ЕА, скриптове, индикатори и т.н. с ОТВОРЕН КОД

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
46 получени
5 дадени

Re: ЕА, скриптове, индикатори и т.н. с ОТВОРЕН КОД

Мнение от kompira » 13 апр 2018, 22:15

Като ще си споделяме гафове, да се разпиша и аз.
Подобна история, преди няколко години беше. Mодифицира ордери на всеки тик, яко заявки към сървъра, неква жунгла. Пускам го аз вечерта на реална центова сметка в TradeFort брокера (сегашния Fort FS) и си лягам. Рано сутринта ми дрънчи SMS и що да видя - от брокера ми сигнализират, че има нещо нередно в стратегията ми, да я поправя възможно най-бързо или в противен случай ще ми блокират акаунта. Ти да видиш. :grin:

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
41 получени
53 дадени

Мнение от p_dim » 14 апр 2018, 11:14

Е така си е, трябва да се внимава и с броя заявки към сървъра, защото има дневен и месечен лимит. Ако бота е много "активен" просто ще ти забранят автоматичната търговия и ще те оставят да се чудиш и маеш защо не бачка. В общия случай никой нищо няма да те информира, камо ли SMS-и да ти праща. Като се сетиш сам накрая какво си прегрешил, ще трябва да пишеш на съпорта и след кандърми да ги убедиш пак да ти разрешат алгото.

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
12 получени
4 дадени

Мнение от saxsten » 15 апр 2018, 17:54

И какъв им е лимита на тия гадни сървъри Ако тралстопчено ми на всако пипонче модифицира ще изръмжат ли че са им много заявките
Казвайте че да го правя през 10 пипоня да модифицира
Форекса е оръжие за масово поразяване

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
41 получени
53 дадени

Мнение от p_dim » 17 апр 2018, 11:15

На един пип влачене на стопа, може и да не те изтърпят, особено ако имаш и много позиции. При стъпка 5 пипоня няма проблеми, поне аз не съм имал. То трябва пазара да върви и в твоята посока, че да придърпва стопа. Заявките до сървъра не са неприемливо много при това положение.

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
4 дадени

Мнение от saxsten » 23 апр 2018, 21:24

Уфф!!!
Как се наричаха тия комбинации от три инструмента

EURUSD -BUY + USDJPY -BUY + EURJPY -SELL
или
EURUSD -SELL + USDJPY -SELL + EURJPY -BUY

при които нищо не губиш освен спреда

Имаха някакво купешко име ама като съм го забравил

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
4 дадени

Мнение от saxsten » 23 апр 2018, 23:44

p_dim написа:
23 апр 2018, 22:16
viewtopic.php?f=45&t=139&p=139
Цък ! Не е това Тия комбинации са от реални двойки и няма синтетика, ами си е чиста вълна :wink:

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
4 дадени

Мнение от saxsten » 25 апр 2018, 01:36

kompira написа:
24 апр 2018, 07:35
Триъгълен арбитраж?

viewtopic.php?f=50&t=2083&hilit=H7
Не е много арбитраж Аз съм ги отварял тия Седят по една неделя и не мърдат на никъде камо ли да се изместят повече от спреда който си изгубил при отварянето им :grin:

kompira
46 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 25 апр 2018, 09:35

Нормално, нещо друго ли си очаквал.. С времето като натрупат и суап... Такива сетъпи за безсмислени.

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
73 получени
57 дадени

Мнение от Mateev » 26 апр 2018, 08:41

kompira написа:
25 апр 2018, 09:35
Нормално, нещо друго ли си очаквал.. С времето като натрупат и суап... Такива сетъпи за безсмислени.
Такива сетъпи са безсмислени, ако се отварят в един и същи брокер .... :)
Възможно е обаче да се използват за арбитраж, ако се отварят в различни брокери/борси. При криптоборсите например гъмжи от възможности за междуборсов арбитраж.

Дори и в рамкие на един единствен брокер са възможни кратки моменти от време, в които триъгълника се разбалансира. Това е така защото повечете брокери имат линейни алгоритми, взамащи решение за следващия тик в контекста само на дадения финансов инструмент. Със сигурност нямат пълна ценова матрица от типа всеки с всеки, защото това би довело до програма, работеща в 10 000 нишки.

