Стратегия за търговия на Aлън с 140%-та месечна доходност

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov
Регистриран: 23 авг 2012, 12:28

Re: Стратегия за търговия на Aлън с 140%-та месечна доходнос

Мнение от Cvetan Radoslavov » 08 яну 2013, 17:17

simon_says написа:Мерси. МА са добри при тренд. При рейндж трябва да обърнеш системата.Първо трябва да прогнозираш какво следва. Преди коледа не беше трудно. Сега е малко по-сложно
Пак заповядай :)
Абсолютно, изключим Йената всичко друго е с паднала ликвидност.
Тъкмо да започне тренд на дневна графика, краткосрочен...
и реверсира... И кво повечето валути са в рейндж от 300-350пипса...
Аз взех да поглеждам към Африканския ранд и мексиканското песо... :-?

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 08 яну 2013, 17:32

saxsten написа:За съжаление когото не е нагоре или на доло ами е "настрани" , машината ще иска да знае колко да е "настрани"
...тук вече незнам-аз видя ли консолидация изчезвам яко дим :)
това което м и хрумва е ако имаме персичана на дневна, то да го търсиме същото и на 4часова и 1часова.Или когато На дневна съдържа Алън на 4часова и 1часова графика.Но не знам доколко в възможно за ЕА-това и дали ти върши работа :-?
saxsten написа:........................................
тия месечни кендъли са ми нещо мътни.
например при локален възходящ тренд за деня нулевия месечен кендъл да е бял/ зелен/ а предишния месечен кендъл да е черен /червен/ или що.
Направо качвам графика, с друга стратегия е(с която в момента работя) но има условията, които те затрудняват за последния кендъл.
Целта ми е да илюстрирам, последния кендъл, тя стратегията е аналогична на Алън, но с две СМА, прототип.
Последния кендъл на Месечна графика и настоящ трябва да е в посоката на седмичния. Иначе имаме консолидация, или изпадаме в консолидация.На двете графики съм сложил и стрелки на последния настоящ кендъл. И понеже на дневна имаме кросоувър, посока нагоре-гледам седмичната и месечната също да са нагоре, за да не попадна в корекция, и да я интерпретирам погрешно за краткосрочен тренд.
За това и това условие. Качвам и невна с кросоувър-а, посока нагоре.
Прикачени файлове
Нзд_$  дълга.gif
Нзд_$ дълга.gif (13.56 KБ) Видяна 3249 пъти
Нзд_$  седм.gif
Нзд_$ седм.gif (13.46 KБ) Видяна 3249 пъти
Нзд_$  мес..gif
Нзд_$ мес..gif (12.5 KБ) Видяна 3249 пъти

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 08 яну 2013, 17:48

saxsten написа: Линиите на подкрепи - съпротиви. от къде ги мериш.
-----------------------------------------------------------
По Демарк, по върхове и дъна ги прекарвам по новите концепцой за Т.А. на ДеМарк.
Трябва да имаме връх и два кендъла до него с върхове под средния, за да приемем това точка за тренд линия.(Левел1 линия)
Принципно са три вида, това е първия. Втория на базата на Фракталите.(Левел2 линия)
И третия около бар-а в средата трябва да имаме 7 кендъла, от които бара в средата да е най висок.(Левел 3 линия)Аналогично и за надолу.
Понякога се получава объркванезащото цената пресича левел 2, тества линия левел3 но неуспешно и реверсира в обратната посока. Търся статични и динамични линий.
Мога да кача два индикатора за подкрепи-съпротивите, които ползвам ако могат по някакъв начин да са ти в помощ. Доста пропускат, но вършат някаква работа.Един резистънс видят, друг проспат, но си е помощ.Качвам ги, а иначе за употребата в темата за ДеМарк съм ги разяснил, доколкото това е възможно http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=50&t=1323
Прикачени файлове
Demark_trend_new.ex4
(21.02 KБ) Свален 82 пъти
AUTO-TREND-LINE.ex4
(26.17 KБ) Свален 65 пъти
AUTO-TREND-LINE.mq4
(16.53 KБ) Свален 60 пъти

