твърдо нье на интуицията... or the right rulez :)))

Малко място, където да си споделям лиричните отклонения. Чисто практически постове по най-различни теми от търговията... ако ми се получат ;)
Потребителски аватар
JaY_Z
Регистриран: 05 сеп 2010, 21:52

Re: твърдо нье на интуицията... or the right rulez :)))

Мнение от JaY_Z » 09 яну 2012, 11:57

тази хипотеза ....според вас олицетворение ли е на линейно мислене :smile:

"Success is the result of good judgement, good judgement is the result of experience, experience is the result of bad judgement"
The problem with my trading is usually somewhere between my keyboard and my chair...

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 09 яну 2012, 12:02

JaY_Z написа:тази хипотеза ....според вас олицетворение ли е на линейно мислене :smile:

"Success is the result of good judgement, good judgement is the result of experience, experience is the result of bad judgement"
Зависи от мисленето
Ако мисленето на човечеца е линейно, линейна ще му е и хипотезата
:grin: :grin: :grin: :grin:
Форекса е оръжие за масово поразяване

Потребителски аватар
anonimen komardjia
Регистриран: 23 юли 2010, 17:25

Мнение от anonimen komardjia » 09 яну 2012, 15:35

Ами да, най-дивата логика си е баш линейната от началото до края, като края доказва началото – перфектно като за пред учебната дъска. Само че като излязат от училището, на улицата логиката изчезва. В отношения също липсва логика. Понякога общуваш с алогични хора: кой не може да смята, кой е с леки психични проблеми, кой е решил , че центъра на света и т.н.т.
Завършва човека с 6.00 и си мисли „оп-ааа ..... на полпозишън съм в живота“ - „да, ама не е “ е отговора на живота... е защо не, като е логично да е. Защото отношенията са комплексни - човек наред с уменията си трябва да умее да се презентира – да се презентираш е персонален подход. Еди шеф ще се радва да е заобиколен от умен екип ... друг шеф ще те изгони на първата седмица ако те усети, че си по напред от него – значи трябва да се прецени кой от кой е, посредством какви са възможностите му за развитие в организацията и опасностите които стоят пред него - шеф-шеф ама не е баш шефа и могат да го шътнат по всяко време, ako не изпъква над екипа си ....... ето колко е сложно да се покажеш и по-точно да намериш правилния път за това. Човек трябва дори и за такова елементарно действие „ДА СЕ ПОКАЖА КОЛКО СЪМ ДОБЪР“, трябва да бъде в един неспирен процес на „опипване“ на събеседника по времето на едно елементарно интервю. Събитията около нас са с множество изградени конекции, които свързвайки се с определени обстоятелства, дават различни отговори - събота питах : Компромиси с всеки ли правим?...... константните хора са винаги в ъгъла, защото немогат да намерят място в алогичния живот. За това питах: защо толкова умни хора стоят в ъгъла? за разлика от Бионсе за която ВСИЧКИ разбрахме че е родила? Това дете дето е родила, да не би да е детето, което щяло да спаси света от унищожение и то ли щяло да пренапише календара на маите след 2012? .... де да беше толкова лесно да се възприем света в черно и бяло Saxsten, тогава всички иконом.дисциплини щяха да са точни науки, а пък процесите в съдилищата щяха да се водят с попълването на анкетна карта и само толкова.

Потребителски аватар
phillips
Регистриран: 02 сеп 2010, 12:49

Мнение от phillips » 09 яну 2012, 15:45

bestofthebest написа:въпрос на точната терминология :!: , и на това да знаеш,кога точно да си "като вода",и кога като нещо друго :smile: :wink:
да сигурно... нали за това се заформи спор по едно време, дали е точна терминологията :)...
а за водата, според мен е хубаво винаги да си вода... дори когато се изискват твърди похвати :grin:
pink martini every day keeps the doctor far away

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 09 яну 2012, 15:47

saxsten написа:...Не забравяй че мога да чета между редовете...
да знам, и това му е хубавото...
само не разбрах какви са тези нацупени емотикони :)

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 09 яну 2012, 15:51

katilarium написа:...ще го задам Въпросът - "Ползваш ли ММ?"
Има и следващ въпрос ...досещаш ли се,логически,какъв е :wink:
под ММ money management ли имаш предвид?... ако да, да ползвам разбира се... даже съм засегнал въпроса по-нагоре в темата...

а за следващите въпроси не е нужно да се досещам, задавай ги направо ;)...

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 09 яну 2012, 16:26

:grin: анонимен, от никъде не са ме изпуснали... това лято ако смогна да дойда до албена, може да пием по едно и да се убедиш лично ;)... просто начина ми на изразяване понякога е може би по-различен... и когато човек чете от обичайната гледна точка, се получават мисконцепции :grin:...