Така че от всички възможни триъгълници непрекъснато се появяват разбалансирани такива за по 1-2 секунди, и ако брокера предлага моментално изпълнение на сделките, възможно е и да се извлече някаква печалба. Аз обаче не бих лежал на тази кълка.

Има още един начин, при който триъгълниците могат да се разбалансират. Това е когато даден дилър на ръка вмъкне котировка в потока от автоматични цени. Дилърите го имат това право и понякога се възползват от него, за да оберат стопа на някоя едра сделка. Така се създава игла, която е само в рамките на един единствен финансов инструмент, и тази игла разбалансира всички триъгълници, в които участва този финансов инструмент.

Още едно време писахме код за детектиране на подобни ситуации, и наистина открихме много такива, но никога не сме се опитвали да играем по тях. Разбалансиранията обикновено се случват само с по 2-3 пипса и рядко с повече от 10. Времето за разбалансиране в повечето случаи е само милисекунди време, и рядко достига до няколко секунди при екзотичните двойки. По време на скок обаче става пълен хаос - тотално повсеместно разбалансиране, но брокера не позволява сделки в такива моменти от време (бави ги много, и после изпълнява по най-неизгодната за сделката цена).

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
4 дадени

Мнение от saxsten » 01 май 2018, 00:57

Матеев я кажи от къде ви идва реалната волативност на котировките в реално време ,защото ако сравниш искуствената волативнос в тестера, с тази която излъчва почти всеки ритейл брокер ,съотношетиего е някъде 1 :5 тоесг 5 пъти е по бурно морето на котировките при брокерчееата
Имате ли някаква програ ,плъгин, бот ,или там коквото и да е която искуствено да повишова волативноста на брокито
Само не ме баламосвай ,че волативноста идва с наследството от по големия маркет меъйкър над Вас, защото там тя е значително по ниска
При големите, пазарът не е чак толкова ликвиден-
Случва се да чакащ и секунди докато ти се изпълни поръчка ,а не като при ритеъл броките за една секунта 5-6 тика или поръчка.
Всеки тик е цена ,а всяка цена е изпълнена поръчка ,е може да е вътре в казана на броктоио ,ама пак си е поръчка :smile:

kompira
46 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 01 май 2018, 09:21

saxsten написа:
01 май 2018, 00:57
Матеев я кажи от къде ви идва реалната волативност на котировките в реално време ,защото ако сравниш искуствената волативнос в тестера, с тази която излъчва почти всеки ритейл брокер ,съотношетиего е някъде 1 :5 тоесг 5 пъти е по бурно морето на котировките при брокерчееата...
Ще си позволя аз да отговоря (ако правилно съм разбрал въпроса). И преди съм писал (а и знаеш вече), че в тестера на МТ4 тиковете (цената въобще) се движи по зададен модел, базиран на волумето на М1 бара, който алгоритъм е изкуствен и не отговаря на реалното движение на тиковете в бара каквото е било. Затова разни скалперски ботове дават коренно грешни резултати на бектест. Поради тази причина вече от години ползвам само тикова история. FXT-файловете натъпкани с реални тикове са с по-голям размер от нормалния, който генерира метата. Тиковете в случая са от "банката" на Dukascopy (те съхраняват всеки тик от години). Разбира се тиковете в конкретния ти тестови брокер вероятно (със сигурност) се различават от тези каквито са били в Dukascopy, но все пак имаш някакъв реален модел, който е доста по-точен от този дефолтния на метата.

Mateev
73 получени
57 дадени

Мнение от Mateev » 01 май 2018, 13:29

Ако наистина говорите за волатилност в малките мащаби на времето и цените - да, тя е фалшива и наистина може да подведе един некомпетентен писач и тестер на стратегии. В по-големите мащаби от време и цени нещата си идват на мястото, като повечето от рекурсивните сегменти са чисто случаини и трудно в тях може да се намери каквато и да било зависимост. Или дори и да се открие такава, доверителния интервал е прекалено широк, щото да можем да повярваме, че това наистина е някаква закономерност, по която да можем успешно да търгуваяме в бъдещето.

