Моите сделки базирани на Price Action стратегията

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
40 получени
16 дадени

Re: Моите сделки базирани на Price Action стратегията

Мнение от ndimitrov73 » 19 юли 2017, 01:01

WTIDaily.png
WTIDaily.png (59.72 KБ) Видяна 279 пъти
Сега видях и друг сигнал по моята стратегия.

Имаме нисходящ тренд. Цената тества съпротивата неуспешно. Втори тест със сигнал за селл също много добро като изпълнение. Сега вече се чудя коя от двете сделки да избера. Може би и двете ще разделя риска по 5% на двете сделки. Да така ще я отиграя и двете ми харесват. Чакам да отвори пазара и влизам. Параметрите утре. Всеки може да си ги изчисли сам.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 19 юли 2017, 02:49

WTIDaily_1.png
WTIDaily_1.png (111.19 KБ) Видяна 279 пъти
Избрах тази сделка. Параметри на са риал е +0,23 има разлика в котировките.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 19 юли 2017, 06:56

MetaTrader 4.png
MetaTrader 4.png (107.07 KБ) Видяна 275 пъти
Втората сделка я пуснах на демо. Обичам да се концентрирам в една сделка. В случая избрах петрола да видим утре какво ще излезе. Виждате и параметрите на двете сделки. Лека нощ от мен.

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 19 юли 2017, 12:18

ndimitrov73 написа:
19 юли 2017, 02:49
WTIDaily_1.png
Избрах тази сделка. Параметри на са риал е +0,23 има разлика в котировките.
Сделката е активирана.

larisa
Регистриран: 28 сеп 2010, 22:52
9 получени
15 дадени

Мнение от larisa » 19 юли 2017, 13:39

ndimitrov73 написа:
19 юли 2017, 01:01
WTIDaily.png

Сега видях и друг сигнал по моята стратегия.

Имаме нисходящ тренд. Цената тества съпротивата неуспешно. Втори тест със сигнал за селл също много добро като изпълнение. Сега вече се чудя коя от двете сделки да избера. Може би и двете ще разделя риска по 5% на двете сделки. Да така ще я отиграя и двете ми харесват. Чакам да отвори пазара и влизам. Параметрите утре. Всеки може да си ги изчисли сам.

Нали за тренда гледаме мувингите? Те са кръстосани нагоре, а ти пускаш сел... На 4ч. също не са обърнали. Аз ли нещо пропускам да видя :-?

Иначе, за долар/йена от онзи ден, щях да ти пиша, и все не остава време... Предложих входа за къси тогава, защото аз гледам 4ч. като обърне и сменям посоката. Идва ми много чакането да чакам обръщането на дневна. И други филтри си имам и та така. Общо взето на мен оригиналната стратегия не ми допадна и я преработих. Но няма да давам контра-предложения тука, за да не развалям темата :smile:

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 19 юли 2017, 19:27

USOILDaily.png
USOILDaily.png (43.82 KБ) Видяна 246 пъти
Нямам много време да дискутираме сделката може би по-късно. С две думи. Това движение нагоре беше за обиране на стопове(моя попадна в тях). Защото неправилно беше поставен. Сега направих добавка това ми е реала. Има много селл поръчки около 47,20 затова цената не можа да я премине там трябваше да е стопа моя беше плитък и го отнесе. Имах два варианта за сделката единия е както го направих в момента другия който предпочетох и сгреших. След обяд 13,00 Ню Йорк колегите ще се върнат от обяд и вече те ще диктуват пазара. Европейците вече се прибират от работа. Има два сценария аз да съм прав и да имаме мечи голяй и цената да падне до около 46,50 с формирането на истинския сигнал за селл, но аз вече ще бъда в по-добра позиция(Тук ще опиша какви са ми съображенията за тази селл сделка). Втория ти да си права с ЕМИ-тата и да имаме втори успешен пробив на съпротивата и да ми отнесе и този стоп макар и правилен.

