ЕА, скриптове, индикатори и т.н. с ОТВОРЕН КОД

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
Потребителски аватар
flow
Регистриран: 16 фев 2014, 12:17
2 получени
6 дадени

Re: ЕА, скриптове, индикатори и т.н. с ОТВОРЕН КОД

Мнение от flow » 26 сеп 2017, 15:11

flow написа:
25 сеп 2017, 17:07
Привет, колеги,
имали желание някой да програмира едно ЕА? Ако има някой желаещ и разполагащ с време да пише съобщение, че не съм редовно във форума.
Благодаря.
Дали има някой mql4 програмист от Русе?

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
63 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 26 сеп 2017, 16:48

Има .
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
3 получени
1 дадени

Мнение от saxsten » 01 окт 2017, 22:17

Открывается начальная позиция, на уровне ее Стоп Лосса устанавливается противоположный стоп ордер с увеличенным лотом. При закрытии позиции по Стоп Лосс срабатывает отложенный ордер, а на его Стоп Лосс также устанавливается противоположный стоп ордер - и так до тех пор, пока позиция не закроется по Тейк Профиту. При закрытии позиции по Тейк Профиту выполняется удаление оставшегося отложенного ордера.
Форекса е оръжие за масово поразяване

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
28 получени
31 дадени

Мнение от Mateev » 02 окт 2017, 13:46

Здравейте всички,

Нов съм в този форум и това е първият ми постинг. Избягах от форума на Insta-та, защото там имам чувството, че съм попаднал в една голяма детска градина. Тука в този форум намирам доста повече префесионализъм. Специално тази тема я изчетох от край да край, защото живо ме интересува. Аз също мога да програмирам търговски стратегии на MQL4 и MQL5, така че мисля че ще мога да ви бъда полезен. Аз използвам ОБЕКТНО ОРИЕНТИРАНО ПРОГРАМИРАНЕ, и мога да споделя с вас доста класове, които спомагат за разрешаване на един или друг трейдерски проблем.

Иначе си имам идея-фикс да напиша универсален експерт, търгуващ по всички финансови инструменти в целия свят. В експерта ще бъдат заложени десетки стратегии и той сам ще си ги тества в исторически план, когато бъде пуснат върху някаква графика. И ако открие някъде ПМО, ще започне да търгува. Пиша класове за него вече втора година и лека полека се придвижвам към заветния край.

Ще се раздвам ако мога да помогна на някого с нещо в областа на програмирането или в областа на концепцията, по която работя. Тя се базира на анализ на числови редици (тикове, сегменти) и търсене на отклонения от чистата случайност, от които да може да се извлече ПМО, надхвърлящо разходите за брокера.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
77 получени
178 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 02 окт 2017, 19:54

Здравей, Матеев. И добре дошъл във форума. Сигурен съм, че има много, което би могъл да споделиш.

Чувствай се свободен да пускаш нови теми, така всичко ще е по-прегледно и ще има полза не само за хората, които в момента следят форума, но и за всеки, който в бъдеще търси подобно решение в Google. Ако всичко е в една тема, новите мнения постепенно затрупват старите и те стават неоткриваеми.

jssj
63 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 02 окт 2017, 20:54

S.Zhelev » 02 окт 2017, 18:54
Здравей, Матеев. И добре дошъл във форума. Сигурен съм, че има много, което би могъл да споделиш.

Чувствай се свободен да пускаш нови теми, така всичко ще е по-прегледно и ще има полза не само за хората, които в момента следят форума, но и за всеки, който в бъдеще търси подобно решение в Google. Ако всичко е в една тема, новите мнения постепенно затрупват старите и те стават неоткриваеми.
Тъкмо се чудех това "онзи " Матеев ли е. Добре дошъл и от мен !
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

jssj
63 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 03 окт 2017, 14:23

Mateev » 02 окт 2017, 12:46
Здравейте всички,
........................................................

