Искане, търсене на системи, индикатори, ЕА

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
hinkoff
Регистриран: 19 яну 2015, 16:39

Re: Искане, търсене на системи, индикатори, ЕА

Мнение от hinkoff » 10 авг 2015, 15:16

Здравейте,
отварям ръчна позиция и искам след това роботът ми да я управлява. Казаха ми когато заредя робота да сменя Magic number на 0 Но не се получава.
Някой има ли идея какво мога да направя?
Поздрави

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 10 авг 2015, 20:58

Аз винаги си пиша програмите така, че да мога да им се меся ръчно.
Ползвам magic number единствено в командата OrderSend,
за да си различавам, кой кое е направил.
И никъде нямам ред от типа :

Код: Избери всички

if (OrderMagicNumber()==MyMagic) ...
Така програмата работи със всички налични поръчки,
а не само с нейните.

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 10 авг 2015, 22:11

hinkoff написа:Здравейте,
отварям ръчна позиция и искам след това роботът ми да я управлява. Казаха ми когато заредя робота да сменя Magic number на 0 Но не се получава.
Някой има ли идея какво мога да направя?
Поздрави
Какво не ти се получава
Ако робота отваря с магик 0 - ще управлява всичките позици които имат магик 0
ръчно отворените позиции имат магик 0 и по дефолт робота трябва да ги управлява
Но ако в кода на робота има други скрити магик номера или други някакви условия за диференциране на ордерите тогава ще става както при теб -робота няма да управлява чужди позиции
Последна промяна от saxsten на 10 авг 2015, 22:15, променено общо 1 път.
Форекса е оръжие за масово поразяване

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 10 авг 2015, 22:12

StoneHeart написа:Аз винаги си пиша програмите така, че да мога да им се меся ръчно.
Ползвам magic number единствено в командата OrderSend,
за да си различавам, кой кое е направил.
И никъде нямам ред от типа :

Код: Избери всички

if (OrderMagicNumber()==MyMagic) ...
Така програмата работи със всички налични поръчки,
а не само с нейните.
което ще рече че при добавки, трал стопове ,затваряне на позицци и тн не слагаш магик , за да не ти пречи. :grin:
Форекса е оръжие за масово поразяване

goldrun
Регистриран: 09 фев 2014, 14:46
6 получени
4 дадени

Мнение от goldrun » 11 фев 2017, 19:08

Здравейте! Имам нужда от индикатор, който да показва текущата ми експозиция по валутната двойка на която е закачен и произведението на текущата цена bid и обема на експозицията, някъде по графиката.Ориентировъчен пример:
EURUSD sell 0.34; 1.06038; 0,3605292 в горния ляв ъгъл на графиката.

Поздрави и успех в търговията!

Потребителски аватар
StoneHeart
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 14 фев 2017, 04:39

Готово :
Position-0.mq4
Нето-позиция при ползване на хедж
(1.44 KБ) Свален 62 пъти
Пак заповядай !

goldrun
6 получени
4 дадени

Мнение от goldrun » 14 фев 2017, 10:06

Много благодаря Stone! :hi:

goldrun
6 получени
4 дадени

Мнение от goldrun » 15 фев 2017, 11:15

Стоуне то туй скрипт. Не се движи произведението на позиция*бид. Мен ми трябва да се движи с текущия бид. Ще го преправиш ли?

Потребителски аватар
StoneHeart
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 15 фев 2017, 23:46

Може би при малка позиция (0.01),
и особено при слабо движение (в рамките на няколко пипса),
разликата се забелязва в 6-тия а не в 4-тия знак
- коригирах го да показва 6 знака .
Position-1.mq4
(1.46 KБ) Свален 63 пъти

goldrun
6 получени
4 дадени

Мнение от goldrun » 16 фев 2017, 09:56

Живичко е мърда :grin: Thanks :hi:

Потребителски аватар
flow
Регистриран: 16 фев 2014, 12:17
14 получени
58 дадени

Мнение от flow » 19 фев 2017, 14:52

Здравейте, колеги,
като такива с по-голям опит от мен, ще помоля за мнението ви. Изминаха четири години от както се запознах с валутната търговия. Търгувам успешно и не толкова успешно. Като на периоди ми е търговията може да се каже.
От някакво време насам използвам също и ЕА системи. Понесох сериозни загуби за мен от една ЕА, грешката си е моя. Други пък вървят добре за сега.
Според вас имали смисъл в по-дългосрочното им използване? Мит ли е успешната търговия основана на експерти? Какви недостатъци имат ЕА-тата като цяло?
If you don't know where you are, find a starting point.

