Стратегия с нисък риск

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
Потребителски аватар
ypetrov92
Регистриран: 30 авг 2013, 11:29

Стратегия с нисък риск

Мнение от ypetrov92 » 12 яну 2014, 14:45

От началото на следващата седмица добавям нова стратегия към набора. От заглавието се разбира, че става въпрос за нещо което ще има ниска възвращаемост спрямо очакванията на всички за маргиналната търговия. Идеята на цялото занятие е да сглобя нещо което да има възвращаемост по-голяма от тази на депозирани в банка пари с приблизително същия риск. За целта е необходима сметка с около 3000$, на която ще въврят максимум 3 позиции с по 10 цента на пип, +- за чифтовете, на които няма долар от дясно, отделно позициите ще са с положителен суап без поръчка за загуба. Относно money management е това. Могат да се използват както дневни, седмични и дългосрочни системи. Тази която ще използвам аз се базира на фундамент плюс малко техника за вход. Позиции не се затварят на загуба, нетно със суапа може, за това е сложен, да се излиза мако по-бързо от губещи сделки. 10-15% годишно ми се струва реално. Ако някой има предложения за подобряване на врътката съм отворен за предложения. Ще поствам отворените позиции в темата. При по-голям депозит може да се включат и къси на злато и индекси защото носят нулев суап. За момента освен валути, включвам сребро, петрол и природна газ само къси. Тренирам се на демо в момента и на други стоки, така че в последствие и тях може да включа.

Потребителски аватар
ypetrov92

Re: Стратегия с нисък риск

Мнение от ypetrov92 » 13 яну 2014, 14:57

Първата позиция на стратегията е отворена, USD/CHF дълго от 0.9030. Лимит 0.98. Очакванията са позицията да доближи нивото през последната четвърт на 2014. При +200 пипа стоп на 0, и така през всеки двеста до 0.98. При затваряне на дневна свещ под 0.8850 лимитът се мести на 0. Очакваната печалба от позицията е около 3%.
Прикачени файлове
ScreenHunter_19 Jan. 13 14.48.jpg
ScreenHunter_19 Jan. 13 14.48.jpg (233.93 KБ) Видяна 2372 пъти

Vladoo88
Регистриран: 06 ное 2013, 10:05

Мнение от Vladoo88 » 13 яну 2014, 15:11

Супер звучи, само не се престаравай с фокуса върху суаповете. Каквото и да правиш основното е капиталовата печалба. Нещо, което се трупа с месеци като суап може да се унищожи с 1-2 дена як спад/ръст в цената.

Потребителски аватар
ypetrov92

Мнение от ypetrov92 » 13 яну 2014, 15:17

Vladoo88 написа:Супер звучи, само не се престаравай с фокуса върху суаповете. Каквото и да правиш основното е капиталовата печалба. Нещо, което се трупа с месеци като суап може да се унищожи с 1-2 дена як спад/ръст в цената.
Гледам да не е само много на минус суапа, иначе късите минуси не ме притесняват, от време на време пускам carry трейдове и те избиват :smile:

Потребителски аватар
тъпото копеле
Регистриран: 10 фев 2011, 09:55

Мнение от тъпото копеле » 13 яну 2014, 17:38

ypetrov92 написа:Очакваната печалба от позицията е около 3%.
Да не си объркал заглавието на темата, от тази позиция се вижда единствено, че стратегията е с ниска доходност и неконтролируем риск.

Stefanov
Регистриран: 11 ное 2012, 13:21

Мнение от Stefanov » 13 яну 2014, 18:13

Това за колко време очакваш да се изпълни лимита>

spe4321
Регистриран: 23 окт 2012, 11:31

Мнение от spe4321 » 13 яну 2014, 18:52

ypetrov92 написа:Първата позиция на стратегията е отворена, USD/CHF дълго от 0.9030. Лимит 0.98. Очакванията са позицията да доближи нивото през последната четвърт на 2014. При +200 пипа стоп на 0, и така през всеки двеста до 0.98. При затваряне на дневна свещ под 0.8850 лимитът се мести на 0. Очакваната печалба от позицията е около 3%.

Колега, нещо си се объркал. Влизаш дълга, а казваш, че при 0.8850 ще изместиш лимита на 0. Тогава ще си на - 180 пипа. Как ще стане това?

Stefanov

Мнение от Stefanov » 13 яну 2014, 18:56

чети малко,ако цената падне 150 пипа до 0,885 лимита ще му е на 0 ;)

Потребителски аватар
ypetrov92

Мнение от ypetrov92 » 13 яну 2014, 19:03

Stefanov написа:чети малко,ако цената падне 150 пипа до 0,885 лимита ще му е на 0 ;)
Последната четвърт на 2014 се очаква тази цена. Иначе тая позиция като пипове спрямо продължителност е слаба заради самия чифт. В момента чакам още малко техниката да даде сигнали за два чифта и ще ги постна.

