твърдо нье на интуицията... or the right rulez :)))

Малко място, където да си споделям лиричните отклонения. Чисто практически постове по най-различни теми от търговията... ако ми се получат ;)
Потребителски аватар
anonimen komardjia
Регистриран: 23 юли 2010, 17:25

Re: твърдо нье на интуицията... or the right rulez :)))

Мнение от anonimen komardjia » 10 яну 2012, 09:55

Катиле,

Откас от филмчето:
"Колкото по-непредубедени сме, толкова по-ясно можем да видим моделите и дабазираме действията си на разумни вероятности.

Тъй като в природата на лявото ни мозъчно полукълбо е да отрича идеи, невписващи се в настоящата ни парадигма, колкото по-привързани сме към убежденията си, толковапо-неспособни сме да правим съзнателни избори за себе си."

това бе и мойта теза за РАМКАТА и МОМЕНТНАТА ЛОГИКА (било като еволюция или персонално развитие).

-----------------------------
Напускам темата, преди да ме обземе дуалност-незнам какво е или биполярно разстройство . Изказвам специални благодарности на Saxsten за резонанса в който изпаднахме.

Потребителски аватар
phillips
Регистриран: 02 сеп 2010, 12:49

Мнение от phillips » 10 яну 2012, 10:50

anonimen komardjia написа:...ако смяташ да триеш мои постове, по добре ме предупреди да си ги преместя...
споко, цели постове не трия, само думички... твоите още не мога да смогна да ги прегледам, само на сакс за мисълта мернах... ама за сега го подминавам като леко провинение :grin:...
pink martini every day keeps the doctor far away

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 10 яну 2012, 11:10

katilarium написа:...в тоя ред на мисли,няма как да не запитам - "защо ти е ММ,нали имаш сигурността на интуицията....защо не я използваш?....напъвай сметката на макс и си пей"...
:grin: в кой ред на мисли катилариум? страхувам се че не си разбрал тезата ми изобщо... както марио предишния път... така че прочети пак, може да светне, или питай ;)...
за каква сигурност на интуицията говориш?... някъде в мой пост ли си прочел, че интуицията на мен ми дава 100% гаранция, че сделката ми ще е печеливша? или си е твоя интерпретацията?
katilarium написа:...3.какво дава възможност за по-добър живот - парите...
искренно ти стискам палци да не разбираш по трудния начин, че парите не е задължително да подобряват живота...
katilarium написа:...6.интуицията дава ли ми сигурността,че няма да се върна на т.1 - ????????...
естествено че не... логиката дава ли ти я? а техниката? а фундамента? а статистиката? а само лявото мислене? а забраната на интуицията?... знам отговoрите в твоя случай, въпросите са риторични ;)...

П.П. сигурността е ментално състояние... нали не се заблуждаваш, че някой нещо ще ти гарантира на пазара ;)...

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 10 яну 2012, 11:21

anonimen komardjia написа:...Колкото по-непредубедени сме, толкова по-ясно можем да видим моделите и да базираме действията си на разумни вероятности.

Тъй като в природата на лявото ни мозъчно полукълбо е да отрича идеи, невписващи се в настоящата ни парадигма, колкото по-привързани сме към убежденията си, толковапо-неспособни сме да правим съзнателни избори за себе си...
брей, този филм наистина звучи добре... катилариум е напълно прав, филмът трябва да се гледа...

цитираният текст сигурно не визира търговията, но съдържа изключително важни търговски уроци... така че четене и мислене му е майката... от ляво на дясно :grin:...

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 10 яну 2012, 11:23

anonimen komardjia написа:Катиле,

Откас от филмчето:
"Колкото по-непредубедени сме, толкова по-ясно можем да видим моделите и дабазираме действията си на разумни вероятности.

Тъй като в природата на лявото ни мозъчно полукълбо е да отрича идеи, невписващи се в настоящата ни парадигма, колкото по-привързани сме към убежденията си, толковапо-неспособни сме да правим съзнателни избори за себе си."

това бе и мойта теза за РАМКАТА и МОМЕНТНАТА ЛОГИКА (било като еволюция или персонално развитие).