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 19 фев 2017, 15:50

flow написа:Здравейте, колеги,
като такива с по-голям опит от мен, ще помоля за мнението ви. Изминаха четири години от както се запознах с валутната търговия. Търгувам успешно и не толкова успешно. Като на периоди ми е търговията може да се каже.
От някакво време насам използвам също и ЕА системи. Понесох сериозни загуби за мен от една ЕА, грешката си е моя. Други пък вървят добре за сега.
Според вас имали смисъл в по-дългосрочното им използване? Мит ли е успешната търговия основана на експерти? Какви недостатъци имат ЕА-тата като цяло?
Не е мит, но като при всичко останало, 99% от експертите се провалят и не струват.
Ако мислиш, че купувайки някоя система от поредния сайт в нета за 100$ ще ти донесе дълготраен успех, много се лъжеш (99% от тези системи са си чиста измама или резултатите от тестове и демо няма как да бъдат постигнати при реални пазарни условия). :smile:
За да е успешна дългосрочно една система, независимо ръчна или автоматична трябва да са налице редица условия.
Ако искаш сподели повече за това, което използваш, за да може да направим оценка дали "вървят добре за сега" не е базирано на късмет и дали са налице факторите необходими за положителни резултати в бъдеще време. :smile:
Експертите имат много предимства и малко недостатъци, но като цяло най-голямото предимство е, че са много по лесни за оценка от ръчните системи за търговия.
Ако говорим за системи базирани на грид и добавки (мартингейл), можеш да ги отпишеш дългосрочно по дефолт. :smile:

Потребителски аватар
flow
Регистриран: 16 фев 2014, 12:17
14 получени
58 дадени

Мнение от flow » 19 фев 2017, 16:19

Благодаря ти за отговора , нека да мине време, защото още няма и месец, и ще шерна резултати, за да направим оценка. Тези които ползвам сега са гридосани, и някак си не ми е много спокойно, може би защото както ти каза в 99% настъпва момента на stop out.
Но да ти кажа в маркета на mql5 съм обърнал внимание на една-две за около 100$ които не са грид нито март, и изглеждат добре.
If you don't know where you are, find a starting point.

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 19 фев 2017, 17:04

flow написа:Благодаря ти за отговора , нека да мине време, защото още няма и месец, и ще шерна резултати, за да направим оценка. Тези които ползвам сега са гридосани, и някак си не ми е много спокойно, може би защото както ти каза в 99% настъпва момента на stop out.
Но да ти кажа в маркета на mql5 съм обърнал внимание на една-две за около 100$ които не са грид нито март, и изглеждат добре.
Важно е и да не са скалпери. Като цяло ако е нещо което работи, нали се сещаш, че няма много логика да се продава за 100 $
Дай някой линк да видим какво си харесал :smile:

Потребителски аватар
aaangelll
Регистриран: 19 мар 2016, 08:30
11 получени
16 дадени

Мнение от aaangelll » 19 фев 2017, 17:10

K_W написа:
flow написа:Благодаря ти за отговора , нека да мине време, защото още няма и месец, и ще шерна резултати, за да направим оценка. Тези които ползвам сега са гридосани, и някак си не ми е много спокойно, може би защото както ти каза в 99% настъпва момента на stop out.
Важно е и да не са скалпери. Като цяло ако е нещо което работи, нали се сещаш, че няма много логика да се продава за 100 $
Скалпирането според теб, не е ли добра стратегия за търговия?

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 19 фев 2017, 17:41

aaangelll написа:
K_W написа:
Скалпирането според теб, не е ли добра стратегия за търговия?
Много зависи, при ЕА не е добра идея. Бектестовете често са страхотни, но реалните резултати нямат нищо общо.
Причините затова са няколко, но основно това, че реалните пазарните условия се различават от "идеалната" среда при тестовете. Брокера също има огромно значение.

Потребителски аватар
aaangelll
Регистриран: 19 мар 2016, 08:30
11 получени
16 дадени

Мнение от aaangelll » 19 фев 2017, 17:55

А за ръчно, какво ще кажеш . Аз досега не съм ползвал, но се чудя, дали ще е добра идея да пробвам

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 19 фев 2017, 18:43

aaangelll написа:А за ръчно, какво ще кажеш . Аз досега не съм ползвал, но се чудя, дали ще е добра идея да пробвам
Скалпинга като цяло е висшия пилотаж в трейдинга.
Пробвай се с минимални обеми и виж как ще е, ще научиш това онова.
При ръчната скалпинг търговия, ти трябват добра стратегия, желязна психика и светкавични реакции и мисъл (второто е много трудно постижимо)
При автоматичните скалпинг системи ти трябва ноу хау за индустрията и как функционира и няколко милиона за акаунти. Тогава можеш да си успешен.

Потребителски аватар
aienou
Регистриран: 11 окт 2010, 20:32
35 получени
12 дадени

Мнение от aienou » 02 дек 2019, 11:45

Здравейте !
Вдигам темата с въпрос - останал ли все още някой, който да прелиства форума и може да "пише" ЕА-та? И, ако да има ли желание и време за създаването на един такъв( не е много сложен според мен) ???
Ще започнем със съвсем проста версия - бай/сел, ако има събитие за вход , стоп/лимит и това е.
Ако си заслужава може да го модифицираме...

Благодаря предварително !

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
91 получени
62 дадени

Мнение от Mateev » 03 дек 2019, 00:25

Защо не си изтеглиш Strategy Quant? Той има страхотен редактор за стратегии. Пишеш правила каквито си харесваш, и после продукта автоматично ти прави превъзходен професионален робот за МТ4 или MT5 или Tradestation.

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”