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 08 яну 2013, 17:49

и това към преднния отговор - другата половина от индикатора на ДеМарк за подкрепи и съпротиви.
Прикачени файлове
Demark_trend_new.mq4
(13.9 KБ) Свален 61 пъти

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
3 получени
1 дадени

Мнение от saxsten » 12 яну 2013, 23:32

Цветане
Ето ти един индикатор да не се чудиш накъде гледат седмичните , месечните и др кендали в момента

При лините на съпротива и подкрепа има една особенност
Много са бавни
Особенно ако са по фрактали.
Бях правил индикатор ,който реагираше само по екстремумите ,но и той не е панацея
Все пак тази тема ме интерисува
Особенно ако споделиш твоя метод по подробно
Прикачени файлове
urdala.mq4
(2.41 KБ) Свален 78 пъти
Форекса е оръжие за масово поразяване

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 13 яну 2013, 14:47

saxsten написа:Цветане
Ето ти един индикатор да не се чудиш накъде гледат седмичните , месечните и др кендали в момента

При лините на съпротива и подкрепа има една особенност
Много са бавни
Особенно ако са по фрактали.
Бях правил индикатор ,който реагираше само по екстремумите ,но и той не е панацея
Все пак тази тема ме интерисува
Особенно ако споделиш твоя метод по подробно
Благодаря saxsten, за индикатора :)
Сега, разбира се, основното е да включиш горните два индикатора.
Сега, аз мога да кажа каква е раликата между тези статични и динамични лоиний(новии концепций за Т.А.) и класическите на Дау
При тези гледаме екстремума на дневна само, докато при Дау цена на затваряне без значение на каква графика...
Друго-мога да кажа как се научих да ги чертая, пък дали ти върши работа- ти ще прецениш.
Две МТ4 с дневна графика, на едното тези индикатори, които съм качил по горе на ДеМарк, на другото никакви.И просто ги прехвърлям
тоест пречертавам тези линий, които виждам на другия МТ4 без ни8какви линий.Така се научих да ги вижда окото ми и да работя и без индикатори, за няклко месеца.
Друго важно е освен да са на дневна задължително условие, да имаш затворен дневен кендъл под.над линията подкрепа/съпротива и друг последващ кендъл, който да оитваря над нея-тогава имаме валидизация на пробива и това е квалификатор 2 на ДеМарк, той има няколко, но аз ползвам само този.Така имаме вярна посока.
Но пак има едно но.
Вярна посока по по посоката на краткосрочния тренд.(МА4 над МА9, над МА18- за посока на тренда, ако са вплетени-консолидация).
Важно е да отбележа за корекция на краткосрочен тренд или поне докато е в зоната под 38.2 по фибоначи, тоест ДеМарк -ще дава пробиви, които ще са фалшиви.Работи само в посока на краткосрочен тренд,л затова е нужно да имаме няколко Пълзящи средни, за да определим тренда на дневна графика.

Тоест при посока според пълзящите средни и пробив на линия по ДвеМарк имаме 80-90% сигурност, че движението ще е по посоката на пробива и краткосрочния тренд, примерно цялата прдстояща седмица, ако сме понеделник или вторник.
Много е лесно където има екстремум фърляме статична линия и гледаме (МА4 над МА9, над МА18- за посока на тренда)-да са в една посоака.И само статични линий вършат работа.
Като Уикли и Месечен кендъл да са позитивни за биче движение и негативни за мечо движение.
Употреба само на дневна графика.
Като знаеме движението, можеме да слеземе и на малки графики да го изтъргуваме, това за който търгува по този начин или да ползваме ЕА по сигурната посока, с надеждност 90%(100%-това няма).
Аз лично следя да няма и силни новини за валутата, която търгувам за деня-така почти няма изненади или неочакваност...

