Стратегия за търговия на Aлън с 140%-та месечна доходност

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov
Регистриран: 23 авг 2012, 12:28

Re: Стратегия за търговия на Aлън с 140%-та месечна доходнос

Мнение от Cvetan Radoslavov » 15 яну 2013, 20:16

Марио Димитров написа:Здравей,прочетох ти първия пост и започнах да сглобявам.
затваряне на дневен кендъл над дадено ниво и оттваряне на следващия пак на това ниво- за нагоре и обратното за надолу)
Сега ако обичаш да обясниш подчертаното.
Как се получава тази стойност" 88.75 за точка на вход".
Всъщност това е случайна стойност, тя може да е 88.90 или 88.50. Важното в случая е
стойността да е по условието да отворим следващия ден над Съпротивата, в конкретния пример 88.40.
Тоест кендъл удовлетворяващ условието да отвори на 88.40, с каквато и да е стойност ни устройва. А в случа по случайност е 88.75, може да е всякаква друга стойност - и щом е над 88.40 ни усройва.

Ако имаме друга валута пак с възх. движ. и примерно съпротива 101.50, значи ще следим за вход след затваряне над 101.50 и отваряне на другия ден, без значение, каква е стойността на вход, само да е отварянето над съпротивата.

Да отворя една скоба, щом сме отворили над 88.40, входа може да е с която и да е стойност за деня, примерно в по ранните часове на деня-азиатската сесия, стойността може да е, 88.60 или 88.50, (особено ако се абстрахираме от влиянието на дневния, седмичния и месечния нулеви кендъли при подусловията по-горе, като запазиме като важност стойността при мотварянето да е по голяма от съпротивата при възх. движ. и обратно при низх.).Може и да е 88.90, примерно имали сме ангажимент и започваме работа към 12.00..., а цената мръднала...

Та тази стойност за вход е плаваща и без значение, стига само да е над стойността 88.40 (>88.40), от примера и да отговаря на другите условия. :)

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 15 яну 2013, 21:43

Марио Димитров написа:Та аз не зная къде ще затвори,до къде ще ходи(на горе/на долу).
Понеже аз не зная:

Разбирам че всички останали "знаете",споделете ако обичате.Обяснете,моля.

Чудесна идея. Такааа..., въпреки, че ще пусна тема, това е ценна информация и ще е е достъпна за повече колеги, тъй като ще я има на две места.
И така

Определяне върховете и дъната на дневния и седмичния рейндж :
1.во 1 Посока:Алън, Седм+Месеч кендъл-настоящи, по посока надвижението.
2 Пробив на Линий на подкрепа/съпротива по ДеМарк в посоката от Алън.
1-во и 2-ро за да намерим посоката.

От тук на сетне определяме границите на Седмичния рейндж(върхове и дъна) по вече намерената посока.
Идваме в ето този сайт http://www.barchart.com/forex/marketoverview,
отиваме в Секция Форекс
, намираме валутата, която ни трябва, примерно долар/швейцарец,
отиваме в началото, под "Символи"
$ швейц..JPG
$ швейц..JPG (99.99 KБ) Видяна 3069 пъти

Отваря ни се ето това
http://www.barchart.com/quotes/forex/US ... /%5EUSDCHF
$ йена 2.JPG
$ йена 2.JPG (103.33 KБ) Видяна 3069 пъти

Отиваме в Technical Analysis, оградено с бяло кръгче,
... и трябва да стигнем дотук
http://www.barchart.com/technicals/fore ... /%5EUSDCHF
ето и скрийншот, за да знаем какво търсим, всичко е оградено с червено, както и период 20, който ни трябва
$ йена 3.JPG
$ йена 3.JPG (69.87 KБ) Видяна 3069 пъти

Това е хис вол20(ист.волатолност с период 20)
Делим на 4(четри седмици)=получаваме закръглено 2%(за седмица)
Четри седмици по пет дена =20 дена.
Тия 2% ги умножаваме по валутата, тоест след като 1% е 88.70(в момента), значи 1%=89пипса, 2%=180пипса.
Итака имаме посока...

