ЕА, скриптове, индикатори и т.н. с ОТВОРЕН КОД

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
63 получени
10 дадени
Контакти:

Re: ЕА, скриптове, индикатори и т.н. с ОТВОРЕН КОД

Мнение от jssj » 04 окт 2017, 08:28

Това като характеристики не бяха ли моно вълните на Глен Нийли ?
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
34 получени
33 дадени

Мнение от Mateev » 04 окт 2017, 09:17

Според мене ти само се заяждаш, без да вникнеш дори и на капка в стотиците постинги, които съм изписал по въпроса. И не ме обвинявай, че не съм наясно с концепцията си, защото по нея вече съм написал над 50 000 реда код. Ти обаче се хващаш за една думичка и вече месеци наред се заяждаш. Не ти прави чест ....

Мислех си, че си добър програмист, и като такъв с тебе би трябвало да се разбираме от половин дума. Да, ама не - ти си решил да се заяждаш и това е. След като не проявяваш интерес към концепцията, просто престани да я четеш и да се месиш в нея. Ако обаче проявяваш някакъв интерес и наистина искаш да спомогнеш с нещо, тогава задавай РАЗУМНИ ВЪПРОСИ, от които да си личи, че поне си прочел това, което съм го написал.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
31 получени
7 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 04 окт 2017, 09:38

S.Zhelev написа:
03 окт 2017, 20:14
bvg написа:
03 окт 2017, 15:15
Ще публикувам резултат от една зависимост тъй като не я експлоатирам и възвращаемостта и е около 15% годишно което не ме удовлетворява.
Резултатите според мен изглеждат доста добре за толкова простичка система, която действително може да бъде много оптимизирана. Но дори 15% годишна доходност не е никак лошо, ако се сравни с 0% лихва по депозитите в момента. В същото време и двамата с Матеев сте съгласни, че резултатът не е удовлетворяващ. И логично възника въпроса каква доходност би била задоволителна, за да пуснете един експерт да си работи на някой vps?

Аз лично много се съмнявам, че има "силни" зависимости, които да съществуват в продължение на години. За кратки периоди е много по-лесно да се намерят такива. Дори системата на bvg в определени периоди би имала много по-голяма печалба на сделка.
Слаби зависимости може би не е съвсем точен израз, по-скоро много близки до ръба. Системата върши работа и ако брокито не реши да си показва рогата, средно 15% според мен може да си ги докарва, за това я споделям направо я подарявам, ако някой намери оптимизации по нея и сподели още по добре, всички ще спечелим (включително и кибиците). Както казах аз експлоатирам системи с много по-голяма възвращаемост. Предпочитам (то разбира се кой не предпочита) възвращаемост от порядъка на 200-300-500%+ годишно. Двуцифрена възвращаемост предполага да депозирам 20-30к или дори 100к при брокера и да чакам 15% годишно. Освен че имам винаги едно наум, че може да смени правилата на играта още преди да е изтекло последното раздаване на карти, съм подозрително настроен към депозирането на каквито и да е суми при брокер, знаем в България как работи прокуратура, съд и агенции за защита на потребителите, не искам да пусна прасето в гората па после да го гоня. Същия риск не е за пренебрегване и при английски или германски или кой да е чужд брокер, да се разпряваш по правни казуси на чужда територия си е сериозно предизвикателство.

Та в този ред на мисли предпочитам да депозирам малка сметка която за 5 години да нарастне до нещо значимо, макар и с по-висок риск, отколкото голяма сума с по-малък риск и ниска доходност. Тъй като отчитам рисковете посочени по-горе. Т.е. ако депозирам 500 лв и ги умножавам средно по 5 на година и си тегля по 10% всяка година, бих преглътнал по лесно, ако накрая за 500к се опитат да ми покажат среден пръст, но ако за 100к от които съм изкарал 50к ми покажат среден пръст ще ме боли повече.

