Искане, търсене на системи, индикатори, ЕА

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
Потребителски аватар
druster
Регистриран: 14 авг 2011, 20:13
2 получени

Re: Искане, търсене на системи, индикатори, ЕА

Мнение от druster » 26 юли 2012, 10:19

Georgi написа:saxsten, имах на времето един добър индикатор. pivot point само че замина с лап топа със сина за чужбина. Имаш ли го някъде скътан? 8-)
Ето ти индикатора за интрадей TZ-Pivot :smile: А другият е за дневни,седмични и месечни Pivot Point :smile:
Information is the most dangerous weapon of all the world.

Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Мнение от Georgi » 26 юли 2012, 11:35

druster написа:
Ето ти индикатора за интрадей TZ-Pivot :smile: А другият е за дневни,седмични и месечни Pivot Point

Тенкс голямо! Този за интрадей ще ми върши работа. За по-големите фреймове, аз си ги поставям сам.
http://tradelikeapro.ru/price-action-go ... ie-urovni/
Ей така предпочитам да си ги поставям! 8-)

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 26 юли 2012, 11:57

Georgi написа:saxsten, имах на времето един добър индикатор. pivot point само че замина с лап топа със сина за чужбина. Имаш ли го някъде скътан? 8-)
Пробвал съм го на времето даже някъде се търкала из компа
Може и да върши някаква работа около тази точка на извъртане но не е панацея,в смисъл че често пъти е доста двусмислен :grin:
Форекса е оръжие за масово поразяване

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 26 юли 2012, 12:02

saxsten, прегледай горното видео. Аз на големите фреймове си ги рисувам по този начин. А го препоръчват за всички фреймове. Много ми хареса един израз ".... пазара има способноста да помни нивата на подкрепа и съпротива с години....". Нещо от сорта, щото е на руски. 8-)

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 26 юли 2012, 12:05

greedforsuccess написа:
greedforsuccess написа:Я дайте идея или пък някой експерт....
Трябва ми да ми звънка на всеки 15 минути за една система. Обаче редовно забравям да поглеждам часа и затова ми трябва нещо което да ми напомня.
Намерих точно каквото ми трябваше.
Индикатор сигнализиращ затварянето на бара. Може да се настрои да звънка 1-2 минути преди това.

Който иска, ето го:
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=9625
Гриди що са тия глупости бре Затварянето на бара е равносилно на отварянето на нов ,тоест в момента когато опен и клозе са равни и времето е кръгла минутка имаме затваряне на стария и отваряне на новия бар.
Виж ако намериш индикатор който потдържа текущия бар тоест да извърши някакво дествие в текущия бар и докато той не се смени да не прави нищо друго това ще ми е по интересно
Все се каня да резчепкам това проблемче В два три кода мернах някакви примери но от де пари /пардон време / :grin:

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 26 юли 2012, 12:38

saxsten написа: Гриди що са тия глупости бре Затварянето на бара е равносилно на отварянето на нов ,тоест в момента когато опен и клозе са равни и времето е кръгла минутка имаме затваряне на стария и отваряне на новия бар.
Виж ако намериш индикатор който потдържа текущия бар тоест да извърши някакво дествие в текущия бар и докато той не се смени да не прави нищо друго това ще ми е по интересно
Все се каня да резчепкам това проблемче В два три кода мернах някакви примери но от де пари /пардон време / :grin:
saxsten, има далавера! Особено на Н4. Следващия бар обикновено пробива в една от посоките. И за скалпиране става идеално. На принципа на брикетираращите стратегии + инсайд!! Но инсайда трябва да стане аутсайд!! :lol: :lol: 8-)

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 26 юли 2012, 13:11

Georgi написа:
saxsten написа: Гриди що са тия глупости бре Затварянето на бара е равносилно на отварянето на нов ,тоест в момента когато опен и клозе са равни и времето е кръгла минутка имаме затваряне на стария и отваряне на новия бар.
saxsten, има далавера! Особено на Н4. Следващия бар обикновено пробива в една от посоките. И за скалпиране става идеално. На принципа на брикетираращите стратегии + инсайд!! Но инсайда трябва да стане аутсайд!! :lol: :lol: 8-)
Ми дръпни си от другия сайт индикатра за инсайд баровете дето го правих за Фицката и компания и действай

