Статистически арбитраж за всеки

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
12 получени
1 дадени

Re: Статистически арбитраж за всеки

Мнение от vgc » 11 юни 2015, 09:20

BDSM_Mistress написа:Ако не става дума за пари не участвам в лекции по софтуеър.
Разбира се че става дума за лекции по софтуер :smile: иначе как ще ловиш тикове - само с показалец ли?
В края на деня ще ви пусна еднодневният ДЕМО-отчет от швейцарците където съм пуснал арбитражора да кюта при ТРИ-процентов риск на сделка. А дали във ВИРТУАЛНАТА "реалност" дето брокитата рекламират като уж функциониращ (за сметка на това нерегулиран) пазар, виртуалните пари са пари вие кажете ...

п.п. Това е състоянието на сметката преди началото на лондонската сесия, а дали пазара ще се размърда зависи от новините в 15:30.
fech.png
fech.png (40.86 KБ) Видяна 2575 пъти
Последна промяна от vgc на 11 юни 2015, 10:12, променено общо 1 път.
Форексът е полезен като ХОБИ

vgc
12 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 11 юни 2015, 09:28

saxsten написа: Само че списъкът със символи и на двете платформи трябва да е еднакъв
Все пак по кой от всичките инструменти ще търгува SA_EA_600.mq4 :?:
По тези на графиките на които е закачен при брокер В или по всички възможни ,независимо от окачването :-?
Не е необходимо имената на двата инструмента да съвпадат - например ако при "сървъра" златото е GOLD, а при арбитрираното броки SA_EA_600 е поставена на графиката XAUUSD то се налага промяна на параметъра ServerPairName = "GOLD".
SA_EA_600 е написана така че да търгува само по инструмента върху чиято графика е монтиран - т.е. ако искаме да търгуваме два инструмента ще трябва да отворим две различни графики при брокер B и на тях да сложим две различни инстанции на SA_EA_600.
п.п. До колколкото SA_Server_600 е написан да обслужва едновременно до 200 отворени пайпа то не е необходимо той да се инстанцира.

vgc
12 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 11 юни 2015, 09:44

saxsten написа: Има ли възможност да се преработи SA_Server_600.mq4 във вид на функция работеща по само един инструмент и тази функция да се вгради в SA_EA_600.mq4 така че при извикването на експерта в брокер В да се настрои функцията SA_Server_600.mq4 при еталонния брокер във вид на демо или реална сметка или пък направо да си търси втория отворен МТ4 на декстопа и да го ползва за еталон.
Задачата на тази функция не е нищо повече от това да предоставя стойностите на Ask от брокер A и Bid от брокер А
За твоята цел не е необходимо да преработваш SA_Server_600 - той и в момента очаква да получи име на символ за да му върне точно бид и аск цените. Преработка може да ти се наложи само ако прекалиш с количеството котирани инструменти.
В SA_EA_600 получаването на котировките от брокер А ги свършва процедурата CheckMaster() която при успех в променливите MasterBid и MasterAsk запазва получените водещи котировки.
С други думи, ако веднага след реда:

Код: Избери всички

CheckMaster();
Добавиш:

Comment("Master Bid/Ask: "+DoubleToStr(MasterBid,Digits)+" / "+DoubleToStr(MasterAsk,Digits));
return(0);
експерта ще стане не търгуващ, а информационен.

Ако те вълнува повече от една валутна двойка то трябва да преработиш само процедурата CheckMaster, което е сравнително лесно. Например ако реда в нея

string extMessage = MasterPair;
го смениш на

string extMessage = "USDCHF";
то накрая в променливите MasterBid и MasterAsk ще се намират котировките на франка.

п.п. Сървъра ти изглежда сложен като код защото той се опитва да елиминира случая в който брокер А вземе че спре да подава котировки. Тогава SA_Server_600 вместо бид/аск ще върне текст "Suspended".