Ще се раздвам ако мога да помогна на някого с нещо в областа на програмирането или в областа на концепцията, по която работя. Тя се базира на анализ на числови редици (тикове, сегменти) и търсене на отклонения от чистата случайност, от които да може да се извлече ПМО, надхвърлящо разходите за брокера.
Преди време тук някъде пуснах материал за една американска професорка която направила експеримент със студентите си. Накарала ги да генерират по някакъв начин няколко редици от случайни числа, а после всеки студент да напише на лист своя редица от случайни числа. След това ги размесили и ги дали на професорката която безпогрешно познала кои редици са генерирани на случаен принцип и кои са писани от студентите. Разликата била,че в случайно генерираните редици по-често се случвало поредица от поредни както и повтарящи се числа. При писаните от студентите това се случвало много рядко. Като се има предвид,че освен случайно генерираните цени имаме и намеса на банки, хедж фондове и др. с големи ордери което си е своеобразно "ново размесване на картите" си мисля, че идеята ти е трудно реализируема. Не казвам че е невъзможно.

Mateev
28 получени
31 дадени

Мнение от Mateev » 03 окт 2017, 14:44

В идеята си аз не твърдя, че по пазарите има зависимости. Това само го предполагам. В идяята си аз твърдя, че АКО има зависимости, моята концепция ще може да ги намери сравнително бързо без да са необходими 1 милиард компютъра и цялото време на вселената за изчисления.

Всичко ми е в главата и се опитвам вече в трети форум да го обясня, но е много трудно да обясниш на часовникари как работи един цветен телевизор, без да има в него нито едно зъбно колело. И когато в темите ти непрекъснато се меси някой aaangelll с психично разстройство, който ги осира до неузнаваемост, задачата става практически невъзможна.

jssj
63 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 03 окт 2017, 15:08

Спокойно, aaangelll ни е талисман. С него се разговаря внимателно и с много любов, иначе плаче и отказва да яде. :lol:

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
31 получени
7 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 03 окт 2017, 15:15

jssj написа:
03 окт 2017, 14:23
Mateev » 02 окт 2017, 12:46
Здравейте всички,
........................................................

Преди време тук някъде пуснах материал за една американска професорка която направила експеримент със студентите си. Накарала ги да генерират по някакъв начин няколко редици от случайни числа, а после всеки студент да напише на лист своя редица от случайни числа. След това ги размесили и ги дали на професорката която безпогрешно познала кои редици са генерирани на случаен принцип и кои са писани от студентите. Разликата била,че в случайно генерираните редици по-често се случвало поредица от поредни както и повтарящи се числа. При писаните от студентите това се случвало много рядко. Като се има предвид,че освен случайно генерираните цени имаме и намеса на банки, хедж фондове и др. с големи ордери което си е своеобразно "ново размесване на картите" си мисля, че идеята ти е трудно реализируема. Не казвам че е невъзможно.
Пазарите изобилстват от зависимости и зад на пръв поглед случайно генерираните цени, прозират много от тях, но те не са видими с невъоръжено око. По принцип споделям само с много тесен кръг хора резултатите които откривам, обикновено с хора които също споделят с мен и то качествен материал с доказателства. Ще публикувам резултат от една зависимост тъй като не я експлоатирам и възвращаемостта и е около 15% годишно което не ме удовлетворява. Правя го за да докажа, че зависимости има много и тази е много далеч от най-добрата която съм открил. ПМО-то на следната система е със 7,4% в полза на трейдъра след разходите за търговия. В прикачения файл са публукувани сделките ден за ден с графика, включени разходи за търговия и марджин за последните 12 години.

http://dox.bg/files/dw?a=eff0802b21

Mateev
28 получени
31 дадени

Мнение от Mateev » 03 окт 2017, 15:56

Хвърлих едно око на файла. Средния размер на една сделка е 3.78 стари пипса. За спред ти си предвидил средно 1 пипс, но според мене в реалноста той е доста по-голям, особенно ако сделки се отварят около полунощ. Имам написан индикатор, който логва спредовете на различните брокери, и точно около полунощ всички ги разкрачват заради суапа. Така че според мене трудно ще се намери брокер, при който тази стратегия наистина да се окаже печеливша.

Иначе да - зависимости от този тип има хиляди, но аз за мене си ги наричам СЛАБИ ЗАВИСИМОСТИ. Тяхното ПМО е съизмеримо с разходите на брокера, което означава, че той много лесно може да ги превърне от печеливши в губещи. От друга страна пък е ясно, че ако човек започне да рови около една такава зависимост, няма начин да не получи някакво подобряване, което вече да е достатъчно, за да се осмели да пусне системата в реална търговия.

Mateev
28 получени
31 дадени

Мнение от Mateev » 03 окт 2017, 16:04

За подобна зависимост съм писал и аз във форумите, но при мене я намерих по друг начин - с дължината на сегментите. В зоната 30 до 70-80 пипса тяхната бройка а по-малка от статистически случайната бройка (противотрендовост), а в зоната на микросегментите или в зоната на големите мащаби на цените е точно обратното - бройката им е по-голяма от статистически случайната (трендовост).

