И язе ше ставам Forex player

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
deresel
Регистриран: 28 апр 2014, 10:06

Re: И язе ше ставам Forex player

Мнение от deresel » 06 мар 2015, 15:28

bumbara написа:Честито на мен момчета от няколко дни съм горд собственик на реална сметка :)
Кажете някой добър видео урок за volume
Хайде сполай ти и много пипсове! (Y)

bumbara
Регистриран: 17 апр 2014, 21:57

Мнение от bumbara » 14 юни 2015, 21:34

Момчета, чисто статистически колко горе долу пипа правите дневно ?

Потребителски аватар
Борето_С
Регистриран: 21 окт 2014, 14:53

Мнение от Борето_С » 14 юни 2015, 22:14

3-6% месечен профит спрямо сметката е много добър резултат, всичко друго са ала-бала измислици, защото по-голяма доходност означава агресивен и надут обем за търговия, което е една недалечна перспектива за фалит. :wink:
Proud student of KVV and pitfx!

dreamtheater
Регистриран: 28 юни 2009, 17:43
7 дадени

Мнение от dreamtheater » 14 юни 2015, 22:25

bumbara написа:Момчета, чисто статистически колко горе долу пипа правите дневно ?
Приятелче, да ти кажа честно ама много глупав въпрос задаваш, ама много глупав....
Като (ако) вземеш да търгуваш сериозно ще осъзнаеш какво имам в предвид...
Ще ти отговоря кратко - колкото пазарът даде (ако не вземе).
И нещата се измерват в пари, а не в пипове.
П.П и сега се сетих един въпрос към всички - може ли трейдър да бъде губещ, ако прави средно на ден по 50 пипа ? :smile:

bumbara

Мнение от bumbara » 14 юни 2015, 23:24

dreamtheater написа:
bumbara написа:Момчета, чисто статистически колко горе долу пипа правите дневно ?
Приятелче, да ти кажа честно ама много глупав въпрос задаваш, ама много глупав....
П.П и сега се сетих един въпрос към всички - може ли трейдър да бъде губещ, ако прави средно на ден по 50 пипа ? :smile:
Не мисля, че е глупав ако искам да сравня моите резултати с другите! Мога ли да перефразирам твоя пост " Аз играя с 1 лот и на мен са ми достатъчни 10 пипса" ? И би ли ми дефинирал "Като вземеш да търгуваш сериозно"?

bumbara

Мнение от bumbara » 14 юни 2015, 23:28

Борето_С написа:3-6% месечен профит спрямо сметката е много добър резултат, всичко друго са ала-бала измислици, защото по-голяма доходност означава агресивен и надут обем за търговия, което е една недалечна перспектива за фалит. :wink:
Това го забелязах докато се опитвах да зануля сметката си :))). Въпроса ми е колко от дневният райндж хващате

yasen_ovcharov
Регистриран: 05 фев 2015, 22:25

Мнение от yasen_ovcharov » 15 юни 2015, 06:45

dreamtheater написа:
С мартингейл- отвсякъде.

Потребителски аватар
Борето_С

Мнение от Борето_С » 15 юни 2015, 11:34

bumbara написа:
Борето_С написа:3-6% месечен профит спрямо сметката е много добър резултат, всичко друго са ала-бала измислици, защото по-голяма доходност означава агресивен и надут обем за търговия, което е една недалечна перспектива за фалит. :wink:
Това го забелязах докато се опитвах да зануля сметката си :))). Въпроса ми е колко от дневният райндж хващате
Приятел ние не сме берачи на домати, норма няма! Зависи, имам дни с по 70-80 пипса имам дни със стоп на плюс с 3, имам и загуби естествено, грешно го смяташ, така си поставяш норматив и е изначално грешно. Насилваш, не изчакваш сигурен сигнал, а влизаш само и единствено за да изпълниш дневните цели, не се прави така! :wink:

Не знам от кога се занимаваш и колко, но първата година забрави за печалби, ако си на 0 е много добре, всичко на плюс го смятай за мега успех, аз лично като все още учащ, занимаващ се с трейдинг от няма и година, се движа в рамките на 1% месечно и изпадам в свръх превъзбуда :grin: Ако си с мета си отвори експозицията, дай месечна рамка и виж числата сметни си и ще се ориентираш как се движиш, зарежи я тая схема с дневните пипсове.

