Искане, търсене на системи, индикатори, ЕА

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
Потребителски аватар
musketeer
Регистриран: 15 юни 2010, 10:57

Искане, търсене на системи, индикатори, ЕА

Мнение от musketeer » 15 авг 2010, 19:52

предлагам тази тема да бъде за всяка система, индикатор, ЕА, друг модул софтуер, които са ви привлекли вниманието и искате да пробвате, но струват (много) пари.
надявам се, че с взаимни усилия можем да ги намерим "излекувани", "научени" и други сходни термини за нещо дето се продава, ама го ползваш без пари.

Потребителски аватар
greedforsuccess
Регистриран: 22 юли 2010, 11:48

Re: искане, търсене на системи, индикатори, ЕА

Мнение от greedforsuccess » 15 авг 2010, 20:13

Чудесна тема :)
Аз наскоро получих...май се регистрирах някъде и взех да получавам по майла писма за една система, резултатите изглеждат благодатни. Казва се MAX trading system.
Има индикатори и общо взето доста ала-бала, който обича шарени графики да провери, може да му хареса ;)
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.

Потребителски аватар
musketeer

Мнение от musketeer » 15 авг 2010, 20:52

greedforsuccess написа:Чудесна тема :)
Аз наскоро получих...май се регистрирах някъде и взех да получавам по майла писма за една система, резултатите изглеждат благодатни. Казва се MAX trading system.
Има индикатори и общо взето доста ала-бала, който обича шарени графики да провери, може да му хареса ;)
MAX Trading е основана от Джим Пруит - чудесен тип, но почина :(
Беше много ... раздаващ се. Наследниците го обърнаха яко на печалбарство. Ще опитам да намеря точно тази система, която се продава на сайта.

Потребителски аватар
greedforsuccess

Мнение от greedforsuccess » 15 авг 2010, 21:06

musketeer написа:
MAX Trading е основана от Джим Пруит - чудесен тип, но почина :(
Беше много ... раздаващ се. Наследниците го обърнаха яко на печалбарство. Ще опитам да намеря точно тази система, която се продава на сайта.
Е той и Рокфелер не е сред живите от почти 100 години, но виж колко много знание и опит ни е оставил :) Великолепен човек :)

На Сайта има...впрочем на сайта не знам, но на мейла пращат видеоклипове с обяснение. Ако няма на сайта регистрирай се и ще ти пратят.
Честно казано не знам дали има смисъл, виж какво ще намериш, останалите ще чакаме :D
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.

Потребителски аватар
musketeer

Мнение от musketeer » 15 авг 2010, 21:47

greedforsuccess написа: Е той и Рокфелер не е сред живите от почти 100 години, но виж колко много знание и опит ни е оставил :) Великолепен човек :)
мдам, но Рокфелер не го познавах
както и да е - утре, че напреднах с ракийката :)

Потребителски аватар
John Last
Регистриран: 06 мар 2010, 15:42

Мнение от John Last » 16 авг 2010, 00:15

Ах Ах Ах,

Гледах им сайта. Видях сделки по тренда. Нещо ново под слънцето?
След това видях сделки контрещи тренда, естествено в примера са успешни но малко съмнително.

Пича, господ да го прости идеята му е била да даде обучение на хора, които не могат да си го позволят. А сега идват едни 'наследници', силно е съмнително да са такива и какви точно са правата не се казва, и почват да твърдят колко била велика системата. Доказателствата не са впечатляващи (не казвам резултати, а доказателства ;) ). Всеки тук може да покаже такива теоретични резултати :D. Един стейтмънт да постнат поне. Това е несериозно за система, която е 100 % механична.

Искам да ми го направят лайф :mrgreen:

Моето мнение, ама вие ми го знаете, че вечни истини няма всичко тече всичко се променя. Всеки сам трябва да си валидира системата (системите). Без валидация не е сериозно поне за мен.

