Тестове - back, forward, real, demo and other greeks :))

Малко място, където да си споделям лиричните отклонения. Чисто практически постове по най-различни теми от търговията... ако ми се получат ;)
Потребителски аватар
soros
Регистриран: 14 ное 2010, 14:24

Re: Тестове - back, forward, real, demo and other greeks :))

Мнение от soros » 12 май 2011, 12:25

Bombe написа: П.П.Филипс, моля те, остави постовете на Марио във вида в който са!
Филипс, присъединявам се към молбата на Bombe-то. Не цензурирай Марио или когото е да било друг, стига да не са нарушили "добрия" тон.

И имам въпрос към Марио. Отправям го с нужното уважение.

Каква точно е целта на постовете ти. Имам предвид тези, в които постоянно репликираш Филипс, едва ли не след всяко негово изказване. В началото се опитвах да следя дискусията ви, допусках, че нещо ще науча. Отдавна престанах да я следя, стана ми досадна. В малкото постове, които съм прочел, усещам едно постоянно "мерене". На кого е нужно това.
Затова и те питам, каква е целта ти, че нещо ми убягва.
Искаш да ни научиш останалите участници във форума на нещо ли? Искаш да ни "предпазиш" от Филипс ли(нали той си е създал темата и пише в нея)?
Авторът не препоръчва извършването на спекулативни действия, в съответствие с прогнозите направени в тази публикация и не носи отговорност.

Потребителски аватар
Bombe
Регистриран: 25 сеп 2010, 21:46
1 получени

Мнение от Bombe » 12 май 2011, 12:52

Марио, да се върнем малко към темата, че ми стана интересно, имаш ли отчет за този експерт с малко повече сделки на реална търговия? Няма да ти обяснявам защо точно това искам да видя - ти знаеш по-добре от мен. Ако сделките са повече от 500 ще е най-хубаво. Адаптивните изходи сами по себе си са изключително интересни. Но за мен е по-интересно как бота се адаптира към номерата на брокерите...
В тренд всичко работи.

Потребителски аватар
John Last
Регистриран: 06 мар 2010, 15:42

Мнение от John Last » 12 май 2011, 14:04

Филипс и аз се присъединявам към молбата да не се цензурира дискусията.

Считам, че вътре има интересна дискусия относно две различни гледища относно системната търговия.

Нека всеки сам за себе си направи преценката, кое становище да сподели. Аз лично имам трето становище и мисля, че съм го споделил, което пък отива в друга посока.

Смисъла е, че подбирането на тренировъчни и тестови периоди само по себе си вслияе на системата и има скрит но дискреционарен (интуитивен) характер.

Аз аз искам да намеря закономерностти именно там.
Вездесъщият Джон Ласт от Отбора на гадателите (алхимик)

Потребителски аватар
phillips
Регистриран: 02 сеп 2010, 12:49

Мнение от phillips » 12 май 2011, 17:53

greedforsuccess написа:...Филипс, покажи му на чичо Марио един отчет, ако не те притеснява, на лични също става...
ама грийди, аз ето точно това не мога да разбера... защо всяка дискусия в тоя форум трябва да отива към това кой е по- от другите?!... не е само тази дискусия с Марио... и преди това се е случвало някой да ми каже "хайде да видим кой е по-", и в бъдеще пак ще се случи...

кому е необходимо всичко това?!... на мен във всеки случай не... в този форум не сме се събрали да си показваме кой е по- от другите... аз лично възприемам всеки ник, като равен... абстархирам се от това кой къде е по тежкия път в трейдинга и гледам на всеки като на равен... и си казвам мнението директно, макар да е различно, и се стремя да обясня защо е такова...

в този форум сме се събрали да споделяме идеи и да се развиваме, аз така го разбирам... и когато има идеи различни от нашите, можем спокойно да си изложим доводите и да споделим виждането си... не е нужно нито да има квалификации, нито нерви, нито емоции... няма да ни падне реномето, ако идеите на другите не се припокриват с нашите 1:1, само защото егото ни е до тавана...

като си покажем всички отчетите и какво? какво ще докажем?... всичко на този свят е преходно, имайте го предвид... с Марио, преди да ми се направи на обиден заради интуицията, сме си говорили по скайп съвсем нормално... той ми е споделял резултати... и какво?... трябва ли веднага да седна и да меря чии са по-?... какво значение има?... за мен единствено има значение дали ще си платя сметките на края на месеца... това че съм изкарал по-различни резултати от някой колега какво значение има?... ще ме направи ли по-добър трейдър, по-добър човек, по-умен и пр.?... не, няма... така че всеки, който парадира с резултатите си като такива, би следвало да знае къде се намира всъщност :)...

не разбирате ли че на пазара е пълно с колеги, които са изкарали по 1000% последния месец... аз лично съм в този бизнес за дълго... така че изобщо не ми пука кой за какъв ме смята и дали някой иска да докаже че е по-добър от мен... и друг път съм го казвал, с най-голямо удоволствие отстъпвам званието "по- или най-добър трейдър" на всеки, който има нужда... на мен то не ми е необходимо ;)... който смята че му е необходимо да си го взима, и да си напише на челото "аз съм по-добър от phillips (примерно)" :grin:...

и твоя пост ще го редактирам, защото и ти използваш квалификации които не са нужни в разговор между колеги ;)...
pink martini every day keeps the doctor far away

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 12 май 2011, 17:58

Bombe написа:...Филипс, моля те, остави постовете на Марио във вида в който са!
защо? за да чета че трябвало да се скрия ли?... няма да стане... в другата част на форума говорете както искате... тук ще има нормален тон, или няма да има постове ;)...

банда, успокойте се... казах че ще редактирам постовете на Марио, като ще оставя есенцията, отнасяща се до темата... останалите оригиналности кой да се крие и кой не и от сорта ще бъдат изтрити ;)...

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 12 май 2011, 18:08

John Last написа:...Считам, че вътре има интересна дискусия относно две различни гледища относно системната търговия.

Нека всеки сам за себе си направи преценката, кое становище да сподели. Аз лично имам трето становище
разбира се, аз нямам за цел да махам нищо ценно... просто коментарите не са нужни ;)...
John Last написа:...Смисъла е, че подбирането на тренировъчни и тестови периоди само по себе си вслияе на системата и има скрит но дискреционарен (интуитивен) характер.

Аз аз искам да намеря закономерностти именно там.
тук споделям мнението ти ;)... аз също смятам че подбора решава много неща и точно това се опитах да кажа... много често в стремежа си да анализираме пипсовете, доларите, процентите и съотношенията, забравяме да анализираме и времето, а то е съществено...

Потребителски аватар
greedforsuccess
Регистриран: 22 юли 2010, 11:48

Мнение от greedforsuccess » 12 май 2011, 18:12

Затова казах че аз също не държа да гледам резултати, но счетох, че това единствено, ще даде някаква идея на Марио, че не всичко е в две посоки, както той го представя и да се успокои и да спре да си надува егото.

Постовете ми ако искаш ги трии направо, те не са особено ползотворни и без това :grin: че да се занимаваш да ги редактираш.
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.

Отговори

Върни се в “Phillips”