-----------------------------
Напускам темата, преди да ме обземе дуалност-незнам какво е или биполярно разстройство . Изказвам специални благодарности на Saxsten за резонанса в който изпаднахме.
Защото както ти казах за добро или за лошо двамата мислим по съвсем различни и дори до някъде противоположни начини.
В това няма лошо.
Все едно да попиташ кой е по добър ,този който забива пирона в стената като държи чука с дясната ръка или онзи който го прави с лявата.
Но пък и ако не бяхме различни нямаше да има и ..резонанс :grin:
Форекса е оръжие за масово поразяване

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
6 дадени

Re:

Мнение от saxsten » 10 яну 2012, 11:32

phillips написа:
anonimen komardjia написа:...ако смяташ да триеш мои постове, по добре ме предупреди да си ги преместя...
споко, цели постове не трия, само думички... твоите още не мога да смогна да ги прегледам, само на сакс за мисълта мернах... ама за сега го подминавам като леко провинение :grin:...
Струва ми се ,че май много бегло си гледал и си я карал пак само с дясната половина ,та ти се е видяло грозно :grin:
Ако си нямаш друга работа можеш да търкаш с гумичката ,само че ще изгубиш контекса и донякъде смисъла на казаното
Никакво "провинение " няма.

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 10 яну 2012, 15:52

saxsten написа:...Никакво "провинение " няма.
а няма... има... ама при следващото ще изтрия всичко наведнъж, сега да не си хабя гумата само за това ;)...

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
6 дадени

Re:

Мнение от saxsten » 10 яну 2012, 17:23

phillips написа:
saxsten написа:...Никакво "провинение " няма.
а няма... има... ама при следващото ще изтрия всичко наведнъж, сега да не си хабя гумата само за това ;)...
Има ..няма ...Има ..няма...
Май почнахме да "резонираме" и с теб като с анонимния , ама този път няма да се вържа
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
30 получени
14 дадени

Мнение от emonik » 10 яну 2012, 18:38

Ето нещо надявам се да е по темата.
http://dmitriysleptsov.org/index.php/bl ... ndtrading2

bestofthebest
Регистриран: 15 сеп 2010, 10:44

Re:

Мнение от bestofthebest » 10 яну 2012, 19:55

bestofthebest написа:
phillips написа:
bestofthebest написа:именно моят пост е следстие от спора за термините...
точен, ок, всеки може да си защити мнението... а еднакви резултати могат да бъдат постигнати и с различни "активни вещества" или бъркам? ;)...
ама как ще бъркаш ...

btw за сиренето не знам , но гумата си е у тебе ,ако нещо ти се стори по- квалифициращо :smile:

бест, ако имаш да ми казваш какво съм, моля на лични, темата не е подходяща за целта ;)
темата е подходяща само за демонстрация , как с антиреторика , контрене на тези с адвокатски похвати , от сорта на "хващане" за думи ,изречения и задаването на нескончаем порой от въпроси / повечето несъстоятелни/ към "хванатите" думи , словестни лупинги и др. подобни , може да се направи от нищо- нещо или обратното :grin: , :arrow:
ПП1.Успехи на темата , но и аз кaто анонимния ще я напусна , ама не щото сме си партия :wink: ,ми просто и падна рейтингът :( :(
ПП 2 / да, ок ще пиша на лични :smile:
less is more need vs want

Потребителски аватар
me4a_kryv
Регистриран: 02 авг 2010, 16:41
6 получени
11 дадени

Мнение от me4a_kryv » 10 яну 2012, 20:46

Ей голяма дискусия станала бе ша кай човек че сме в кръчмата :drinks: :air_kiss: :drinks: :air_kiss: :hi: :yahoo: :give_heart:
Аз преди си правих една една система изградена на интуицията, разделях движенията на 4: импусна вълна, коректвина, пробивна и деформация... въпроса беше да позная следащата ...ама дълго е за разказване а сега съм се отдал на добрия стар СТАРОПРАМЕН така че няма да разказвам до колкото си спомням имаше полужителни резолтати ама на всяко нещо му минава времето то и с усредняване вдигах като луд (реални кинти) .
Абе ай наздраве
п.п.
Всяко решение което ще вземем е интуитивно изградено на някакъв фундамент.
Не съм чел лакардийте нагоре така че ако не се вписвам в пейзажа извинете
ай наздраве
евала много хубава биричка ...а и английската сланинка е супер
Когато разумът се намеси интуицията отлита.

Потребителски аватар
Bombe
Регистриран: 25 сеп 2010, 21:46
1 получени

Мнение от Bombe » 11 яну 2012, 09:31

Марио Димитров написа:Продължението.
Марио, много внимателно огледах картинката с продължението. Аз лично в никакъв вариант не хващам ъптренда:
1. Техника - липсва сигнал от тези, които ползвам.
2. Интуиция - както вече писах, интуицията ми нашепваше "рейндж"
3. Second entry - повторен вход също лиспва в трендчето (ще го нарисувам).
Прикачени файлове
мario 2.gif
мario 2.gif (10.63 KБ) Видяна 2924 пъти
В тренд всичко работи.