Потребителски аватар
ypetrov92

Мнение от ypetrov92 » 13 яну 2014, 19:05

тъпото копеле написа:
ypetrov92 написа:Очакваната печалба от позицията е около 3%.
Да не си объркал заглавието на темата, от тази позиция се вижда единствено, че стратегията е с ниска доходност и неконтролируем риск.
Земи се замисли малко, с 3 позиции по 10 цента на пип всяка и 3000$ сметка няма левъридж -> играя само с мойте пари -> рискът е същият все едно да си въртиш парите в банката в различни валути. :smile:

Потребителски аватар
Tiguanic
Регистриран: 29 авг 2013, 23:32

Мнение от Tiguanic » 13 яну 2014, 19:44

Явно само г-н Желев е харесал стратегията ти и те е наградил с благодарности?!?
Как ще докажеш, че рискът е колкото на пари в банката?

Потребителски аватар
ypetrov92

Мнение от ypetrov92 » 13 яну 2014, 20:03

Tiguanic написа:Явно само г-н Желев е харесал стратегията ти и те е наградил с благодарности?!?
Така, отваряш 3 позиции от по 0.01 лот, това са ти по 10 цента на пип на позиция, когато имаш долар от дясно. Общата стойност на 3те сделки е 3000$, защото стойността на всяка сделка ти е 1000$. Когато имаш сметка с 3000$ и си отворил позиции на обща стойност 3000$ участваш с твойте пари само. Можеш да отвориш тези 0.03 лота с 1 левъридж може и с 1000, важното е общият обем. Следователно ако си със 100 левъридж, заетият ти марджин по сметката не трябва да е повече от 1% от целия капитал. За 50 левъридж процентите са 2, а за 200 са 0,5 и така нататака. След като участваш в сделки само с парите, с които разполагаш, то е ясно, че рискът от цялата работа е същият като в банка, само дето там на EUR/USD плащащ спред 1 цент, а през брокер максимум 3 пипа. По-ясно няма как да ти го обясня.

Потребителски аватар
Day
Регистриран: 10 ное 2013, 11:17

Мнение от Day » 13 яну 2014, 20:50

ypetrov92 написа:
Tiguanic написа:Как ще докажеш, че рискът е колкото на пари в банката?
... рискът от цялата работа е същият като в банка, само дето там на EUR/USD плащащ спред 1 цент, а през брокер максимум 3 пипа. По-ясно няма как да ти го обясня.
:shock: :shock:

Той Tiguanic ясно го е казал, но ще се опитам да го обясня.

Вариант 1): Вкарваш 3 бона в банка

Вариант 2): Вкарваш 3 бона в някакви сделки по твоя си стратегия (да, с нисък обем)

Рискове при вариант 1): Да фалира банката; да взривят всички клонове в България с гранатомети; да ни нападнат извънземни.
Вероятност: 0,314%

Рискове при вариант 2): Да не си уцелил с анализа
Вероятност: 70%
Не оставяй нищо на случайността. Не пренебрегвай нищо. Съчетай противоречащи си наблюдения. Дай си достатъчно време.

Потребителски аватар
ypetrov92

Мнение от ypetrov92 » 13 яну 2014, 21:17

Day написа:
ypetrov92 написа:
Tiguanic написа:Как ще докажеш, че рискът е колкото на пари в банката?
... рискът от цялата работа е същият като в банка, само дето там на EUR/USD плащащ спред 1 цент, а през брокер максимум 3 пипа. По-ясно няма как да ти го обясня.
:shock: :shock:

Той Tiguanic ясно го е казал, но ще се опитам да го обясня.

Вариант 1): Вкарваш 3 бона в банка

Вариант 2): Вкарваш 3 бона в някакви сделки по твоя си стратегия (да, с нисък обем)

Рискове при вариант 1): Да фалира банката; да взривят всички клонове в България с гранатомети; да ни нападнат извънземни.
Вероятност: 0,314%

Рискове при вариант 2): Да не си уцелил с анализа
Вероятност: 70%
Добре бе човек, решаваш да вкараш да си превъртиш левовете в долари и да ги вкараш в банка щото долара е евтин примерно и чакаш да си дигне, долара припада и еврото отива на 1.50, валутен борд, припада и към лева, дали не е същото?
Edit: Аз имам 3 позиции, които трябва се изпържат скандално, в банката държиш всичките си пари в една валута, кое е по-добре?

Марио Димитров
Регистриран: 10 авг 2010, 18:08
Been thanked: 1 time

Мнение от Марио Димитров » 13 яну 2014, 21:39

Използвам стратегии със стоп и риск(не с нисък риск).
Това са моите отворени позиции за момента,картинката:
Не ми се връзва дългата на швейка!?Как я измисли!?Нямам нищо против-при мен работи робот!Той по малко бърка от мен!
Успех!
Прикачени файлове
open position.png
open position.png (21.26 KБ) Видяна 2183 пъти
Търгувайте това, което виждате на графиките

Потребителски аватар
Day
Регистриран: 10 ное 2013, 11:17

Мнение от Day » 13 яну 2014, 21:42

Петров, не съм тръгнал да се заяждам с теб. Дори нямам някакви забележки към стратегията - някои предпочитат да играят с по-малки обеми (спрямо сметката).