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
2 получени

Мнение от saxsten » 11 юни 2015, 15:04

vgc написа: .
п.п. До колколкото SA_Server_600 е написан да обслужва едновременно до 200 отворени пайпа то не е необходимо той да се инстанцира.
Ми не ща бре :!: Не ща да ставам Цар :!: :grin:
Не ща да имам едновременно до 200 отворени пайпа :smile:
Искам сама един пайп и връзката към него да си я намира автоматично стига платформата на еталонния брокер да е отворена редом с проверявания брокер.
Не ща SA_Server_600 да ми виси отделно като друга програма на друга платформа и на друг брокер а просто логиката на SA_Server_600 да е в кода на експерта при проверявания брокер
Нещо такова :
Прикачени файлове
sample1 (1).mq4
(1.45 KБ) Свален 100 пъти
Последна промяна от saxsten на 11 юни 2015, 15:25, променено общо 2 пъти.
Форекса е оръжие за масово поразяване

Потребителски аватар
saxsten
2 получени

Мнение от saxsten » 11 юни 2015, 15:19

vgc написа: п.п. Сървъра ти изглежда сложен като код защото той се опитва да елиминира случая в който брокер А вземе че спре да подава котировки. Тогава SA_Server_600 вместо бид/аск ще върне текст "Suspended".

Хе хе !
Както се казва "Благодаря за рибката" :grin:
.............................................................
А бе сложен сложен ама колко да е сложен
Не е имало до сега код дето да не съм му видял сметката
Но работата не е в това да се бориме с лоши и страшни кодове, а да ги преобразуваме ,за да са ни по удобни при употреба
Така ,че ако еталонното броки спре да подава котировки ,то ще е временно а за това време щайгата която виси по графиките на провераваното броки просто няма да търгува и толкоз.
Не е края на света де :smile:
...................................................................
Последно:
Може ли сървъра SA_Server_600 да влезе в кода на търгувашия ексрперт при второто броки или да :!: :?: :smile:

vgc
12 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 11 юни 2015, 15:58

По принцип не е добра идея да се вкарват в една обща ЕА и сервирането и следенето на котировки. Не че не може да кръстосаш пайпове която ти е кеф като посока и да направиш цяла напоителна система от канали с информация, но ще се объркаш - т.е. препоръчвам да си стоят разделени както са в момента.

Ти пусна ли при теб тест на юнаците от FXCH ? - виж какви ги твори при мен ЕА-та:
FECH.png
FECH.png (40.79 KБ) Видяна 2519 пъти

Потребителски аватар
saxsten
2 получени

Мнение от saxsten » 11 юни 2015, 16:29

Извинявай vgc но все пак аз не съм съвсем съгласен с арбитражните идеи на тези твои програми и моите цели са малко по други а не да щракам по демото
Освен това сега на домашния ми роботен комп висят 5 платформи за проверка на разни ЕА така че и от там погледнато нямам възможност.
С други думи аз искам да използувам твоите програми пак по предназначение но с лека модификация от моя страна
Е ако това стане тогава ще щракаме по демото

Потребителски аватар
saxsten
2 получени

Мнение от saxsten » 11 юни 2015, 22:18

Какво ще кажете за
http://dukascopy-mt4.fairtradingtech.com
в качеството им на еталонен брокер
Все пак dukascopy са една от най бързите и надеждни ECN с-ми в света
Разбира се Java пратформата им може да е и по добра ,но
но тука си сравняваме МТ4 брокери

vgc
12 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 12 юни 2015, 10:18

Ами пробвай ги като водещ брокер и ще си проличи дали ти вършат работа. Това до колко са бърз и надежден ECN брокер няма почти никакво значение. Например ако ти се наложи да се свързваш с техен европейски сървър, а пък твоят клиентски МТ4 терминал е на някое затънтено място на земното кълбо и интернетът ти църцори през мобилна CSD комуникационна връзка няма да ти свършат работа.
Та стъпките при избор са следните:
1. Откриваш къде (на кой IP адрес) се намира сървъра им - за Дукас май че беше 194.8.15.159
2. После в Уина през бутончето "рън" пишеш cmd
3. Накрая в командната конзола пишеш tracert 194.8.15.159
4. Ако мрежовия администратор на брокера си е свършил добре работата по някое време tracert ще почне да връща само звездички, а ако админа е "дремчо" ще видиш на финала и потърсеното айпи. И в двата случая гледаш колко милисекунди са изведени за последната мрежова точка - ако те са повече от 100 мс то твоето местоположение не е подходящо за използване на избрания сървър или използваният интернет доставчик е лош.
5. При добра интернет връзка пробваш двойката сървър-еа която съм публикувал и анализираш резултатите.