При микросегментите на тиково ниво обаче разходите за брокера са убийствени, а при големите мащаби от време достоверноста на статистиката силно намалява поради малкия брой едри сегменти в графиката.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
31 получени
7 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 03 окт 2017, 16:28

Mateev написа:
03 окт 2017, 15:56
Хвърлих едно око на файла. Средния размер на една сделка е 3.78 стари пипса. За спред ти си предвидил средно 1 пипс, но според мене в реалноста той е доста по-голям, особенно ако сделки се отварят около полунощ. Имам написан индикатор, който логва спредовете на различните брокери, и точно около полунощ всички ги разкрачват заради суапа. Така че според мене трудно ще се намери брокер, при който тази стратегия наистина да се окаже печеливша.

Иначе да - зависимости от този тип има хиляди, но аз за мене си ги наричам СЛАБИ ЗАВИСИМОСТИ. Тяхното ПМО е съизмеримо с разходите на брокера, което означава, че той много лесно може да ги превърне от печеливши в губещи. От друга страна пък е ясно, че ако човек започне да рови около една такава зависимост, няма начин да не получи някакво подобряване, което вече да е достатъчно, за да се осмели да пусне системата в реална търговия.
Лесно може да се зададе 2 пипса комисионна във файла и се вижда, че при нея пак резултата пак е добър, не всички брокери разкрачват спреда по това време, а и може да се прави арбитраж между няколко в комбинация със стратегията, ако има хитреци. Резултата ще бъде същия, ако за край на деня се избере да кажем 22:00 когато спреда е под 1 пипс в 90% от времето. Отделно ситемата може да претърпи немалко оптимизации. Идеята беше да покажа, че има зависимости и то елементарни, които са под носа ни и дори тях не сме проверили, какво остава за по-сложните.

Mateev
28 получени
31 дадени

Мнение от Mateev » 03 окт 2017, 17:47

Тука вече съм съгласен с тебе - болшинството от трейдерите не си мърдат пръста, за да проверят каквото и да било от хилядите изписани глупости в трейдерската литература. Поведението им е като на стадо овце, но се сърдят, ако им го кажеш в очите.

Потребителски аватар
saxsten
3 получени
1 дадени

Мнение от saxsten » 03 окт 2017, 19:47

Матеев , Матеев И в другия форум те питах и тука ще те питам

ТИ НА КОЕ ВИКАШ СЕГМЕНТ?

Можеш ли да предложиш простичко и разумно обяснение пък ако искаш и дефиниция като що е това тиков сегмент ,така че първо ти сам да си го разбереш ,пък ако може след това и другите да те разберат :smile:

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
77 получени
178 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 03 окт 2017, 20:14

bvg написа:
03 окт 2017, 15:15
Ще публикувам резултат от една зависимост тъй като не я експлоатирам и възвращаемостта и е около 15% годишно което не ме удовлетворява.
Резултатите според мен изглеждат доста добре за толкова простичка система, която действително може да бъде много оптимизирана. Но дори 15% годишна доходност не е никак лошо, ако се сравни с 0% лихва по депозитите в момента. В същото време и двамата с Матеев сте съгласни, че резултатът не е удовлетворяващ. И логично възника въпроса каква доходност би била задоволителна, за да пуснете един експерт да си работи на някой vps?

Аз лично много се съмнявам, че има "силни" зависимости, които да съществуват в продължение на години. За кратки периоди е много по-лесно да се намерят такива. Дори системата на bvg в определени периоди би имала много по-голяма печалба на сделка.
saxsten написа:
03 окт 2017, 19:47

ТИ НА КОЕ ВИКАШ СЕГМЕНТ?

Можеш ли да предложиш простичко и разумно обяснение пък ако искаш и дефиниция като що е това тиков сегмент ,така че първо ти сам да си го разбереш ,пък ако може след това и другите да те разберат :smile:
Разбирам, че тук ще продължи дискусия, която сте водили в други форуми, но призовавам всички да се придържат към добрия тон.

aaangelll
Регистриран: 19 мар 2016, 08:30
5 получени
12 дадени

Мнение от aaangelll » 03 окт 2017, 20:27

saxsten написа:
03 окт 2017, 19:47

ТИ НА КОЕ ВИКАШ СЕГМЕНТ?

