Искане, търсене на системи, индикатори, ЕА

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
Потребителски аватар
DIDO
Регистриран: 23 май 2012, 01:48
Контакти:

Re: Искане, търсене на системи, индикатори, ЕА

Мнение от DIDO » 14 юли 2012, 18:41

scanman написа:
DIDO написа:
melany написа:Здравейте :bye:
Търся си индикатор за скалпиране :-?
нали е подходящото място :unknown:
Здрасти ето един ... но "умната" ... :)
10X Дидо! Изглежда добър индикатор. Ти как го ползваш?

Здрасти ! Добър не бих го нарекъл ... простичък ,което му е и готиното ! Само на него не разчитам т.е. никога за нищо не използвам само един индикатор ...
Винаги няколко ... !!! Например тази седмица сглобих 6 индикатора пакет ... и се провалих на 100% ...Което означава според мен само едно кофти "пакет" а не лоши индикатори всеки сам за себе си ...Вземи за пример футболен отбор - един силен играч отбор не прави ... и т.н. И после ... настроѝките на всеки един ....е друга тема !!!

Потребителски аватар
greedforsuccess
Регистриран: 22 юли 2010, 11:48

Мнение от greedforsuccess » 15 юли 2012, 00:36

greedforsuccess написа:Я дайте идея или пък някой експерт....
Трябва ми да ми звънка на всеки 15 минути за една система. Обаче редовно забравям да поглеждам часа и затова ми трябва нещо което да ми напомня.
Намерих точно каквото ми трябваше.
Индикатор сигнализиращ затварянето на бара. Може да се настрои да звънка 1-2 минути преди това.

Който иска, ето го:
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=9625
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.

fx rookie
Регистриран: 07 юли 2010, 09:38

Мнение от fx rookie » 15 юли 2012, 09:48

е като виден ПАтър тоя сигурно го имаш, ама все пак да го спомена.

PriceAction AHA 0_2
Прикачени файлове
PriceAction AHA 0_2.mq4
(51.14 KБ) Свален 129 пъти

Потребителски аватар
greedforsuccess

Мнение от greedforsuccess » 15 юли 2012, 11:42

fx rookie написа:е като виден ПАтър тоя сигурно го имаш, ама все пак да го спомена.

PriceAction AHA 0_2
Нямам го. Използвам само индикатор който да ми чертае хоризонтални линии на всеки 10пипса и онзи който ми поставя стоп и таргет и мога да ги променям директно от графиката.

Този какво прави ? Появяват се някакви личица и стрелкички. За какво са ?
Дай повече инфо.
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.

Потребителски аватар
greedforsuccess

Мнение от greedforsuccess » 15 юли 2012, 11:49

Гледайте какво друго намерих току що :grin:
С това метата ще стане перфектна.
http://www.youtube.com/watch?v=j8SWce0m ... _embedded#!

Този експерт отваря и затваря ордери само с един бутон. Смята автоматично входният обем поставя стоп и таргет.
Сега ще го пробвам.

Долу в описанието на клипа има линк. Там ще го намерите за сваляне.

п.п. да ама не. Иска да му се зададе опцията да отваря само buy или само sell ордери. Метатрейдърски глупости отново.

trade
Регистриран: 23 юни 2012, 09:20
1 получени

Мнение от trade » 15 юли 2012, 12:45

при мен не работи или нещо не правя както трябва показва ми икона че windows не отваря този файл
Pip master
It"s prudent to wait and trade,rather than trade and wait

Потребителски аватар
greedforsuccess

Мнение от greedforsuccess » 15 юли 2012, 13:15

trade написа:при мен не работи или нещо не правя както трябва показва ми икона че windows не отваря този файл
Разархивира ли го ?
Като го разархивираш има една папка. Вътре в нея е експерта и един pdf с обяснения на функциите.

fx rookie

Мнение от fx rookie » 15 юли 2012, 14:35

greedforsuccess написа:
fx rookie написа:е като виден ПАтър тоя сигурно го имаш, ама все пак да го спомена.

PriceAction AHA 0_2
Нямам го. Използвам само индикатор който да ми чертае хоризонтални линии на всеки 10пипса и онзи който ми поставя стоп и таргет и мога да ги променям директно от графиката.

Този какво прави ? Появяват се някакви личица и стрелкички. За какво са ?
Дай повече инфо.

е тъй като го гледаш за какво може да е? сканира в реално време на фреймове над 15М - Pins, DBHLC, Outside, I4 и подава звуков сигнал малко преди края на бара.
и ти ли почна всичко да искаш смляно ? популярен е във фф, пробвай го в реално време и виж дали ти върши работа, а пък ако не .... здраве да е .