Потребителски аватар
katilarium
Регистриран: 17 апр 2010, 23:57

Re:

Мнение от katilarium » 11 яну 2012, 10:13

phillips написа:
katilarium написа:...в тоя ред на мисли,няма как да не запитам - "защо ти е ММ,нали имаш сигурността на интуицията....защо не я използваш?....напъвай сметката на макс и си пей"...
:grin: в кой ред на мисли катилариум? страхувам се че не си разбрал тезата ми изобщо... както марио предишния път... така че прочети пак, може да светне, или питай ;)...
за каква сигурност на интуицията говориш?... някъде в мой пост ли си прочел, че интуицията на мен ми дава 100% гаранция, че сделката ми ще е печеливша? или си е твоя интерпретацията?
katilarium написа:...3.какво дава възможност за по-добър живот - парите...
искренно ти стискам палци да не разбираш по трудния начин, че парите не е задължително да подобряват живота...
katilarium написа:...6.интуицията дава ли ми сигурността,че няма да се върна на т.1 - ????????...
естествено че не... логиката дава ли ти я? а техниката? а фундамента? а статистиката? а само лявото мислене? а забраната на интуицията?... знам отговoрите в твоя случай, въпросите са риторични ;)...

П.П. сигурността е ментално състояние... нали не се заблуждаваш, че някой нещо ще ти гарантира на пазара ;)...

не знам кво съм разбрал,но гледам заглавието на темата и там се набляга на твърдо мнение по въпроса,а по думите ти такава няма при интуицията.Във всеки друг случай се получава просто реклама на нещо ненадеждно или просто празни приказки.Вече е ясно,че моето мнение е силно поляризирано към "нье",но не видях друг да изрази подобна крайност ... може би се прокрадва някакво съмнение в тях,знам ли.
И да обобщя - тук сме се събрали покрай заниманието форекс(за едни професия,за други странично занимание),при което основната цел е нарастване на капитала,т.е спечелване на пари.За това и в примерът ми е дадена причина "пари",още повече че линията почва с "оцеляване".То ако оцеляването ми беше осигурено,дали щяха да ми трябват пари и дали изобщо щях да се занимавам с форекс?
А дали парите са щастие ...определено не,но осигуряват време да се потърси това щастие ...и клишето "по-добре да ги имаш и да не ти трябват,отколкото да ти трябват а да ги нямаш".
Кое ми дава сигурност? ....това че знам ...и сигурността се усилва от влизането в употреба на тези знания.Не приемам тезата,че тези знания са ни даденост и просто е нужна ситуация за да се проявят.

И да вметна нещо,все си мисля че е по темата,за оная въртяща се мацка.Пуснах я за да затвърдя мои знания,като сравня с мненията на другите ... е,получи се.В препоръчваното филмче на 34:05,доло в ляво има показано анимация на око и вълна....е,там се крие отговора на въртящата се мацка ....и това не е "контрол над разума",а просто такова ни е възприятието и ако не знаеш какво и как,със сигурност ще се поддаде човек на грешни заключения.
"Контрол над разума" - е не е точно така,но ми е беден речника и ми е трудно да го обясня.По скоро е "манипулиране от възприятията ни" в комбинация с упорито натрапени ни рамки(модели ползвани до сега) и всяко моментно излизане от тях е възприемано като интуиция,а всъщност си е голата истина и подлежи на учене,и с практикуване си е подвластна на логика(хехе,чак колко късно споменах логика)

Не мисля,че ме разбирате,но и нямам намерение да продължавам.Който има желание(по пътя на логиката) ще намери своя си път за да продължи.

Успех и всичко най-най
п.с това завихря ли се към центъра си или просто всичко се върти :wink:
Прикачени файлове
illusion3.gif
illusion3.gif (143.91 KБ) Видяна 2910 пъти
Страхът трудно се преодолява само със знания
"Незагубеният 1 лев днес е по-важен от спечелените 2 лева утре"

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 11 яну 2012, 11:25

me4a_kryv написа:...Аз преди си правих една една система изградена на интуицията, разделях движенията на 4: импусна вълна, коректвина, пробивна и деформация... въпроса беше да позная следащата ...
...
Всяко решение което ще вземем е интуитивно изградено на някакъв фундамент...
познаването и интуицията нямат нищо общо според мен... да се опитваш да познаеш нещо е съвсем осъзнат и ляв процес... т.е. стремиш се да достигнеш до някакъв извод (нагоре или надолу) на база осъзнати и евентуално логически разсъждения... къде тук е интуицията?!...