Отиваме на седмичния настоящ, незавършен кендъл и нанасяме тези 180 пипса от дъното и получаваме статистическото изменение и движение на цената за седмицата-горна граница и бъдещ връх.
Обратното за късо движение.
Да припомня, че седмичния кендъл трябва да е позитивен(да си е минал Опен-на горе), както и месечния, освен условията за пресична на пълзящ.средни, при биче движение(Обратното за късо).
И така проектираме седмичния връх, като от дъното, в случая 0.9119 прибавим 180 пипса и получаваме седмичен рейндж.
0.9119-92.99.
Ами... той е изпълнен :P
Но това не едастатъчно, волаилността се актуализира.
За това е добре, да следиме, качването на процентите, понякога стига16% при валутата, която означава, разширяване на статистическата граница и очакване, в случая ако стигне хипотетичните16%-та, ще имаме 4% или360пипса седмично движение от дъно до връх за биче движение и обратното за мечо движение.

В случая, това не е подходяща валута, тъй като 4МА е под 9МА, на дневна графика и не отговаря по критерия на Алън.Но другите валути са в корекция и нямаше с какво да илюстрирам примера.

За, която и да е валута или инструмент процедурата е същата.
При пробив по ДеМарк, квалификатор 2 - правиме изчисленията.
ще пусна тетзи дни още един пример, тъй като този не е най подходящия.

В следващия пост ще обясна и как да намерим границите на дневния рейндж... :)
Последна промяна от Cvetan Radoslavov на 15 яну 2013, 22:04, променено общо 1 път.

Марио Димитров
Регистриран: 10 авг 2010, 18:08
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 15 яну 2013, 22:03

Да припомня, че седмичния кендъл трябва да е позитивен(да си е минал Опен-на горе),
Да де-ама с колко?
Какво правим ако,има условие и въпреки това не се изпълни калкулацията от сайта?
Имаме условие-->влизаме,взимат ни стопа,ние влизаме обратно(по обратно условие)-->пак ни взимат стопа :-? колко стопа ще ни изгърмят??
Ти тествал ли си това си условие,или си говорим ..лаф да става?
за процентите-ами разписах го-в темата за фрии кодове.
Защо ми се струва,че мислиш и преправяш всичко в движение?
Ако си прочетеш първия пост...??!!
Къде изчезна простотата?
Само ще чета темата.
Сакси-успех в гадаенето.
Търгувайте това, което виждате на графиките

Марио Димитров
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 15 яну 2013, 22:11

....

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 15 яну 2013, 22:40

Марио Димитров написа:
Да припомня, че седмичния кендъл трябва да е позитивен(да си е минал Опен-на горе),
Да де-ама с колко?
Какво правим ако,има условие и въпреки това не се изпълни калкулацията от сайта?
Винаги се изпълва-слушай какво ти говоря, аз така търгувам!
По точно е от ДеМарк, преди това Лимит ордерите бяха по ДеМарк и при силни новини, олиташе някой Стоп...
Слушай Марио, това е статистика, това е статистическа промяна..., каквото и да стане, първо ще си достигне границата, може с игла, но ще си достигне Лимит-а...

Имаме условие-->влизаме,взимат ни стопа,ние влизаме обратно(по обратно условие)-->пак ни взимат стопа :-? колко стопа ще ни изгърмят??
Марио, Марио, Марио..., пребори се със страховете си.Става!Сега аз уточних, че това е Приложение на Стратегията на Алън за дневна търговия и суинг и е нещо различно от темата, поради което ще пусна отделна тема за това.
Това е отделна тема!, като единственото общо е, че ползва Алън за определяне на посока.И дотук.
Тук и риск мениджмънта е друг.Аз влизам при 15-20пипса риск и не ми удря Стоп-а. :grin: Няма как да ми удари Стоп Ордера, защото стратегията е добра, а финансовия план железен.
Оригинала-мое творение, съдържа и кеш мениджмънт...

