Някой да облече стратегия в ЕА?

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
goldrun
Регистриран: 09 фев 2014, 14:46
4 получени
4 дадени

Някой да облече стратегия в ЕА?

Мнение от goldrun » 06 дек 2014, 14:39

Здравейте колеги! 8-)
Както става ясно от заглавието на темата имам си копче трябва ми балтон :grin:
Нищо не хващам от програмиране, но пък имам "велика идея" :grin:
Ще я споделя на това място и ако някой можещ и разбиращ прецени че си струва времето и усилията ....

Дълги
Условия за вход: За влизане в позиция е необходимо всички условия да са налице!
1.ЕМА 12 е пресякла ЕМА 48 от долу на горе и в момента се намира над нея.
2.Цената е над ЕМА 12 и е по-висока от най-високата цена от последния път когато се е изпълнило условие 1 + спреда
3.RSI 5 е под 80
Условия за изход: Необходимо е само едно условие за да се затвори позицията!
1.RSI 5 достигне 90
2.Цената опре ЕМА 12

Къси
Условия за вход: За влизане в позиция е необходимо всички условия да са налице!
1.ЕМА 12 е пресякла ЕМА 48 от горе на долу и в момента се намира под нея.
2.Цената е под ЕМА 12 и е по-ниска от най-ниската цена от последния път когато се е изпълнило условие 1 + спреда
3.RSI 5 е над 20
Условия за изход: Необходимо е само едно условие за да се затвори позицията!
1.RSI 5 достигне 10
2.Цената опре ЕМА 12

Работи се само с по една отворена позиция на М5!

Мисля, че има малко хляб в таз стратегия. Вие какво ще кажете?
Последна промяна от goldrun на 06 дек 2014, 15:35, променено общо 1 път.

kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
47 получени
5 дадени

Re: Някой да облече стратегия в ЕА?

Мнение от kompira » 06 дек 2014, 15:20

Ако имам време тези дни ще изтествам стратегията и ще споделя резултатите. :wink: Ако някой не ме изпревари де... Аз предполагам какви ще са резултатите, но все пак малко играчка за тренировка. :smile:

Една грешка видях в условие 2 за отваряне на късите:
2.Цената е под ЕМА 12 и е по-ниска от най-наиската цена от последния път когато се е изпълнило условие 1 + спреда.

goldrun
4 получени
4 дадени

Мнение от goldrun » 06 дек 2014, 15:30

Благодаря за отзивчивостта! "Под" трябва да е наистина! Щом хвана грешката, значи и смисъла на стратегията е ясна. А аз се притеснявах дали съм се изразил правилно. Нямам търпение за резултати за да видя къде се дъни. :)

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 06 дек 2014, 20:15

А бе да си го кажа направо :
обичам да крада идеи (дай боже да са печеливши).
Но в твоята , още в т.1 виждам "неопределеност" !!!
1.ЕМА 12 е пресякла ЕМА 48 от горе на долу и в момента се намира под нея.
Кога я е пресякла : то е ясно . в миналото.
но неопределеността идва от това,
че на всеки тайм-фрейм , резултата ще е различен.
И, ако на 1 мин резултта е един, а на 15 мин е друг ... какво правим ???

kompira
47 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 06 дек 2014, 20:28

StoneHeart написа:Кога я е пресякла : то е ясно . в миналото.
но неопределеността идва от това,
че на всеки тайм-фрейм , резултата ще е различен.
И, ако на 1 мин резултта е един, а на 15 мин е друг ... какво правим ???
Аз затова написах по-горе
Аз предполагам какви ще са резултатите, но все пак малко играчка за тренировка.
за да не го скършвам от самото начало колегата както правих в други теми и ми се нахвърлиха... Да му дам възможност да види дефакто защо няма да печели дългосрочно цялата постановка на който и да е таймфрейм. Иначе е написал фрейма - M5.
Знам че с теб имаме сходни виждания. :drinks:
Пък и скоро не бях редил кодове, та малко взеха да ми липсват, ще загубя тренинг не за друго. :smile:

goldrun
4 получени
4 дадени

Мнение от goldrun » 06 дек 2014, 21:07

Благодарско Компир! Днес деня ми отиде в зяпане на графиката и ръчна проверка на условията за трейд. На пръв прочит никак не е добре, ама никак. Ако не е много нахално бих искал да добавя и да променя по едно условие. Дълги ЕМА288<ЕМА48<ЕМА12 изход допиране в ЕМА48. Къси ЕМА288>ЕМА48>ЕМА12 изход допиране в ЕМА48

Марио Димитров
Регистриран: 10 авг 2010, 18:08
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 07 дек 2014, 11:05

goldrun здравей,
Направи си един празен експерт.Нареди си всички индикатори,които искаш да използваш и си направи шаблон.Пусни си визуален тест на този експерт.Натисни пауза и приложи шаблона с индикаторите.Нагласи си скоростта и започни да гледаш и отчиташ.
Това е отговора на твоя въпрос.
Нагласи си спреда на толкова,колкото ти е средния за двойката.
Когато описваш идея указвай точно кое показание, за кой бар,при кое събитие(какво се е случило)трябва да се отчете и използва.По каква цена се работи.
На графиката-Бар 0(нула)е сегашния незавършен бар.Бар 1 е последния известен ни бар с цена опен и клос по таймфрейма на който гледаме.По същия начин-Клос1,СМА(50)1 и т.н. .

