Стратегия за търговия на Aлън с 140%-та месечна доходност

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov
Регистриран: 23 авг 2012, 12:28

Стратегия за търговия на Aлън с 140%-та месечна доходност

Мнение от Cvetan Radoslavov » 28 авг 2012, 16:13

Стейтмънт.jpg
Стейтмънт(Финансов отчет) за месец Май 2012г с стратегията на Р.С.Алън
Стейтмънт.jpg (19.56 KБ) Видяна 22349 пъти
Стейтмънт.jpg
Стейтмънт(Финансов отчет) за месец Май 2012г с стратегията на Р.С.Алън
Стейтмънт.jpg (19.56 KБ) Видяна 22349 пъти
фор.форум4.jpg
558 пипса печалба от Новозеляндец/Йена
или 11% ръст на сметката от една позиция с стратегия за търгови на Алън
фор.форум4.jpg (182.54 KБ) Видяна 22354 пъти
for forum 2.jpg
Допълнение към Финансовия отчет за месец Май:
Баланс: Попожителен.;
Нетна(чиста) Печалба: 6210 пипса.;
Ръст на сметка 140%-та,
for forum 2.jpg (240.56 KБ) Видяна 22359 пъти
for forum 2.jpg
Ръст на сметка 140%-та,
for forum 2.jpg
Ръст на сметка 140%-та,
Приложение на Стратегията за търговия на Р.С.Алън във Форекс търговията при краткосрочна и суинг търговия.

Стратегията е изпробвана на валутния пазар и дава 130-140%та месечна доходност(6210пипса), което се потвърждава от финансовия отчет, който качвам. Стратегията е изпробвана с 10%та от капитала като (инвестирана сума) от целия капитал. Период на сделките от суинг до краткосрочен, като краткосрочните преобладават. Залага се на диверсификация-тоест този резултат е получен като са наблюдавани и търгувани всички мажорни, минорни и крос двойки, общо 27 на брой.Коефициебт риск:възвращаемост, приблизително 1:5 и 1:6 .
Не се шашакайте, работи :)

Малко интродукция. Бях си поставил за цел да постигна 100%та мес. доходност по разумен начин инвестирайки малка част от сметката и гонейки голяма печалба.
Дадох си сметка за следните неща.
Професионалистите гледат само дневна графика и само по нея влизат.
Колкото и да ми беше трудно си наложих и аз това - и само по този начин съм процедирал.. Това е единия ключ!
Давам си сметка, че много колеги като чуят за вход само на дейли графика и никакво слизане по надолу ще запротестират или няма да се съгласят с мен-това е стадния комплекс и егото, които са готови да заглушат здравата мисъл, основана на данни и факти.
Разбира се ако има такива колеги и могат да извадят финансови отчети със над 100% месечна доходност, или със над200%та доходност или над 300% и 400%та доходност за месец, така както аз мога да извадя за най различни стратегий подобна доходност, то най вероятно и те ще са прави.Но ако не могат да подкрепят мнението си с факти черно на бяло, като мен, най вероятно мнението им е не е най добрия съвет за следване.
Вижте, какво мисли всеки от нас е без значение.
Важно е, когато дадена стратегия работи, да се следва на 100%та така както е описана, че работи.Това е сама по себе си Дисциплина и успешен Самоконтрол.Точно тук се дънят болшинството търговци.
. Защо уточнявам това?Защото стратегията дава този резултат само с вход на дневна графика и ако не спазвате това, тя нама да даде резултата, който дава и затова ще сте си виновен само вие и никой друг.Много важен фактор е дисциплината.При дисциплината няма място за философстване или лична инициатива. Като в казарма.

