И язе ше ставам Forex player

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
bumbara
Регистриран: 17 апр 2014, 21:57

И язе ше ставам Forex player

Мнение от bumbara » 17 апр 2014, 23:12

Привет бъдещи колеги:)

От 3-4 седмици отделям по няколко часа на ден в четене на форуми, гледане на ютубата, проби с демо акаунти и т.н. Мога да се похваля, че може и да се науча да ползвам някой индикатор :)
Въпроса ми е : с какви прибори, според вас новобранеца би трябвало да започне?
1. с 5м графика или 1н или daily
2. кои индикатори бихте ми препоръчали за начало( сега ползвам relative igor index + МАЦД)
3. къса или дълга позиция
4. какво Ви е мнението за auto buy sell програмите
5. За zulu разбрах, а какво ще кажете за social бенчмарк

С една дума стъпка по стъпка какво трябва да се прочете и .....

Благодаря и кат забогатея ше черпа :)

Потребителски аватар
dabaw
Регистриран: 05 фев 2014, 00:13
2 дадени

Re: И язе ше ставам Forex player

Мнение от dabaw » 18 апр 2014, 00:19

Виж тук съм събрал малко книжки на български език :

http://dox.bg/files/dw?a=e7a0f5f62f

Препоръчвам ти да започнеш с " 100 % форекс , учим и печелим заедно " , ще ти бъде полезна . Не си мисли че ще забогатееш за месец или 2 , или като прочетеш 1 книга ще печелиш . При форекс търговията , трябва да мислиш дългосрочно . И аз съм горе доло на същото ниво като Теб , все още имам доста за учене и доработване . :grin:

ПС : Ето я и темата за книгите :

http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=17 ... 16#p109216

Ако знаеш на добро ниво английски и руски език , има страшно много книги от които да четеш и учиш . Успех !

avenger
Регистриран: 03 яну 2014, 11:23

Мнение от avenger » 18 апр 2014, 00:59

В никакъв случай не прибързвай с реална сметка. Предполагам, ако печелившите ти сделки са повече от губещите, ще започнеш да си мислиш, че играта с демото е загуба на време, но не е така, не подценявай пазара. Това, което научиш го изпробвай да практика пред графиката. Няма смисъл от безкрайното четене на статий, обучения, ако не можеш да приложиш научното на практика.
Относно четивото, на места съм срещал, негативни отзиви относно актуалността на тълкуването на пазара преди кризата през 2008, с поведението на днес, но си е въпрос на гледна точка. Сам избираш какво да четеш.

Потребителски аватар
dabaw
Регистриран: 05 фев 2014, 00:13
2 дадени

Мнение от dabaw » 18 апр 2014, 01:39

avenger написа:В никакъв случай не прибързвай с реална сметка. Предполагам, ако печелившите ти сделки са повече от губещите, ще започнеш да си мислиш, че играта с демото е загуба на време, но не е така, не подценявай пазара. Това, което научиш го изпробвай да практика пред графиката. Няма смисъл от безкрайното четене на статий, обучения, ако не можеш да приложиш научното на практика.
Относно четивото, на места съм срещал, негативни отзиви относно актуалността на тълкуването на пазара преди кризата през 2008, с поведението на днес, но си е въпрос на гледна точка. Сам избираш какво да четеш.
И аз съм почти на същото мнение , обаче има книги които полагат основите , като тази която съм я споделил 100 % форекс . Тъй като в началото , много неща не са ясни . И аз съм 100 % на мнението , не прави моята грешка след 3-4 дена на демо да се хвърлиш на реал и да останеш без сметка за 1 ден . Тук има по-опитни колеги от мен , надявам се да ти помогнат , тъй като и аз съм все още в началото . :wink:

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 18 апр 2014, 08:54

bumbara написа:Привет бъдещи колеги:)

От 3-4 седмици отделям по няколко часа на ден в четене на форуми, гледане на ютубата, проби с демо акаунти и т.н. Мога да се похваля, че може и да се науча да ползвам някой индикатор :)
2. кои индикатори бихте ми препоръчали за начало( сега ползвам relative igor index + МАЦД)