Да, три месеца и засега не се дъни... :grin: Няма година, но засега работи.Защото разчита на плаваща статистическа промяна в цената...
Статистика... Всичко е статистическо, а не фиксирано, на база на статистическа промяна... Затова не се дъни...[/quote]

Марио, стегни се! Почти успя и си накрая. Как ше се отказваш, бе брат?
Нищо не преправям, казах ти че, това е отделна тема, която предстои да пусна, тя е приложени на Алън за дневна търговия и суинг, а разликата е като между дългосрочна търговия-една година и дневна търговия-огромна.
Нали ти казах, че това трудно може да се приложи за ЕА.
Още веднъж-това е отделна тема, но ти ме помоли да обясна как правя тези изчисления и аз обясних.
Преди това ти казах, че има начин, не е да няма, но това е отделна тема и не е за тук.
Но като искаш да ти обясна, как да ти откажа?

Къде изчезна простотата?
Простотата и грацията не е изчезнала.Но за ЕА-по тази стратегия, изникват пречки и за да ви помогна момчета, включвам някои усложнения, заради вас, за да можете да направите ЕА,
а ако успеете това ще е прецедент и нещо гениално...
Е, как да е лесно...Нема такъв филм...[/quote]
Само ще чета темата.
Сакси-успех в гадаенето.
Не съм съгласен. Как ще се откажеш? Бъди войник 8-)
Минаваме и прегазваме препятствията, а на проблема намираме решения и го преборваме. Всичко прегазвам, невъзможни неща няма...

Марио, ти поиска от мен, бъдеща тема, която е различна от тази-да направя обяснение за изчисленията по нея и като направих(какво да кажа"Марио не, няма да ти обясна")ти ме упрекваш в напасване към първоначалната.А ти ме помоли да разясна(аз уточних, че това е друга тема).

Сегаа, ти си стара кримка...,
предлагам така...
Почини си...
Връщаме се няколко поста нагоре, там при подусловията(където премахнахме изискването за ЕА да имаме Седмичен и Месечен кендъл по посока на движението и продължаваме от там).
щом си свършиме работата, ще допълня тук, ако още желаеш как да сметнеме дневния рейндж-дъната и върховете.
Ако не, ще пусна една нова тема за "как да изчислиме дневен и седмичен рейндж-върхове и дъна"

Обясняването на дневния рейндж го отменям временно, защото те разсейва и не можеш да се съсредоточиш.И от там губиш нишката и ме обвиняваш, за нещо, което си ме помолил и е извън контекста, че го правя по мое своеволие, и че бягам от контекста. А ти ме помоли...

Аз съм минал през огън и вода в пълния смисъл на тези думи ... и ако решиш да се чупиш, няма да те разбера...Аз съм с теб, какво се огъваш, и сакса също е с нас... :geek:

Почини си един ден,ако трябва два, ако си се напргнал-като си готов ще продължим :geek: Ако имаш семейни проблеми, или някакви грижи, ,кажи и ще отложим нещата за по натам.
Но не приемам мъжки да се отказваш... :geek:
Ако се отказваме така, няма да стигнеме до никъде...

Марио Димитров
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 15 яну 2013, 23:45

слушай какво ти говоря, аз така търгувам!
Ам`чи търгувай си както искаш :grin: ,саммммо не ми г`вори т`й назидателно,чу`ш!!!!л` ма!!! 8-)
Марио, Марио, Марио..., пребори се със страховете си.
:o :o :o ,с кое каиш ш`с борим :grin: :grin:
Марио, стегни се! Почти успя и си накрая. Как ше се отказваш, бе брат?
Стегнах се :grin: :grin: ,от кръста надолу :grin: :grin:

А сега форумно злато-прочети си внимателно първия пост.
Зададох ти конкретни въпроси по него.
Донаписаното в тази тема,която започна не кореспондира с първия пост.
Да не споменавам начина ти на възприемане на цифричките(от оня сайт),за които те поправиха някой хора-и Еврика,насоса ги и тук.Чета форума,нищо че не съм активен.Стана ми интересно и реших да помогна да си изтестващ системата,като напиша ЕА.За съжаление,ти нямаш система.
Дерзай.Поздрави

Марио Димитров
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 15 яну 2013, 23:52

На дръж :wink: ,заповядай :grin:
От горе на долу:процентно изменеие за деня/пипсове/за седмицата/пипсове/за месеца/пипсове/от началото на годината/пипсове/твоите мувинги 4/9/18.
Слага се в експерт.
Прикачени файлове
statistic.mq4
(3.6 KБ) Свален 74 пъти