По форумите не видях никои други исвен нюбита да пишат хвалебствия, за нея пълно игнориране от по - опитните.

Опит за бърз ревърс инженеринг:

-Вероятно става дума за някаква комбинация ит средна и осцилатор. За хората от онова поколение това е била върховата трейдинг технология. Щом ми говорят за моментум, явно става дума за това.

-Оригиналността идва от скейлинга на сделките при силно трендващ пазар, като цела е да се цели максимално експлоатиране на тренда.
Вездесъщият Джон Ласт от Отбора на гадателите (алхимик)

Потребителски аватар
musketeer

Мнение от musketeer » 16 авг 2010, 07:23

ок, кофти като за начало, но MAX trading system я няма никъде, тъй като притежателите на сайта постоянно са в процес на проверка и когато (ако) се появи крадната версия в интернет, вземат (ефективни) мерки да бъде махната.
с две думи - само платена

Потребителски аватар
John Last

Лисицата, гроздето и макс системата

Мнение от John Last » 16 авг 2010, 11:34

Може да Ви прозвучи като баснята с лисицата и киселото грозде.

Лично моето мнение е, че това е маргинална система. Дали е печеливша или кога е била печеливша? Нямаме никакви доказателства. Ако е 100 % механично то тогава трябва да има стейтмънти. А то няма. Извод или не е печеливша или не е 100 % механична.

Просто, не ми харесва начина на промоциониране. Някой някъде е намерил нещо, открил топлата вода и иска някой да му плати. Не се казва какво, запазва се загадъчност и се зарибява рибата, която си плаща за курсовете. Забяването става по големи форуми, където се появяват от нищото и почват да се правят на много разбиращи и когато им се зададат неудобни въпроси не отговарят на тях и зпалашват с авторското право.

Грийди ме изкуши и погледнах сайта, за сделките.

Какво мога да кажа. Първите, които са по тренда, ами какво пробив на ценови диапазон и добавяне към позицията на всяка корекция. Явно оригиналността е по - скоро в мъни мениджмънта отколкото в нещо друго.

След това има входове контрещи тренда (сигурно става дума за дивергенции и осцилатор :mrgreen: ). Този метод задължително има нужда от стейтмънт, за да се оцени ефективността му).

Потребителски аватар
musketeer

Мнение от musketeer » 16 авг 2010, 12:18

musketeer написа:
ок, кофти като за начало, но MAX trading system я няма никъде, тъй като притежателите на сайта постоянно са в процес на проверка и когато (ако) се появи крадната версия в интернет, вземат (ефективни) мерки да бъде махната.
ефективни са мерките, но трудно се стигат 100%... :)
с други думи протича процес на преточване, но нямам примиум акаунт в рапид-ката...
до утре или вдругиден ще ги постна
имам бг фтп, но нямам как да сложа публичен достъп. затова, ако някой има възможност - нека даде бг фтп за качване на тези неща

Потребителски аватар
musketeer

Мнение от musketeer » 16 авг 2010, 19:20

musketeer написа:
musketeer написа:
ефективни са мерките, но трудно се стигат 100%... :)
с други думи протича процес на преточване, но нямам примиум акаунт в рапид-ката...
до утре или вдругиден ще ги постна
имам бг фтп, но нямам как да сложа публичен достъп. затова, ако някой има възможност - нека даде бг фтп за качване на тези неща
поради обема и факта, че трябва да не стига до публичност ги слагам на моето фтп. моля, всеки, който ги иска да ми пише - ще дам достъп

Потребителски аватар
greedforsuccess

Мнение от greedforsuccess » 03 окт 2010, 18:20

http://www.trade-ideas.com/IndexTradersArea.html
http://www.trade-ideas.com/Company_Information.html
Това е сайт за....като влезете ще го видите.
Доста богат асортимент за селект има.

Поздрави !