Защо не може без точка 5: https://www.forexvps.net/brokers/latency
Както се вижда в зависимост от местоположението ти и достъпа до съответният брокер е различен по време. Това веднъж. И втори път даже достъпа до бокера ти да е ултрависоко скоростен, то ти не знаеш пък от къде и как той си черпи котировките - да не говорим че има поне 5 огромни валутни ексчейнджа където във всеки един миг цената е различна.

Ето за пример моят трейс до дюкас и до едно друго броки чийто админ е забравил да маскира IP портовете на сървера си:
speed.png
speed.png (19.92 KБ) Видяна 2436 пъти
п.п. Вчера ЕА-та увеличи до края на деня началната си сума по 3.5 използвайки само 3% риск при единичен вход в позиция. Днес съм и увеличил риска десетократно и довечера ще снимам резултат - както още завчера отбелязах fxch са си пооправили котирането, но доставчика им на цени за usdcad е ненадежден и не са много в час какво се случва при въпросната валутна двойка - даже няма нужда да ползвате водещо броки - почти сигурно е че ако някой си спише ЕА която изчислява цената на USDCAD през например EURCAD и EURUSD и ще може да направи доста рекорди със съвсем стандартно ботче просто защото USDCAD леко лагва, а алгоритъма им за сервиране на котировки е малоумен и не прави паралелна засечка през другите кросове.

vgc
12 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 12 юни 2015, 11:12

Та понеже погледнах какви ги твори ЕА-та с Када - всъщност проблема на брокито е че има грешка при определянето на Бид-цена:
fech.png
fech.png (62.35 KБ) Видяна 2407 пъти
Както се вижда, вместо само по 3.5 сметката вече е на 14-кратно увеличение - който иска да се пробва да познае до края на деня на колко ще финишира
:smile:

Ако се абстрахираме от арбитража и предположим че сме открили текущо работещо граалче (например стандартна МТС) за някоя валутна двойка, то при демо-сметка е ясно какво трябва да се направи - просто риска се издува на максимално допустимия за въпросната тактика и следва забавление. Въпросът обаче е следният - какво трябва да направим за да се възползваме пълноценно от граалчето и при реалните ни сметки ?

п.п. Въпросът не е риторичен - повечето трейдъри търсят тяхната си успешна търговска стратегия и в момента в който я намерят те не са готви и просто не успяват да се възползват пълноценно от нея просто защото са станали майстори следотърсачи, обаче си нямат ни най малка идея какво да правят после с "дивеча" като го настигнат.

Потребителски аватар
saxsten
2 получени

Мнение от saxsten » 12 юни 2015, 13:50

не разбрах какво значи
Request timed out + звездички
Това значи ли че връзката е толкоз бърза че няма нужда да се измерва
...............................................
Освен това как да им намеря номера на сървера като в демото или на реала го пишат с буквички и не се издават къде се намира
Примерно Отваряме МТ4 на Мета Квотес демо и се логваме
Под име и парола в прозорчето пише
MetaQuotes-Demo
И ся кой номер сървер е това :shock: :-? :oops: :?:
Последна промяна от saxsten на 12 юни 2015, 14:46, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
saxsten
2 получени

Мнение от saxsten » 12 юни 2015, 14:08

vgc написа: Ако се абстрахираме от арбитража и предположим че сме открили текущо работещо граалче (например стандартна МТС) за някоя валутна двойка, - какво трябва да направим за да се възползваме пълноценно от граалчето при реалните ни сметки ?

п.п. Въпросът не е риторичен - повечето трейдъри търсят тяхната си успешна търговска стратегия и в момента в който я намерят те не са готови и просто не успяват да се възползват пълноценно от нея просто защото са станали майстори следотърсачи, обаче си нямат ни най малка идея какво да правят после с "дивеча" като го настигнат.
Ми кво са прави с дивеча :roll:
Гърмиш трепеш печеш и ядеш :grin:
....................................................
Не зная ,но дали не можем да направим някакаво локално МА от динамичните стойности на разликите ,примерно стойности през 1 или през 10 сек или пък през 5 , 50 или 100 тика :oops:

Например всяка секунда отчитаме и сумираме в рамките на 10 секунди, с надеждата че прогнозата ще е по стабилна във времеви план
И ако и тогава граала работи няма как брокито да се заяде

ПП
никой няма да те трае да му кълвеш пипсове между Аск и Вid
Този номер е запазена марка за брокитата :o :lol:

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
21 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 12 юни 2015, 14:54

Бе то аз навремето не можах да намеря подходяща двойка брокита на демо, та що остава за реала,... Вероятно заради бавния ми нет не се получиха нещата (планирах да поръчкам и чрез VPS-и, но така си остана само мерака) или пък заради недостатъчна упоритост...