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 16 яну 2013, 15:34

Марио Димитров написа: Ам`чи търгувай си както искаш :grin: ,саммммо не ми г`вори т`й назидателно,чу`ш!!!!л` ма!!! 8-)

Няма такова нещо-да ти говоря назидателно колега, опитах се да те подкустря за да довършиш ЕА-то, да могат да го ползват другите колеги и темата да е полезна за повече народ.
Не съм никакъв та да ти говоря назидателно... ;)
А и не за това съм тук ;)
:o :o :o ,с кое каиш ш`с борим :grin: :grin:
Марио не може да отричаш нещо, което не познаваш и не си ползвал-в случая седмичния рейндж и границите му.-в този смисъл ти говоря
Извинявай, ако съм те обидил, не е нарочно и не това целя.
Но не може да апострофираш нещо, защото не го познаваш...
Аз като не разбирам от ЕА, няма да седна да ги оплювам или да омаловажавам твоя труд... То, човек не може и всичко да разбира :)
Донаписаното в тази тема,която започна не кореспондира с първия пост.
Питаш ме за неща, които нямат общо с темата(и аз го уточнвам това) и аз като ти ги обясна ме хокаш, че не кореспондират с темата... Аджаба, защо ме молиш тогава да ти обясна за граници на седмичен и дневен рейндж-как се изчисляват и как да ги построим предсрочно, преди да са се формирали...
Е те това не можах да си го обясна, но както и да е...
Да не споменавам начина ти на възприемане на цифричките(от оня сайт),за които те поправиха някой хора-и Еврика,насоса ги и тук.
Ти познаваш ли безгрешни хора или колеги, които всичко да им е ясно и да нямат пропуски...Неминуемо е, Марио :)
Чета форума,нищо че не съм активен.Стана ми интересно и реших да помогна да си изтестващ системата,като напиша ЕА.За съжаление,ти нямаш система.
Марио, това е твое мнение, нито мога, нито ми е работа да ти казвам какво да мислиш, или пък да ти налагам моето мнение.
Принципно е нормално двама човека да имат различно гледна точка по един и същи въпрос и не е задължително мнението да им съвпада.
Аз каквото имам да кажа и мисля, че може да е в помощ на общността го казах още в първия пост ;)
Аз лично съм доволен от системата има и РМ, и ММ, точка на вход, точка на изход.

Сърдечни поздрави ;)
Ако решиш заповядай пак в тази или друга моя тема ;)

П.С. Това, което си качил ЕА, ли е?Скаран съм с тези технологий... Благодаря за твоя принос и участие :)

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
10 получени
3 дадени

Мнение от saxsten » 19 яну 2013, 12:51

Марио Димитров написа:
Да де-ама с колко?
за процентите-ами разписах го-в темата за фрии кодове.
Къде изчезна простотата?
Само ще чета темата.
Сакси-успех в гадаенето.

Уффф !
Гадах , гадах , нищо не угадах 8-)

Спретнах една проста машинка която следи последните два фрактала на дневна при еврото
Ако последния фрактал е Мах ,а предпоследния минимум отваря за надоло и обратно-ако последния фрактал е мин а предпоследния е макс отваря за нагоре

И ДОРИ ПЕЧЕЛИ -Смешно :lol: :lol: :lol:
Само че има подробности
Първо не ще да печели на по ниски фреймове от дневна
После печалбата зависи от броя на баровете ,Bar=13 ,които цикъла брои във вградения индикатор:

Код: Избери всички

//==================Ind()==== 
   int Ind()  
   {int  min,max,i;  

//=======================Fraktals ===============================    
 {for ( i = Bar; i >=0; i--) if(iFractals(NULL,0,MODE_LOWER,i)!=0  )   min=i;} 

{ for ( i = Bar; i >=0; i--)   if(iFractals(NULL,0,MODE_UPPER,i)!=0   )   max=i; }  

{if(max==min)  for ( i = Bar; i>min; i--)      
  if(iFractals(NULL,0,MODE_UPPER,i)!=0   )   max=i; }  