Потребителски аватар
John Last

Мнение от John Last » 14 ное 2010, 20:03

http://articles.mql4.com/506

Някой ползва ли автоматично оптимизиране?

ivomir
Регистриран: 15 ное 2010, 16:57

Мнение от ivomir » 15 ное 2010, 17:16

Добър ден,
искам да попитам за платформа, на която новите барчета да излизат или на "таймфрейм" или след определен брой сделки "tick chart" или индикатор за мт4 който излиза директно върху графиката на цената, но барчетата да не зависят от таймфрейма, а от определен брой сделки.
Благодаря!

zezo
Регистриран: 05 авг 2010, 10:09
1 дадени

Мнение от zezo » 17 ное 2010, 11:19

Здравейте, много търсих но никъде не мога да намеря експерт, който да търгува на двойни дъна и върхове.
Идеята е следната:
Да детектира връх(дъно) - примерно при наличието на два или три последователни бара в една посока и след тях два или три последователни бара в обратната посока да го детектира за връх или дъно и при достигане на цената (в рамките на определен брои барове след върха дъното) до този върх или дъно да отваря противоположна на движението на цената позиция. Изхода да е фиксиран стоп и таргет.
Почти съм сигурен, че с такъв ЕА работещ на различни фреймове ще се излвче все някакво ПМО поне биещо спреда.
Ето една идея, която ако някои успее да реализира или предостави подобен ЕА, наистина ще има ефект върху нашите сметки.
Систематизирал съм част от необходимите атрибути за такъв експет като не всички са задължителни:

Променливи които да могат да се променят :
Percent %- TRUE/FALS процент от капитала за влизане във всяка сделка, при фалс с клко лота да влиза във всяка сделка
Trade from to… (от колко до колко часа да търгува 0:24)
Сформиране на връх/дъно: - … брой на последователни барове от един цвят в едната посока/ брой на последователни барове от един цвят в другата посока(кръстечта и звезди се броят за бар в правилната посока) Взима се най-високата цена от всички барове влизащи в изчислението за брой последователни барове.
Максимален брой барове между двата върха ………
Минимален брой барове между двата върха ………
Пипса… колко пипса преди или след върха или дъното да отваря позицията („+”;”-„)
Правила за изход, променливи:
Target: ….. pips/ TRUE/FALS
Stop:….. pips/ TRUE/FALS
Trailing stop: ….. pips/ TRUE/FALS
Prewius Higt/low: ….. pips/ TRUE/FALS да слага стопа на …. Пипса от Higt/low на предишния бар
Правила за вход: Дълга позиция се отваря, когато е изпълнено условието за Сформиране на дъно, изпълнено е условието Максимален брой барове между дъното и настоящия бар, Минимален брой барове между дъното и настоящия бар
Къса позиция се отваря, е изпълнено условието за Сформиране на връх, когато цената е достигнала на необходимия брой писове от върха/дъното описан в …. изпълнено е условието Максимален брой барове между върха и настоящия бар, Минимален брой барове върха и настоящия бар

Ако някой е навит да го направи ще бъдеа изключително благодарен, а ако е необходимо ще си платя.
Поздрави.

vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
36 получени
6 дадени

Мнение от vgc » 18 ное 2010, 09:05

Zezo, ако си съгласен да участваш в разработка с отворен код то мога да направя реализация - т.е. аз ще направя начален вариант на ЕА и ще я публикувам, ти след това ще споделиш публично поне част от това което си харесаш като инструменти, параметри и тестове, надявам се след това някой и друг да даде по едно рамо чрез споделяне на личнното му виждане и на финала да се получи наистина хубав резултат :)
Не се интересувам от частни реализации, иначе ако не те притеснява Open-Source разработката то отвори една тема за целта, а аз лично предлагам за да научим желязото що е то това двоен връх/дъно да се използват фракталите на Бил Уилямс за обозначаване на върхове и дъна. Т.е. ще помоля за няколко картинки съдържащи местата на вход и изход, както и леко модифицирани правила отчитащи предложението ми за фрактали (просто платформата разбира добре от тях). Предложи и име на ЕА-та, а аз обещавам в неделя да намеря време за разработка.