иначе за различните тези, за мен е нормално... нивата на развитие са различни, и това не е лошо... проблемът който аз виждам е че много често хората си слагат "капаци на очите"... това е което пречи... махнем ли ги, всичко става лесно... за съжаление капаците, както помощните колела на велосипеда, патериците и пр., се махат едва когато се "научим" на даденото нещо... т.е. в определени случаи никога... мозъкът понякога е готов да даде всичко, само и само да му е комфортно :grin:

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
6 дадени

Re:

Мнение от saxsten » 09 яну 2012, 17:01

phillips написа:
saxsten написа:...Не забравяй че мога да чета между редовете...
да знам, и това му е хубавото...
само не разбрах какви са тези нацупени емотикони :)
А бе такива емотикони ми попаднаха , хич не съм ги гледал какви са
Но това между редовете направо ми отвори апетита , пък сетне се чудиш що били нацупени емотиконите.
То и аз съм я мислил тая : без индикатори и без "поводи" за вход ,ама за сега ме одържа дивата Интуиция.
Да прощава Комарджито, ама и аз го мога :
-Дива Интуиция
-Логически анализ на идеята
- Хипотеза.
То ,както рекъл Бай Ганя ,като го питали от къде измъкнал това изпосталяло и мършаво жълто куче, което изпапало всичките си противници на ринга:
- А бе - рекъл -То беше по големичко ,имаше си и грива и опашка с топче ама аз го поокастирих и.. Глад и Бой ,Глад и Бой,всичко оправят!
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

bestofthebest
Регистриран: 15 сеп 2010, 10:44

Re:

Мнение от bestofthebest » 09 яну 2012, 17:26

phillips написа:
bestofthebest написа:въпрос на точната терминология :!: , и на това да знаеш,кога точно да си "като вода",и кога като нещо друго :smile: :wink:
да сигурно... нали за това се заформи спор по едно време, дали е точна терминологията :)...
а за водата, според мен е хубаво винаги да си вода... дори когато се изискват твърди похвати :grin:
именно моят пост е следстие от спора за термините , точно защото се получи разминаване :smile: , и
така е да , именно за това ставаше дума , и после се заформи другия спор за смяната на мненията и други подобни квалификации.., веднъж за пред някои е неточен термина , но после може и двата термина/ да напомня кои са - интуитивен и рефлекторен/ да бъдат в обръщения :-? , понеже крайният резултатът бил един и същ :-? , а що се отнася до водата , зависи от настройката ,и всеки сам да прецени , кога и като какво да лъкатуши и колко точно да е твърд :grin:
less is more need vs want

bestofthebest

Re:

Мнение от bestofthebest » 09 яну 2012, 17:45

phillips написа::grin: анонимен, от никъде не са ме изпуснали... това лято ако смогна да дойда до албена, може да пием по едно и да се убедиш лично ;)... просто начина ми на изразяване понякога е може би по-различен... и когато човек чете от обичайната гледна точка, се получават мисконцепции :grin:...
тука в темата ,повечето сме се случили "необичайни" :oops: :oops: , и обръщаме мисс във райт без проблем , нямай грижа :grin:
less is more need vs want

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 09 яну 2012, 19:08

saxsten написа:...Но това между редовете направо ми отвори апетита...
аа сакс, подозирам че си разбрал нещо друго... това дето аз имах предвид обикновено предизвиква подтискане на апетита за много дълго време :grin:

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 09 яну 2012, 19:11

JaY_Z написа:тази хипотеза ....според вас олицетворение ли е на линейно мислене :smile:

според мен хипотезата е the result of good judgement ;)...

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 09 яну 2012, 19:24

bestofthebest написа:именно моят пост е следстие от спора за термините...
така е бест, в темата има много разминавания... но както вече казах те идват от това че сме на различни нива... някои сме там долу, други са далеч горе... разминаванията не са проблем...

не знам какъв спор за смяна на мнения и квалификации има, ако може ми посочи постове, щото квалификации в моите теми не може да има, да ги изтрия овреме... днес гледам сакс и анонимния нещо си говорят на въпреки, надявам се да не се стига до ексцесии... макар че това изказване с мисленето е грозно и като нищо може да отнесе гумата :grin:...

не разбирам какъв проблем имаш с неточността на термините и еднаквите резултати... както казах, за мен един термин е точен, за друг друг термин е точен, ок, всеки може да си защити мнението... а еднакви резултати могат да бъдат постигнати и с различни "активни вещества" или бъркам? ;)...

Потребителски аватар
phillips

Мнение от phillips » 09 яну 2012, 19:33

bestofthebest написа:...нямай грижа...
аз нямам грижа...
уточнявах евентуални причини за реакцията му... или ти се чувстваш по някакъв начин в таргета? или може би смяташ реакцията за логично следствие, относно което не бива да се изказвам?