За съжаление това е голата истина .....

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
4 дадени

Мнение от saxsten » 01 май 2018, 16:00

Mateev написа:
01 май 2018, 13:29
Ако наистина говорите за волатилност в малките мащаби на времето и цените - да, тя е фалшива и наистина може да подведе един некомпетентен писач и тестер на стратегии. В по-големите мащаби от време и цени нещата си идват на мястото, като повечето от рекурсивните сегменти са чисто случаини и трудно в тях може да се намери каквато и да било зависимост. Или дори и да се открие такава, доверителния интервал е прекалено широк, щото да можем да повярваме, че това наистина е някаква закономерност, по която да можем успешно да търгуваяме в бъдещето.

За съжаление това е голата истина .....
За съжаление пак нищо не каза ,освен че показа колко си тъп и как нищо не си разбрал от въпроса.
Нито мащабите нито цените имат нещо общо с излъчваната от брокито волативност
ТЯ Е ЕДНА И СЪЩА ПО ВСЧКИ МАЩАБИ И ЦЕНИ
но каквото и да кажа ти все едно няма да го разбереш

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
4 дадени

Мнение от saxsten » 01 май 2018, 16:11

kompira написа:
01 май 2018, 09:21
saxsten написа:
01 май 2018, 00:57
Матеев я кажи от къде ви идва реалната волативност на котировките в реално време ,защото ако сравниш искуствената волативнос в тестера, с тази която излъчва почти всеки ритейл брокер ,съотношетиего е някъде 1 :5 тоесг 5 пъти е по бурно морето на котировките при брокерчееата...
Ще си позволя аз да отговоря (ако правилно съм разбрал въпроса). И преди съм писал (а и знаеш вече), че в тестера на МТ4 тиковете (цената въобще) се движи по зададен модел, базиран на волумето на М1 бара, който алгоритъм е изкуствен и не отговаря на реалното движение на тиковете в бара каквото е било. Затова разни скалперски ботове дават коренно грешни резултати на бектест. Поради тази причина вече от години ползвам само тикова история. FXT-файловете натъпкани с реални тикове са с по-голям размер от нормалния, който генерира метата. Тиковете в случая са от "банката" на Dukascopy (те съхраняват всеки тик от години). Разбира се тиковете в конкретния ти тестови брокер вероятно (със сигурност) се различават от тези каквито са били в Dukascopy, но все пак имаш някакъв реален модел, който е доста по-точен от този дефолтния на метата.
компирче това за което говориш за мен едва ли не е азбучна истина
не си разбрал правилно въпроса ,а той е каква е програмата с която брокито манипулира волативноста и изобщо има ли такава
ще ти кажа и още нещо, каквато и тикова история да вземеш тя също би могла да е манипулирана от програма.
Аз разбира се мога да сравня тиковите волативностите на отделните брокита .
Направил съм си програмка да им брои тиковете ,освен това имам и безплатен макроиндикатор който сравняма обемите им
https://www.mql5.com/ru/market/product/28232
Изобщо ние "некомпетентните писачи на тестер на стратегии" така си правиме. :lol:

Mateev
73 получени
57 дадени

Мнение от Mateev » 02 май 2018, 14:49

saxsten написа:
01 май 2018, 16:00
За съжаление пак нищо не каза ,освен че показа колко си тъп и как нищо не си разбрал от въпроса.
Единия от двама ни наистина е тъп, но кой ли е той?
Колкото до волатилноста - ти да не би да си я представяш като вълна за стрижене ....?
Щото най-голямата простотия, която бях чувал, е че волатилноста е еднаква във всички мащаби на времето и цените.
Що не вземеш да прочетеш някоя книжка за начинаещи и да си изясниш що е това волатилност и има ли тя почва в твоя компютър.... :grin: :grin: :grin:

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
4 дадени

Мнение от saxsten » 05 май 2018, 23:43

Mateev написа:
02 май 2018, 14:49
saxsten написа:
01 май 2018, 16:00
Единия от двама ни наистина е тъп, но кой ли е той?
Колкото до волатилноста - ти да не би да си я представяш като вълна за стрижене ....?
Щото най-голямата простотия, която бях чувал, е че волатилноста е еднаква във всички мащаби на времето и цените.
Що не вземеш да прочетеш някоя книжка за начинаещи и да си изясниш що е това волатилност и има ли тя почва в твоя компютър.... :grin: :grin: :grin:
Драги ми Смехурко ,
Волативноста ,това са брой излъчени от брокито тикове в секунда
При различните тайм фремове просто секундите за измерването на тиковете /обемите /е по голямо или по малко ,но и тиковете са повече или по малко Единственото което се случва на по големите тайм фремове е че усредняването е по качествено защото делиме повече тикове на повече секунди
При различните брокита това съотношение е различно
Разбира се че вчера и днес не са с еднаква волативност ,нито миналият месец и този но нещата не се свеждат само до измерване на локалната волативност по дни, часове или минути ,а до това да сравниме при еднакви дни часове минути волативноста при различните брокери
Например при Алпари и почти всички кипърски офшорки и инста форекс , тя е почти 2,5 пъти по голяма от тази при тинкмил, дукасопи или оанда....
Ама на теб каквото и да ти обясня все ще е празно губене на време
Често казано не очаквах да си толкоз безхаберен по отношение на форекса
Я кажи едно време в СТС форума, кой ти пишеше публикациите ,защото онези публикации коренно се отличаваха от тъпотиите които ръсиш днес :wink:

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
4 дадени

Мнение от saxsten » 21 май 2018, 22:32

p_dim написа:
10 апр 2018, 01:36
Саксе, няма как да минеш без цикъл for, защото .....................................
Ето какво стана с функцията

Код: Избери всички

int HOrder()  

{  HProfit =0;k =0; y=0;HClose1=0; h =0;  ctn =0 ;  z =0 ;   if (z <100 ) ctn = 0  ; 
       int HTotal = OrdersHistoryTotal();      
           z=(TimeCurrent()-iTime(NULL,PERIOD_D1,0)) ;           
  //================================================            
       {for (i = 0; i < HTotal; i++) 
     {  if ( OrderSelect(i,SELECT_BY_POS,MODE_HISTORY) == true && OrderMagicNumber() == Magic )         
        HProfit = HProfit+OrderProfit(); HProfit = NormalizeDouble(HProfit,2);         }}   
    //================================================
        {for (i = 0; i < HTotal; i++) 
     {  if ( OrderSelect(i,SELECT_BY_POS,MODE_HISTORY) == true&& OrderMagicNumber() == Magic )             
         ctn = ctn+1  ;       }} return(0);}
Брои всички закрити сделки както и печалбата по тях.
Параметъра z <= 86400 докато пристигне новият нулев бар iTime(NULL,PERIOD_D1,0)
Някой има ли идея как да спрем броенето когато се е появил новият бар и да съхраниме резултатите ,и да започнем да броим отново докато се появи следващият нулев бар

Mateev
73 получени
57 дадени

Мнение от Mateev » 23 май 2018, 13:07

saxsten написа:
05 май 2018, 23:43
Драги ми Смехурко ,
Волативноста ,това са брой излъчени от брокито тикове в секунда....
Все си мислех, че интелекта ти е над средното ниво, но с тази последната изръсена простотия започвам да се съмнявам. И не стига че приказваш простотии, а и обвиняваш по-умни от тебе хора, че са прости. Това вече е простотия, комбинирана с наглост, което я рядко срещано явление.

Та волатилноста не е брой тикове в секунда (това е Tick Volume), а ПРОЦЕНТ НА ПРОМЯНАТА НА ЦЕНАТА ЗА ЕДИНИЦА ВРЕМЕ.
https://www.eia.gov/naturalgas/weekly/a ... -22-03.htm

Така че много простотии изръси в последните постинги, и е най-добре да ги изтриеш, включая и незаслужените обиди към мене. Колкото до кода на твоята прословута функция - съдейки по написаното и по разсъжденията ти стигам до извода, че сега се учиш да програмираш. Нищо лошо в това и бих ти помогнал да напреднеш по-бързо, но първо трябва да си отрежеш пиперливия език и да го заключиш заедно със злобата и простотията в килера.

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”