Искане, търсене на системи, индикатори, ЕА

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
dimy
Регистриран: 12 дек 2011, 15:49
Контакти:

Re: Искане, търсене на системи, индикатори, ЕА

Мнение от dimy » 07 сеп 2012, 21:04

Дали може да се намери индикатор по Елиът които чертае вълните на съществуващата търговия и също така да показва вълните в бъдеще време.

Потребителски аватар
musketeer
Регистриран: 15 юни 2010, 10:57

Мнение от musketeer » 07 сеп 2012, 21:15

Не съм вълновик и не следя за подобни. Ако обаче имаш нещо конкретно, мога и да потърся :)
Ако случайно има такъв, който дефинитивно хваща вълните... надали ще го има на разположение, дори и с пари :)
От друга страна, съм мяркал, че вълноловците разчитат на дивергенции и гледат по тях да улучат частта, която им е важна.
Та пак: ако конкретно търсиш нещо, по-вероятно е да се намери, само кажи какво :)

Единственият вълновик, който аз познавам и който печели консистентно много години, винаги е твърдял, че се прави ръчно.
Loren Morlan се казва.

dimy
Контакти:

Мнение от dimy » 08 сеп 2012, 02:43

musketeer написа:Не съм вълновик и не следя за подобни. Ако обаче имаш нещо конкретно, мога и да потърся :)
Ако случайно има такъв, който дефинитивно хваща вълните... надали ще го има на разположение, дори и с пари :)
От друга страна, съм мяркал, че вълноловците разчитат на дивергенции и гледат по тях да улучат частта, която им е важна.
Та пак: ако конкретно търсиш нещо, по-вероятно е да се намери, само кажи какво :)

Единственият вълновик, който аз познавам и който печели консистентно много години, винаги е твърдял, че се прави ръчно.
Loren Morlan се казва.

Видях го в този сайт http://tradinglib.com/wp-content/upload ... arilla.gif най-горния в дясно,не знам дали е индикатор или друго дали може да се намери свободно.

Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Мнение от Georgi » 08 сеп 2012, 09:23

dimy написа:Дали може да се намери индикатор по Елиът които чертае вълните на съществуващата търговия и също така да показва вълните в бъдеще време.
И да има, няма да е надежден. Аз на индикатори нямам доверие. Те работят механично. Каквито и филтри да им слагат, не могат да отсеят шума, лъжливите движения от истинските. И се получава деформирана картина. Дори пивот нивата не могат да определят надеждно! 8-)

Потребителски аватар
musketeer

Мнение от musketeer » 08 сеп 2012, 10:57

dimy написа:Видях го в този сайт http://tradinglib.com/wp-content/upload ... arilla.gif най-горния в дясно,не знам дали е индикатор или друго дали може да се намери свободно.

И аз не знам, няма име, даже и идея нямам за каква платформа е, но не е МТ4 със сигурност.
Май няма да съм полезен в случая, но съм съгласен с Georgi...

dimy
Контакти:

Мнение от dimy » 08 сеп 2012, 15:58

Тук в форума бях срещал някой да споделя за индикатор който разделя дадените търговски сесии на графиката ,може ли да се намери.

Потребителски аватар
Svilen
Регистриран: 10 юли 2012, 15:29

Мнение от Svilen » 08 сеп 2012, 18:40

От мен това, дано ти върши работа: http://dox.bg/files/dw?a=3f3331dca2

Потребителски аватар
musketeer

Мнение от musketeer » 08 сеп 2012, 19:45

i-ParamonWorkTime
трябва да го има на стотици места, гугни го

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
12 получени
6 дадени

Re: искане, търсене на системи, индикатори, ЕА

Мнение от saxsten » 13 сеп 2012, 03:41

greedforsuccess написа:Чудесна тема :)
Аз наскоро получих...май се регистрирах някъде и взех да получавам по майла писма за една система, резултатите изглеждат благодатни. Казва се MAX trading system.
Има индикатори и общо взето доста ала-бала, който обича шарени графики да провери, може да му хареса ;)

Опа Гриди
От тука народа може да си дръпне малко въданлък
Всичко е мое няма страшно за авторско право ,няма да ви гоня
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=50 ... 902#p48902

Прочее твоя индикатор дето мереше времето до края на барчето като му обърнах хастара наопаки стана моного добро нещо за динамично следене на цената
Иди и виж :grin:
Форекса е оръжие за масово поразяване

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 13 сеп 2012, 03:48

dimy написа:Тук в форума бях срещал някой да споделя за индикатор който разделя дадените търговски сесии на графиката ,може ли да се намери.
А бе на ти един часовник какво ще си играеш по графиките
http://www.stocktime.ru/index.html

hinkoff
Регистриран: 19 яну 2015, 16:39

Мнение от hinkoff » 26 фев 2015, 11:03

Здравейте, не зная дали това е правилното място, но ме интересува, дали някой може да ми препоръча програма за правене на ЕА?
Благодаря

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 26 фев 2015, 16:31

hinkoff написа:Здравейте, не зная дали това е правилното място, но ме интересува, дали някой може да ми препоръча програма за правене на ЕА?
Благодаря
Има програми но не ти препоръчвам да ги използуваш Причината е че каквото и ЕА да направиш с подобна патеричка риска да ти унишожи акаунда е огромен
Е ако разбираше от програмиране нямаше да е така
В твоя случай препоръчвам просто да си купиш подходящ експет и да си търгуваш с него
https://www.mql5.com/ru/market/

hinkoff

Мнение от hinkoff » 05 мар 2015, 09:36

Благодаря за съвета. Но все пак въпросът ми беше друг. Ако знаете програма моля просто да я споделите. Аз намерих expert advisor builder? Какво ще кажете за нея? Ще мога ли да си направя робот с нея?