Да обясна ли как определям границите на движението(до плюс минус 10-15 пипса), след като съм определил посоката, но тук е по сложно и ше отнеме повече време, защото стъпваме на инонометрия и статистика + смятане с елка.
Нужен е и работен лист за търговия за да не се оплетем-но това ако търгуваме много валути, както аз.
Та това е, където видиш игла, над или по два съседнии кендъла(бара) линия и гледаш последните 20-30 дни, даже 40.
Като свикне окото става много лесно и за секунди.

И когато имаме сигурна посока и граници, вече е друго... :)
А границите са нужни, защото щом докосне горната граница при биче движение реверсира и ако го удължаваме - не е здравословно.
Излишни разходи са.Тоест при 30-40 пипса преди Горната седмична границя, аз лично ще спра да удължавам.
Аналогично за мечо движение :)

По този начин може многократно да се повиши статистическия успех на всяка система, ЕА, финансов план и така нататък.

Потребителски аватар
saxsten
3 получени
1 дадени

Мнение от saxsten » 13 яну 2013, 20:35

d eurusd.gif
d eurusd.gif (9.58 KБ) Видяна 3100 пъти
h1 eurusd.gif
h1 eurusd.gif (7.09 KБ) Видяна 3100 пъти
Не знам От това което казаш за съпротиви и подкрепи единствено за мен е ясно че си си изградил някаква своя систева за тълкуване И понеже си е твоя за мен ,а предполагам и за други хора ще е трудно да вникнем в детайли и по същество.
Моя опит със съпротивите стигна до тук:
Преди време си направих мой индикатор по идея на една дискусия с Бомбето
Всъщност се получи нещо като гама от индикатори с приблизително еднакви идеи.
Това което предлагам е:
BMAX. 123.mq4
(5.15 KБ) Свален 58 пъти
Защо 123 Принципа на 123 е спазен Индикатора чертае линия през последните два фрактала ,като единият от тях непременно е максимум а другия е минимум и доколкото третият фрактал ,преди тях е или макс или минимум, то за всяка конфигурация от фрактали имаме спазен принципа 123
По нататък
За да останем верни на идеята посоката на пазара е след като начертаната линия се пресече от доло нагоре за дълги и от горе на доло за къси входове .
От една страна работи доста надеждно ,но от друга е малко бавен дколкото за да се образува последният фрактал обикновенно се чакат още две барчета след него
По горе са картинки по H1 и по дневна графики:

Марио Димитров
Регистриран: 10 авг 2010, 18:08
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 13 яну 2013, 22:16

saxsten здравей,
Тя тази тема вече няма нищо общо със заглавието си.
Прочетох първия пост и възникнаха въпроси.Зададох ги.
Игнорирах гршеката в това изчисление-отдадох я на бързане(или грешно изписване).
Тоест ако търгувам с 3%та от сметката по сделка това са 15$ при примера с 500-те долара сметка.Как да изчислим колко пипса да ни е СТОП Ордера-0.070%та от стойността на актива.Пример:Ако евро/долар е 1.20000, то 0.010%та са ви 12пипса, а 0.070%та от актива са равни на 84 пипса, от точката на вход.
Какъв да е обема на селката или как да го изчислите?
84 пипса са равни на 8.40 долара. Делите 15$ на 8.40$ и получавате приблизително 2(по малко но можеме да закръглиме)-това е и вашия размер на позицията.
Ако:1.20000*0.01/100=0.00012
1.20000*0.07/100=0.00084

Какво ми е известно за тази стратегия,според пост,където се споменава моето име-но не се отгаваря на поставените от мен въпроси(не всичките):

Код: Избери всички

Ако Bid > iMa(20)  && iMA(20)>iMA(50)  && Bid>iOpen(PERIOD_W1) && Bid>iOpen(PERIOD_MN1) имаме сигнал бай-противоположното за сел.
Отчитането на самите мувинги е iMA(20,0)>iMA(20,1) &&iMA(50,0) >iMA(50,1)
Ако един незнаещ,започне да чете тази тема ще остане със същото неразбиране,с което съм я прочел и аз-нищо не е ясно.Уж е стратегия по Алън,после и по Де Марк,а може да се използва и .....
Автора май не е наясно сам със себе си?!
Сигнал за вход се описва така:
Ако(следва точно описание на това,което се случва)бай/сел.
За да се случи нещо,трябва да се отчете промяната от предното-какво е било то,кое е било то,за да може да се прецени от разликата между предно и сегашни какво действие да се предприеме.
Описание от рода на
Отчитане, посоката на СМА20-много е лесно по посоката на пълзящата средна.
не дава яснота,нали.