{if(max==min)  for ( i = Bar; i>min; i--)      
  if(iFractals(NULL,0,MODE_UPPER,i)!=0   )   max=i; }  

{if(max==min)  for ( i = Bar; i>max; i--)      
  if(iFractals(NULL,0,MODE_LOWER,i)!=0  )   min=i;}
        //===============================================  
{if( min < max  ) G=1 ; if( max < min) G=-1 ; }   

return(G);}
//==================  
Това май се дължи на обстоятелството ,че не винаги се спазва условието 123
при текущата работа на експерта
ИМАМ НУЖДА ОТ ПОМОЩ :o
Камъчето , Марио и особенно VGC , ако се появите от някъде помагайте как да реорганизираме вградения индикатор ,така че винаги да е спазено условието 123 между последните три фрактала
С други думи при сетъп за къси последния фрактал трябва да е
iFractals(NULL,0,MODE_UPPER,i)
Предпоследния трябва да е
iFractals(NULL,0,MODE_LOWER,i)
А предпред последния трябва да е отново
iFractals(NULL,0,MODE_UPPER,i)
Но стойноста му трябва да е по ниско от последния
Картинка :
d usdjpy.gif
d usdjpy.gif (5.79 KБ) Видяна 2741 пъти

По нататъка ето картинка от тестера ог 01.06.2012 до днес по еврото на инстата
TesterGraph.gif
TesterGraph.gif (5.98 KБ) Видяна 2743 пъти
И накрай, кода на експерта:
F 123.mq4
(3.57 KБ) Свален 56 пъти
Форекса е оръжие за масово поразяване

Марио Димитров
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 19 яну 2013, 21:45

saxsten здравей,
Утре ще разгледам твоя въпрос.Отговор в темата фрии сорс.
Поздрави

Марио Димитров
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 19 яну 2013, 21:51

Един Жокер,за автора на темата-явно не вдява още! от майтап де.
Волата се мери с ATR-това го има вградено в метатрейдъра.Вместо да използва калкулатор и данни от разни сайтчета,да си сложи индикатора с период 1 и да си гледа на терминала на МТ4.Няма нужда от калкулатор,самия комп е такъв.
И на него поздрави.

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
10 получени
3 дадени

Мнение от saxsten » 19 яну 2013, 23:11

Марио Димитров написа:saxsten здравей,
Утре ще разгледам твоя въпрос.Отговор в темата фрии сорс.
Поздрави
За мен е голяма енигма що печалбата зависи от броя на преброените барчета и изобщо защо аджеба има нахалството да печели :twisted:
Форекса е оръжие за масово поразяване

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 21 яну 2013, 14:21

да е спазено условието 123 между последните три фрактала
...

Сакстийн, можеш ли само да разясниш това условие :) Има решение на по малките таймфреймове, даже и ДеМарк може да се свали.
ще ти е удобно ли да кажеш кои сделки, кога вход, кога изход-като час и стойност за да го погледна на графиката?
Може да има решение :)

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 21 яну 2013, 14:27

Марио Димитров написа:Един Жокер,за автора на темата-явно не вдява още! от майтап де.
Волата се мери с ATR-това го има вградено в метатрейдъра.Вместо да използва калкулатор и данни от разни сайтчета,да си сложи индикатора с период 1 и да си гледа на терминала на МТ4.Няма нужда от калкулатор,самия комп е такъв.
И на него поздрави.
Марио, АТР-а изостава от и спрямо Хис Вол-а... Информацията му е остаряла и бавна, не е надежден, затова предпочитам статистичесата промяна :)
И не отчита коректно и на седмична база промяната.
Да ме убиеш тва го не ползвам... :grin:
А и единица трудно ше усредни, с деветка съм съгласен за дневна база.Но пак изостава, макар и по - поносимо...