Иначе FXCH е може би най-големия SCAM сред брокитата, реална пара не вкарвайте там, само като препоръка! Обаче за такива демо извращения е цар. :smile: Спомням си преди години май с него беше, едни момци го хакнаха разменяйки bid и ask, и от там сещате се к'во стаа.
Bitcoin: 33QktXTRjPhFtgmfSVD4dA6T2Go8UEVSUP
Ethereum: 0x141302D45E74BDa3518Ad698F885AA494F263648

vgc
12 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 12 юни 2015, 17:02

saxsten написа: ПП
Ама аз не кълва пипсове в спреда - търгувам си по Аск- брокито ми е предложило цена и аз му казвам купи точно по нея. То е все едно да ида на пазара да питам колко струва кило домати и като ми кажат 2.50 и аз кажа ето ти 5 лева за две кила и продавача да каже няма да ти дам щот таз табела е само за украшение :smile:

vgc
12 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 12 юни 2015, 17:13

kompira написа: Иначе FXCH е може би най-големия SCAM сред брокитата, реална пара не вкарвайте там, само като препоръка! Обаче за такива демо извращения е цар. :smile:
То тез демо извращения :grin: са перфектни за трупане на опит. За туй ги и използвах за нагледно пособие. Та с долната картинка приключвам с демонстрацията - може да повторите същото и с двойката експертчета които съм публикувал. Резултатността по валутни двойки нарочно съм я преизчилил в пипсове за да няма изкривявания от приложеният ММ.

Та на въпроса може ли да се увеличи една сметка по 100 за един ден - отговора е ДА. На въпроса може ли да се повтори това на реална сметка отговора отново е - ДА може и още как. На въпроса после брокито ще ми плати ли печалбата отговора обаче е НЕ и то без значение как си се сдобил с няколкото нули отзад - дали с мувинги, лунни фази, фундамент или HFT - ей ги на за пример Саксото уреваха света за някакви мижави като за банка сто милиона - просто всяко броки има праг на търпимост - за някои той е сто лева, за други сто милиона, ама след преминаването му веднага влиза в сила някоя от клаузите с малки букви в договора - който не вярва да пробва.

В случая - началната сума е 110-кратно увеличена за няма и 24-часа - мисля че се получи добро упражнение по автоматичен трейдинг:
fxch.png
fxch.png (69.48 KБ) Видяна 2342 пъти

Потребителски аватар
saxsten
2 получени

Мнение от saxsten » 14 юни 2015, 13:29

vgc написа:
saxsten написа: ПП
Ама аз не кълва пипсове в спреда - търгувам си по Аск- брокито ми е предложило цена и аз му казвам купи точно по нея. То е все едно да ида на пазара да питам колко струва кило домати и като ми кажат 2.50 и аз кажа ето ти 5 лева за две кила и продавача да каже няма да ти дам щот таз табела е само за украшение :smile:
дай връзки към еталонните мт4 които ползаш :smile:
----------------------------------------------------------------

за "kernel32.dll" вече се разбрахме ,но от къде ги импортираш другите функции
веднъж си ги дефинирал в импорта а след това направо ги ползуваш
не ми е ясно какво има вътре в тях :-?

#import "kernel32.dll"
   int CreateNamedPipeW(string pipeName,int openMode,int pipeMode,int maxInstances,int outBufferSize,int inBufferSize,int defaultTimeOut,int security);
   int PeekNamedPipe(int PipeHandle, int PassAsZero, int PassAsZero2, int PassAsZero3, int & BytesAvailable[], int PassAsZero4);
   int CloseHandle(int fileHandle);
	int ReadFile (int FileHandle, uchar& inBuffer[],int BufferLength, int& BytesRead[], int lpOverlapped);
   int WriteFile(int FileHandle, uchar& Buffer[], int BufferLength, int & BytesWritten[], int PassAsZero);
#import

Марио Димитров
Регистриран: 10 авг 2010, 18:08
4 получени

Мнение от Марио Димитров » 14 юни 2015, 13:57

saxsten написа:----------------------------------------------------------------

за "kernel32.dll" вече се разбрахме ,но от къде ги импортираш другите функции
веднъж си ги дефинирал в импорта а след това направо ги ползуваш
не ми е ясно какво има вътре в тях :-?