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
48 получени
6 дадени

Мнение от kompira » 05 мар 2015, 16:12

hinkoff написа:...Аз намерих expert advisor builder? Какво ще кажете за нея? Ще мога ли да си направя робот с нея?
То може да си направиш робот с нея, но въпроса е какво ще прави този робот после. Че ще работи- ще работи, но да печели дългосрочно - по-скоро не. Но пък като ти прати кодчето може да видиш какво се случва вътре, как са описани конкретни задачи и т.н., т.е. да ти е от полза при обучението. Ползвал съм няколко пъти Expert Advisor Builder, основно като някаква основа, след което променям/добавям други работи... Може да си проверяваш разни стратегийки, предимно с индикатори (има голям брой заложени готови както може и да си добавяш външни, но там трябва да си на малко по-висок левъл). Демек ако се питаш какъв ще е резултатът от пресичане на две МА и тем подобни занимвки в свободното време.

hinkoff

Мнение от hinkoff » 10 мар 2015, 16:01

kompira Благодаря :)
Ти можеш ли да правиш роботи?

dimy
Контакти:

Мнение от dimy » 11 мар 2015, 15:41

Здравейте колеги, имам едно питане към програмистите, от три месеца използвам един експерт, който го използвах преди месец на демо конкурса на един български посредник, направи ми 10% доходност с консервативен риск и завърших в стотака в края на конкурса.Намерих експерта в един руски сайт изтеглех го но той е предназначен само за демо сметки, в съобщение в дадения сайт е упоменато че ако даден трейдър хареса работата на експерта на демо сметка може да го получи срещу заплащане. Питам програмистите дали е възможно някой да се свърже с мен чрез лични съобщения и да уточним възможна разработка на експерта за реални сметки, Три месеца го изпробвам и дава добри резултати но на демо. Ако има желаещи може да ми пише и тук.

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
48 получени
6 дадени

Мнение от kompira » 11 мар 2015, 16:01

hinkoff, то за можене можем, но какво от това...

dimy, aко го декомпилираме, т.е. да получиm mq4 файлът с кодчето вътре, може и да го излекуваме от демозависимостта. Но при последните билдове на компилаторите трудно ще се направи декомпилирането (ако има и допълнителни защити даже невъзможно).
Какъв стил търговия прави тоя експерт? Колко сделки на ден/месец, с колко пипа средно на сделка? Питам ги тези работи, защото ако е подходяща стратегията, може евентуално от демо акаунта да копираш сделките на реалния, с някой трейдкопир. :wink:

yasen_ovcharov
Регистриран: 05 фев 2015, 22:25

Мнение от yasen_ovcharov » 19 мар 2015, 22:55

Здравейте, от месец-два някъде спамя във форума и определено научих много. Чудесен форум!
Да карам по същество:
Стратегията ми е проста-търгувам само валути на 30 минути, използвам свещи и при подходяща конфигурация пускам поръчка, ръководейки се от този индикатор https://www.mql5.com/en/code/10813?utm_ ... l+codebase , но му изменям стопа спрямо средната линия на Болинджър на 15-минутна или нивата на съпротива за деня или седмицата, не пускам обратни поръчки на MACD-то за повече от 1 бар и задължително гледам RSI индикатора. Успеваемостта е добра определено, въпросът е, че никъде не пише как точно въпросния индикатор изчислява кога да подаде сигнал, което всява смут в редиците :grin: (предполагам, че е популярен индикатор, за това питам) . Ще се радвам и на съвет за оптимизация на стратегията :smile: .Друг проблем е, че звуковата аларма на индикатора е кошмарна. Човек е готов да дава пари, само за да не я чува :grin: . Има ли някакъв начин MT4 да се накара да светне в жълто или да изскача балонче или нещо такова?
П.С: Някой тук използвал ли е Ренко графики?

goldrun
Регистриран: 09 фев 2014, 14:46
6 получени
4 дадени

Мнение от goldrun » 26 мар 2015, 09:43

Здравейте колеги! Имам нужда от два скалперски скрипта и един индикатор ако на някой му се намират. Единият скрипт е за отваряне на позиция, който да е залепен на графиката и при "натискане на копче" да отваря моментално :smile: В настройката да му се определя посоката и размера, нищо повече. Другият скрипт да затваря всичко налично. Индито малко трудно ще го обясня :-? - искам да ми смята от котировките на две двойки- трета. Веднага давам пример, че ми е по-лесно - да ми сметне от котировката на EUR/USD и AUD/USD каква е котировката на EUR/AUD като резултата ми се показва на едната от двете графики във числов вид. Благодаря предварително на отзовалите се!

hinkoff

Мнение от hinkoff » 06 апр 2015, 17:27

yasen_ovcharov,
аз използвам ренко...какво за тях

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”