Едновременно затваряне на позиции при различни FX брокери

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
Потребителски аватар
knestin
Регистриран: 28 яну 2015, 14:33
4 получени
2 дадени
Контакти:

Едновременно затваряне на позиции при различни FX брокери

Мнение от knestin » 21 апр 2017, 12:14

Здравейте трейдъри.
Някой има ли идея как мога да отворя и аналогично да затворя различни позиции при два различни FX брокера с един клик на мишката ? :-?
Не можеш да решиш проблемите с мисленето, с което си ги създал !

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
108 получени
75 дадени

Re: ЕДНОВРЕМЕННО ЗАТВАРЯНЕ НА ПОЗИЦИИ ПРИ РАЗЛИЧНИ FX БРОКЕР

Мнение от ndimitrov73 » 21 апр 2017, 21:53

Въпроса ти е много неясен.
Брокерите подържат ли МТ4 платформа?
Като позиции искаш да кажеш да копираш една сделка при двата брокера и после като я затвориш автоматично да ти се затваря и при дригия брокер? Или искаш разрични сделки да отваряш в двата брокера по отделно и да ги затваряш?

Ако е последното не мога да ти помогна. Ако е копирането и двата брокера поддържат МТ4 имаше тема във форума ето я.
I fear not the man who has practiced 10,000 kicks once, but I fear the man who has practiced one kick 10,000 times.
Bruce Lee
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
knestin
4 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от knestin » 22 апр 2017, 10:56

Благодаря за отговора. Брокерите може да са МТ4 или с други платформи /по-добре е да може и в двата случая/
Идеята е следната : Отваряме в един и същи момент с "един клик" позиции при два или повече брокера. След известно развитие пак с един клик затваряме всички отворени позиции в един и същи момент. Тъй като при различните FX брокери има малка разлика в котировките и във времето на тяхното излъчване, то при едновременно затваряне при всички брокери винаги ще има момент с гарантиран профит. Въпроса е как да направим това управление ?

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
108 получени
75 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 22 апр 2017, 22:02

knestin написа:Благодаря за отговора. Брокерите може да са МТ4 или с други платформи /по-добре е да може и в двата случая/
Идеята е следната : Отваряме в един и същи момент с "един клик" позиции при два или повече брокера. След известно развитие пак с един клик затваряме всички отворени позиции в един и същи момент. Тъй като при различните FX брокери има малка разлика в котировките и във времето на тяхното излъчване, то при едновременно затваряне при всички брокери винаги ще има момент с гарантиран профит. Въпроса е как да направим това управление ?
Да това е копиране на сделки и темата която съм ти дал отговаря на въпроса. Аз лично не се занимавам с това и не мога да съм ти полезен.
I fear not the man who has practiced 10,000 kicks once, but I fear the man who has practiced one kick 10,000 times.
Bruce Lee
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
aaangelll
Регистриран: 19 мар 2016, 08:30
11 получени
16 дадени

Мнение от aaangelll » 23 апр 2017, 00:05

knestin написа:Благодаря за отговора. Брокерите може да са МТ4 или с други платформи /по-добре е да може и в двата случая/
Не разбрах как точно смяташ да печелиш от това? Ще отваряш едновременно къси и дълги позиции при няколко брокера и при едновременното им затваряне ще се надяваш на печалба или как?

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 23 апр 2017, 11:08

Съвета ми е да не си губиш времето с тия извехтели тактики.

Това което искаш да правиш се нарича арбитраж. Работи само при най-задръстените брокери и то за кратко. Всеки нормален брокер ще те усети за ден, два или няколко часа и ще ти осуети плановете, или ще те източи чрез способите които има, или директно ще ти анулира печалбите. Тъй като е вероятно това да проработи при някой читав брокер е минимална, ще си принуден да го приложиш при някой не регулиран или псевдо регулиран измекярски брокер, който като те усети сигурно няма да ти върне и депозита.

Ако говорим чисто технически, това което ти трябва за да го правип ръчно е трейд копир, потърси си намират се.

Имай предвид, че да го правиш ръчно е доста нелепо при съвременните ниски спредове. Времето ти за реакция(на всеки човек) е твърде дълго. Всички които се занимават с такива тактики използват експерти(роботи), намират се лесно в нета, и безплатни и нископлатени.