Това май сме го дискутирали много пъти но:

Ако искаме да се отдалечим от т.н. едж и да не сме зависими от дребни номера като слипийдж, рекотиране, разтягане на спред, имаме два подхода или да увеличим времето на сделката или да увеличим таргета, двете имат положителна корелация помежду си. Във всички системи които съм намирал минимума за да сме спокойни, че подобни номера няма как да минават е 150-200 пипса таргет или времева рамка от порадъка на 3 дни и нагоре. Или комбинация от двете, примерно първото настъпило събитие. Има и 3-ти подход да намерим ПМО 70-80% :), но най-доброто ми за сега е около 62%
Последна промяна от bvg на 04 окт 2017, 10:35, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
78 получени
180 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 04 окт 2017, 10:30

jssj написа:
04 окт 2017, 08:28
И на мен на това ми напомня дефиницията на Матеев. И тук веднага се сещам, че една картинка струва колкото 1000 думи :smile: Лесно за възприемане и разбираемо за всички.

Mateev
34 получени
33 дадени

Мнение от Mateev » 04 окт 2017, 10:35

Склонен съм да си мисля, че е възможно откриването на ПМО над 80% или дори 90%, защото виждам из интернет, че някои хора са го направили. Самият аз мисля, че съм ви казвал, че наблюдавах сделките на акаунт, в който имаше хиляди сделки по десетки валутни двойки, и средния размер (пипсово ПМО) беше на ниво около 20 големи пипса (200 малки). Това според мене е впечатляващо, при положение че говорим за огромен брой сделки по всички финансови инструменти за период от около година-две.

Стратегията не я знам каква е. Имам само мъглява представа, че се базира на сделки, направени тогава, когато зад гърба им има поне 3 близки подкрепи от различен мащаб на времето. Сделките са отваряни всяка сутрин, като времето за опростен визуален анализ на всички финансови инструменти е било не повече от 10-15 минути - докато човека си пие кафето преди да тръгне за работа. Разбира се в този визуален анализ е имало и много субективизъм, тоест имало е и много на брой различни други правила, които няма как да бъдат ситематизирани или формулирани за последващ анализ в исторически план. След като дадена позиция е била отворена, тя е била изоставяна на грижите на един опростен експерт, който е реализирал РАЗШИРЯВАЩ СЕ ВЪВ ВРЕМЕТО TRAILING STOP.

Това е цялата стратегия или поне на мене ми я разказаха така. Не изключвам и да са ме излъгали. Едно обаче е напълно сигурно - аз получих цялата история на сделките, и дълго време я анализирах, защото по-впечатляващо нещо от това не бях виждал през целия си живот. Човекът с тази стратегия успя за година време да увеличи реалния си акаунт от 10 000 долара на 100 000, но доказателтва за това нямам - само слухове от втора ръка (от общ приятел),

aaangelll
Регистриран: 19 мар 2016, 08:30
5 получени
12 дадени

Мнение от aaangelll » 04 окт 2017, 12:22

S.Zhelev написа:
04 окт 2017, 10:30
jssj написа:
04 окт 2017, 08:28
И на мен на това ми напомня дефиницията на Матеев. И тук веднага се сещам, че една картинка струва колкото 1000 думи :smile: Лесно за възприемане и разбираемо за всички.
Проблема е, че той не обича, картинките. А по-принцип избягва примерите. Предпочита общите приказки :grin:

Mateev
34 получени
33 дадени

Мнение от Mateev » 04 окт 2017, 12:49

ааангелееее,

Отново се занимаваш с ЛИЧНОСТНИ ОБСЪЖДАНИЯ И НАПАДКИ, вместо да напишеш нещо умно за трейдинга. Отново се опитваш да превърнеш една ХУБАВА ТЕМА в мазал, съгласно твоите разбирания за злоба и размазани изпражнения във всеки втори постинг.

Само заради тебе ще спра да пиша в тази тема и ще създам подобна такава в моя личен блог, където вече съм модератор. И само имай късмет крака ти да стъпи там. Вече изтрих един твой постинг и ще продължавам да ги трия дотогава, докато не се научиш на диалог в МИР, РАЗБИРАТЕЛСТВО и най-вече ВЗАИМНО УВАЖЕНИЕ.

aaangelll
5 получени
12 дадени

Мнение от aaangelll » 04 окт 2017, 13:43

Mateev написа:
04 окт 2017, 12:49
ааангелееее,

Отново се занимаваш с ЛИЧНОСТНИ ОБСЪЖДАНИЯ И НАПАДКИ, вместо да напишеш нещо умно за трейдинга. Отново се опитваш да превърнеш една ХУБАВА ТЕМА в мазал, съгласно твоите разбирания за злоба и размазани изпражнения във всеки втори постинг.