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 15 юни 2015, 11:45

dreamtheater написа:
По-скоро в проценти ако не в пипсови, но не и в пари.
Иначе наистина е трудно да определиш колко пипса дневно, особено ако търгуваш по- дългосрочно.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
44 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 15 юни 2015, 12:13

Ще ти отговоря така: 1000 пипса годишно средно. Търгувам средно 160 дни в годината от 260 работни дни. Иначе казано 6.25 пипса средна печалба на сделка. или 3.85 пипса средно дневно. Последната една година обаче ми е по-слаба около 1/3 от средното. Просто няма как да са константа тези данни. Друго важно е че тъгвувам само €/$.

bumbara

Мнение от bumbara » 15 юни 2015, 14:20

bvg написа:
Ще ти отговоря така: 1000 пипса годишно средно. Търгувам средно 160 дни в годината от 260 работни дни. Иначе казано 6.25 пипса средна печалба на сделка. или 3.85 пипса средно дневно. Последната една година обаче ми е по-слаба около 1/3 от средното. Просто няма как да са константа тези данни. Друго важно е че тъгвувам само €/$.

Ей това е отговор!

reenica
Регистриран: 31 юли 2014, 19:15

Мнение от reenica » 15 юни 2015, 17:27

Това е реална цел, при това много добра :wink:

Потребителски аватар
Rocky97
Регистриран: 07 окт 2014, 20:14

Мнение от Rocky97 » 15 юни 2015, 23:01

То че е реална реална цел е ама за доста добра е за голяма сметка за акуант от 400/500 лв. Не е достатъчно (едвали обикновения Българин може да си позволи по голяма сметка).
доходоност повече от 6% месечно е ала-бала измислица?
Е тук не съм съгласен със нормална търговия също може да се прави 12-18% месечно двойно тройно по голям % от твоя лимит за нормална търговия.
Всеки има право да бъде глупав , но някои злоупотребяват с тази привилегия ! Официално се отказвам от правото си да получавам бонус за мненията си!
Ð

reenica
Регистриран: 31 юли 2014, 19:15

Мнение от reenica » 15 юни 2015, 23:20

Може, ама колко месеца? :smile:

Потребителски аватар
Борето_С

Мнение от Борето_С » 15 юни 2015, 23:34

Rocky97 написа: Е тук не съм съгласен със нормална търговия също може да се прави 12-18% месечно двойно тройно по голям % от твоя лимит за нормална търговия.
:grin: :grin: :grin:

Ти сериозно ли? За какъв интервал от време? 2 месеца или по-малко? Професионалистите гонят 3-6%, професионалист е човек, който с това се прехранва, всички останали са балъци, които плямпат ала-бала и пазара им взима депозитни средства, тоест външни пари в сметката. :grin: За да има печалби над тези проценти означава, че ММ е тотално грешен, прекалено надут и рисков( ще се повторя, но явно тук аудиторията го налага) водещ рано или късно до фалит, влизаш в луз поредица, а такива има и се изкъртва 2/3 от акаунта, после мега балъшката реакция да се "избиват загуби" още повече се надуват обемите и нещата приключват. Схемата е ясна, безброй играчи са я играли, гледам и тук как мине, не мине време и някой изскимти, че е фалирал, до фалит се стига най-често да не кажа винаги от грешен ММ, профи трейдър ми е казвал, че правилен ММ може да държи на повърхността дори и много посредствен играч дълго време, време за което той ще се научи поне на базовите неща. :wink: Масата дарители не си правят тази елементарна сметка, че задържайки се на пазара те се учат и като се научат, ако имат нужните качества парите сами ще дойдат, просто е такъв принципа. Дънейки обеми и нямайки нужните знания, заминаваш в канала за норматив. :wink: И тук ще се повторя, но това е разковничето, форекса не е място за БЪРЗИ пари, това като го проумеете, вече сте една стъпка напред.
reenica написа:Може, ама колко месеца? :smile:

Някой ще помисли, че пишем по една чернова.