Момчето се мъчи да натамани нещо си в движение.
Успех
Търгувайте това, което виждате на графиките

Потребителски аватар
saxsten
3 получени
1 дадени

Мнение от saxsten » 13 яну 2013, 22:43

Марио нали виждаш че за сега само обсъждаме
И аз се надявам да излезе алгортъм ,но за сега както виждаш няма.
Дано от обсъждането да излезе нещо.
Цветан не се мъчи да натамани той си има някаква мнемоническа техника но за сега не мога да вникна в нея и не ми идва идея за алгоритъм , ама то не изгубено.
Ако направим експерт така както е сега ,на сурово и до сега ,100 % ще се издъни.
Трябва да се обмислят нещата и ако съществува рац зърно да се надяваме че ще го намерим.
Успех !

ПП Имам предвид че ти си малко праволинеен и ако директо подходим със:
Ако Bid > iMa(20) && iMA(20)>iMA(50) && Bid>iOpen(PERIOD_W1) && Bid>iOpen(PERIOD_MN1) имаме сигнал бай-противоположното за сел.

Директно ще се издъним :grin: :grin: :grin:

Марио Димитров
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 14 яну 2013, 10:00

saxsten,
:o
ПП Имам предвид че ти си малко праволинеен
Това ми е отговорено за сега.

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 14 яну 2013, 10:54

Марио Димитров написа:saxsten здравей,
Тя тази тема вече няма нищо общо със заглавието си.
Прочетох първия пост и възникнаха въпроси.Зададох ги.
Игнорирах гршеката в това изчисление-отдадох я на бързане(или грешно изписване).
Тоест ако търгувам с 3%та от сметката по сделка това са 15$ при примера с 500-те долара сметка.Как да изчислим колко пипса да ни е СТОП Ордера-0.070%та от стойността на актива.Пример:Ако евро/долар е 1.20000, то 0.010%та са ви 12пипса, а 0.070%та от актива са равни на 84 пипса, от точката на вход.
Какъв да е обема на селката или как да го изчислите?
84 пипса са равни на 8.40 долара. Делите 15$ на 8.40$ и получавате приблизително 2(по малко но можеме да закръглиме)-това е и вашия размер на позицията.
Ако:1.20000*0.01/100=0.00012
1.20000*0.07/100=0.00084

Какво ми е известно за тази стратегия,според пост,където се споменава моето име-но не се отгаваря на поставените от мен въпроси(не всичките):

Код: Избери всички

Ако Bid > iMa(20)  && iMA(20)>iMA(50)  && Bid>iOpen(PERIOD_W1) && Bid>iOpen(PERIOD_MN1) имаме сигнал бай-противоположното за сел.
Ако един незнаещ,започне да чете тази тема ще остане със същото неразбиране,с което съм я прочел и аз-нищо не е ясно.Уж е стратегия по Алън,после и по Де Марк,а може да се използва и .....
Автора май не е наясно сам със себе си?!
Сигнал за вход се описва така:
Ако(следва точно описание на това,което се случва)бай/сел.
За да се случи нещо,трябва да се отчете промяната от предното-какво е било то,кое е било то,за да може да се прецени от разликата между предно и сегашни какво действие да се предприеме.
Описание от рода на
Отчитане, посоката на СМА20-много е лесно по посоката на пълзящата средна.
не дава яснота,нали.

Момчето се мъчи да натамани нещо си в движение.