Потребителски аватар
knestin
4 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от knestin » 23 апр 2017, 11:48

Благодаря за съвета.
Като цяло си много прав.
Това което искам да приложа е малко по-различно от класическия арбитраж. Тук не се касае само за насрещни позиции. Но как ще те усети някой брокер, когато ти както печелиш така и губиш при един и същи брокер? Зависи накъда ще тръгне пазара. За да разберат какво става, FX брокерите трябва да си споделят информацията за есни и същи клиенти.
Действително проблема с ръчното затваряне в един и същи момент е много труден на практика невъзможен. И тогава формиралата се печалба може да стане загуба. Затова е нужна програма/метод/ която с един "клик" за отвори/затвори позициите при различни брокери. Естествено има риск от различните времена на реакция и затова е хубаво да се избягват моментите на важни новини.
При ЕА става само с МТ4. Но ако се ползват други платформи /при нормални регулирани брокери/ тогава е нужно друго APP.
Ако е възможно покажи ЕА с който може да се управляват различни FX MT4 брокери.

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 23 апр 2017, 12:01

knestin написа:Благодаря за съвета.
Като цяло си много прав.
Това което искам да приложа е малко по-различно от класическия арбитраж. Тук не се касае само за насрещни позиции. Но как ще те усети някой брокер, когато ти както печелиш така и губиш при един и същи брокер? Зависи накъда ще тръгне пазара. За да разберат какво става, FX брокерите трябва да си споделят информацията за есни и същи клиенти.
Действително проблема с ръчното затваряне в един и същи момент е много труден на практика невъзможен. И тогава формиралата се печалба може да стане загуба. Затова е нужна програма/метод/ която с един "клик" за отвори/затвори позициите при различни брокери. Естествено има риск от различните времена на реакция и затова е хубаво да се избягват моментите на важни новини.
При ЕА става само с МТ4. Но ако се ползват други платформи /при нормални регулирани брокери/ тогава е нужно друго APP.
Май се сетих какво си намислил.

Ако не отваряш и затваряш в рамките на секунди или минути и имаш както губещи така и печеливши едва ли ще имаш проблеми с брокера.
https://www.fxblue.com/internet-trade-mirror/ ето един от най добрите копири, след регистрация се сваля безплатно.

Потребителски аватар
aaangelll
11 получени
16 дадени

Мнение от aaangelll » 23 апр 2017, 12:08

K_W написа:
Съвета ми е да не си губиш времето с тия извехтели тактики.

Това което искаш да правиш се нарича арбитраж. Работи само при най-задръстените брокери и то за кратко. Всеки нормален брокер ще те усети за ден, два или няколко часа и ще ти осуети плановете, или ще те източи чрез способите които има, или директно ще ти анулира печалбите. Тъй като е вероятно това да проработи при някой читав брокер е минимална, ще си принуден да го приложиш при някой не регулиран или псевдо регулиран измекярски брокер, който като те усети сигурно няма да ти върне и депозита.

Ако говорим чисто технически, това което ти трябва за да го правип ръчно е трейд копир, потърси си намират се.

Имай предвид, че да го правиш ръчно е доста нелепо при съвременните ниски спредове. Времето ти за реакция(на всеки човек) е твърде дълго. Всички които се занимават с такива тактики използват експерти(роботи), намират се лесно в нета, и безплатни и нископлатени.
Напълно съм съгласен.

Потребителски аватар
knestin
4 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от knestin » 23 апр 2017, 12:09

Благодаря.
Утре ще тествам идеята по-обстойно за да видя резултата.

Потребителски аватар
aaangelll
11 получени
16 дадени

Мнение от aaangelll » 23 апр 2017, 12:19

Като цяло си много прав.
Обясни по-подробно, каква точно ти е идеята, че нещо не го схващам

Потребителски аватар
aaangelll
11 получени
16 дадени

Мнение от aaangelll » 23 апр 2017, 12:37

K_W написа:
Като цяло си много прав.
Май се сетих какво си намислил.

Ако не отваряш и затваряш в рамките на секунди или минути и имаш както губещи така и печеливши едва ли ще имаш проблеми с брокера.
https://www.fxblue.com/internet-trade-mirror/ ето един от най добрите копири, след регистрация се сваля безплатно.
Аз не схващам. Ти си много по-навътре в нещата. Обясни ми по-дробно за какво става дума щом си зацепил. Аз не виждам, как реално може да се печели от тези разлики :oops:

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 23 апр 2017, 13:53

Аз имам представа какви тактики ползва колегата. Затова и се досещам какво е намислил да прави.
Ако иска той да споделя.