Започни от тук http://www.trader.bg/bg/%D0%92%D0%B8%D0 ... %B8%D1%8F/ това са най-основните неща.
1. гледай повече от една графика 10м и 1н на първо време
2. МАКД е добър и аз ползвам него, но си трябва време, за да научиш кога какво ти казва
3.и двете разбира се
4.лошо
5.стой настрана от всякакви експерти и подаващи сигнали сайтове
Чети и гледай всичко което ти попадне. Ако не си готов да пожертваш няколко години в учене и мъка по-добре се откажи от сега. Успех! :smile:

haiko123
Регистриран: 26 юни 2012, 00:42
1 дадени

Мнение от haiko123 » 18 апр 2014, 10:24

Право ти казва колегата,приготви се няколко години на мъки и учене да минеш,само че си мисля че едва ли ще му повярваш,и на мен да ми го беше казал това в началото нямаше да му повярвам,пък ако знаех през какво ще мина нямаше и да започна,така че си помисли добре за няколко години дали не можеш да си използваш времето по добре,примерно да научиш поне два езика да станеш преводач фриилансър,или някоя друга професия.Тръгваш на доста дълъг път,и си прецени искаш ли да го извървиш или си мислиш, че в скоро време ще почнеш да печелиш трайно.Ако е така се лъжеш.Сори за кофтито мнение ,но защо да ти спестявам истината така както аз я виждам.

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 18 апр 2014, 10:45

haiko123 написа:

Право ти казва колегата,приготви се няколко години на мъки и учене да минеш,само че си мисля че едва ли ще му повярваш,и на мен да ми го беше казал това в началото нямаше да му повярвам,пък ако знаех през какво ще мина нямаше и да започна,така че си помисли добре за няколко години дали не можеш да си използваш времето по добре,примерно да научиш поне два езика да станеш преводач фриилансър,или някоя друга професия.Тръгваш на доста дълъг път,и си прецени искаш ли да го извървиш или си мислиш, че в скоро време ще почнеш да печелиш трайно.Ако е така се лъжеш.Сори за кофтито мнение ,но защо да ти спестявам истината така както аз я виждам.
За да сме напълно откровенни трябва да кажем и че ако успееш да издържиш първите години и станеш печеливш трейдър, можеш да изкарваш невероятни количества пари с много малко работа :twisted:

Dusty
Регистриран: 12 фев 2014, 12:09
2 дадени

Мнение от Dusty » 18 апр 2014, 11:31

haiko123 написа:

Да, точно на това мнение трябва да повярваш! Ако го осъзнаеш, може и да станем колеги 8-) Останалото е техника, зависи дори и от характера ти и сам ще си намериш пътя.

bumbara

Мнение от bumbara » 18 апр 2014, 15:44

Благодаря за стойностните включвания момчета!

May The Trade Be With You

bumbara

Мнение от bumbara » 19 апр 2014, 13:22

Опитвам се да приложа минималното научено в реална графика. Ако оставим на страна изказването на Путин 17.04 какво на Вас ви подсказа че УСД/РУБ ще падне?

bumbara

Мнение от bumbara » 19 апр 2014, 13:23

*за същата дата

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
30 получени
14 дадени

Мнение от emonik » 19 апр 2014, 18:53

Махни всички индикатори . Търси подкрепи и съпротиви .Дали цената пробива или се отблъсква от тях , а най добре се орентираи към търговия с акции. Ще си спестиш много нерви и бесъни нощи.
Поздрави Емил

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 19 апр 2014, 19:53

emonik написа:Махни всички индикатори .
Не съм съгласен :grin:
Търси подкрепи и съпротиви .
Съгласен
.. а най добре се орентираи към търговия с акции. Ще си спестиш много нерви и бесъни нощи.
Как по-точно ще си ги спести според теб? :-? Какво повече виждаш в акциите?

bumbara

Мнение от bumbara » 19 апр 2014, 20:46

Подкрепа и съпротива беше първото нещо което търсех, но идеята ми беше кои са другите сигнали които потв. падането. А за акиите не е ли нужно доста ресърч?