Втория ключ е да определим средносрочния и краткосрочния тренд и да смее в тяхна посока.
Ето лесен начин.Гледаме 2 пълзящи средни с периоди 20 и 50.
Когато цената е над 20дневната и самата 20 МА сочи нагоре имаме възх. краткосрочен тренд. Средносрочен тренд нагоре имаме когато 50 МА сочи нагоре и цената е над нея.Обратното за надолу показва низходящи средноср. и кракоср. трендове.Ако средносрочния и краткосрр не съвпадат, съвета ми е да се въздържите от търговия.
От тук насетне:Гледаме Месечен и Седмичен кендъл.
Зелени възходяща тенденция.Червени-низходяща тенденция.
Да уточна и оценката на риска и управлението на капитала. Риска е-10%та от сметката.Ако имате 500$, можете да понесете 50$ риск-за всички отворени позиций..Ползвайте диверсификация.Максимален обем по сделка 2%-3% от сметката или една пета до една трета на сделка..
Тоест ако търгувам с 3%та от сметката по сделка това са 15$ при примера с 500-те долара сметка.Как да изчислим колко пипса да ни е СТОП Ордера-0.070%та от стойността на актива.Пример:Ако евро/долар е 1.20000, то 0.010%та са ви 12пипса, а 0.070%та от актива са равни на 84 пипса, от точката на вход.
Какъв да е обема на селката или как да го изчислите?
84 пипса са равни на 8.40 долара. Делите 15$ на 8.40$ и получавате приблизително 2(по малко но можеме да закръглиме)-това е и вашия размер на позицията.
Управление на капитала.Всеки ден стоп-а се актуализира, ако цената се движи в нашата посока.
Актуализация на риска - стоп-а се мести с 0.070%та в нашта посока, съответно под или над новия Опен за деня, в зависимост дали сме дълга или къса позиция.
Когато излеземе на плюс и актуализираме стоп-ордерите в нашата посока, така че риска ни е не загуба, а съвсем малка печалба. След, което чак търсиме по стратегията да отвориме нови позиция пак със 10%та от сметката..След 2-3 седмици е съвсем нормално всъщност да е ангажиран 50-60 % от капитала ви по сделките(носейки ви поне 80%-90%та доходност), но ползвайки го с параметрите посочени от мен, актуализирайки риска, всъщност риска е изключително малък и на много моменти нулев..
Защо? Защото от старите позиций (неприбраната печалба от тях )покрива, новия риск, който след актуализирането, ще бъде сведен до минимум.
След тези уточнения мога да започна: със стратегията за краткосрочна и суинг търговия на Р.С. Алън, ползвана на фючърсните пазари през 70-те години на миналия век.Тя е изключително семла и опростена.

Стратегията на Р.С. Алън предтавлява 3 пълзящи средни с периоди 4, 9 и 18, "симпъл".И никакви други индикатори над графиката!
Сигнал за вход: МА9 пресича МА18.
А) За възходящ тренд 4МА е над 9МА & 18МА.
Б) За низходящ тренд 4ма е под 9ма & 18ма.
Сигнал за изход: МА 4 пресича МА9 в обратна посока на вече отворената посока.

План за търговия:
*Преглеждаме всички отворени позиций-дали имаме сигнал за изход и ако имаме нещо да затворим.
**Актуализиораме нивата на риск по отворените позиций, както е посочено
*** Търсиме нови възможности за отваряне на позиций.
1.Средносрочен + краткосрочен тренд в една посока(нагоре или надолу)
2.Абсолютно всъщата посока Месечна и седмична свещ .Никога не търгувайте в посока срещу месечната свещ!!!!!!!!!
3.Вижте дали имате вход по стратегията на Алън.
4.Погледнете да имате пробита или да пробивате статична линия на съпротива за дълга позиция или подкрепа за къса позиция и съчетайте входа с подобен пробив.(Добра работа върши 1-2-3 брейкаут системата или метода на Вик Сперандео).
5.Изчислете с колко да влезете-отворите позиция и сложите стоп ордер,
for forum 2.jpg
Ръст на сметка 140%-та,
след което отворете позиция и сложете стоп одер.
6.Уверете се че сте погледнали всичките мажорни, минорни и крос двойки, общо 27.(Без диверсификация просто няма да постигнете посочената доходност).
7.Направете проверка, ако случайно сте объркали нещо, отворилите сте по погрешка, бързали сте или сте не догледали за да затворите позицията-ако има такъв момент.
*-със звездичка съм обозначил важни елементи от управлението на парите и контрола на риска според мен, които трябва да присъстват във всяка успешна стратегия, и които в оригиналната стратегия на АЛЪН ги няма.

Стратегията е проста, нещата са ясно описани и не би трябвало да затруднява никой. Най големия ни враг е мързела и отлагането на днешната работа за утре, както и липсата на дисциплина.
*В близките време ще пусна Смесена стратегия за търговия със 330%-та месечна доходност и Ишимоку Кинко Хайо с 430% месечн доходност.