Потребителски аватар
anonimen komardjia

Re: Re:

Мнение от anonimen komardjia » 09 яну 2012, 20:07

saxsten написа: Да прощава Комарджито, ама и аз го мога :
-Дива Интуиция
- Хипотеза.
виж ти .... дали поради горното, Леонардо е ходил да се трепе по баирите, мъчейки се да лети

Потребителски аватар
anonimen komardjia

Re:

Мнение от anonimen komardjia » 09 яну 2012, 20:10

phillips написа:... днес гледам сакс и анонимния нещо си говорят на въпреки, надявам се да не се стига до ексцесии... макар че това изказване с мисленето е грозно и като нищо може да отнесе гумата :grin:...
Филипс, ако смяташ да триеш мои постове, по добре ме предупреди да си ги преместя ..... щото ще ми призлее. :smile:

bestofthebest

Мнение от bestofthebest » 09 яну 2012, 20:11

phillips написа:
bestofthebest написа:именно моят пост е следстие от спора за термините...
точен, ок, всеки може да си защити мнението... а еднакви резултати могат да бъдат постигнати и с различни "активни вещества" или бъркам? ;)...
ама как ще бъркаш ...

btw за сиренето не знам , но гумата си е у тебе ,ако нещо ти се стори по- квалифициращо :smile:

бест, ако имаш да ми казваш какво съм, моля на лични, темата не е подходяща за целта ;)

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
6 дадени

Re: Re:

Мнение от saxsten » 09 яну 2012, 22:18

anonimen komardjia написа:
saxsten написа: Да прощава Комарджито, ама и аз го мога :
-Дива Интуиция
- Хипотеза.
виж ти .... дали поради горното, Леонардо е ходил да се трепе по баирите, мъчейки се да лети
Не знам, може би.
Но след като е направил чертежи и конструирал летателен апарат ,явно е било необходимо да анализира логически интуитивната си идея .
В случая колкото и да е била интуитивна идеята не е могло да се размине без логика.В крайна сметка хипотезата му не се потвърдила, но от къде е можел да знае че човешкото тяло не може да развие необходимата мускулна мощност спрямо собственото си тегло, за да може да излети.
Той просто е наблюдавал птиците и е предполагал ,че и ние сме като тях.
В случая интуицията ,подсъзнателното усещане ,че сме като птиците го е подвела.
Не е така обаче с чертежите му на подводните апарати.Там е бил на прав .
Както и за много други неща.
Например в нашето съвремие ние не можем да минем без винтови сглобки или механични резби.
Е ,тях ги е измислил Леонардо.

Потребителски аватар
katilarium
Регистриран: 17 апр 2010, 23:57

Мнение от katilarium » 10 яну 2012, 01:14

phillips написа:
katilarium написа:...ще го задам Въпросът - "Ползваш ли ММ?"
Има и следващ въпрос ...досещаш ли се,логически,какъв е :wink:
под ММ money management ли имаш предвид?... ако да, да ползвам разбира се... даже съм засегнал въпроса по-нагоре в темата...

а за следващите въпроси не е нужно да се досещам, задавай ги направо ;)...

E,тя работата стана малко ...."Всеки казва,че колата му е много икономична и харчи малко .... до момента в който го помолите да ви откара до някъде".И в тоя ред на мисли,няма как да не запитам - "защо ти е ММ,нали имаш сигурността на интуицията....защо не я използваш?....напъвай сметката на макс и си пей"

Това по-доло е логическа линия,а не интуиция.И това,че я ползваме наготово като на шаблон не я прави интуиция.Отговорите на последните 2 въпроса са единствено и само за пред вас и едва ли другите се вълнуват от тях.

1.какъв живот живея - оцеляващ(не този който искам ...в БГ е масовото)
2.Трябва ли да предприема нещо - да,да търся възможности
3.какво дава възможност за по-добър живот - парите(в нашия свет е така),по-възможност без началник-кретен
4.кое съчетава т.2 и т.3 - спрял съм се на форекс
5.по какъв начин да търгувам на форекс - интуиция
6.интуицията дава ли ми сигурността,че няма да се върна на т.1 - ????????
6.1.интуицията ли ме доведе до тази точка -
6.2.подвеждала ли ме е интуицията в важно решение -
7.Къде беше интуицията,когато животът ми бе единствено т.1 - ?????????

Вече за незнам кой път го препоръчвам,но ми се иска да чуя мнение по изложеното в този филм,и по-точно за дуалността.

"Athene's.Theory.of.Everything.2011"
Страхът трудно се преодолява само със знания
"Незагубеният 1 лев днес е по-важен от спечелените 2 лева утре"

Потребителски аватар
fickata
Регистриран: 26 мар 2011, 20:28

Мнение от fickata » 10 яну 2012, 01:22

katilarium написа:

E,тя работата стана малко ...."Всеки казва,че колата му е много икономична и харчи малко .... до момента в който го помолите да ви откара до някъде".И в тоя ред на мисли,няма как да не запитам - "защо ти е ММ,нали имаш сигурността на интуицията....защо не я използваш?....напъвай сметката на макс и си пей"

............
Ми то кат мое да караш кола, закво ти са пари у джеба :-? :shock: Качвай се и обикаляй Еуропата :oops: :wink: :grin: :grin: :grin:
Най-голямото престъпление е да се признаеш за виновен, за престъпление, което не си извършил.

Отговори

Върни се в “Phillips”