Принципно всякакви стратегии базирани на "да се възползвам от брокера" за мен са безсмислени. Не са състейнабъл(устойчиви и с бъдеще), а печалбите не особено значими. По добре човек да си инвестира времето в по смислена посока.

Потребителски аватар
aaangelll
11 получени
16 дадени

Мнение от aaangelll » 23 апр 2017, 14:04

K_W написа:Аз имам представа какви тактики ползва колегата. Затова и се досещам какво е намислил да прави.
Ако иска той да споделя.

Принципно всякакви стратегии базирани на "да се възползвам от брокера" за мен са безсмислени. Не са състейнабъл(устойчиви и с бъдеще), а печалбите не особено значими. По добре човек да си инвестира времето в по смислена посока.
Прав си. Да сподели ако иска, не че смятам да го използвам. Просто ми е любопитно :smile: :wink:

П.П. По принцип и аз се досещам, но не знам как може да се осъществи на практика. И едновременното затваряне е най-малкия проблем според мен :wink:

Потребителски аватар
knestin
4 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от knestin » 23 апр 2017, 14:39

Благодаря K_W за това, че си почтен и коректен.
Моята идея е не да измамя брокерите, а да се възползвам от естеството на техните котировки. При различните брокери /говорим само за нормални/ има малка разлика в спредовете и във времето на промяната на данните. Когато използваш няколко FX двойки при различни брокери и при правилен портфейл, ти си балансирал сумарния P/L . Но винаги идва момент когато той става >0 .Стойноста му може да достигне до +10 пипа и повече /аналогично и с минус/ но като цяло той P/L a има вълнообразен характер. Т.е. при досатъчно време в рамките на деня ще се генерира печалба. Пак ще повторя. Основните въроси са 2 :
1. Как да виждаме сумарния P/L на екрана и
2. Как да затворим с един клик при всички брокери.

Може би ще е нужен софтуер за управление, което може да доведе до проблем !?

Като аналогия мога да дам пример със спортните залози където се прилага понятието sure bets който се формира от естествената промяна на коефициентие за еднозначни събития. Т.е при напълване на портфейла коетициента се променя и т.н.
До колко е надеждна тази технология не мога да кажа. За сега не е реализирана устойчиво и за дълъг период.
Но съгласете се, че когато залагаш/откриваш сделки/ безрисково е значително по-лесно в тази ИГРА 8-)

Потребителски аватар
aaangelll
11 получени
16 дадени

Мнение от aaangelll » 23 апр 2017, 20:30

Не съм запознат. На теория звучи добре, но не мисля, че ще може да се получи на практика или поне ще е много трудно. Като гледам и ти не си много в час, как може да стане, затова по добре се откажи от тази идея

Потребителски аватар
knestin
4 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от knestin » 23 апр 2017, 20:47

Ок. Може и да се откажа.
Но все пак ти написа : " И едновременното затваряне е най-малкия проблем според мен :wink: " .
Моля поясни как би затворил с един клик sell EUR/USD при FXCM и sell AUD/USD при Oanda ? T.e. в един и същи момент ?

Иначе описания подход е подхоящ за класически трейд с висока вероятност за приключване с печалба в рамките на деня.

Потребителски аватар
aaangelll
11 получени
16 дадени

Мнение от aaangelll » 23 апр 2017, 20:55

knestin написа:Ок. Може и да се откажа.
Но все пак ти написа : " И едновременното затваряне е най-малкия проблем според мен :wink: " .
Моля поясни как би затворил с един клик sell EUR/USD при FXCM и sell AUD/USD при Oanda ? T.e. в един и същи момент ?

Иначе описания подход е подхоящ за класически трейд с висока вероятност за приключване с печалба в рамките на деня.
Не знам, аз търгувам само при един брокер и там дори няма възможност за автоматична търговия.

Потребителски аватар
knestin
4 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от knestin » 23 апр 2017, 21:04

:) Ok.

Потребителски аватар
aaangelll
11 получени
16 дадени

Мнение от aaangelll » 23 апр 2017, 21:33

За тези неща питай на лични StoneHeart. Той сам си пише роботите и е много наясно с програмирането и тънкостите на платформата. И ако постигнеш някакъв напредък по въпроса пиши, може и да има хляб в тази рабата, въпреки, че лично аз си оставам скептик.

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”