Много разумен съвет. И аз отдавна го питам за това.
Но още по-трудно е да се дефинира по-какви критерии два сегмента могат да се смятат за еднакви, за да се гледа за статистически зависимости между тях.

Mateev
28 получени
31 дадени

Мнение от Mateev » 03 окт 2017, 22:23

Сегмент = Вълна по смисъла на вълновата теория на Елиът, но тъй като в моята концепция целия пазар го разглеждам като фрактална 3-вълнова, а не 5-вълнова структура, смених му и името. Когато пазара се разглежда опростено само с 3 вложени вълни една в друга, веднага се появява пълна яснота по една камара въпроси и свойства, които са пълна мъгла при Елиът.

А сега за ангел, защото той малко трудно схваща - нов сегмент се образува тогава, когато цената си смени посоката. Ако идва тик в същата посока, то тогава стария сегмент нараства по размер. Ако наистина искате да видите как изглежда една графика от сегменти, отворете си тиковата графика на който си искате финансов инструмент.

Специално за saxsten имах много високо мнение, но да не може да разбере нещо толкова елементарно чак не мога да го повярвам. А ми го задава този въпрос вече в 3 различни форума по 2-3 пъти във всеки един от тях. Следователно причината не е неразбиране, а нещо друго. Сега след като му отговорих за кой ли път го моля и той да ми отговори на зададения от мене въпрос, от който той всеки път се измъква гъвкаво и хлъзгаво:

Нека да ми каже какво разбира под СЛЕДВАНЕ НА ТРЕНДА и по-точно колко пипса (или колко процента) корекция той приема, че може да бъде ПРЕНЕБРЕГНАТА, щото това, което той го нарича ТРЕНД да си остане такова и да продължи да го "следва"?

Mateev
28 получени
31 дадени

Мнение от Mateev » 03 окт 2017, 22:40

Да добавя още малко за разликата между тренд, консолидация и сегмент:

Тренда и/или консолидациите ги виждаме в тяхната цялостност, с всички големи или малки корекции, които се случват вътре в техните тела. За разлика от тях СЕГМЕНТА представлява само една права черта (за ангел - наклонена черта), която съединява двете най-важни точки - най-ниската и най-високата цена на тренда.

Това е всичко. За даден сегмент аз умишлено губя маловажната информация и в структурите на класа оставям само най-важната, а именно:
1. Начална точка (бид, аск, време)
2. Крайна точка (бид, аск, време)
3. Начална точка на най-дълбоката корекция на сегмента (бид, аск, време)
4. Крайна точка на най-дълбоката корекция (бид, аск, време)
5. Указатели към обектите на ABC подсегментите, ако има такива.

По тези 5 точки аз мога да получа информация както за целия сегмент, така и за неговата ABC структура, състояща се от 3 подсегмента, които обаче също са сегменти и също си имат тези 4 точки и тези 3 указателя. И така рекурсивно надолу структурата може да се сдобие с 20, 30 или дори 50 вложени едно в друго нива, докато стигне до тиково ниво.

Потребителски аватар
saxsten
3 получени
1 дадени

Мнение от saxsten » 04 окт 2017, 08:24

Стоййй войско !
Предишните ти ояснения бяхя че сегмента било нещо като эиг эаг или формация 1-2-3
Даже имаше някакави роднински отношения между тях
Тоест имаше си животинчето начална ,най висока и най ниска точка
Сега си го окастрил до нивото на чертичка която пък за ангела била наклонена сиреч има си само начало и край и стъпка в цената между началото края
Че пък и мене питаш що съм те толкова подпитвал Ми то аз така като гледам ти още сам не си наясно каква да ти е дефиницията за сегмента ,че после да го обработваш статистически че и на нас да ни го обяснянаш после
Хм! Скоро и бърже ше я тая
Извинявяй ама на такъва сегмент няма да се качвам ,че не се знае в кои хендек ще ме ботуряса

...............................................
Иначе как се следяла цената и как се вървяло сред нея Очевидно стъпката трябва да е по голяма от спреда за да има ПМО но не и много голяма за да не настъпи хаос
стига да можеш смислено да формулираш статистичесия си сегмент ще го ползваме като градивна тухличка за следене на цената
Последна промяна от saxsten на 04 окт 2017, 08:50, променено общо 1 път.

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”