Софтуер - забавени котировки

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
winwin
Регистриран: 17 юли 2020, 14:29
2 получени
3 дадени

Софтуер - забавени котировки

Мнение от winwin » 17 юли 2020, 14:42

Препоръчайте брокери, които изплащат печалбите и не трият сделки при забавени котировки?

Stanimir Velev
Регистриран: 25 юни 2020, 15:04
2 получени
4 дадени

Re: Софтуер - забавени котировки

Мнение от Stanimir Velev » 17 юли 2020, 18:21

winwin написа:
17 юли 2020, 14:42
Препоръчайте брокери, които изплащат печалбите и не трият сделки при забавени котировки?
Нещо бъркаш сектора. На Уолстрийт забавените котировки са непазарни и сделките по такива цени се анулират. Търсиш чудеса, а на Уолстрийт такива не се случват.

winwin
2 получени
3 дадени

Мнение от winwin » 17 юли 2020, 21:35

За какъв Уолстрийт говориш? CFD търговията е много далече от Уолстийт ... В САЩ и е забранена.
На повечето CFD брокери има забавяния - били то няколко ms та дори и секунди.

Stanimir Velev
2 получени
4 дадени

Мнение от Stanimir Velev » 17 юли 2020, 23:19

winwin написа:
17 юли 2020, 21:35
За какъв Уолстрийт говориш? CFD търговията е много далече от Уолстийт ... В САЩ и е забранена.
Образно казано. Уолстрийт вече е нарицателно за целия световен финансов сектор, или поне беше до преди години. А като има забавяния от няколко милисекунди до секунда, цената, на която искаш да сключиш сделка вече може да е променена. В този случай брокерът или ти изпраща requote, предложение за сделка по нова цена, или директно ти изпълнява сделката по следващата пазарна цена, която може значително да се различава и ето така се получава слипидж. Ако някой по веригата каже, че цените са непазарни, цялата сделка пропада.
Понякога се случва и доставчиците на ликвидност да имат проблеми и да пращат на брокерите некви странни котировки, вече системите за това се подобриха и брокерите лесно могат да ги филтрират. Но като цяло на въпроса ти, ако една сделка е сключена по несъщестуващи или непазарни цени, тя се обявява за нищожна, анулира се. Няма как да имаш претенции за печалби по анулирана сделка.

winwin
2 получени
3 дадени

Мнение от winwin » 18 юли 2020, 11:53

Stanimir Velev написа:
17 юли 2020, 23:19
winwin написа:
Образно казано. Уолстрийт вече е нарицателно за целия световен финансов сектор, или поне беше до преди години. А като има забавяния от няколко милисекунди до секунда, цената, на която искаш да сключиш сделка вече може да е променена. В този случай брокерът или ти изпраща requote, предложение за сделка по нова цена, или директно ти изпълнява сделката по следващата пазарна цена, която може значително да се различава и ето така се получава слипидж. Ако някой по веригата каже, че цените са непазарни, цялата сделка пропада.
Понякога се случва и доставчиците на ликвидност да имат проблеми и да пращат на брокерите некви странни котировки, вече системите за това се подобриха и брокерите лесно могат да ги филтрират. Но като цяло на въпроса ти, ако една сделка е сключена по несъщестуващи или непазарни цени, тя се обявява за нищожна, анулира се. Няма как да имаш претенции за печалби по анулирана сделка.
Мисля, че не разбираш въпроса ми.

Факт е, че има CFD брокери със забавени котировки - повечето МТ4 / МТ5 брокери имат забавяния в размер на милисекунди. Може да се дължи както на feed provider-a , така и в локалния софтуер ако използват такъв като междинна връзка между провайдъра и Метатрейдъра. Друга причина може да е филтрацията на спайкове - метатрейдъра предоставя такава функция, да филтрираш първите тикове, които имат девиация от предходната цена, приемайки ги за нереални, но при резки движения при новини и отваряне на даден пазар са си напълно реални.

Въпросът ми е дали във форума имате впечатления, кои от тях трият сделките и кои - не, и кои са изплатили печалбите в подобни случаи.

Stanimir Velev
2 получени
4 дадени

Мнение от Stanimir Velev » 18 юли 2020, 12:42

winwin написа:
18 юли 2020, 11:53
Stanimir Velev написа:
winwin написа:

Факт е, че има CFD брокери със забавени котировки - повечето МТ4 / МТ5 брокери имат забавяния в размер на милисекунди. Може да се дължи както на feed provider-a , така и в локалния софтуер ако използват такъв като междинна връзка между провайдъра и Метатрейдъра. Друга причина може да е филтрацията на спайкове - метатрейдъра предоставя такава функция, да филтрираш първите тикове, които имат девиация от предходната цена, приемайки ги за нереални, но при резки движения при новини и отваряне на даден пазар са си напълно реални.