emonik
30 получени
14 дадени

Мнение от emonik » 19 апр 2014, 21:30

Печалбата от валутна търговия е чиста загуба за брокера. Всичките екстри които ти предлага като индикатори кредитно рамо дали щеше да ти ги предложи ако работеха в твоя полза.Защо при акциите кредитно рамо няма а при валутите и договорите за разлика има .При акциите има комисиона и брокера печели от нея.Помисли логично .Естествено нее нужно да ми вярваш .Прочети биографиите на известни треидъри виж колко от тях търгуват с валути.Има няколко документални филма , защо там никои не търгува валути.Тези успяли хора по глупави ли са от теб.Приятна вечер .Поздрави Емил

emonik
30 получени
14 дадени

Мнение от emonik » 19 апр 2014, 21:37

потвърждаващ сигнал за смяна на тенденцията е фалшив пробив на подкрепа или съпротива .

avenger
Регистриран: 03 яну 2014, 11:23

Мнение от avenger » 19 апр 2014, 21:38

emonik написа:Печалбата от валутна търговия е чиста загуба за брокера. Всичките екстри които ти предлага като индикатори кредитно рамо дали щеше да ти ги предложи ако работеха в твоя полза.Защо при акциите кредитно рамо няма а при валутите и договорите за разлика има .При акциите има комисиона и брокера печели от нея.Помисли логично .Естествено нее нужно да ми вярваш .Прочети биографиите на известни треидъри виж колко от тях търгуват с валути.Има няколко документални филма , защо там никои не търгува валути.Тези успяли хора по глупави ли са от теб.Приятна вечер .Поздрави Емил
:good: :good: , с две думи трябва да се наситиш и да се напечелиш от форекса, че да може да си смениш стратегията държейки някоия позиция няколко месеца отворена, а и фундаменталният анализ да ти стане втори език. Някакси така го разбирам

dope0000
Регистриран: 19 апр 2014, 14:52

Мнение от dope0000 » 19 апр 2014, 22:03

emonik написа:Махни всички индикатори . Търси подкрепи и съпротиви .Дали цената пробива или се отблъсква от тях , а най добре се орентираи към търговия с акции. Ще си спестиш много нерви и бесъни нощи.
Поздрави Емил
Здравей,
И аз съм нов и се питам защо препоръчваш акции и как ще спестим нерви и безсънни нощи? Имаш предвид, че не се търгуват 24/7 ли?
Success is the continuous journey towards the achievement of pre-determined, worthwhile goals.

emonik
30 получени
14 дадени

Мнение от emonik » 19 апр 2014, 22:19

Купуваики акции ти ставаш собственик на реален бизнес.Ако подбереш подценени акции печалбата е в стотици проценти без да използваш кредитно рамо . Брокера става твои приятел .Препоръчвам ти книгата на Питър Линч мисля че се казваше Теорията на Питър Линч.

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 20 апр 2014, 10:28

emonik написа:Печалбата от валутна търговия е чиста загуба за брокера. Всичките екстри които ти предлага като индикатори кредитно рамо дали щеше да ти ги предложи ако работеха в твоя полза.Защо при акциите кредитно рамо няма а при валутите и договорите за разлика има .При акциите има комисиона и брокера печели от нея.Помисли логично .Естествено нее нужно да ми вярваш .Прочети биографиите на известни треидъри виж колко от тях търгуват с валути.Има няколко документални филма , защо там никои не търгува валути.Тези успяли хора по глупави ли са от теб.Приятна вечер .Поздрави Емил
Емо странни неща си написал :shock: Как така валутната търговия ще е загуба за брокера, ако е дилингдеск брокер си е яка печалба :grin: Ако пък е честен нондилинг, пак си е печалба заради 24часовата търговия и огромния брой сделки. Брокера печели повече от теб когато отваряш и затваряш позиции често(дори и без комисионна), което с бай енд холд манталитета за която говориш при акциите хич го няма.
Относно риска, при акциите той е по-голям именно защото пазара е затворен по-голямата част от денонощието, пазара реагира с гапове на всякакви новини. Компаниите фалират и стойността на акцията ти буквално може да удари 0-та, при валутната търговия такава вероятност няма.
Прочети "Inside the House of Money" и ще видиш за какви космически цифри става дума при валутната търговия, за Сорос няма смисъл да говоря. Е/$ има дневен оборот колкото месечния на най-голямата борса за акции NYSE (3 трилиона срещу 170 милярда) видно е къде са големите пари. :smile:
Относно кредитното рамо има го и при акциите, то е за удобство, имаш избор дали да го ползваш или не, независимо с какво търгуваш.

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”