Моите сделки базирани на Price Action стратегията

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
larisa
Регистриран: 28 сеп 2010, 22:52
9 получени
15 дадени

Re: Моите сделки базирани на Price Action стратегията

Мнение от larisa » 07 юли 2017, 12:53

Димитров, при златото май сработи бай лимита... Обаче на мен ми изглежда този пин да е тренд продъжаващ, или цели 1213//14 >1199 :)

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 07 юли 2017, 15:26

larisa написа:
07 юли 2017, 12:53
Димитров, при златото май сработи бай лимита... Обаче на мен ми изглежда този пин да е тренд продъжаващ, или цели 1213//14 >1199 :)
За сработиното сработи. Аз вече по- горе описах, че златото е в рейндж. Показах и снимка като уточних и границите( подкрепа и съпротива). Както казах приказката за лудите и психолога. Той им показва една картинка, но всеки вижда различни неща. Същото е и с графиките колежке. Виждам че има хора проявяващи интерес към темата и към творбите ми. Само молбата ми е да не себе акцентира на миналото. Може би не съм останал разбран. Целта на темата е как с помоща на ПА анализ може да се предвиди бъдещо движение на цената. Колегата може да ме опострофира, че съм дал стар пин бар за пример. Просто върнах назад във времето да покажа на колегата Кондор, че навремето този сигнал не сработи но сценария с тестването на подкрепата сега го задейства . Аз затворих сделките има важни новини.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 07 юли 2017, 15:40

ndimitrov73 написа:
07 юли 2017, 15:26
larisa написа:
07 юли 2017, 12:53
За сработиното сработи. Аз вече по- горе описах, че златото е в рейндж. Показах и снимка като уточних и границите( подкрепа и съпротива). Както казах приказката за лудите и психолога. Той им показва една картинка, но всеки вижда различни неща. Същото е и с графиките колежке. Виждам че има хора проявяващи интерес към темата и към творбите ми. Само молбата ми е да не себе акцентира на миналото. Може би не съм останал разбран. Целта на темата е как с помоща на ПА анализ може да се предвиди бъдещо движение на цената. Колегата може да ме опострофира, че съм дал стар пин бар за пример. Просто върнах назад във времето да покажа на колегата Кондор, че навремето този сигнал не сработи но сценария с тестването на подкрепата сега го задейства . Аз затворих сделките има важни новини.
На демото златото удари таргета на кивито не му достигнаха три пипа
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 07 юли 2017, 17:25

Резултат за седмицата: Таргет: Стоп: Незадействана сделка = 1:1:0

To be continued.

larisa
9 получени
15 дадени

Мнение от larisa » 14 юли 2017, 12:49

Я да вдигна малко темата! Тук нещо ново по стратегията за седмицата няма ли? Или се отказа да пишеш?

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 14 юли 2017, 15:00

larisa написа:
14 юли 2017, 12:49
Я да вдигна малко темата! Тук нещо ново по стратегията за седмицата няма ли? Или се отказа да пишеш?
Мерси за проявения интерес към темата. Аз съм малко консервативен тип. Просто тази седмица погледа ми попадна на тези ситуации и не ми харесаха формите на пин баровете във вторите две снимки затова не открих сделки. А за първата е просто по учебник за стратегията, но за съжаление се повлиях от мнението на колегите от друга тема и я пуснах на демо и сложих таргет 1,14200,и гледам,
че е достигнат. Ккаво да се прави такъв е живота.
EURUSDH4.png
EURUSDH4.png (39.12 KБ) Видяна 200 пъти
Прикачени файлове
GOLDDaily.png
GOLDDaily.png (58.46 KБ) Видяна 200 пъти
GBPJPYDaily.png
GBPJPYDaily.png (57.98 KБ) Видяна 200 пъти

larisa
9 получени
15 дадени

Мнение от larisa » 14 юли 2017, 15:25

Те колегите други стратегии ползват, недей да се влияеш от тях. Гепити и то щеше да е излезнало вече май, ако беше го пуснал. Тествай я макар на демо да видим повече резултати. Иначе както влизаш ти стоп=2 пъти таргет изглежда читава. Давай смело! :smile:

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 14 юли 2017, 17:20

larisa написа:
14 юли 2017, 15:25
Те колегите други стратегии ползват, недей да се влияеш от тях. Гепити и то щеше да е излезнало вече май, ако беше го пуснал. Тествай я макар на демо да видим повече резултати. Иначе както влизаш ти стоп=2 пъти таргет изглежда читава. Давай смело! :smile:
Мерси за куража. Ами малко се стреснах от колегите. От това "аз съм най-добрия" и "при Нешка няма грешка" :grin: . Тука едни "кораби", "пеперуди" и "шаркита" колегата ми взе акъла :grin: . Аз вчера тихичко от задния чин се обадих за този пин който вещае посока нагоре. Дори нещо повече пуснах си и поръчката на хубав вход, Виждах и два таргета 1,14200 и 1,14400 ама се разколебах и я затворих със малък профит. Ама вече добих куража и ще си следвам моята стратегия и няма да се влияя. Сега като си направих сметките и при златото щеше да се получат нещата. Параметри на пин бара High (1225.74) Close (1220.31).

Вход (1220,31+1225,74)/2=1223,025
Стоп 1226
Таргет
1223,02- [(1226-1223.02)*2]=2217

При гепито може би сделката нямаше да се стартира много е на кантар а и спреда е по-голям.
Във форекса е така, когато пропуснеш сделка тя излиза, когато влезеш сметките излизат криви. Но да не съжаляваме така съм прецинил в момента така съм действал, но ще ги тествам на Демо друг път и ще ги показвам.

Друг път ще ги пускам сделките и ще конкретизирам дали са на демо или реал и какво ме притеснява за реал.
Последна промяна от ndimitrov73 на 14 юли 2017, 17:49, променено общо 3 пъти.

i6On
Регистриран: 11 юни 2017, 21:22
9 получени
11 дадени

Мнение от i6On » 14 юли 2017, 17:29

ndimitrov73 написа:
14 юли 2017, 17:20
larisa написа:
Мерси за куража. Ами малко се стреснах от колегите. От това "аз съм най-добрия" и "при Нешка няма грешка" :grin: . Тука едни "кораби", "пеперуди" и "шаркита" колегата ми взе акъла :grin: . Аз вчера тихичко от задния чин се обадих за този пин който вещае посока нагоре. Дори нещо повече пуснах си и поръчката на хубав вход, Виждах и два таргета 1,14200 и 1,14400 ама се разколебах и я затворих със малък профит. Ама вече добих куража и ще си следвам моята стратегия и няма да се влияя.
тук ми се струва подходящ този цитат: "моят път не е твоят, нека сам да вървя, но преди да пропадна поне за миг да полетя".
не съм някоя форекс акула, но имам късмета да познавам хора, които се занимават с форекс от 20 години и едно нещо съм запомнил: "срещу всеки индикатор подаващ ти бай сигнал има поне 20, които ти подават сел и обратното". мисълта ми е, карай си по твоята и това е! успех!

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 14 юли 2017, 17:53

i6On написа:
14 юли 2017, 17:29
ndimitrov73 написа:
14 юли 2017, 17:20
larisa написа:
Мерси за куража. Ами малко се стреснах от колегите. От това "аз съм най-добрия" и "при Нешка няма грешка" :grin: . Тука едни "кораби", "пеперуди" и "шаркита" колегата ми взе акъла :grin: . Аз вчера тихичко от задния чин се обадих за този пин който вещае посока нагоре. Дори нещо повече пуснах си и поръчката на хубав вход, Виждах и два таргета 1,14200 и 1,14400 ама се разколебах и я затворих със малък профит. Ама вече добих куража и ще си следвам моята стратегия и няма да се влияя.
тук ми се струва подходящ този цитат: "моят път не е твоят, нека сам да вървя, но преди да пропадна поне за миг да полетя".
не съм някоя форекс акула, но имам късмета да познавам хора, които се занимават с форекс от 20 години и едно нещо съм запомнил: "срещу всеки индикатор подаващ ти бай сигнал има поне 20, които ти подават сел и обратното". мисълта ми е, карай си по твоята и това е! успех!
Мерси много. Много точно казано. Аз затова не ползвам и индекатори с изключение на двете ЕМИ-та. :yes:

Потребителски аватар
Малкия Кондор
Регистриран: 14 окт 2016, 15:52
36 получени
8 дадени

Мнение от Малкия Кондор » 14 юли 2017, 17:56

ndimitrov73 написа:
14 юли 2017, 15:00
larisa написа:
Мерси за проявения интерес към темата. Аз съм малко консервативен тип. Просто тази седмица погледа ми попадна на тези ситуации и не ми харесаха формите на пин баровете във вторите две снимки затова не открих сделки. А за първата е просто по учебник за стратегията, но за съжаление се повлиях от мнението на колегите от друга тема и я пуснах на демо и сложих таргет 1,14200,и гледам,
че е достигнат. Ккаво да се прави такъв е живота.EURUSDH4.png
Ако е от мое мнение .... трябва да си го взел този ''bay''

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 14 юли 2017, 18:20

Малкия Кондор написа:
14 юли 2017, 17:56
ndimitrov73 написа:
larisa написа:
Реших да го цетирам това мнение от съседна тема тук за да не стават двусмислици:
ndimitrov73 написа:
13 юли 2017, 16:09
Danitrader написа:
13 юли 2017, 11:10
Добър ден!
Фибер!
При пробив на 1.1390 се активира фигурата "Дийп краб"
Т1 - 1.1327
Т2 - 1.1314
Т3 - 1.1222
Успешен трейдинг!
Този бичи пин бар на Н4 предопределя посока нагоре с вход точно както е описал колегата, но в обратна посока. НО да не забравяме, че иде важна реч така, че тук всичко е възможно. Май сделката за продажба с тези параметри е активирана, ако се не лъжа.
Но колегата нищо не казва за тези сделки които са грешни. Той има много сделки и може би компенсира тази разлика. Ама някой, ако се възползва от тази сделка с малка сметка и без стоп или хеджиране може да му изгори сметчицата. Показва само успешните си сделки добър маркетинг :grin:

И другото мнение:
S.Zhelev написа:
13 юли 2017, 16:17
ndimitrov73 написа:
Danitrader написа:
Добър ден!
Фибер!
Т1 - 1.1327
Т2 - 1.1314
Т3 - 1.1222
Успешен трейдинг!
Този бичи пин бар на Н4 предопределя посока нагоре с вход точно както е описал колегата, но в обратна посока. НО да не забравяме, че иде важна реч така, че тук всичко е възможно. Май сделката за продажба с тези параметри е активирана, ако се не лъжа.

На 4 часа е така, но на дневна графика пробива нагоре във вторник изглежда беше само за обиране на стопове и на мен ми изглежда за надолу.
Не го правя да обиждам някого просто явно Кондора се почувства "Гузен негонен бяга". Правя го да не се чудят и другите колеги и си мислят, че са те затова тук цитирам мненията. Иначе всеки тук си има право на мнение така, че аз съм си виновен, че се повлиях.

Потребителски аватар
Малкия Кондор
Регистриран: 14 окт 2016, 15:52
36 получени
8 дадени

Мнение от Малкия Кондор » 14 юли 2017, 18:50

ndimitrov73 написа:
14 юли 2017, 18:20
Малкия Кондор написа:
14 юли 2017, 17:56
ndimitrov73 написа:
larisa написа:
Реших да го цетирам това мнение от съседна тема тук за да не стават двусмислици:
ndimitrov73 написа:
Danitrader написа:
Добър ден!
Фибер!
Т1 - 1.1327
Т2 - 1.1314
Т3 - 1.1222
Успешен трейдинг!
Но колегата нищо не казва за тези сделки които са грешни. Той има много сделки и може би компенсира тази разлика. Ама някой, ако се възползва от тази сделка с малка сметка и без стоп или хеджиране може да му изгори сметчицата. Показва само успешните си сделки добър маркетинг :grin:

И другото мнение:
S.Zhelev написа:
13 юли 2017, 16:17
ndimitrov73 написа:
Danitrader написа:
Добър ден!
Фибер!
Т1 - 1.1327
Т2 - 1.1314
Т3 - 1.1222
Успешен трейдинг!

