазара..... "без повод" 8-) 8-)
Даже наскоро гледам някакъв руснак чак статия написал, много след като аз публикувах моето първо индикаторче на тази тема.
Ама си викам "нека крадат" Докато крадат все ще има :grin: :grin: :grin:
С какво толкова са важни периодите да са 5.
Би трябвало да са не 5 а 6 защото както преди ти говорих ,ама ти май не вдяна
Веднъж каза че ти е било практика да работиш така:
Търгуваш на Н1 ,а си прецизиращ входовете по М1.....
Според моята хипотеза за 10% -ния пазарен пулс барчетата или периодите при М1 за които се чака промяната трябва да са 6 броя което е точно 10% от 60 броя М1 барчета ,съдържащи се в едно Н1 барче.
Но е възможно петицата да идва поради тъпа аритметика защото от 0 - нулевото барче до 5- петото барче назад ,общо барчетата са шест.
Както казал Насредин Ходжа като си броял кервана с магаретата.
- А бре , Петре ! Колко са ми магаретата.Като се кача на едното да ги преброя излизат девет , като слеза и отново ги преброя стават десет :-?
- Единадесет са Ходжа, грешно си броил- рекъл Хитър Петър.
- Десет са ти магарета от кервана, и ти си още едно ,та ставате единадесет
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 11 яну 2012, 17:57

saxsten написа:...С какво толкова са важни периодите да са 5...
...
ама ти май не вдяна...
сакс, не е важно да са 5... колкото искаш ги сложи... но нивата, по които определяш дали имаш свръх-пазар вече ще са други... това е...

идеята ти за баровете и времето не съм я вдянал, защото така и не остана време да я прочета... ще потърся време през уикенда и ще се върна назад в темата да погледна какво имаш предвид... и после ще споделя ;)...

П.П. не е нужно да си правиш гаргара с поводите ми за вход... първо защото говорех на хепи и тя ме разбра какво й казвам... и второ защото тук с CCI-то коментирах друга идея с vgc...
не ме смятай за посредствен търговец, много по-разнообразен съм от "вход с CCI", "вход без повод" и пр.... така че спести си иронията ако ти е удобно ;)...

Отговори

Върни се в “Phillips”