Въпросът ми е дали във форума имате впечатления, кои от тях трият сделките и кои - не, и кои са изплатили печалбите в подобни случаи.
Въпросът го разбрах добре. Значи първо, ако има някаква непазарна цена, някакво забавяне в котировките и т.н., което е над приемливото за брокера ( в платформите имат опции брокерите да зададат максимално приемливо забавяне ), сделката изобщо няма да се изпълни. Ще върне грешка "Off-quotes" или "Non-market quotes" в зависимост от платформата.
Тъй. Ако има някакъв проблем от твоя страна или в сървъра на брокера и всичко излезе извън стандартното изпълнение, котировките вече стават непазарни. Ако сървъра на брокера ти приеме сделката по една цена, но от другата страна вече такава котировка няма и новия фийд значително се различава от цената, която си заявил, твоята цена се обявява за непазарна. При някакъв технически проблем може да се случи така, че сделката все пак да бъде изпълнена. Тогава се анулира от брокера като изпълнена по непазарни цени.

Така че въпросът ти е глупав. Сделка по непазарни цени никой няма да остави. И аз искам да си купя акции на Модерна за $40 парчето, ама няма :grin: Много пъти ми се е случвало да ми анулират сделки с акции заради технически проблеми на борсите, там е същото като при CFD трейдинга и изобщо в международната търговия.

winwin
2 получени
3 дадени

Мнение от winwin » 18 юли 2020, 12:52

Stanimir Velev написа:
18 юли 2020, 12:42
winwin написа:
18 юли 2020, 11:53
Stanimir Velev написа:
winwin написа:

Въпросът го разбрах добре. Значи първо, ако има някаква непазарна цена, някакво забавяне в котировките и т.н., което е над приемливото за брокера ( в платформите имат опции брокерите да зададат максимално приемливо забавяне ), сделката изобщо няма да се изпълни. Ще върне грешка "Off-quotes" или "Non-market quotes" в зависимост от платформата.
Тъй. Ако има някакъв проблем от твоя страна или в сървъра на брокера и всичко излезе извън стандартното изпълнение, котировките вече стават непазарни. Ако сървъра на брокера ти приеме сделката по една цена, но от другата страна вече такава котировка няма и новия фийд значително се различава от цената, която си заявил, твоята цена се обявява за непазарна. При някакъв технически проблем може да се случи така, че сделката все пак да бъде изпълнена. Тогава се анулира от брокера като изпълнена по непазарни цени.

Така че въпросът ти е глупав. Сделка по непазарни цени никой няма да остави. И аз искам да си купя акции на Модерна за $40 парчето, ама няма :grin: Много пъти ми се е случвало да ми анулират сделки с акции заради технически проблеми на борсите, там е същото като при CFD трейдинга и изобщо в международната търговия.
Първо въпросът не ми е глупав - това е единственият сигурен начин някой да спечели пари от FX/ДЗР търговия.

Метатрейдърите, колкото и да са хубави, при динамичен пазар имат забавяния.

Има брокери, които трият сделките - има и такива, които по някоя или друга причина или не забелязват или решават да ти пуснат аванта - да не ти изтрият сделките, но да започнат да те бавят и/или слипват.

Stanimir Velev
2 получени
4 дадени

Мнение от Stanimir Velev » 18 юли 2020, 13:40

Единственото сигурно на пазарите е, че няма сигурност. Ако търсиш такава - в банката до 100 000 евро. Там рискът е сведен до минимум. При инвестициите риск има и той е голям. Ако не можеш да го управляваш, няма смисъл да инвестираш. Трейдингът е вид инвестиция. Сам си подбираш инструментите. Ако не искаш да ти канселират сделки по непазарни цени, ей го де е чейндж бюрото, отиваш, обменяш левове за валута. Без ливъридж. Ако не е за тебе, търгувай си CFD-та на ливъридж и приеми, че при непазарни цени сделките се анулират. Така е навсякъде, практика! Част от риска. Не може да се избегне.

Другият вариант е твоите Активтрейдс да те нарочат и да те пуснат по друг ценови фийд, където условията са много по-неблагоприятни. Тогава или сам ще се откажеш, или те ще те откажат, като започнат да канселират сделки на печалба с клаузи, сочещи към забранена употреба на платформата от трето лице. Винаги има опции за канселиране на сделки и висок риск това да се случи. Извинявам се за повторението, но такива брокери, които ще се излъжат и ще бръкнат в джоба си да покрият несъществуваща сделка няма. А ако е регулиран просто забрави! Това е забранено от закона.

winwin
2 получени
3 дадени

Мнение от winwin » 18 юли 2020, 14:09

Станимир, мисля, че темата се напълни с offtopic коментари. За актив не знам - при тях използвам тяхната платформа, а не метатрейдър и съм доста доволен, а програмата работи с метатрейдър. В IC Markets софтуерът дава слаби резултати.