Само заради тебе ще спра да пиша в тази тема и ще създам подобна такава в моя личен блог, където вече съм модератор. И само имай късмет крака ти да стъпи там. Вече изтрих един твой постинг и ще продължавам да ги трия дотогава, докато не се научиш на диалог в МИР, РАЗБИРАТЕЛСТВО и най-вече ВЗАИМНО УВАЖЕНИЕ.
Аз не те нападам. Просто искам да ти помогна да си избистриш вижданията, за които често си променяш мнението и казваш различни неща.
Но ти явно приемаш всеки въпрос или мнение различно от твоето за лична нападка. А това определено не е така.

П.П. Не знам дали е разрешено тук да се пускат цитати от други форуми, но ако е разрешено ще дам примери.

Mateev
34 получени
33 дадени

Мнение от Mateev » 04 окт 2017, 13:54

Аз пък ще ти дам друг пример - неща, които трябваше разумните хора да ги разберат с 3-4 постинга, на мене ми се налага да ги обяснявам с най-големи подробности в 1000 постинга. Това е огромна загуба на време, още повече като се отчете факта, че дори и с 1000 постинга все още буксуваме на кота нула, и в 99% от времето си обясняваме един на друг кой е по-глупав, по-прост и по-тъп. Нормално ли е според тебе това?

jssj
63 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 04 окт 2017, 14:38

Mateev » 04 окт 2017, 12:54
Аз пък ще ти дам друг пример - неща, които трябваше разумните хора да ги разберат с 3-4 постинга, на мене ми се налага да ги обяснявам с най-големи подробности в 1000 постинга. Това е огромна загуба на време, още повече като се отчете факта, че дори и с 1000 постинга все още буксуваме на кота нула, и в 99% от времето си обясняваме един на друг кой е по-глупав, по-прост и по-тъп. Нормално ли е според тебе това?
Матеев, ти сериозно ли мислиш да отговаряш на всички заяждания на aaangelll ?
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

jssj
63 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 04 окт 2017, 21:06

Двете книги са :" Математика управления капиталом" на РАЛЬФ ВИНС и Димитър Цаков-"Джобен наръчник за производство на домашна ракия" Ще направим експеримент. Коя книга колко пъти ще бъде изтеглена. :lol:

jssj
63 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 04 окт 2017, 22:05

Лоша работа Матеев! Вече два часа и никой нищо не тегли. Нито за математическо управление на капитала им се чете на хората нито за направата на качествени ракии и коняци. А като си помисля,че с този наръчник Цар Киро стана милионер ! :smile:

Mateev
34 получени
33 дадени

Мнение от Mateev » 05 окт 2017, 07:23

jssj написа:
04 окт 2017, 22:05
Лоша работа Матеев! Вече два часа и никой нищо не тегли. Нито за математическо управление на капитала им се чете на хората нито за направата на качествени ракии и коняци. А като си помисля,че с този наръчник Цар Киро стана милионер ! :smile:
Това донякъде е и добре. Много от трейдерите, които за по-лесно можем да ги наречем СТАДО, не желаят да получават нови знания. Това обаче води до всеобщи еднотипни действия на това стадо, които действия създават зависимости в графиките на финансовите инструменти. Професионалистите ги откриват тези зависимости и с тях доят същото това стадо.

Системата е стабилна във времето, защото стадо винаги ще има. Тоест винаги ще има мляко за доене, и това предполага, че е възможно създаването на ДЪЛГОСРОЧНИ стратегии с ПМО.

Mateev
34 получени
33 дадени

Мнение от Mateev » 05 окт 2017, 09:55

aaangelll написа:
04 окт 2017, 12:22
Проблема е, че той не обича, картинките. А по-принцип избягва примерите. Предпочита общите приказки :grin:
Ангеле,

Ще ти дам разумно обяснение защо пиша толкова много "общи" според тебе приказки. Проблемът с финансовите пазари се състои в това, че методите те да бъдат победени са БЕЗКРАЙНО МНОГО. И не съществува човек, който да може да ги изпробва всичките. Поради тази причина трябва да се търсят лесни начини част от вариантите да бъдат ОТХВЪРЛЕНИ и човек да не си губи времето с тях.