По така описания от теб текст бих задал доста уточняващи въпросчета.
Търгувайте това, което виждате на графиките

goldrun
4 получени
4 дадени

Мнение от goldrun » 07 дек 2014, 21:54

Благодаря Марио Димитров, но както казах нямам знанията за програмиране. То и във форекса май хич ме няма, а уж много литература изчетох, няколко терабайта клипове изгледах днес пак чета ли чета... Упорит съм и знам, че съм на крачка от успешния трейдинг. Сега си разработвам стратегията и бих искал тя да бъде роботизирана, за да не вися по цял ден на лаптопа и да си чакам моя си сигнал. Явно е обаче, че трябва и от програмиране малко да отбирам, за да мога поне условията да дефинирам правилно. Поздрави и успех!

goldrun
4 получени
4 дадени

Мнение от goldrun » 02 яну 2015, 00:02

Честита Нова Година на всички колеги и колежки! Пожеланията са ясни - Здраве, Щастие, Пари! :smile:
Намислих си "нова" стратегия, че даже успях и робот да сглобя благодарение на сайта на колегата JDeel. Сега се нуждая от малко помощ за ММ и някои неща, които не успях да задам като параметър през сайта. Тази ми изглежда по-обещаваща :grin:
Прикачени файлове
testscalperD1_v1_4.png
testscalperD1_v1_4.png (98.99 KБ) Видяна 4762 пъти

kompira
47 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 02 яну 2015, 05:22

Честита Нова Година и от мен! Живи и здрави, и повече поводи за усмивки през годината...

goldrun, поздравления за мераците към материята.

Не знам каква стратегия следва експертчето, но бектеста ти не ми изглежда много достоверен. Ето на какво ще набегна и като съвети:
1. Срещу "Несъответстващи грешки на графики" трябва да е 0.
2. "Качество на моделиране" трябва да е 90% за всички фреймове над M1 и 25% за M1, и онази линия да е еднакво зелена цялата.
Това е стандартния бектест, може да се прави и тиков такъв, но на този етап не ти трябва, а и е предмет на друг разговор...
3. Точки 1 и 2 се постигат като си свалиш читава история. Като препоръка, отвори си едно демо на руското Алпари и си свали история за желаният инструмент от хистори центъра на метата.
4. Като за начална играчка за правене на експерти с индикаторчета например, може да погледнеш и това: Expert Advisor Builder for MetaTrader 4

MM лесно ще добавим, въпросът е първо без него какви ще са резултатите.

goldrun
4 получени
4 дадени

Мнение от goldrun » 02 яну 2015, 16:28

Нещо не е наред.
Прикачени файлове
scalperD1_v5.zip
(243.78 KБ) Свален 45 пъти
testscalperD1_v1_5.png
testscalperD1_v1_5.png (186.48 KБ) Видяна 4699 пъти

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
12 получени
4 дадени

Мнение от saxsten » 03 яну 2015, 23:32

goldrun написа:Нещо не е наред.

Дааа и кой луд да държи 10000 долара от 2008 до 2012 г само за да спечели 153 долара
Май от банката ще дадат повече за толкова време :grin:
Всъшност като ти гледам стейтмана този еспрерт просто открива позиция и чака тя да излезе на плюс след което я модифицира и затваря по трал стоп
Трудно ще изгуби пари но времето ще ти изгуби сигурно :smile:
Форекса е оръжие за масово поразяване

goldrun
4 получени
4 дадени

Мнение от goldrun » 04 яну 2015, 13:05

Saxsten, благодаря че си обърнал внимание на темата ми. Знам, че си от разбиращите и можещите в този форум. Целта на теста ми беше да докаже, че стратегията е печеливша. Правилно си хванал и самата стратегия. При пробив на hi или low на предходния бар влизаме по посока на пробива, заграбваме каквото даде пазара и бягаме. В конкретния случай от 2000 до 2008г нещата вървят горе-доле добре, но нещо не сработва експерта, влиза в позиция на 08.10.2008 а излиза от позиция през далечната 2012 и ми прави спад с 1695,08. Та затова остават стотинки печалбичка. Би трябвало да прави по макс две сделки на бар - buy/sell само по веднъж. Ако успея да докажа, че работи тая стратегия и му лепнем на експерта един подходящ ММ може и да се изкара някой лев допълнително. :grin:
Тъй като съм още бос по асфалта всякаква помощ ми е добре дошла. Благодаря!