Сърдечни поздрави :)

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 22 яну 2013, 13:40

Да кача в темата един[/i]
Money Management Calculator - Position Amount
това ше подпомогне доста колеги, на които са им трудни специфичните трейдърски сметки, като не е задължително да ползват стратегията на Алън за да ползват този препоръчителен ММ Калкулатор.
http://www.forex-tribe.com/Forex-Tool-M ... gement.php

Автомарично изчисление на Стоп-ове(Загуба) и Печалба,
както и тяхния % от сметката, така, че лесно да урегулираме обемите за да се впишем в риска, който ползваме.

Money Management Calculator.JPG
Money Management Calculator.JPG (44.54 KБ) Видяна 2577 пъти

[i]
Една благинка, която като зададеме, вход, стоп и изход, автоматично пресмета и ни облекчава живота.

BaLListik
Регистриран: 09 яну 2013, 04:45

Мнение от BaLListik » 28 яну 2013, 20:05

Колега,може ли да те попитам няколко въпроса относно системата на Алан?
1.Как процедираме когато натрупаме пари в сметката и искаме да увеличим парите за 1 позиция?(от 15 на 20 долара примерно)
Въпросът е понеже не може да сме си затворили всичките позиции(едновременно) в края на месеца или може да сме ги затворили и да започнем нова сесия?
2.Ако първите 3 позиции са губещи какво правим?(пак ли играем с 10% от капитала който ни е останал)
3.В интернет намерих 28основни валутни двойки и кросове,пречи ли ако са 28 а не 27 и ако да коя да махна?(ако има значение)
4.При 500$ сметка 50$ са ти рискът(10% от сметката),в тези 50$ се включват сумата на стоповете или 50$ за 3-те позиции(по 15$ или 3% от сметката на позиция)?(ако може не ми обеснявай с думата маржин,защото не го разбирам)(търгувам на Plus500 ако е от значение)
6.Как се изчисляват обемите на зделките (от 15$ добре,но ако ги променим на 45$ от същата цена(1.20000) вече печалбата е различна за 84пипса), това как се изчислява?

Извинявай за глупавите въпроси,прочел съм статията десетина пъти поне,но не мога да разбера всичко точно?

Благодаря предварително.

Потребителски аватар
me4a_kryv
Регистриран: 02 авг 2010, 16:41
5 получени
3 дадени

Мнение от me4a_kryv » 28 яну 2013, 21:04

BaLListik написа:Колега,може ли да те попитам няколко въпроса относно системата на Алан?
1.Как процедираме когато натрупаме пари в сметката и искаме да увеличим парите за 1 позиция?(от 15 на 20 долара примерно)
Въпросът е понеже не може да сме си затворили всичките позиции(едновременно) в края на месеца или може да сме ги затворили и да започнем нова сесия?
2.Ако първите 3 позиции са губещи какво правим?(пак ли играем с 10% от капитала който ни е останал)
3.В интернет намерих 28основни валутни двойки и кросове,пречи ли ако са 28 а не 27 и ако да коя да махна?(ако има значение)
4.При 500$ сметка 50$ са ти рискът(10% от сметката),в тези 50$ се включват сумата на стоповете или 50$ за 3-те позиции(по 15$ или 3% от сметката на позиция)?(ако може не ми обеснявай с думата маржин,защото не го разбирам)(търгувам на Plus500 ако е от значение)
6.Как се изчисляват обемите на зделките (от 15$ добре,но ако ги променим на 45$ от същата цена(1.20000) вече печалбата е различна за 84пипса), това как се изчислява?

Извинявай за глупавите въпроси,прочел съм статията десетина пъти поне,но не мога да разбера всичко точно?

Благодаря предварително.
Без да съм чел каквото и да е по тази тема мога да ти кажа че такива системи ще намериш стотици в нета не се занимавай с глупости ...тоз нека си печели на воля и да не ни занимава с неговите глупости.
Когато разумът се намеси интуицията отлита.