Потребителски аватар
Rocky97
Регистриран: 07 окт 2014, 20:14

Мнение от Rocky97 » 15 юни 2015, 23:57

Напълно сериозен съм! А ти кого имаш предвид професионалисти? Лари уйлямс , Ган и т.н тези на които им четеш книжките ли? Дето пишат само глупости "не рискувай повече от 2% от акуанта си" и т.н ами да сигурно те така са натрупали цялото си състояние с 2% риск. Ама хората са такива не мислят с мозъка си само на празно го притежават много по лесно е да вярваме на книжките. Сакън да не се напънете да мислите че звемете да си пръснете мозъка от мислене.
Всеки има право да бъде глупав , но някои злоупотребяват с тази привилегия ! Официално се отказвам от правото си да получавам бонус за мненията си!
Ð

Потребителски аватар
Борето_С

Мнение от Борето_С » 16 юни 2015, 00:25

Rocky97 написа:Напълно сериозен съм! А ти кого имаш предвид професионалисти? Лари уйлямс , Ган и т.н тези на които им четеш книжките ли? Дето пишат само глупости "не рискувай повече от 2% от акуанта си" и т.н ами да сигурно те така са натрупали цялото си състояние с 2% риск. Ама хората са такива не мислят с мозъка си само на празно го притежават много по лесно е да вярваме на книжките. Сакън да не се напънете да мислите че звемете да си пръснете мозъка от мислене.

Книжки не чета, пробвах Ал Брукс видях, че няма смисъл и зарязах. Цитирам трейдъри от плът и кръв мои приятели, професионалисти, които с парите от трейдинг си изхранват семействата, купуват си коли и ходят на почивки. Не бачкат в месарски цех и в свободното си време след работа, да чукват по някой цент, между ракията и салатката, каквито са масата "трейдъри" а,к,а донори, те за това са и донори и винаги ще са такива, докато накрая зарежат, защото "всичко е измама, софтуера им взима тайно или явно парите, извънземните, американците, евреите" и в обратния ред. :grin: Парите на профи батките са точно от такива или от другите, които обичат да се напъват, но явно напъват неправилен орган от тялото :grin: просто такъв е принципа на тоя бизнес.

Пак ще завърша с постулат, втора стъпка към професионализма, да се задържиш на пазара. :wink: Ще ги карам поред. :grin: Даже бих вмъкнал като 2.1 да не бачкаш шлосер и да "трейдваш" след работа, а да си по цял ден отдаден на пазарите и графиката пред теб. :wink: Има още много, ама тях по-натам.

Потребителски аватар
BDSM_Mistress
Регистриран: 31 окт 2013, 07:22

Мнение от BDSM_Mistress » 16 юни 2015, 00:34

Борето_С написа:

И кой ще ви даде гаранцията, че като сте фиксирали доходност от 3 до 6% за "нормална" вас също няма да ви отвее пазара в някой момент? При действията на швейцарците миналата година или при други случаи с йените няма голяма разлика дали сте гонили 3 или 33% доходност на месец. И в двата случая ще ви отвеят.

Между другото долар/йена не падна със "сигурните" 100 пипса днес.

ПП. Много са ми интересни тези "професионални батки". Или не съществуват или говорим за някой временно печелещ, не и преди доста години и/или след доста години. То и Марио от Бургас от този форум преди 8 години мисля, че беше си беше професионална батка при един тренд на австралийския долар и спокойно можеше да си купи кола и апартамент само от един летен месец.....ама дали сега е?

Потребителски аватар
Борето_С

Мнение от Борето_С » 16 юни 2015, 00:46

BDSM_Mistress написа:
Борето_С написа:

И кой ще ви даде гаранцията, че като сте фиксирали доходност от 3 до 6% за "нормална" вас също няма да ви отвее пазара в някой момент? При действията на швейцарците миналата година или при други случаи с йените няма голяма разлика дали сте гонили 3 или 33% доходност на месец. И в двата случая ще ви отвеят.

Между другото долар/йена не падна със "сигурните" 100 пипса днес.
Пак се изтрещя на метеното, даде пример убиец типично в твой стил. :grin: Ще ти отговоря просто, като за теб, да не те напрягам излишно.

Постулат, стъпка трета. Диверсификация на средства, така правят професионалистите.

Кво ти пука за йената, на демото му е все тая +/- 100 пипса. :wink: :grin:

Потребителски аватар
BDSM_Mistress
Регистриран: 31 окт 2013, 07:22

Мнение от BDSM_Mistress » 16 юни 2015, 01:00

Стреснах се като чух, че долар-йена щяло да пада с поне 100 пипса. Бях срещу нея в изминалия ден, макар и не с долара.

Това с диверсификацията въобще не е задължително, лично за мен дори е отблъскващо. Лично мнение, няма да споря. по ми хареса по-горе пишещия от вас споменал търговия в само евро-долар.

Не забравяй да се усмихнеш след поста ми или да кажеш там нещо нескопосано, примерно за сране на метеното.

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”