kompira
47 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 04 яну 2015, 15:32

goldrun написа:...В конкретния случай от 2000 до 2008г нещата вървят горе-доле добре, но нещо не сработва експерта, влиза в позиция на 08.10.2008 а излиза от позиция през далечната 2012 и ми прави спад с 1695,08...
Ръгнах и аз един бектест и ето какви са ми заключенията относно този проблем с липсата на активност в даден отрязък от време:

При мен също има прескачане от няколко месеца/почти година. Отваря позиция, но цената веднага тръгва в обратната посока и не успява да сложи първия си пълзящ стоп (който се слага ако цената тръгне леко на плюс) и дефакто позицията си остава без стоп. След това цената тръгва мощно и продължително в негативната посока и така си стои позицията отворена и висяща на голяма загуба, и чак когато се върне цената някой ден на ордер опънпрайса се туря първия стоп от трейла. При теб явно е изпаднала дълбоко в загуба тая позиция и се е задействала някаква опция за лимитиране на загубата, при достигане на която робота да спре работа., не съм го разглеждал кодът обстойно, че то и време си трябва...
Може да провериш описната проблематика и при твоят тест. Доколкото виждам си тествал на GBPUSD и ето на 8.10.2008 си отворил бай ордер на цена 1.7659 и като разцъкаш графиката напред ще видиш, че до ден днешен цената не се е връщала пак на това ниво и да го мине с малко, за да си сложи стопчето.

Какво е решението на този проблем? Трябва всяка позиция да се отваря с начален константен стоп и вече след като тръгне цената в желаната посока, да се задейства пълзащия стоп и да изцеди там колкото може профит. Ако пък това не стане, то ще се затвори позицията с плиткия начален стоп и да продъжава нататък тропането по графиката без да прави дълги паузи...
Но тази добавка на начален константен стоп ще влоши резултатите/кривата...

Може да се пробвам с тази задача, но не давам срокове, че една камара бангии чакат на опашката... а и нямам голямо очакване/стимул с тази система, защото е стара колкото света... 8-)

goldrun
4 получени
4 дадени

Мнение от goldrun » 10 яну 2015, 18:19

Kompira благодаря за отделеното време. Много си прав в заключенията. Принципно всяка сделка си има първоначален твърд стоп, който незнайно защо във въпросната сделка не ми сработва, но както и да е. Saxsten също е много прав че само ще си изгубя времето в чакане на жълти стотинки. Общо взето и от тази система се отказвам и продължавам да ги мъдря в друга посока. Поздрави и успех в търговията!

goldrun
4 получени
4 дадени

Мнение от goldrun » 14 мар 2015, 18:20

Здравейте колеги! Мина доста време, но аз все още ги мъдря стратегиите. Ето и най-новата ми бангия. Молбата ми е за изтестване при Вас и сравняване на резултатите с тези от демото на алпари. Ако са добри както при мен можем да разискаме и тунинговането :grin:
Прикачени файлове
test.png
test.png (40.52 KБ) Видяна 4278 пъти
Experts.zip
(195.19 KБ) Свален 40 пъти

goldrun
4 получени
4 дадени

Мнение от goldrun » 14 мар 2015, 19:27

Пропуснал съм да отбележа двойката е AUD/USD фрейма е H1. Новобранска му работа, сори!

Потребителски аватар
JDeel
Регистриран: 16 дек 2010, 17:24

Мнение от JDeel » 14 мар 2015, 19:36

Доста позитивен резултат за 6 блокчета, едното от които излишно :grin: Без стоп обаче май си търсиш белята :grin:

goldrun
4 получени
4 дадени

Мнение от goldrun » 14 мар 2015, 19:40

JDeel благодаря! Благодаря и за мнението ти и за сайта, който си направил за лаици като мен! Кажи за излишното блокче моля, кое е то и защо е излишно?

Потребителски аватар
JDeel
Регистриран: 16 дек 2010, 17:24

Мнение от JDeel » 14 мар 2015, 19:48

Това: http://prntscr.com/6gpz80
Номер 11 така или иначе няма как да затвори несъществуваща поръчка. Освен ако наличието на 6 не прави нещата малко по-бързи.

Лепвам ти 3 месеца да си имаш. 1 за дето си нашенец, 1 за дето не се свениш да покажеш на вид печеливш експерт барабар с кода му и 1 за дето си успял да постигнеш такъв резултат с толкова малко блокчета 8-)

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”