Приятели, успешна търговия от мен:)

Потребителски аватар
B-52
Регистриран: 30 юли 2012, 13:12

Re: Стратегия за търговия на Aлън с 140%-та месечна доходнос

Мнение от B-52 » 28 авг 2012, 16:44

Това ЕА ли е, или саморъчно?
[b]Всекиму своето!!![/b]

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 28 авг 2012, 16:56

Само ръчно, но определено си струва :)
Стратегията е много добра, от пазарите за фючърси и не отнема повече от 30-40 минути на ден.(Или поне като се свикне с нея).
Най ценното е, че контролираме риска, а една печеливша ни покрива 5-6 губещи сделки.И риска е ограничен.

dimy
Регистриран: 12 дек 2011, 15:49
Контакти:

Мнение от dimy » 28 авг 2012, 17:13

От тази стратегия направи ЕА ще има голям потенциал.Тук в Форума има хора които могат да я направят.Успех!

Потребителски аватар
тъпото копеле
Регистриран: 10 фев 2011, 09:55

Мнение от тъпото копеле » 28 авг 2012, 17:18

Cvetan Radoslavov написа: *В близките време ще пусна Смесена стратегия за търговия със 330%-та месечна доходност и Ишимоку Кинко Хайо с 430% месечн доходност.
Дай направо хайото с 430% лапаница, какво да си губим времето с тоя Алън само за 130-140% на месец.

Потребителски аватар
DIDO
Регистриран: 23 май 2012, 01:48
Контакти:

Мнение от DIDO » 28 авг 2012, 17:23

Разкри ти сме .... :grin:
За много от нещата съм ЗА защото бачкам нещо подобно в момента ... и засега съм доволен :smile: , другите ...ще ги пробвам и след резултата ,независимо какъв е ... ще си кажа ... нали тука сме все "наши хора" едно сем. дето се вика :smile:

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 28 авг 2012, 17:58

тъпото копеле написа:
Cvetan Radoslavov написа: *В близките време ще пусна Смесена стратегия за търговия със 330%-та месечна доходност и Ишимоку Кинко Хайо с 430% месечн доходност.
Дай направо хайото с 430% лапаница, какво да си губим времето с тоя Алън само за 130-140% на месец.
Тия дни като имам
повече време 8-)
По-голяма доходност, повече работа :)
Всъщност коефициента риск възвращаемост е по малък там, а и трябва да спусна теория на Демарк като встъпление.
Резултата идва от оптимизацията на риск идобавяне при всеки пробив, чрез стратегия +теория на Демарк.
Де Марк си е мъка, нищо, че е само 15-16 страници.:)

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 28 авг 2012, 18:12

DIDO написа:Разкри ти сме .... :grin:
За много от нещата съм ЗА защото бачкам нещо подобно в момента ... и засега съм доволен :smile: , другите ...ще ги пробвам и след резултата ,независимо какъв е ... ще си кажа ... нали тука сме все "наши хора" едно сем. дето се вика :smile:

Диде, резултата е само положителен и с минимална доходност от поне 100%та, при условие, че се спазва гореописаното без никакви елементи на творчество.
Ако се спазва всичко на 100%та, няма как да е на загуба трейдъра...
Сега, ако човек не слага стоп ордери даден трейдър, не си поглежда ежедневно нещата(да е на точното място в точното време), не си актулизира стоп-ордерите на следващия ден, ако гледа 7-8 валути- няма как да има горепосочения резултат..-защото имаме и такива колеги и когато те казват, че пазарът е слаб(понеже гледат малко валутни двойки), в повечето случай аз имам примерно 800-900 пипса от 3-4 позиций.Дали за мене е слаб пазарът, в един такъв момент?
Затова и в стратегията съм описал, че е нужна диверсификация.
И така да се каже съм го "подчертал" нееднократно Като евро доларът не върви, ше търгуваме австралиец/йена или австралиец/канадец-няма значение какво, стига да имаме сигнал и всичко гореописано да е спазено
Х :wink: убав ден от мен, юнаци :)

Потребителски аватар
DIDO
Контакти:

Мнение от DIDO » 28 авг 2012, 18:31

Cvetan Radoslavov написа:
DIDO написа:Разкри ти сме .... :grin:

Диде, резултата е само положителен и с минимална доходност от поне 100%та, при условие, че се спазва гореописаното без никакви елементи на творчество.
Ако се спазва всичко на 100%та, няма как да е на загуба трейдъра...
Сега, ако човек не слага стоп ордери даден трейдър, не си поглежда ежедневно нещата(да е на точното място в точното време), не си актулизира стоп-ордерите на следващия ден, ако гледа 7-8 валути- няма как да има горепосочения резултат..-защото имаме и такива колеги и когато те казват, че пазарът е слаб(понеже гледат малко валутни двойки), в повечето случай аз имам примерно 800-900 пипса от 3-4 позиций.Дали за мене е слаб пазарът, в един такъв момент?
Затова и в стратегията съм описал, че е нужна диверсификация.
И така да се каже съм го "подчертал" нееднократно Като евро доларът не върви, ше търгуваме австралиец/йена или австралиец/канадец-няма значение какво, стига да имаме сигнал и всичко гореописано да е спазено
Х :wink: убав ден от мен, юнаци :)
:drinks: :good:
Пускам едно демо и 100% дисциплина
Инфо за демото ???
Каква сума ,левъридж и т.н

Потребителски аватар
DIDO
Контакти:

Мнение от DIDO » 28 авг 2012, 18:37

И като гледам шотовете на МТ5 няма да е !!!
Значи палим пак 4 ката ...:)

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 28 авг 2012, 19:10

DIDO написа:И като гледам шотовете на МТ5 няма да е !!!
Значи палим пак 4 ката ...:)
Аз съм тествал стратегията със 500долара. Маржина няма никакво значение-това е най-голямата заблуда.
Единственото съществено при него е, че ако ти е 1:500 към риска ще имаш допълнителен по малък минус, отколкото ако си 1:100, докато излезеш на плюс.И част от плюс-а ти се изяжда от по голямата блокирана сума, което изкривява информацията, която ни излиза като положителен или отрицателен риск.
Идеята при риска е колко е самия риск и самата печалба.
Маржина има значение при дългосрочна търговия, тоест от 1до 3г държане на сделка, защото тогава не е спекулация, а инвестиране и хоризонта е мн. дълъг :)
Няма значение дали е МТ4 или МТ5.
МТ5 има малък минус за мен- товари копютъра повече. Аз много ползвам уоч листове, ценови оферти и скрийнъри-а те са тежки и ми в важно платформата да е възможно най лека и нетовареща. ;)
Та... кеф ти МТ5, кеф ти МТ4-яма никакво значение.Даже може да не е мт4 :)

Потребителски аватар
тъпото копеле

Мнение от тъпото копеле » 28 авг 2012, 19:29

Цветане, ти колко стратегий ползваш едновременно, вижда се, че имаш много широки познания?

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 29 авг 2012, 07:14

Такива стейтманти и аз мога да кача.
Покажи колко ти е FloatingP/L :!: ,
след като си затворил всичко , което е положително.

Защото от това , което си показал си мисля че :
Баланса може да расте, а Салдото да пада.
А както е известно пари се теглят от Салтото.

Потребителски аватар
QWE
Регистриран: 18 ное 2011, 15:20

Мнение от QWE » 29 авг 2012, 08:52

Cvetan Radoslavov , поздравления за добрата тема, би ли направил няколко скрийна с примери за входове по графиката, стопове, изходи и т.н., когато нещо е визуализирано на мен лично ми е по лесно да го схвана, отколкото само чрез зададени параметри.
:good: :good: :good:

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
12 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 29 авг 2012, 10:55

StoneHeart написа:Такива стейтманти и аз мога да кача.
Покажи колко ти е FloatingP/L :!: ,
след като си затворил всичко , което е положително.

Защото от това , което си показал си мисля че :
Баланса може да расте, а Салдото да пада.
А както е известно пари се теглят от Салтото.
Това щях да питам и аз за FloatingP/L-а колко е в края на месеца, при положение, че след месец сме умножили баланса x2. Тествал съм много многовалутни системи (дори със сищия брой инструменти) и голяма част от тях постигат подобен или по-голям ръст на баланса, но основния проблем е FloatingP/L-а, който е приблизително равен на печалбата или по-голям, но със знак минус,... което може да не е проблем, в случаите когато след втория и следващите месеци започва да изостава от нарастването на баланса, т.е. вече имаме някакъв плюс от цялата работа ...

Иначе тази система звучи добре на пръв поглед. Благодаря на Цветан за споделянето. Хубавото тук е, че имаме сравнително ранен сигнал за изход, т.е. някои от губещите позиции ще са затвоттени на по-малка загуба, без да достигнат стоповете си, въпреки че при по-голяма вола и силен фундамент ще има доста обрани стопове.