Потребителски аватар
greedforsuccess

Мнение от greedforsuccess » 15 юли 2012, 15:26

fxrookie можеше само да напишеш какво показва. Защо трябва да гадая какво ми показва ?

fx rookie

Мнение от fx rookie » 15 юли 2012, 15:41

нищо не гадаеш, трябва само да пробваш или евентуално малко да помислиш/почетеш/потърсиш , и то ако допуснеш че би могло да ти е от полза. със сигурност няма да ти отнеме много голяма част от времето, което отделяш по принцип за рисърч. Преценил съм, че повечето хора ще го разберат и затова не съм сметнал за нужно да обяснявам по-подробно. Знам че и ти можеш и не разбирам защо задаваш наивни въпроси? Нали не очакваш да ти напиша и 1 страница инструкция за употреба, как се инсталира, в коя папка се слага, как се закача, графики с примери и т.н. и най-вече се надявам, че не го правиш за да следваш новата форумна мода - дай да пълним форума с плява, за да получим бонуси.

trade
1 получени

Мнение от trade » 15 юли 2012, 16:08

Значи след резархивирането виждам че се появяват 2 папки едната е с текстово обяснение за индикатора а другата индикатора но като я отварям се появяват куп букви ,редове някакви сега докато пиша гледам, че по някакъв начин съм го шибнал и в индикатори и в експерт адвисор ще изгледам още веднъж клипчетоо и упътването па да видим Дано не направи беля
Pip master

trade
1 получени

Мнение от trade » 15 юли 2012, 16:56

Значи стана някак си работата но имам въпрос ако примерно искам да си открия позиция от прозореца на метата например sell маркет а в предатора съм задал буе ще стане ли някакво противоречие ??
Pip master

Потребителски аватар
greedforsuccess

Мнение от greedforsuccess » 15 юли 2012, 18:34

fxrookie аз по презумция не търся да откривам нещо което вече е открито. Предпочитам директно да видя какво е без да гадая.

Виж за пример моите постове.
На единият дадох индикатора със аларма за край на бара и че може да се настройва, после дадох линк към експерт който автоматично поставя стоп, лимит и че лесно е да ги променяш от графиката.

Какво толкова се обясняваш сега ?

То и на тези двете който ги отвори и започне да умува ще стигне до идеята, но защо трябва да го прави, след като ми струваше по един два реда обяснение само ?
Излишно е.
А и аз нито съм програмист нито индикаторджия. Нямам твоите виждания, че автоматично да разпознавам на кой индикатор стрелката какво показва и защо.
Стига вече, не сме на 15.

trade Не знам какво става ако е настроен. Не би трябвало да се бърка понеже има магическо число, с което си бележело неговите си ордери.
Поне затова съм разбрал, че се използва магическото число.

Ако ти трябва експерт с който да поставяш стоп и лимит автоматично и после ако желаеш да ги променяш чрез местене на хоризонтална линия от графиката, можеш да използваш luktom
http://en.luktom.biz/Page/447/luktom-vi ... der-editor
Безплатно е и го използвам от много време вече.
Той си работи безпроблемно.

Вярно не можеш да ги затваряш с един бутон или да ги отваряш, но това е. За по-добро знам други платформи :grin:

trade
1 получени

Мнение от trade » 15 юли 2012, 19:42

Хе хе ще го пробвам този експерт с местенето по графиката другите платформи да не са нинжите иJ-традерите Благодаря :grin: :grin:
Pip master

Потребителски аватар
greedforsuccess

Мнение от greedforsuccess » 15 юли 2012, 20:13

trade написа:Хе хе ще го пробвам този експерт с местенето по графиката другите платформи да не са нинжите иJ-традерите Благодаря :grin: :grin:
Даже и оандата я има тази опция.

dido_vn_78
Регистриран: 05 яну 2012, 18:15

Мнение от dido_vn_78 » 25 юли 2012, 18:40

Здравейте .
Имам една молба за написване на експерт по следната идея .
Та идеята е експерта да отваря отложени поръчки sell иbuy stop на (х)пипса от hi low на предходния бар

Марио Димитров
Регистриран: 10 авг 2010, 18:08
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 25 юли 2012, 22:07

dido_vn_78,
Направен е да влиза по пазарна поръчка,не с отложен ордер,защото поставен ордер,след това трябва и да се трие.Та за по лесно де.
Работи по хай лоу на преден бар.
extern double pipsB = 50;//Пипсове като стоп за пет цифрено котиране за бай - от лоу на преден бар
extern double pipsS = 50;//Пипсове като стоп за пет цифрено котиране за сел - от хай на преден бар
това са пипсовете като стоп от хай/лоу на преден бар.
Успех.
Прикачени файлове
v1.mq4
(2.46 KБ) Свален 100 пъти
Търгувайте това, което виждате на графиките

Потребителски аватар
Nasko Ralenkov
Регистриран: 03 яну 2012, 14:15

Мнение от Nasko Ralenkov » 25 юли 2012, 22:14

Здравейте, скоро не съм се показвал из форума, а темата е подходяща за моето питане:
Търся OsMA на multi-time frame от доста време и не намирам.
Трябва ми само хистограмата, а не MACD.
Докато един казва че не може - друг вече го прави!

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 25 юли 2012, 23:27

melany написа:Здравейте :bye:
Търся си индикатор за скалпиране :-?
нали е подходящото място :unknown:
Eго ти един индикатор за скалпиране
поставяш го на М1 М5 до М15 минутки и на Н1 или Н4 контролираш посоката на тренда за обща ориентация накъде ще върви пазара.
Ако си по темпераментна работишна на М1 а контролираш на М15
Ако си от по спокойните хора работиш на М15 а контролираш по Н4
Може да пробваш съчетано с цветовете на на саксо платфмато дето го рече VGC Това е !
Прикачени файлове
NOMA.mq4
(2.37 KБ) Свален 129 пъти
Форекса е оръжие за масово поразяване

Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Мнение от Georgi » 26 юли 2012, 09:24

saxsten, имах на времето един добър индикатор. pivot point само че замина с лап топа със сина за чужбина. Имаш ли го някъде скътан? 8-)

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”