Ще ти дам и пример, ако смяташ, че ще помогне за разбирането на горното твърдение. Например след като знаем Закона за запазване на енергията, знаем и това, че ВЕЧЕН ДВИГАТЕЛ НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ОТКРИТ. И въобще не си губим времето да го търсим. Някои нискообразовани хора обаче не го знаят това, и до ден днешен си пропиляват живота в търсене на вечен двигател. Интернет е пълен с клипове на такива хора, които си пилеят времето с тази САМОЗАБЛУДА, без никакви шансове за успех, но те не го знаят това.

Какъв е изводът от този пример?
Ами изводът е, че ако човек целенасочено търси познания от науката в неговата област, то той ще може да намери я тях информация КАК ДА НЕ СИ ПИЛЕЕ ВРЕМЕТО в предварително ОБРЕЧЕНИ КАУЗИ. И колкото повече наука се ползва, толкова повече ОБРЕЧЕНИ АСПЕКТИ ще бъдат отхвърлени, и за човек ще остане един много по-тесен кръг от аспекти, в които той вече наистина да може ПЛОДОТВОРНО ДА ВЛОЖИ УСИЛИЯТА СИ.

Та така е и с трейдинга. В него има една камара ОБРЕЧЕНИ АСПЕКТИ, с които човек не си заслужава да си губи времето. И точно Теорията на вероятностите е нещото, което може да помогне на човек ДА ОТХВЪРЛИ ТЕЗИ ОБРЕЧЕНИ АСПЕКТИ, и да си насочи усилията в тези области, в които ВЕЧЕ ИМА ШАНС да открие някаква печеливша стратегия.

Та именно и това е причината толкова много да обяснявам различни неща с много думи, а не с някаква конкретика. Конкретиката е лесна - тя много бързо може да бъде постигната, но преди това човек трябва да премине през един дълъг период на осъзнаване, че няма смисъл да си губи времето с един или друг БЕЗНАДЕЖДЕН АСПЕКТ, които математиката отдавна е доказала, че е такъв.

Та от тази гледна точка 99% от написаното от мене по форумите е с много думи, защото материала се предлага на хора, които са втънали до уши в самозаблуди, и измъкването от всяка една от тях изисква много време, много думи и много доказателства. Ако просто трябваше да си направим една професионална тема с хора, които ги знаеха всичките тези неща, сам ще видиш как ще се разбираме от половин дума. И разбира се ще видиш и конкретика, която вече е разбираема за пишещите в тази тема.

Да кажа и за моята концепция - тя може и да е вярна или грешна, така че подлежи на обсъждане всеки един нейн аспект. Но това обсъждане трябва да се прави от професионалисти, а не от онези недоразбралите, които са втънали до уши в самозаблуди. Та по въпросите за концепцията съм отворен към всякакви обсъждания и критики, но това не е така с базовите истини, които са доказани от математиката. При тях няма никакво място за обсъждане, защото математиката е вярна и точна наука, но ти и колегите ти от форумите точно това се опитвате да правите - да спорите с математиката, като по този начин ме принуждавате да пиша хиляди постинги, в които да ви обяснява АЗБУЧНИ ИСТИНИ, за които не сте си направили труда да ги прочетете.

От тука идват и многото писания, които на пръв поглед не носят никаква информация, но в същото време са МНОГО ВАЖНИ за хората, които вече са се осъзнали и искат да си променят техния мироглед. И промяната се състои както вече казах в ОТХВЪРЛЯНЕ на стари, закостенели и ДОКАЗАНО ОБРЕЧЕНИ методи за търговия и/или търсене на ПЕЧЕЛИВШИ СТРАТЕГИИ.

Mateev
34 получени
33 дадени

Мнение от Mateev » 05 окт 2017, 10:15

Ще ти дам и един конкретен пример. Осъзналите се трейдери, които аз съм склонен да ги наричам ПРОФЕСИОНАЛИСТИ, точно и ясно знаят, че НЕ Е ВЪЗМОЖНО да бъде прогнозиран резултата на ЕДИНИЧНАТА СДЕЛКА. И въобще не си правят труда да се хабят в тази насока. Концентирали са се във търсенето на СТАТИСТИЧЕСКИ ЗАВИСИМОСТИ, такива, които се проявяват и които дават резултат само при отиграването на МНОГО НА БРОЙ СДЕЛКИ.