не знам дали всички решения са интуитивни... ако някой ме попита накъде е север, аз си извадя компаса, внимателно отчета показанията и направя следствие и посоча накъде е север... това не ми прилича на много интуитивно решение...

Потребителски аватар
me4a_kryv
Регистриран: 02 авг 2010, 16:41
6 получени
11 дадени

Мнение от me4a_kryv » 12 яну 2012, 20:40

А имаше ли компас когато писа това?
Моята интуиция ми подсказва че нямаше.
Как познах? 8-)
Когато разумът се намеси интуицията отлита.

Happy68
Регистриран: 09 юни 2009, 19:23

Мнение от Happy68 » 14 яну 2012, 10:16

phillips написа:
saxsten написа:...А пък Вътрешния Глас казал...
сакс, много хубав виц :)...
предполагам си даваш сметка че вътрешния глас и интуицията са различни неща ;)
Опитах се днес отново да проследя мисълта на филипс и да видя, аджеба, къде се "пропуква" :smile: В определението от първите постове на темата за интуиция е ясно, че не сме на правилната вълна, ама не ми се занимаваше да пиша. Но .... стигнах и до този пост, който просто си е "в десятката" :smile:

За мен интуицията си и е точно това, което ти казва вътрешния глас, това е решението/мнението на Вътрешното ти Аз. На него не му е необходима лява и дясна половина на мозъка, защото то е третия елемент (нали си сищате - Троицата). Проблемът е единствено в това, че не винаги можем да чуем, какво ни казва. :smile:
Безплатен обяд няма!

Потребителски аватар
bokogega
Регистриран: 24 окт 2010, 19:28
2 получени

Мнение от bokogega » 16 яну 2012, 19:41

Happy68 написа:
phillips написа:
сакс, много хубав виц :)...
предполагам си даваш сметка че вътрешния глас и интуицията са различни неща ;)
Опитах се днес отново да проследя мисълта на филипс и да видя, аджеба, къде се "пропуква" :smile: В определението от първите постове на темата за интуиция е ясно, че не сме на правилната вълна, ама не ми се занимаваше да пиша. Но .... стигнах и до този пост, който просто си е "в десятката" :smile:

За мен интуицията си и е точно това, което ти казва вътрешния глас, това е решението/мнението на Вътрешното ти Аз. На него не му е необходима лява и дясна половина на мозъка, защото то е третия елемент (нали си сищате - Троицата). Проблемът е единствено в това, че не винаги можем да чуем, какво ни казва. :smile:
Хепи,привет и почитания, много рядко да прочетеш нещо смислено ... :cry: :cry: :cry: :wink: А,по темата за да чуеш вътрешният си глас требе да минеш в 3Д измерение,кой както го постига си е негов проблем :lol: :lol: :lol: :lol: Наздраве :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
"Една от привилегиите на богатия е,че може да си позволи да бъде глупав по дълго време,отколкото бедния"

bestofthebest
Регистриран: 15 сеп 2010, 10:44

Мнение от bestofthebest » 17 яну 2012, 16:35

bokogega написа:
Happy68 написа:
phillips написа:

Хепи,привет и почитания,много рядко да прочетеш нещо смислено ... :cry: :cry: :cry: :wink: А,по темата за да чуеш вътрешният си глас требе да минеш в 3Д измерение,кой както го постига си е негов проблем :lol: :lol: :lol: :lol: Наздраве :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
А ... още по- рядко :lol:
нямах ник'во намерение да се връщам в темата , ама т'ва направо ме задължи :x , ...
пп/предполагам ,че думата" екземпляр" няма да се квалифицира като квалифицираща :lol:
чест и почитания и наздраве
less is more need vs want

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 30 яну 2012, 17:02

Happy68 написа:...е ясно, че не сме на правилната вълна...

За мен интуицията си и е точно това, което ти казва вътрешния глас, това е решението/мнението на Вътрешното ти Аз...
не знам дали не сме на правилната, но сме на различна вълна ;)... в което няма никакъв проблем... теорията за вътрешния глас на мен не ми допада, поради осъзнатата комуникация с него, т.е. губи ми се интуитивността... но пък какво знам аз за мозъка, както се казва ;)...

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 27 юли 2012, 11:22

здравейте банда,

как сте, здрави ли сте, държите ли фронта?
липсвате ми ...
утре ще съм си за няколко часа в софия, някой мераклия да пием по една... минерална вода?

Отговори

Върни се в “Phillips”