Нека някой друг се изкаже ако има впечатления за брокери които не отменят сделки при забавени цени и имат нормална регулация - за предпочитане Европа и да не е Кипър. Интересуват ме само Метатрейдър брокери.

Stanimir Velev
2 получени
4 дадени

Мнение от Stanimir Velev » 18 юли 2020, 14:37

winwin написа:
18 юли 2020, 14:09
Станимир, мисля, че темата се напълни с offtopic коментари. За актив не знам - при тях използвам тяхната платформа, а не метатрейдър и съм доста доволен, а програмата работи с метатрейдър. В IC Markets софтуерът дава слаби резултати.

Нека някой друг се изкаже ако има впечатления за брокери които не отменят сделки при забавени цени и имат нормална регулация - за предпочитане Европа и да не е Кипър. Интересуват ме само Метатрейдър брокери.
Къде го този офтопик :-? Говоря по темата. Това, което искаш, на практика е несъвместимо с реалността. Да не би и ти да използваш някакви арбитражни стратегии с два фийда, единия по-бавен, другия по-бърз?

winwin
2 получени
3 дадени

Мнение от winwin » 18 юли 2020, 14:54

Stanimir Velev написа:
18 юли 2020, 14:37
winwin написа:

Къде го този офтопик :-? Говоря по темата. Това, което искаш, на практика е несъвместимо с реалността. Да не би и ти да използваш някакви арбитражни стратегии с два фийда, единия по-бавен, другия по-бърз?
Сложна комбинация от астрологични модели, които в комбинация с вероятността за валежи през следващи ден ми подсказват, кога на някой брокер цените изостават. Това няма значение.

Въпроса ми е:

Stanimir Velev
2 получени
4 дадени

Мнение от Stanimir Velev » 18 юли 2020, 15:02

winwin написа:
18 юли 2020, 14:54
Stanimir Velev написа:
18 юли 2020, 14:37
winwin написа:

Сложна комбинация от астрологични модели, които в комбинация с вероятността за валежи през следващи ден ми подсказват, кога на някой брокер цените изостават. Това няма значение.

Въпроса ми е:

От сега да знаеш, че нещото, с което си се захванал, не се толерира никъде. Само ще изгубиш време е нерви, да не споменавам възможностите.

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
110 получени
80 дадени

Мнение от Mateev » 23 юли 2020, 13:29

Не разбрахте ли, че Stanimir Velev == Pyramid. Плещи абсолютно същите глупости в неговия форум, които ги плещи и тука.

При MetaTrader брокерите ЗАБАВЯНЕТО Е ИЗКУСТВЕНО ПРЕДИЗВИКАНО ПОСРЕДСТВОМ НАСТРОЙКИ НА СЪРВЪРА. Това е част от ИЗМАМНАТА СХЕМА, която например прилага ИНСТАФОРЕКС.

Организацията е следната - сървъра има функционалност брокера да разделя клиентите си на групи по някакви собствени си критерии, и после на всяка една група да налага различни политики на plug-In-а Autodealer. Само в DEMO сървърите този Autodealer работи с моментално изпълнение на сделките, и там няма никакви закъснения или Requote. При реалните акаунти се слага задължително бавене на изпълнението на сделките, и по време на периода на това бавене Autodealer-а избира НАЙ-ЛОШАТА ЗА КЛИЕНТА ЦЕНА. Ако такава не се появи, сървъра връща Requote и така този процес може да продължи до безкрай.

Това изкуствено забавяне на сделките създава ПМО за брокера и така той допълнително обира клиентите си с някаква средностатистическа сума, зависеща от периода на забавяне. Наглите брокери, като например ИНСТАФОРЕКС, слагат голямо забавяме (по няколко секунди) и така обират клиентите си със суми, надхвърлящи спреда няколко пъти.

Stanimir Velev
2 получени
4 дадени

Мнение от Stanimir Velev » 23 юли 2020, 23:43

Mateev написа:
23 юли 2020, 13:29
Не разбрахте ли, че Stanimir Velev == Pyramid. Плещи абсолютно същите глупости в неговия форум, които ги плещи и тука.

При MetaTrader брокерите ЗАБАВЯНЕТО Е ИЗКУСТВЕНО ПРЕДИЗВИКАНО ПОСРЕДСТВОМ НАСТРОЙКИ НА СЪРВЪРА. Това е част от ИЗМАМНАТА СХЕМА, която например прилага ИНСТАФОРЕКС.