На 4 часа е така, но на дневна графика пробива нагоре във вторник изглежда беше само за обиране на стопове и на мен ми изглежда за надолу.
Не го правя да обиждам някого просто явно Кондора се почувства "Гузен негонен бяга". Правя го да не се чудят и другите колеги и си мислят, че са те затова тук цитирам мненията. Иначе всеки тук си има право на мнение така, че аз съм си виновен, че се повлиях.
Не , не ............ не съм се почувсвал така .
Аз знам какво съм качил .
НапротиФ - Похвалих се.............демек........... ''глей къде требва'' :grin:

larisa
9 получени
15 дадени

Мнение от larisa » 17 юли 2017, 12:53

Има хубав сел сигнал по твоята система при долар/йена, 4Ч :) Ама дали се вижда при теб, не знам, аз съм с Лондон, знаеш...

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 17 юли 2017, 19:25

larisa написа:
17 юли 2017, 12:53
Има хубав сел сигнал по твоята система при долар/йена, 4Ч :) Ама дали се вижда при теб, не знам, аз съм с Лондон, знаеш...
ndimitrov73 написа:
03 юли 2017, 08:27
И така стигнахме до условията които трябва да бъдат изпълнени за да бъде отворена сделка. Стратегията е еднакво силна както при тренд така и при рейндж.
Кога имаме възходящ(нисходящ) тренд?

Всяки следващ върх(дъно) е по-високо от предходното. ЕМА9 е над ЕМА21 знак за възходящ тренд.

Всяки следващ върх(дъно) е по-ниско от предходното. ЕМА9 е под ЕМА21 знак за нисходящ тренд.

trend.jpg

При тренд:

1. Търгуваме само по тренда т.е. при възходящ тренд сделката ни ще бъде покупка и обратно при нисходящ тренд сделката ни ще бъде продажба.

2. Пин бар около зоната на съпротивата(подкрепа).

Кога имаме рендж. Цената се движи хорезонтзлно по канал образуван от съпротивата и подкрепата и не може да пробие тези нива. ЕМА9 и ЕМА21 постоянно се пресичат в този канал.

pravougulnik.jpg

При рейндж:

1. Около зоната на съпротивата сделката ни ще бъде продажба и обратно около зоната на подкрепата сделката ни ще бъде покупка.

2. Пин бар около зоната на съпротивата(подкрепата).

Виж условията които съм описал Лариса.

Явно 1. Търгуваме само по тренда т.е. при възходящ тренд сделката ни ще бъде покупка и обратно при нисходящ тренд сделката ни ще бъде продажба. не е ясно това е тренда на дневната графика. Търгуваме по тренда на дневната графика в случая той е възходящ т.е. търсим сигнал за покупка. Погледни Евро Долар който дискутирахме (възходящ дневен тренд, корекция завършваща с красив бичи пин бар който пресича подкрепата говоря за Н4 графика и се оттласква нагоре в посока на тренда. Това днижение на цената подвежда много колеги, че цената ще тръгне надолу, но уви. Както аз вметнах този бичи пин бар вещае посока нагоре.) Погледни сега среброто дневна имаме нисходящ тренд първо условие. Цената стигна съпротивата второ условие. Сега чакам подходящ сигнал т.е. мечи пин бар за да пусна чакаща селл поръчка. Дано да съм достатъчно ясен. Може да се слиза и търгува на по-ниски фреймове но само по дневния тренд много важно условие.