#import "kernel32.dll"
   int CreateNamedPipeW(string pipeName,int openMode,int pipeMode,int maxInstances,int outBufferSize,int inBufferSize,int defaultTimeOut,int security);
   int PeekNamedPipe(int PipeHandle, int PassAsZero, int PassAsZero2, int PassAsZero3, int & BytesAvailable[], int PassAsZero4);
   int CloseHandle(int fileHandle);
   int ReadFile (int FileHandle, uchar& inBuffer[],int BufferLength, int& BytesRead[], int lpOverlapped);
   int WriteFile(int FileHandle, uchar& Buffer[], int BufferLength, int & BytesWritten[], int PassAsZero);
#import

От тук:
https://msdn.microsoft.com/en-us/librar ... 85%29.aspx
Търгувайте това, което виждате на графиките

Потребителски аватар
saxsten
2 получени

Мнение от saxsten » 15 юни 2015, 00:51

Марио Димитров написа:[
............
От тук:
https://msdn.microsoft.com/en-us/librar ... 85%29.aspx

И кво сега тия тръби всичките в Уйдоуса си са набръчкани и всичките в таз библиотека кернер
То било цяла напоителна система пък аз да не знам :shock:
ми то С+ са самоинсатлирало на Уйндоуса ми ала кой да го знае, че имало толкоз библиотеки и диал- лели :lol:
Сега ако кажеш и в какво се съcтои разликата между Kernel32.lib
и Kernel32.dll,тоест разликата бежду библиотеките и техните лели-------------- :mrgreen:

Марио Димитров
Регистриран: 10 авг 2010, 18:08
4 получени

Мнение от Марио Димитров » 15 юни 2015, 06:15

1.Kernel32.dll е DLL файл, който е отговорен за компонент Windows NT BASE API Client DLL в Windows системи като Windows 7 Professional Edition 64-bit. Тя е създадена на 7/13/2009 4:16:43 PM, размерът е 836608 байта и версията му е 6.1.7600.16385.

2.Kernel32.lib

Удобно е често използвани функции да се обособят в библиотека. Така те няма всеки път да се пишат в source файловете. В Windows могат да се ползват библиотеки със статично свързване (.LIB) и с динамично свързване (.DLL) Предимство на последните е, че EXE файлът става по-малък – кода на библиотечните функции не се добавя към него, а се ползва наготово така както е в DLL-а.
Търгувайте това, което виждате на графиките

Потребителски аватар
saxsten
2 получени

Мнение от saxsten » 15 юни 2015, 15:43

Марио Димитров написа:1.Kernel32.dll е DLL файл, който е отговорен за компонент Windows NT BASE API Client DLL в Windows системи като Windows 7 Professional Edition 64-bit. Тя е създадена на 7/13/2009 4:16:43 PM, размерът е 836608 байта и версията му е 6.1.7600.16385.

2.Kernel32.lib

Удобно е често използвани функции да се обособят в библиотека. Така те няма всеки път да се пишат в source файловете. В Windows могат да се ползват библиотеки със статично свързване (.LIB) и с динамично свързване (.DLL) Предимство на последните е, че EXE файлът става по-малък – кода на библиотечните функции не се добавя към него, а се ползва наготово така както е в DLL-а.

Значи излиза че и библиотеките и техните "лели "все са си библиотеки само разликата е че едните са статично свързани а другите са динамично свързани.
Макар това да няма обшо с темата, информацията лично за мене много полезна тенкЮ баба 8-)

Добре, това го решихме .
Сега :
Да ти идва наум някакава идея как да вкараме SA_Server_60 тръбата в SA_EA_600 така шото
1-да не смуче 200 пайпа ,а само от основните мейджъри и няколко от кросовете с по мълък спред.Тия ограничения могат да се направят ако сървъра нещо се оплете и не иска да работи
2.Като се покаже някой еталонен мт4 на декспопа тръбата от проверяваното МТ4 да се прикачи към еталонното МТ4 и да почне за смуче котировки.
Останалото е по лесно :P
Последна промяна от saxsten на 15 юни 2015, 15:49, променено общо 2 пъти.

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”