ЕА, скриптове, индикатори и т.н. с ОТВОРЕН КОД

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
34 получени
3 дадени

Re: ЕА, скриптове, индикатори и т.н. с ОТВОРЕН КОД

Мнение от kompira » 13 апр 2018, 22:15

Като ще си споделяме гафове, да се разпиша и аз.
Подобна история, преди няколко години беше. Mодифицира ордери на всеки тик, яко заявки към сървъра, неква жунгла. Пускам го аз вечерта на реална центова сметка в TradeFort брокера (сегашния Fort FS) и си лягам. Рано сутринта ми дрънчи SMS и що да видя - от брокера ми сигнализират, че има нещо нередно в стратегията ми, да я поправя възможно най-бързо или в противен случай ще ми блокират акаунта. Ти да видиш. :grin:

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
28 получени
38 дадени

Мнение от p_dim » 14 апр 2018, 11:14

Е така си е, трябва да се внимава и с броя заявки към сървъра, защото има дневен и месечен лимит. Ако бота е много "активен" просто ще ти забранят автоматичната търговия и ще те оставят да се чудиш и маеш защо не бачка. В общия случай никой нищо няма да те информира, камо ли SMS-и да ти праща. Като се сетиш сам накрая какво си прегрешил, ще трябва да пишеш на съпорта и след кандърми да ги убедиш пак да ти разрешат алгото.

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
4 получени
1 дадени

Мнение от saxsten » 15 апр 2018, 17:54

И какъв им е лимита на тия гадни сървъри Ако тралстопчено ми на всако пипонче модифицира ще изръмжат ли че са им много заявките
Казвайте че да го правя през 10 пипоня да модифицира
Форекса е оръжие за масово поразяване

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
28 получени
38 дадени

Мнение от p_dim » 17 апр 2018, 11:15

На един пип влачене на стопа, може и да не те изтърпят, особено ако имаш и много позиции. При стъпка 5 пипоня няма проблеми, поне аз не съм имал. То трябва пазара да върви и в твоята посока, че да придърпва стопа. Заявките до сървъра не са неприемливо много при това положение.

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”