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 20 юли 2017, 00:05

ndimitrov73 написа:
19 юли 2017, 19:27
USOILDaily.png

Нямам много време да дискутираме сделката може би по-късно. С две думи. Това движение нагоре беше за обиране на стопове(моя попадна в тях). Защото неправилно беше поставен. Сега направих добавка това ми е реала. Има много селл поръчки около 47,20 затова цената не можа да я премине там трябваше да е стопа моя беше плитък и го отнесе. Имах два варианта за сделката единия е както го направих в момента другия който предпочетох и сгреших. След обяд 13,00 Ню Йорк колегите ще се върнат от обяд и вече те ще диктуват пазара. Европейците вече се прибират от работа. Има два сценария аз да съм прав и да имаме мечи голяй и цената да падне до около 46,50 с формирането на истинския сигнал за селл, но аз вече ще бъда в по-добра позиция(Тук ще опиша какви са ми съображенията за тази селл сделка). Втория ти да си права с ЕМИ-тата и да имаме втори успешен пробив на съпротивата и да ми отнесе и този стоп макар и правилен.
Определено бях от грешната страна.

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 20 юли 2017, 00:07

GBPJPYDaily.png
GBPJPYDaily.png (54.83 KБ) Видяна 233 пъти
GOLDDaily.png
GOLDDaily.png (53.35 KБ) Видяна 233 пъти
SILVERDaily.png
SILVERDaily.png (50 KБ) Видяна 233 пъти
Всичко е за нагоре има много сигнали днес.

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 20 юли 2017, 00:11

USDJPYDaily.png
USDJPYDaily.png (53.99 KБ) Видяна 233 пъти
Най-вероятни USDJPY и GBPJPY.

Аз ще играя USDJPY

Всички сделки са за нагоре.

Параметри:
MetaTrader 4.png
MetaTrader 4.png (93.7 KБ) Видяна 233 пъти
Имаме възходящ тренд и тестване на подкрепата с сигнал за покупка.

larisa
Регистриран: 28 сеп 2010, 22:52
9 получени
15 дадени

Мнение от larisa » 20 юли 2017, 01:09

Долар/йенка гледа към 110.50 ноо твоята дълга мисля ще излезе, скромен ти е таргета :smile:

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 20 юли 2017, 06:17

Сега ще продължим с теория.

За всеки един модел ще опиша:

Къде е входа? Къде е стопа? Таргета ще оставя всеки сам да си определи. Аз за таргет използвам схемата Таргет=2хСтоп.

bullish-bearish-pin-bars.jpg
bullish-bearish-pin-bars.jpg (29.65 KБ) Видяна 225 пъти
Входовете при пин бара са: Първия е в средата на опашката на пин бара Вход 1=(Х+У)/2 Където в случая Х е Цената на отваряне, У е най- ниската цена. Втория вход е в средата на пин бара Вход 2= (У+Z)/2. Където Z е най-високата цена, а У най-ниската цена. Стопа е под У на бичия пин бар и над Z на мечия пин бар. Аз лично използвам Вход 1. Тука най-често използвам чакаща поръчка (Buy Limite, Sell Limit)

insidebar1.png
insidebar1.png (7.03 KБ) Видяна 225 пъти
Входа при инсайт бар е пазарен с напускането на цената бара майка, а стопа е в противоположната страна на бара майка. В случая съм дал входа и стопа при възходящ тренд при нисходящ тренд местата са сменени входа е отдолу на бара майка а стопа е отгоре. Тука може да се използва също чакаща поръчка (При възходящ тренд Buy Stop и Sell Stop при нисходящ тренд).
fakey-trading-strategy.png
fakey-trading-strategy.png (32.41 KБ) Видяна 225 пъти
Тука входовете могат да бъдат 5. Първите два са както съм ги описал за пин бара. Третия е пазарен когато завърши пин бара. Четвъртия когато цената напусне вътрешния бар и най-консервативния пети когато цената напусне бара майка.
Стоповете единия е под(над) бара майка в зависи от случая възходящ или нисходящ тренд имаме . Втория по-консервативен под(над) пин бара.

Аз за метали, индекси и петрол използвам вход и стоп както пин бар. За валутите по-често използвам вход пазарен с стоп под(над) бара майка(малко е по-рисковано, но много често тук цената не слиза до средата на пина. Най- добрия вход е като пин бар, но при валутите много често не сработват поръчките. Другите входове са по-консервтирни и RR се получава много голямо

Моя любим модел е пин бара защото при него RR е най-добър от другите два модела.

Късмет в трейда. Надявам се да съм поднесъл материала разбераемо.

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 22 юли 2017, 00:18

[SP500]Daily.png
[SP500]Daily.png (50.71 KБ) Видяна 209 пъти

Тук ще пусна една сделчица. Начертах локалната подкрепа. Пин бар тества подкрепата. Бай лимит средата на опашката. Стопа под подкрепата. Таргет =2хСтоп

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 22 юли 2017, 00:31

GBPUSDDaily.png
GBPUSDDaily.png (51.46 KБ) Видяна 209 пъти
Фейки сетъп последван от инсайд бар.