Аз нали все нещо не съм доразбрал, ще питам това-онова:

1. Действията от плана за търговия (с токчи от 1 до 7) само при затворена свещ ли ги гледаме, т.е. като затвори текущия ден и отвори новия затваряме ако имам сигнал за изход (МА 4 пресича МА9 в обратна посока), проверяваме условията за вход, актуализираме стоп нивата и т.н. С други думи работното време ни се свежда до минутите след полунощ, докато обходим всички двойки?

2. Колко месеца е тествана системата? Би ли сложил извлечение за по-дълъг период или пък друг месец, различен от май 2012-та (който вече видяхме). Най-добре би било да е DetailedStatement от метата, да се види и FloatingP/L-а.

Поздрави
Последна промяна от kompira на 29 авг 2012, 11:01, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
тъпото копеле

Мнение от тъпото копеле » 29 авг 2012, 11:01

kompira написа: Би ли сложил извелчение за по-дълъг период или пък друг месец, различен от май 2012-та
За целите на презентацията не е удачно да се ползва друг месец, тъй като на една трендова стратегия ѝ трябва тренд, а тазгодишният Май е идеално гладък трендови от началото до края.

stanislavnba
Регистриран: 04 авг 2010, 19:20

Мнение от stanislavnba » 29 авг 2012, 11:18

Абе за дисциплината добре си написал. Само нещо ми убягват правилата за стопа.
Как може да се мести стопа на опъна за деня. 99% от случаите ще го удря?? На опъна на предния ден освен, макар че и това не е логично.
Как се определя първоначалния стоп? Видях формула, само че тя е свързана с риска а не с пазарните условия - пак нелогично.
От тези 23 позиции които си постнал има само 2 стопа(много малки) и средната печалба на печелившите е 100 пипса някъде(10$ с този обем). Т.е. трябва да имаш поне още 45 позиции, т.е. 70 позиции за месеца. Което според тези правила за вход е абсурдно да имаш по 3 пресичания на МА-тата на месец.
Това са само неща които на пръв поглед ми правят впечатление.
Може би не знам всички правила на системата, но ако е така моля да ги напишеш.
А и система с 92% успеваемост на дневна графика не съм чувал да съществува. И Р:Р 1:2 :)..

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
12 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 29 авг 2012, 11:28

тъпото копеле написа:
kompira написа: Би ли сложил извелчение за по-дълъг период или пък друг месец, различен от май 2012-та
За целите на презентацията не е удачно да се ползва друг месец, тъй като на една трендова стратегия ѝ трябва тренд, а тазгодишният Май е идеално гладък трендови от началото до края.
Именно за това поисках друг период с рейнджови пазар например, защото м. май е перфектен за тази система, тъй като поради това:
Cvetan Radoslavov написа: Стратегията е изпробвана на валутния пазар и дава 130-140%та месечна доходност(6210пипса), което се потвърждава от финансовия отчет, който качвам.
и това
Cvetan Radoslavov написа: резултата е само положителен и с минимална доходност от поне 100%та, при условие, че се спазва гореописаното без никакви елементи на творчество.
останах с впечатлението че за всеки произволен месец може да се постигне 100% доходност. За това питах горния въпрос, не ме разбирайте погрешно, не се заяждам, просто проявявам сериозен интерес към стратегията... токувиж от септември я подхвана на една реална центова сметка. :grin:

Потребителски аватар
DIDO
Контакти:

Мнение от DIDO » 29 авг 2012, 11:29

Ееееееее ...
Само негативизъм :smile:
Що така ???
Човека така мисли така прави ...негов бизнес
Ще пробваме и ще сложим резултатите ... :wink: ФАКТИ демек ...
И когато ФАКТИТЕ покажат това което казвате .... :grin:
Иначе ...изглежда като заяждане ...
Ако ме разбирате какво казвам ....

Потребителски аватар
QWE
Регистриран: 18 ное 2011, 15:20

Мнение от QWE » 29 авг 2012, 12:00

Дидо аз заяждане не виждам само интерес към детайлите, , колегите са поставили въпроси на които ми е интересен отговора, Станислав попита за стоповете, аз също искам да видя на графиката къде са поставени как се местят, входове и такива работи, не е задължинелно да са на реални позиции, въпроса е да се види как се процедира на самата графика.Дано колегата се появе по някое време и да отговори.

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”