Проектът Милфор или от 200 лв. до 1000000 лв. заедно.

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
mindhacker
Регистриран: 29 мар 2018, 18:54
1 получени
2 дадени

Проектът Милфор или от 200 лв. до 1000000 лв. заедно.

Мнение от mindhacker » 12 окт 2018, 19:18

Здравейте, позволете ми да дам едно предложение

Проектът Милфор

Здравейте, тъй като в този форум виждам много негативни мнения за това че не може да се изкарат много пари от форекс реших да напиша нещо мотивиращо за всички. Днес както си стоях ми дойде една идея. Тъй - като всеки индивидуален трейдър се опитва да изкара много пари съвсем сам, като чете и учи само за себе си, често се проваля и мисли че вината е изцяло негова. Та ми дойде следната идея: (Моля първо ме ислушайте и после коментирайте, каквото искате) Защо вместо да търгуваме сами, не се съберем и да търгуваме заедно ? Ето какво предлагам аз: Да се съберем в група от 15 - 20 трейдъра, и всички да си отворим сметки в различни брокери но да търгуваме едни и същи позиции. Това означава да се съберем в една стая и да търгуваме от нея, като заедно решаваме какви сделки да отваряме и да играем всички на сигурно. Така ако имаме губеща сделка, вместо да се тилтираме и да започнем да правим сделки и да изгубим все един двама от нас няма да се съгласят и така полека лека ще растем заедно. Смятам проекта да бъде такъв че всички да си отворим сметки с по 200 лв. Начален капитал в тях и да не спираме докато не го направим 1 000 000 лв. В сметката на всеки. След това затваряме проекта и всеки си тръгва за където иска. Правилата обаче са че всички сме длъжни да отваряме едни и същи сделки и нямаме право да се покриваме и да действаме своеволно. Какво мислите за идеята ?

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
79 получени
58 дадени

Re: Проектът Милфор или от 200 лв. до 1000000 лв. заедно.

Мнение от Mateev » 13 окт 2018, 10:10

Идеята е утопична и е плод на мисленето на човек, който явно няма никакъв организационен опит при работа с големи групи от хора. Самата идея ще се провали още на етап "да съберем много хора на едно място" в точно определен ден, час, адрес и всеки един от тях предварително да е направил някаква подготовка (напр. отварянето на един и същи акаунт с една и съща сума). Втория момент на провала ще е начина на вземане на решения. Ще се изпокарате като кучета и на практика ще е невъзможно да вземете каквото и да било решение.

Накратко - психологическия аспект на идеята (да се реализира от хора) е обречен на провал. Това обаче не е така с втория аспект, а именно възможно ли е много на брой посредствени стратегии с малко ПМО да постигнат по-добри резултати, ако се обединят и започнат заедно да вземат демократични решения. Отговорът на втория въпрос е ДА, обединението на много на брой посредствени стратегии дава резултатна стратегия, ПО-ДОБРА от всяка една съставляваща нейна част.

Тука обаче има една уловка. Ако се обединят много на брой СЛУЧАЙНИ СТРАТЕГИИ, то крайният резултат също ще е СЛУЧАЙНА СТРАТЕГИЯ. За да се получи позитивния ефект от обединението. трябва всяка една съставна част от това обединение сама по себе си да има някакво ПМО. Само тогава обединението ще има ПМО, по-високо от ПМО-то на всяка една съставляваща част. Или с други думи ако някакси съберем трейдери в една стая и някакси ги накараме да търгуват заедно, резултата от тяхната търговия ще е случаен (разбирай плачевен). Ако обаче това не са какви да е трейдери, а ПЕЧЕЛИВШИ ТРЕЙДЕРИ, всеки един от които го е доказал това с реалните си акаунти, то тогава резултата от тяхната съвместна търговия наистина може да стане впечатляващ. Психологическия фактор обаче ще обърка нещата, защото всеки един печеливш трейдер вече е със самочувствие и под никаква форма няма да се съгласи да слуша чужди мнения, различни от неговото.

mindhacker
Регистриран: 29 мар 2018, 18:54
1 получени
2 дадени

Мнение от mindhacker » 13 окт 2018, 13:49

Може би сте прав господин Матеев, но мен ако имаше кой да ме спре когато правих прибързани и недомислени сделки, въпреки че съм на + и съм изгубил само малко, както и ако имаше кой да ми помогне и да ми удари едно рамо, когато мисля да отварям нова сделка, щях да се справя много по - добре отколкото сам. Да съгласен съм че отбора трябва да е точен и да се сработим добре, но това вече е друга тема, как ще намеря хората. Аз сега искам да си представя дали бъобще такъв план може да проработи. Оценявам коментарите на всички и се радвам когато споделят мнение, така че нека дискутираме !

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
101 получени
72 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 13 окт 2018, 18:43

Идеята ти е пълна утопия като комунизма. Всички сме равни. Първо Трейдинга е индивидуална игра. Приеми го като спорта има си отборни има си и индивидуални спортове. Няма как индивидуални спортове да се играят отборно. Второ трябва за да се отварят едновременно сделки трябва да се използва една и съща стратегия от всички и едина и съща графика т.е. Тайм фрей. Другото което е казваш различни брокери значи предполага и различни графики. Не всички брокери предлагат ню Йорк клоузе графики например ако гледаме дневните графики значи ще имаме и различни графики. И т.н и т.н. Смятам да не се спускам по надолу да обяснявам и за моней мениджмънта, че всеки използва различен и термин "сигурна сделка" във Форекс не съществува. И така този съюз е обречен още преди да е осъществен. Първо ще се отцепят инако мислещите които никой не чува, а на практика техните сделки са най- успешни и ще ви кажат бай, бай и ще останете лузърите и ще свършите пак като такива със занулени сметки. По-добре не мисли за глупости, ами помисли как да си подобриш резултатите. Ако стратегията не работи сменяй я. Ако резултатите на големи графики(4Н и Дейли) са по-добри от малките графики(1Н и надолу) търгувай на тях и обратно. Покрай си с ММ. И прочие. Стига се занимава с глупости и да занимаваш и нас с тях. По всичко описано от теб имам чувството, че си нямаш грам понятие от трейдинг за да пишеш всички тези глупости. Само пълниш форума с "умности" ако трейдваш, трейдвай, ако ли не не си губи времето да пишеш глупости във форум за форекс като си нямаш и грам понятие в тази област.
Винг Чун, Ип Ман https://www.youtube.com/watch?v=SSQtBvT6s-Y
ПА, ndimitrov73

КОЙТО ОТ ФОРЕКС РАЗБИРА, ТУК СЕ СПИРА.

Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”