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 26 юли 2012, 14:08

saxsten, за Н4 не ми трябва никакъв индикатор. Погледни в другата тема какво съм постнал, и ще разбереш за какво иде реч! Въпроса е на време да поставиш отложените ордери. Сигурно и greedforsuccess, прави нещо подобно! 8-)

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
48 получени
6 дадени

Мнение от kompira » 05 авг 2012, 00:28

Има ли някой МТ4 Build 409 инсталация или по-стара, че ми трябва за една бакия тука? То уж намерих такова exe, но като го инсталирвам си дърпа всичко до последната версия 432.

Потребителски аватар
JDeel
Регистриран: 16 дек 2010, 17:24

Мнение от JDeel » 05 авг 2012, 01:29

Е то дърпа ако му позволиш да дърпа. Освен това интернета може да се спре и няма как да го издърпа. Аз имам една стара инсталация на едно място и всеки път като я пусна и ме пита дали да инсталира новата версия... и така всеки път прескачам това.

Потребителски аватар
kompira
48 получени
6 дадени

Мнение от kompira » 05 авг 2012, 01:55

Аз говоря за началото на инсталацията, където не те пита, а не за ъпдейтването, но той файла бил от новите инсталатори, моя мгрешка. Сега намерих един стар от алпари точно 409.

Потребителски аватар
musketeer
Регистриран: 15 юни 2010, 10:57

Мнение от musketeer » 07 сеп 2012, 05:00

kompira написа:Има ли някой МТ4 Build 409 инсталация или по-стара, че ми трябва за една бакия тука? То уж намерих такова exe, но като го инсталирвам си дърпа всичко до последната версия 432.
ще намеря, ако наистина ти трябва....

а инак - за досадното напомняне за нов билд - F2 върху LiveUpdate.exe и изтриване на последното "е" примерно, работи безкомпромисно :)

Потребителски аватар
kompira
48 получени
6 дадени

Мнение от kompira » 07 сеп 2012, 10:59

musketeer написа:
kompira написа:Има ли някой МТ4 Build 409 инсталация или по-стара, че ми трябва за една бакия тука? То уж намерих такова exe, но като го инсталирвам си дърпа всичко до последната версия 432.
ще намеря, ако наистина ти трябва....

а инак - за досадното напомняне за нов билд - F2 върху LiveUpdate.exe и изтриване на последното "е" примерно, работи безкомпромисно :)
Мерси за информацията с "е"-то. Иначе още тогава си намерих 406-ца, заменям само няколко файла на вече инсталирана 432 (последната). Трябваше ми за да подкарам бектест с 99% качество, чрез безплатен скрипт, който пък работи само на по-стари МТ4 и те така.

Потребителски аватар
musketeer

Мнение от musketeer » 07 сеп 2012, 11:06

За нищо.
Да, ясно :) Ами вдигни го някъде и дай линк за следващия, на който му притрябва :)

Потребителски аватар
kompira
48 получени
6 дадени

Мнение от kompira » 07 сеп 2012, 11:28

Готово.
Инсталира се някаква нова версия, след което се заместват файловете в инсталацията с тези от архива.

http://www.multiupload.nl/ISWKGQKI10

А ако някой се интересува от тестовете с 99.00% Modelling quality, следват се стъпките от тук:
http://eareview.net/tick-data
Аз ползвам данните от Dukascopy - от април 2007-ма до днес.

Потребителски аватар
musketeer

Мнение от musketeer » 07 сеп 2012, 11:33

Да, този метод ... е отдавна, но никога не постигнах успех с него. Видимо нямаше причини.
Експортни минутна в ексел, за примерно година и провери за дупки - при мен винаги имаше огромни (извън уикендите) и съответно се отказах.
Ако не ти се занимава с ексела, хвърли някъде .hst за някоя двойка, аз ще ги проверя.