п.п. Вместо конкретен брой пипсове предлагам да се ползва ATR умножен по някакъв коефициент - просто е по-универсално.
Форексът е полезен като ХОБИ

zezo
Регистриран: 05 авг 2010, 10:09
1 дадени

Мнение от zezo » 19 ное 2010, 11:47

Значи направих картинка с потенциялните места за вход са тези обозначени със синия правоъгълник, а със стрелкичката са посоките за вход при достигане на цената в рамките на определения брой барове до потенцялното ниво за вход се отваря позиция в съответната посока. Всички други върхове и дъна не са потенцялен вход, защото не са изпълнено условието за два поредни бара в едната посока и два поредни бара в другата посока Изображение Изходът е фиксиран таргет и стот (най-добре SL=TP), нали идеята е да се докайе че има някакво ПМО в двойните върхове дъна. След това на база на минал период ще се определи за кой тайм фрейм кои стоп и таргет са няй подходящи, най- доброто ниво за вход (брой пипсове преди или след дъното върха), най-подходящи дни и часове за търговия и тн. Идеята ми идва от опцията на програмата Forex Startegy Bilder, по-точно индикатора Top Bottom price, поне чрез него успях да докажа на себеси, че съществува зависимост която да е поне 2 пъти спреда. Недостатъка му е че чрез него може да се сформира върх дъно само от предишния ден, и това води до не повече от една сделка на ден и доста бавно нарастване на акаунта. Според мен просто трябва същия индикатор да се създае за по кратки фреймове и да се провери дали зависимостите се запазват с цел повече сделки на ден и по-бързо нарастване на акаунта.
Относно АТР и фракталите, ако смяташ че реализацията на идеята е достожима чрез използването им, значи всичко е ОК.
Отварям нова тема ТУК: http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=50&t=788

adcoo
Регистриран: 19 ное 2010, 13:15

Re: Искане, търсене на системи, индикатори, ЕА

Мнение от adcoo » 19 ное 2010, 13:49

Здравейте, хайде питане и от мен:
Коя функция в MQL4 може да преброи ордерите по вид (пример: 3 чакащи buy, 2 sell) или трябва да ги броя с цикъл...???

П.П. всъщност ги броя защото ме интересува обема им(1buy*0,01+ 1buy *0,01+1buy*0,02=0.04buy)...
Благодаря!!!
Успехи!!!
Последна промяна от adcoo на 19 ное 2010, 13:56, променено общо 1 път.

fx rookie
Регистриран: 07 юли 2010, 09:38

Мнение от fx rookie » 19 ное 2010, 13:53

един цикъл с 4 брояча вътре ще ти свърши работа.

quantum
Регистриран: 06 май 2010, 23:38

Мнение от quantum » 19 ное 2010, 17:48

Някой от програмистите може ли да помогне да скалъпим едно ЕА, идеята е следната M15 eur/usd, вход при бар излязал извън BB 10,2,0, ако следващия отвори вътре в BB, изход при МА 14,0 или на стоп 10 пипса под дъното/върха на бара излязъл извън BB. Ако нещо не съм описал както трябва ще се коригирам. Един тип твърди че тази система е печеливша и искам да я тествам на метата, да видим :)

fx rookie
Регистриран: 07 юли 2010, 09:38

Мнение от fx rookie » 19 ное 2010, 18:57

Колега задай по-точно условията. Какво е излязло - връх, затваряне? Спрямо кой бар гледаме стойностите - предходния затворен , 0-вия ? Изхода пак на затваряне ли е или на докосване в 0-вия бар. С колко да сме подминали болинджера, на какво разстояние да сме от МА-то, за да е валидно?
Дай и 1 -2 шота ако не е проблем, ако може точно като се изпълнява сетъпа.
Така зададено както го разбирам аз в момента ще прави хиляди сделки...

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”