Успех
Марио, дължа ти извинения :)
В един момент, част от колегите се нахвърлиха върху мен(непонятно защо за мен) и аз няколко седмици не влизах в форума.Даже мислих да си изтрия регистрацията.
Не е приятнно, човек да загуби часове в писане и обяснения на дадена стратегия с цел да бъде полезен...и накрая да го оплюят без причина...
Та така минаха няколко седмици, после видех, че е минало време...
Извинявай още веднъж, ще отговоря на всичките ти въпроси, както и на нови, ако се появят. Имаш извиненията ми.

Сега ще обясна защо и ДеМарк в стратегия за Алън :)
В товя не би трябвало да има нищо чудно, поради следната причина,
употреба на Финансов план, състоящ се от следните точки.

1 Посока:Алън, Седм+Месеч кендъл.
2 Линий на подкрепа/съпротива по ДеМарк.
3 Вход, Стоп Ордер и Изход :
-Вход-при пробив на подкр./съпр. по ДеМарк.
-Стоп Ордер - под/ над линия на подкр./съпрот. но не повече от 0.70% от стойността в актива.
- Изход при следваща линия на съпротива/подкрепа, плюс смятане на съотношение Риск/Доходност.
4 Влизане в позиция само ако риск/доходност е минимум 1:3.

Стратегията на Алън е част от финансов план, а нейната роля е да даде посока, а ролята на ДеМарк да даде пробив, точки на вход, стойност за стоп и за лимит, както и ориентир за смятане на риск/доходността.
Мога да кажа, че в началото на седмицата имайки краткосрочен тренд по Алън, след пробив по ДеМарк, квалификатор 2, знаеме че настоящият ден, а и следващия в повечето случай ще е нагоре.
Проблема на ДеМарк...
Проблема, е че Лимит ордерите не винаги ги стига през седмицата и може да изпадне в дневна корекция преди да си стигне лимит ордера, без да удари Стоп Ордер, ако е под/над линия на подкрепа/съпротива.
А при коригиране на тренд да излезема на плюс и после да ни удари Стоп Ордер-а. Друг проблем, е, че понякога пипсовете от линия до линия са много големи и трябва време за достигането им, а не знаеме дали тренда няма да коригира.
Поради тази причина даже разширих финансовия план до 11 точки, а ролята на ДеМарк, я преместих в финансовия план за характериситка и показване на посоката.
От там чисто статистически, чрез историческа волатилност намирам горната граница при биче движения и долна граница при мечо движение, за седмицата.
Каква е идеята на това? Идеята е като сме на плюс 200-300 пипса да ни затвори сделката, а не пазара да върне и изяде половината натрупана печалба...

Та, стратегията на Алън е само за посока, като част от финансов план, затова има и ДеМарк, а понастоящем и още много други неща, като прогнозиране и планиране на печалби в пипсове и процентов ръст на сметката за всяка седмица със очакван минимум, максимум и средно ниво на печалба, с бенчмарк средното ниво на доходност по риск/доходност и втори бенчмарк средното седмично изменение на два фючърса на валута от дъно до връх, събрани и разделени на две, приравнение с печалбата в процентно изменение на актива.(Средното ниво спрямо финансовия план и средното на самия актив).

Разбирам, че без да искам съм те засегнал или обидил, като не съм отговорил на питанията ти, за което то се извинявам и което ще поправя по късно днес и през настоящата седмицата :)

Уилям Ган е станал богат от финансовия си план - това е ключът към успеха, пазарния анализ е част от финансовия план, точка от него. :)

Марио Димитров
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 14 яну 2013, 11:33

Cvetan Radoslavov здравей,
Марио, дължа ти извинения :)
Нищо не ми дължиш :o
Пиша,защото темата ти е интересна.
Самото изложение на системата(обяснението и от твоя страна)е хаотично.Няма точни обяснения.Възникват въпроси.Една стратегия,трябва да си има точни правила.
Ще те помоля да ги изложиш точно,за да можем да я разберем.
Не бързай,седни и я опиши.
Разбирам, че без да искам съм те засегнал или обидил, като не съм отговорил на питанията ти, за което то се извинявам и което ще поправя по късно днес и през настоящата седмицата :)
Не си,за какво?Дали и кога ще ми отговориш си е твое решение.
Самото развитие на темата-първия встъпителен пост не кореспондира с продължението и.Затова писах,че"Момчето се мъчи да натамани нещо си в движение.".
Започна се с едно,премина се в друго.