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 30 яну 2013, 17:42

Извинявай, че аз малко със закъснение ще ти отговоря, но напоследък започват трендове и работата се увеличи :)
Въпросите са ти доста ценни и интересни и ще направят още по полезна и ценна тази стратегия.И не на последно място по ползотворна, за валутните търговци.
Ще отговарям един по един за да е четивно и да има вид(както казваме в търговията).
Избираш си период 1 месечен или 3месечен.
Някаква дата - 10, 15, може 20 число. При мен това е последният работен ден в месеца.
Затваряш всичко, като позицийте в които имаш тренд и нямаш причина да затвориш, ще ги отвориш после наново(рооллваме), но с обновен обем.
Това се прави на всеки 1 или 3 месеца, според личните предпочитания и на фиксирана дата по наш избор.
Имаме увеличние примерно с 700$, на депозит с 500$ и нова сметка(каса) от 1200$.
От тук насетне това е сумата, с която работиме. 10%-та риск означава риск в рамките на 120 долара.По голям риск, за по голяма печалба.Като разпределиме на 3 или 5 части и получаваме възможност за по голям обем, но спрямо обновената сметка, без излишен риск.
Разбира се, не трябва да забравяме да си платим.Може да си платим 300 долара, остават 400 долара, които като добавим към сметката тя става 900 долара, а риска 90$ за всички позиций или 10%-та.
Моята препоръка е да фиксираме един процент и с него да работиме.
Колко ще си платиме това пак е ралично, моята препоръка е поне 30%-та, но не повече от 70%-та, от сумата над депозита или над обновената каса от предишния период.
Нека се върнем към роолването на позицийте.
Имаме 3 позиций. Платили сме си и са ни останали 400$, които като добавим към депозита имамме нов депозит от 900$ и риск от 90$. Делиме тези 90 долара на 3 позиций и получаваме по 30 $ на позиция риск(стойността в пипсове или долари между точката на вход и Стоп Ордера.)Ако Стоп Ордера ни е 5$, значи можеме да влезем с обем 0.06(30$риск разделен на 6долара Стоп, ше ни даде обем за сделка от 0.06). У така роолваме спрямо обновлението на капитала.
След един месец или тримесечие(зависи как изберем да работим-пак обновяваме касата и обемите) :)

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 01 фев 2013, 15:43

BaLListik написа: 2.Ако първите 3 позиции са губещи какво правим?(пак ли играем с 10% от капитала който ни е останал)
Сега ще поясня.
Варинатите са два.
Трябва или да отидат на плюс, да преместим стоп-а в посока на движението-тоест да минат няколко дена и тогава след като сме преместили стопа на плюс(цената се е преместила)-ние нямаме риск и можем отново търгуваме-да им дадем шанс да капитализират.Другият вариант е да бъдат ударени стоп-овете, и чак тогава можеме да отвориме сделка, иначе ще имаме по висок риск и излагаме на риск сметката или бизнеса си.
Идеята е, че залагаме над сигурното и не рискуваме излишно.
Да са на минус няма няколко позиций няма нищо страшно.Тия дни търгувах евро паунда-ту беше плюс, ту минус в рамките на 50-60 пипа.Накрая си удари Лимит-а на плюс.Трябва да дадем шанс на една валутна двойка.Ако сме сгрешили и не сме прави просто ще ни удари стоп-а, а печелившите сделки ще останат да се наливат.
В момента по Алън лично аз търгувам Нагоре:
Евро/Паунд(сега изчаквам за пробив на 0.86), Евро/Долар,
Евро/Новозеландец, и чакам за вход на Евро/Австарлиец и Евро/Канадец.-Движенията са разкошни и много лесни за изтъргуване.
Надолу търгувам Паунд/Швейцарец и няколко екзотики.Изключително изчистени трендове.
Всичко спрямо йена също е в тренд по Алън, но там корекцийте са много големи и биха закачили Стоп Ордерите(движения от по 200-300пипа).От горните валути(от йената само паунд/йена съм търгувал тази седмица) аз успях да смъкна 1000пипа за тази седмица, като понеже януари свърши, днес затворих всичко-за да тегля чертата.

ivancho
Регистриран: 17 фев 2013, 12:51

Мнение от ivancho » 17 фев 2013, 12:56

Здравей Цветан.

благодаря ти за прекрасната стратегия на Алан. Имам един въпрос. след като преместим стоп лоса и да кажем, че сме на бреак ивън вече тогава отваря ме ли нова позиция за същата валута. т.е. скеиламе ли. И така ще станат 4-5 отворени позиций за една и съща валута. Благодаря.

Поздрави Иван.

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”