Потребителски аватар
musketeer

Мнение от musketeer » 07 сеп 2012, 11:45

А тука малко по темата, не че някой всъщност го търси :) но все пак...
ЕА стара версия + сравнителни тестове с тази стара и текущата.
Не правя реклама на съответния сайт, вкл.ЕА-то, не знам и доколко си струва прегледа, но явно бори спреда.
Просто ми попадна...
В май еф екс бука вървят реални и демо сметки, и мога да потвърдя, че отговарят на истината.
Прикачени файлове
FE - Trend Scalper v4.1.rar
версия 4.1 и сравнителни тестове с текущата
(523.94 KБ) Свален 116 пъти

Потребителски аватар
B-52
Регистриран: 30 юли 2012, 13:12
3 получени

Мнение от B-52 » 07 сеп 2012, 12:00

fx rookie написа:е като виден ПАтър тоя сигурно го имаш, ама все пак да го спомена.

PriceAction AHA 0_2
Този индикатор го свалих, в МТ4 го дава, че го има, но не мога да го активирам.Въобще не регира-нито с влачене, нито с десен бутон
[b]Всекиму своето!!![/b]

Потребителски аватар
kompira
48 получени
6 дадени

Мнение от kompira » 07 сеп 2012, 13:40

musketeer написа:Да, този метод ... е отдавна, но никога не постигнах успех с него. Видимо нямаше причини.
Експортни минутна в ексел, за примерно година и провери за дупки - при мен винаги имаше огромни (извън уикендите) и съответно се отказах.
Ако не ти се занимава с ексела, хвърли някъде .hst за някоя двойка, аз ще ги проверя.
Работи при мен този метод, показва ми 99% и 0 грешки. Относно дупките, да сигурно има, не съм проверявал. Целта ми е да тествам някои "финни" експерти, пък дори и за някакъв кратък период дали се доближават до обикновенните тестове (90 и 25% при М1), скалперски и тези както ги наричам "времеви роботи" (ако цената се мръдне с Х пипса, за Y секунди, правим еди кво си). Един такъв съм прикачил в този пост (Tick Scalper), само че не му пазя тиковия тест, ако има интерес ще го повторя. На нормален бектест показва впечатляващ резултат, но като го пусна на тиковата и умира прав :grin:, то и предполагах, че ще е такъв резултата де, което го прати в коша... Мисълта ми е, че не всичко изглежда толкова розово, и винаги всеки нов робот трябва да се познава добре (да се гледа през лупа) преди да му се довери човек.
musketeer написа:А тука малко по темата, не че някой всъщност го търси :) но все пак...
ЕА стара версия + сравнителни тестове с тази стара и текущата.
Не правя реклама на съответния сайт, вкл.ЕА-то, не знам и доколко си струва прегледа, но явно бори спреда.
Просто ми попадна...
В май еф екс бука вървят реални и демо сметки, и мога да потвърдя, че отговарят на истината.
Относно FE Trend Scalper-а, ако се сдобиеш от някъде с работеща последна версия, би било добре да я тестваме. :) Иначе 4.1 все се каня да я пусна на реална и все нещо ме запира. Все изчаквам да видя дали ще запази наклона на кривата, защото пазара все се изменя с годините и ако даден експерт се нуждае от оптимизация периодично, то той мисля че не му е добро бъдещето.
Аз както се подразбира съм привърженик на автоматизираната търговия, на ръчно тегля все късата клечка..., та през последните месеци се поувлякох и аз около хедж-гридовете, че и с подкрепата на Мартин-гея... но и там в повечето случаи е доста тегаво начинанието...

Прикачвам и 99% тест на FE Trend Scalper v4.1 за период от 04.2007 до 09.2012, спред = 1.3( може да се тества и с променлив спред), стандартни настройки, без ММ, 0.01лот. Мисля, че стабилно се представя роботчето.
Прикачени файлове
FE Trend Scalper v4.1_99% backtest.rar
(169.03 KБ) Свален 117 пъти
Tick Scalper v1.02.rar
(156.83 KБ) Свален 111 пъти

Потребителски аватар
musketeer

Мнение от musketeer » 07 сеп 2012, 19:55

на funyoо .... едно читаво нещо не съм виждал в крайна сметка.
инак, сдобиването е лесно, но без сорс :)

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”