Организацията е следната - сървъра има функционалност брокера да разделя клиентите си на групи по някакви собствени си критерии, и после на всяка една група да налага различни политики на plug-In-а Autodealer. Само в DEMO сървърите този Autodealer работи с моментално изпълнение на сделките, и там няма никакви закъснения или Requote. При реалните акаунти се слага задължително бавене на изпълнението на сделките, и по време на периода на това бавене Autodealer-а избира НАЙ-ЛОШАТА ЗА КЛИЕНТА ЦЕНА. Ако такава не се появи, сървъра връща Requote и така този процес може да продължи до безкрай.

Това изкуствено забавяне на сделките създава ПМО за брокера и така той допълнително обира клиентите си с някаква средностатистическа сума, зависеща от периода на забавяне. Наглите брокери, като например ИНСТАФОРЕКС, слагат голямо забавяме (по няколко секунди) и така обират клиентите си със суми, надхвърлящи спреда няколко пъти.
Старче, какви пирамиди, фараони са ти в кухата глава? Стой си във фъфъфъто и си драскай сам. УинУин за съвсем различни неща пита, ти за пирамиди говориш и автодилъри, рекотирания, абе врели-некипели. Вземи се пообразовай малко. За политика за най-добро изпълнение чувал ли си? Сигурно не си. Е няма и да чуеш сигурно.

Mateev
110 получени
80 дадени

Мнение от Mateev » 30 юли 2020, 09:52

Не разбрахте ли, че Stanimir Velev == Privelege. Плещи абсолютно същите глупости в неговия форум, които ги плещи и тука.

Това исках да напиша, но в бързината съм сложил ника на един друг ненормалник в един друг форум. Извинявам се.

Колкото до описанието на търговския сървър и всичко останало от другата страна на бариерата - ами знам го, защото съм го виждал и съм го настройвал този сървър много пъти. Едно фреме притежавах първия МетаТрадер брокер в България СТС Финанс. След това дълги години поддържах котировките и донякъде сървърите на 4 други български МетаТрадер брокера. Така че пределно ми е ясно какво може да направи един брокер-мошеник, и сега гледайки измамите на Инстафорекс, мога точно и ясно да кажа къде каква настройка са направили по сървъра си.

Stanimir Velev
2 получени
4 дадени

Мнение от Stanimir Velev » 30 юли 2020, 21:43

Mateev написа:
30 юли 2020, 09:52
Не разбрахте ли, че Stanimir Velev == Privelege. Плещи абсолютно същите глупости в неговия форум, които ги плещи и тука.

Това исках да напиша, но в бързината съм сложил ника на един друг ненормалник в един друг форум. Извинявам се.

Колкото до описанието на търговския сървър и всичко останало от другата страна на бариерата - ами знам го, защото съм го виждал и съм го настройвал този сървър много пъти. Едно фреме притежавах първия МетаТрадер брокер в България СТС Финанс. След това дълги години поддържах котировките и донякъде сървърите на 4 други български МетаТрадер брокера. Така че пределно ми е ясно какво може да направи един брокер-мошеник, и сега гледайки измамите на Инстафорекс, мога точно и ясно да кажа къде каква настройка са направили по сървъра си.
Наясно си само с това как се хвърля боб, недей да ни заблуждаваш, че изобщо си част от сектора, личи си от далече, че не си. В противен случай нямаше да дрънкаш глупости и да хвърляш боб днес кой съм и кой ще бъда утре.
Поставеният въпрос е дали има брокери, които оставят сделки при такива забавени котировки, ти за Инстафорекс ни разправяш. Разбрахме вече, че ти е платена голяма сума пари, за да ги критикуваш и с това ставаш и лягаш всеки ден, но ако може да е в една тема само, за да не ти четеме простотиите и лъжите.

Сегашните системи са много по-различни от едно време и ако има забавяне то е част от някакъв проблем. Системите вече слипват, а не забавят котировки.

Mateev
110 получени
80 дадени

Мнение от Mateev » 06 авг 2020, 22:17

Дръжки на търкалета от платен трол, който иска да измами трейдерите. Аз ви казвам истината, защото знам какви мошенгии могат да се направят от бандитските брокери като Инстафорекс например, а вие си вярвайте в каквото си искате.

Бавенето на котировки и на отговора на сървъра е най-елементарния начин да се ограбват трейдерите в статистически план. Сървъра вижда котировката и взема решение дали да ви окъпе или не далече преди вие да я видите и да отреагирате. А с изкуственото бавене на отговора на сървъра той се сдобива с няколко котировки, от които може да си избере най-неизгодната за вас.

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”