Просто прочети какво ти е написал Tiguanic и като разбереш му отговори. :grin:
Tiguanic написа:Явно само г-н Желев е харесал стратегията ти и те е наградил с благодарности?!?
Не говори за никакво въртене на долари, ала бала. Прост депозит в банка, с определен лихвен процент. Ти не гониш много по-висок процент печалба. Пита те по какъв начин при тази търговия ще имаш по-малък риск отколкото като си ги депозирал в банка.
Не оставяй нищо на случайността. Не пренебрегвай нищо. Съчетай противоречащи си наблюдения. Дай си достатъчно време.

Потребителски аватар
ypetrov92

Мнение от ypetrov92 » 13 яну 2014, 21:57

Марио Димитров написа:Използвам стратегии със стоп и риск(не с нисък риск).
Това са моите отворени позиции за момента,картинката:
Не ми се връзва дългата на швейка!?Как я измисли!?Нямам нищо против-при мен работи робот!Той по малко бърка от мен!
Успех!
Какво общо има позицията ми спрямо франка с риска като цяло? Всеки си има стратегия, по която се води. В случая аз съм дълга, ти къса позиция, но не виждам това какъв ефект има върху риска. Ако ти на тебе ти върже аз търпя дроудаун, ако на мене ми върже на тебе може да ти отвее стопа. Това е ясно. Ако ще коментираме защо сме влезнали в дадени позиции, веднага ти обяснявам логиката зад моята. Като цяло, настроенията за 2014 са за поскъпване на долара (не само мой, а и на повечето банки, които изнасят прогнози в края на всяка година). Като се има предвид, че при еврото нещата са доста несигурни спрямо това как ЕЦБ да избегнат ниска инфлация. Имат опция да намалят още лихвата, с което да накарат хората да започнат да си харчат спестяванията и евентуално това да доведе до увеличение на търсенето и цените на стоките и услугите, но по-ниска лихва веднага води до спад в еврото. Франка се води от еврото, но Швейцария имат още един проблем, които може да създаде балон при недвижимите (твърде много инвестиции в тях), което може да разклати нещата. Долара от друга страна, изглежда по-стабилно в близко бъдеще, леко полеко започват да излизат от схемата за справяне с кризата, която буташе долара на долу. Тия неща плюс малко техника (не наблягам на нея) водят до дългата ми позиция, която е средносрочна базирана на макро фактори. Дали сега е точният момент и няма да падне още преди да започне да се качва няма как да знам. Ако те интересува като цяло начинът, по които си търся входове, намам нищо против да го споделя, както и прогнози на банки и т.н.

Stefanov

Мнение от Stefanov » 13 яну 2014, 21:58

Въпроса от цялата работа е дали си заслужава...при риск доста по голям отколкото депозит...

Потребителски аватар
ypetrov92

Мнение от ypetrov92 » 13 яну 2014, 22:09

Day написа:Петров, не съм тръгнал да се заяждам с теб. Дори нямам някакви забележки към стратегията - някои предпочитат да играят с по-малки обеми (спрямо сметката).

Просто прочети какво ти е написал Tiguanic и като разбереш му отговори. :grin:
Не говори за никакво въртене на долари, ала бала. Прост депозит в банка, с определен лихвен процент. Ти не гониш много по-висок процент печалба. Пита те по какъв начин при тази търговия ще имаш по-малък риск отколкото като си ги депозирал в банка.
И да не ги въртиш, и в левове да ги държиш, рискът е същият НЕ ПО-МАЛЪК, никъде не съм казал ПО-МАЛЪК. Държиш ли валута, каквато и да е, има риск от хиперинфлация, независимо каква е, дали е в банка, брокер, или в буркан в градинката пред блока. Имаш да кажем 1000 лева в банка на 5% лихва, ок тя си е ясна. На шестия месец от срока на депозита лева се обезценява и с него вместо да си купиш 1000 бройки от нещо, можеш да си купи 1. Давам ти пример с хиперинфлацията от 97ма в БГ. Много хора са били изпържени без изобщо да се занимават с форекс, на техен гръб, други хора, които уж рискуват повече са изкарали много пари. Ще си поиграя тая вечер или утре да ти докарам рисковете и на 2те при държене на една и съща валута, едно и също количество. Малко е занимавка и не съм сигурен кога ще мога да седна да го направя. Иначе съм фен на спора в него се ражда истината, нямам против дискусията, може и аз да имам пропуск някъде, по анализа най-вече, рискът ти гарантирам, че дали си в банка или при брокер без левъридж е 1 и същ, ще ви дам сметките, които го доказват :smile:

mishozard
Регистриран: 14 ное 2013, 16:42

Мнение от mishozard » 13 яну 2014, 22:17

И не само това- валутната двойка не е добре подбрана. Доларът наистина може да поскъпне, но няма причини да поевтинее франкът. Така че нещата дълго може да са на кантар, а оттам и доходността е под въпрос. Друго ще е, ако SNB качи границата.

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”