Ето ти го нещото, което предопределя изписването на хиляди постинги, защото привържениците на прогнозирането и проследяването на единични сделки със зъби и нокти защитават тази своя САМОЗАБЛУДА. Мога да ги разбера, защото тази самозаблуда им е отнела години от живота, но в доводите за нейната защита те допускат ГРУБИ ГРЕШКИ, защото не са прочели малко от подходящата наука (математиката), която наука вече е ДОКАЗАЛА къде грешат.

И тука опираме до спор между знаещи и незнаещи, който спор предварително е обречен на неуспех. Няма как да обясниш на едно дете, че печката пари - то иска само да се опари, за да повярва. Няма как да обясниш на един невежа, че вечен двигател няма как да се измисли - той ще продължава да прави опити да го създаде цял живот, и до последно ще живее с НАДЕЖДАТА, че е на крачка от успеха.

И за да те успокоя и да парирам личностните ти заяждания, ще ти кажа, че всичко това се отнася и за мене. Аз също няма как да разбера КАКВО НЕ ЗНАМ, което вероятно също може да ме накара да си губя времето в ОБРЕЧЕНИ КАУЗИ. Това обаче, което вече го знам, ми е позволило да отхвърля доста от вече познатите обречени каузи, и нещо повече - да видя как хората с по-малко познания все още буксуват в някоя обречена, вече позната за мене кауза.

Ще ти го кажа и с пример - седмокласника знае какво не знае третокласника, но не знае какво не знае той самия от позицията на един професор например. И по общо, което е и моето мото - ВСЕКИ ЗНАЕ КАКВО ЗНАЕ, НО НИКОЙ НЕ ЗНАЕ КАКВО НЕ ЗНАЕ. Така че всеки може да се окаже в позицията както на знаещ, така и на незнаещ, и от тази гледна точка трябва да бъде много внимателен когато спори, с какъв човек спори - с такъв с повече или с по-малко познания от него самия. И да не изпада в откровено просташката позиция да обявява по-знаещите от него за глупаци, което между впрочем е любимо занимание или по-скоро защитна реакция на невежите и некомпетентни хора.

И тука също ще ти го кажа с пример - притежавам много познания например в областа на електрониката или финансите, но съм много бос по химия например. От тука и идва моето поведение по време на спор или диалог - водя го смело в областа на електрониката или финансите, и си подвивам опашката и слушам примирено в областа на химията. И най-важното - дори и в областа на електрониката или финансите винаги си имам едно на ум, че мога да попадна на човек, знаещ повече. Това обикновено си проличава много бързо, и ако попадна на такъв човек, съгласявам се с него и гледам да получа от него нещо ново, което все още не го знам. Така се получава и при диалог на равностойни по познания хора - винаги има нещо, което единия може да го научи от другия и обратното. Тоест диалога е взаимно полезен и за двете страни.

И тука вече се намесват и форумите, в които човек както може да даде някакви познания, така и може да получи такива от други хора. Но пак повтарям - това е вярно само ако всички са приблизително на едно и също ниво на познания. Ако това не е така, тогава човек изпада или в позицията на УЧИТЕЛ или в позицията на УЧЕНИК, и е много важно да не ги бърка тези две понятия.

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
3 получени
1 дадени

Мнение от saxsten » 05 окт 2017, 17:33

Mateev написа:
04 окт 2017, 09:17
Според мене ти само се заяждаш, без да вникнеш дори и на капка в стотиците постинги, които съм изписал по въпроса. И не ме обвинявай, че не съм наясно с концепцията си, защото по нея вече съм написал над 50 000 реда код. Ти обаче се хващаш за една думичка и вече месеци наред се заяждаш. Не ти прави чест ....