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 18 юли 2017, 01:46

Това е само идея(Демо). Борбата в момента е около съпротивата. Този бичи пин бар означава, че биковете имат предимство, но още нищо не е решено. Силата на стратегията е биковете да пробият и после да се тества отново съпротивата която вече е подкрепа и там да се оформи сигнала за покупка. Но ще видим как ще се развие тази демо идея цената проби съпротивата с бичи пин бар. Обещах да пускам и идейте си на демо. После ще докладвам. Но до този момент всичко предвищава посока на север при тази валутна двойка, НО....."Пазара винаги има право".
MetaTrader 4.png
MetaTrader 4.png (101.86 KБ) Видяна 112 пъти

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 19 юли 2017, 00:08

larisa написа:
Сега вече излезе. :grin: Малко като кивито от после :grin:

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 19 юли 2017, 00:16

[SP500]Daily.png
[SP500]Daily.png (53.54 KБ) Видяна 99 пъти
Да разгледаме тази ситуация. Възходящ тренд. Съпротивата е пробита. Тест на подкрепата със сигнал за покупка.

Недостатък тука в случая може да се разгледа като инсайт бар и цената да се изстреля нагоре като пресече бара майка. Втория най-неблагоприятния цената да слезе до подкрепата която съм начертал и да удари стопа все пак да се надяваме, че начертаната подкрепа е зона не е точна линия. Аз ще вляза в средата на опашката на пин бара стопа под пин бара. Сделката ще е реал. Да видим. Таргета= два пъти стопа.
Последна промяна от ndimitrov73 на 19 юли 2017, 00:49, променено общо 1 път.

larisa
9 получени
15 дадени

Мнение от larisa » 19 юли 2017, 00:41

ndimitrov73 написа:
17 юли 2017, 19:25
larisa написа:
ndimitrov73 написа:
И така стигнахме до условията които трябва да бъдат изпълнени за да бъде отворена сделка. Стратегията е еднакво силна както при тренд така и при рейндж.

Всяки следващ върх(дъно) е по-високо от предходното. ЕМА9 е над ЕМА21 знак за възходящ тренд.

Всяки следващ върх(дъно) е по-ниско от предходното. ЕМА9 е под ЕМА21 знак за нисходящ тренд.

trend.jpg

При тренд:

1. Търгуваме само по тренда т.е. при възходящ тренд сделката ни ще бъде покупка и обратно при нисходящ тренд сделката ни ще бъде продажба.

Кога имаме рендж. Цената се движи хорезонтзлно по канал образуван от съпротивата и подкрепата и не може да пробие тези нива. ЕМА9 и ЕМА21 постоянно се пресичат в този канал.

pravougulnik.jpg

При рейндж:

1. Около зоната на съпротивата сделката ни ще бъде продажба и обратно около зоната на подкрепата сделката ни ще бъде покупка.

Явно 1. Търгуваме само по тренда т.е. при възходящ тренд сделката ни ще бъде покупка и обратно при нисходящ тренд сделката ни ще бъде продажба. не е ясно това е тренда на дневната графика. Търгуваме по тренда на дневната графика в случая той е възходящ т.е. търсим сигнал за покупка. Погледни Евро Долар който дискутирахме (възходящ дневен тренд, корекция завършваща с красив бичи пин бар който пресича подкрепата говоря за Н4 графика и се оттласква нагоре в посока на тренда. Това днижение на цената подвежда много колеги, че цената ще тръгне надолу, но уви. Както аз вметнах този бичи пин бар вещае посока нагоре.) Погледни сега среброто дневна имаме нисходящ тренд първо условие. Цената стигна съпротивата второ условие. Сега чакам подходящ сигнал т.е. мечи пин бар за да пусна чакаща селл поръчка. Дано да съм достатъчно ясен. Може да се слиза и търгува на по-ниски фреймове но само по дневния тренд много важно условие.
Взимам си бележка и спирам с контра-идеите! :smile:

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 19 юли 2017, 00:53

larisa написа:
19 юли 2017, 00:41
ndimitrov73 написа:
17 юли 2017, 19:25
larisa написа:
ndimitrov73 написа:

trend.jpg

При тренд:

pravougulnik.jpg

При рейндж:

Взимам си бележка и спирам с контра-идеите! :smile:
Не просто уточняваме правилата. Какво е една стратегия, ако не низ от правила които трябва да се спазват.

Заключена

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”