Всичко показва, че цената ще върви надолу. Входа и стопа съм го дал за инсайд бар. Таргет Т1 1,28 Т2 1,277

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 24 юли 2017, 05:17

DEMO.png
DEMO.png (107.5 KБ) Видяна 181 пъти
Ето я сделката която обещах. Пуснах я на демо.

Тука няколко часа по-късно на Н4.
MetaTrader 4.png
MetaTrader 4.png (96.83 KБ) Видяна 181 пъти

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 25 юли 2017, 01:06

Днес имаме две ситуации:
EURJPYDaily.png
EURJPYDaily.png (48.33 KБ) Видяна 166 пъти
[SP500]Daily.png
[SP500]Daily.png (57.14 KБ) Видяна 166 пъти
Първия имаме пин бар, но е далече от подкрепата предпочитам да изчакам.

Втория е индикса който описах по-горе днес завърши с вътрешен бар. Ако тук се получи фалшив пробив може да си помисля да вляза на реал.

За съжаление Евро Долар не можа да формира вътрешен бар модела. С няколко пипа прескочи горната граница на петъчния бар. А беше много добро за вход защото бара майка не беше голям. Входа щеше да бъде над бара майка, а стопа под подкрепата, ама нейсе.
EURUSDDaily.png
EURUSDDaily.png (45.67 KБ) Видяна 165 пъти

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 25 юли 2017, 15:20

ndimitrov73 написа:
25 юли 2017, 01:06
Днес имаме две ситуации: EURJPYDaily.png

[SP500]Daily.png

Втория е индикса който описах по-горе днес завърши с вътрешен бар. Ако тук се получи фалшив пробив може да си помисля да вляза на реал.

За съжаление Евро Долар не можа да формира вътрешен бар модела. С няколко пипа прескочи горната граница на петъчния бар. А беше много добро за вход защото бара майка не беше голям. Входа щеше да бъде над бара майка, а стопа под подкрепата, ама нейсе.

EURUSDDaily.png
И така равносметката Индекса достигна таргета. Евро Йена дори да бях го играл не се получи желания откат до средата на опашката и е в графата незадействани.

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 25 юли 2017, 15:32

ndimitrov73 написа:
25 юли 2017, 15:20
ndimitrov73 написа:
25 юли 2017, 01:06
Днес имаме две ситуации: EURJPYDaily.png

[SP500]Daily.png

EURUSDDaily.png
И така равносметката Индекса достигна таргета. Евро Йена дори да бях го играл не се получи желания откат до средата на опашката и е в графата незадействани.
Междувременно ако излезе нещо интересно при затварянето на пазара днес ще публикувам тук към 00.00-01.00 часа бг време.

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 26 юли 2017, 00:42

Днескашната интересна ситуация е със среброто.
SILVERDaily.png
SILVERDaily.png (46.61 KБ) Видяна 124 пъти
Тука интересното е, че пин бара минава точно през двете плъзгащи средни. Има случай който не съм описъл защото е много рядък. Това е случая когато пин бара пресича двете средни и подкрепата(съпротивата). Особенното тук е, че този пин бар вече определя посоката нагоре т.е. възходявия тренд вече е факт и тук цената може да не се върне до средата на опашката, а директно да се изстреля нагоре. В случая пина не пресича подкрепата. Ще вляза нормално Пък ще видим.
EURUSDDaily.png
EURUSDDaily.png (49.93 KБ) Видяна 123 пъти
Ето го случая които пин бара пресича плъзгащите средни и подкрепата виждате, че цената тръгва директно нагоре и в този случай входа е пазарен. Ще видим дали ще имаме този случай.

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 26 юли 2017, 03:52

Това го пуснах на реал ето и параметрите.
MetaTrader 4.png
MetaTrader 4.png (100.45 KБ) Видяна 121 пъти

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 26 юли 2017, 22:48

Среброто си изпълни задачата. Сега погледа ми се е спрял на:
EURGBPDaily.jpg
EURGBPDaily.jpg (568.23 KБ) Видяна 107 пъти
Както виждате възходящ тренд последващ корекция завършваща с фейки модела. Ще изчакам да завърши свеща за да определя входа. За сега входа ще ми е пазарен със стоп под бара майка. Таргет= 2хСтоп

Параметри след 1 ч и 12 мин.

Заключена

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”