Мислех си, че си добър програмист, и като такъв с тебе би трябвало да се разбираме от половин дума. Да, ама не - ти си решил да се заяждаш и това е. След като не проявяваш интерес към концепцията, просто престани да я четеш и да се месиш в нея. Ако обаче проявяваш някакъв интерес и наистина искаш да спомогнеш с нещо, тогава задавай РАЗУМНИ ВЪПРОСИ, от които да си личи, че поне си прочел това, което съм го написал.
не се заяждам а съвсем искрено се опитвам да намеря някакъв смисъл в изказванията ти
...... и не намирам :-?
За мен всичко което говориш по отношение на математически пресмятания и някакви статистики и вероятности които според теб пресмяташ е безсмислено, да не кажа безумно
Как така си написал код , като тука не можеш да изложиш концепсията върху която си го написал
Дадох ти примера с флюксиите на Нютон ,който постинг ти изтри
Пак повтарям Нютон за да създаде интегралното и диферен;иалното смятане си образувал едно понятие и го нарекър флюксияТова било толкова малко изменение на непрекъснатата математическа функция ,че можело да се приеме че в областа на флюксияга тя е права линия
И....... създал интеграното смятане човека
Е , къде е твоята "флюксия" ,къде е твоята концепсия върху която си написал 5000000 реда код.
:-? :-? :-? :-?
Форекса е оръжие за масово поразяване

aaangelll
5 получени
12 дадени

Мнение от aaangelll » 05 окт 2017, 17:37

saxsten написа:
05 окт 2017, 17:33
Mateev написа:
04 окт 2017, 09:17

не се заяждам а съвсем искрено се опитвам да намеря някакъв смисъл в изказванията и ... не намирам :-?
За мен всичко което говориш по отношение на математическипресмятания и някакви статистики и вероятности които според теб пресмяташ е безсмислено, да не кажа безумно
Как така си написал код като тука не можеш да изложищ концепсията върху който си го написал
Дадох ти примера с флюксиите на Нютон ,който постинг ти изтри
Пак повтарям Нютон за да създаде интегралното и диферен;иалното смятане си образувал едно понятие и го нарекър флюксияТова било толкова малко изменение на непрекъснатата математическа функция ,че можело да се приеме че в областа на флюксияга тя е права линия
И....... създал интеграното и диференциално смятане човека
Е , къде е твоята "флюксия" ,къде е твоята концепсия върху която си написал 5000000 реда код.
:-? :-? :-? :-?
Аз си мисля, че представа си няма от писане на код. В другия форум дискутирахме с кура за готовите библиотеки с класове. Дотогава не беше и споменавал тази дума.

Mateev
34 получени
33 дадени

Мнение от Mateev » 05 окт 2017, 17:58

Много неща не съм споменавал, защото всичко казано от мене го приемате на нож. Колкото до концепцията - вие така и не ме оставихте да довърша нейното описание. Напълнихте темата със спам, обидни постинги, злоба и какво ли не още. Затова и се прехвърлих в този форум. Ще започна всичко с описанието на концепцията отначало, но ще отнеме време. Все пак не съм робот и трябва да отделям време за собствените си бизнеси, а когато се поосвобождавам - ще пиша по 1-2 постинга.

Колкото до saxsten - заради такива като него създадох 2 теми - за разбрали недоразбрали, и за професионалисти. В първата тема ще му отговарям ако трябва 1000 пъти подред що е това сегмент и има ли той почва у нас, но преди това saxsten трябва да се научи да си задава въпросите културно и без обидни намеци, иначе ще го трия до безкрай без да ми мигне окото.

goldrun
Регистриран: 09 фев 2014, 14:46
1 получени
4 дадени

Мнение от goldrun » 05 окт 2017, 19:23

Шшшшшш алооу г-н Матеев, ай малко по-полекичка ако обичаш със хлебец!
Темите ти не са мръднали и йота откакто се похвали колко си успешен и в бизнеса и във форекса. Драскаш по други теми а не си развиваш своите собствени, после не ти стигало времето. Ангел откровено се заяжда с тебе, той си знае защо. Сакса та пита елементарно и обективно а ти му изтри мнението. С това ли ти се задръсти темата :evil: Ако ше развиваш темите - давай да четем и да я мъдрим, ако не ..... той Ангел си знае :twisted:

Mateev
34 получени
33 дадени

Мнение от Mateev » 05 окт 2017, 20:40

В два различни форума има много изписано - трябва да го прегледам, систематизирам, и прехвърля тука. След това ще продължа с изложението да неговия край. Това обаче изисква време, така че проявете малко търпение - обещал съм и ще ви разкажа всичко. Дори ще публикувам резултати от тестовете (открити зависимости), както и сорс кодове на класове, ако смятате че ще ви влязат в употреба.

А докато чакате - можете да прочетете написаното в инвестора и инстата. Всяка написана дума от мене е вярна, но за да издирите моите постинги, ще трябва да се разровите доста из камарите спам и изляла се злоба.

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”