Не бързай,седни и я опиши така,че"да може да я разбере даже малко дете".
Цитата е на vgc,по повод описване на стратегия.
За теб всико е ясно,но за нас не.Ето за това са и въпросите-за изясняване.
1 Посока:Алън, Седм+Месеч кендъл.
2 Линий на подкрепа/съпротива по ДеМарк.
3 Вход, Стоп Ордер и Изход :
-Вход-при пробив на подкр./съпр. по ДеМарк.
-Стоп Ордер - под/ над линия на подкр./съпрот. но не повече от 0.70% от стойността в актива.
- Изход при следваща линия на съпротива/подкрепа, плюс смятане на съотношение Риск/Доходност.
4 Влизане в позиция само ако риск/доходност е минимум 1:3.
Ето виж:
Точка 1-изяснихме вече какво да се гледа.
Зелен=Клос-Опен >0/Червен=Клос-Опен <0 .
Точка 2-обясни как да ги изчислим,какво да гледаме=обяснение.
Точка 3
-Вход-значи няма да влизаме при пробив на МА-ок.
-Стоп Ордер-дай пример(без да е грешен)за -но не повече от 0.70% от стойността в актива.
- Изход-как се смята това=при следваща линия на съпротива/подкрепа, плюс смятане на съотношение Риск/Доходност.
Точка 4-обяснение,как се смята това=Влизане в позиция само ако риск/доходност е минимум 1:3.

Поздрави

Марио Димитров
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 14 яну 2013, 11:36

saxsten,
Мисля си,че това чудо може да се използва като се гледа за корелации и ако има вход по дадена система и е по посока на корелацията.Еврото и франка на картинката-ако франка е правилен,еврото да го догони?!
Прикачени файлове
_eur19.gif
_eur19.gif (17.22 KБ) Видяна 2992 пъти

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 14 яну 2013, 12:18

Марио Димитров написа:Cvetan Radoslavov здравей,
Ще те помоля да ги изложиш точно,за да можем да я разберем.
Не бързай,седни и я опиши.

Поздрави
Разбира се :)
Всъщност, моята цел бе да я опиша, така, че да може и малко дете да я рабере, но като гледам не съм успял.
Ще се постарая да поправя това, ще онагледя и с графики, но ще ми отнеме малко повече време.
Сега да попитам - да продължа от твоя пост до като стигна до края по ред, или отзад напред, от сега до твоя пост?

Сърдечни поздрави :)

Марио Димитров
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 14 яну 2013, 12:41

Cvetan Radoslavov,
Сега да попитам - да продължа от твоя пост до като стигна до края по ред, или отзад напред, от сега до твоя пост?
Отговарям-Ако питаш за начина на развитие на обяснението,то аз бих предложил да започнеш с обяснението за вход,без ММ.
Ако сакса чете ще се захили-сетъпа.
Условието е следното:if(...)-->then.
Има филтри-мувинги,описваш какво трябва да е тяхното положение(под/над/пресичане),като не е добра идея да се работи с нулево показание(показание на настоящия бар/мувинг),защото не се знае къде е неговия клос?!Може да има промяна в стойност,която ни устройва и дава сигнал,но да затвори противоположно-лошо за нас.Да се работи с нулевия бар е все едно да знаеш къде е неговия клос.
Според мен да започнем така:Условие за вход.
От моя страна,ще последват уточняващи въпроси докато не изчезне и най малкото двусмилие или неяснота и се избистри идеята за самия вход.
Това не е задължително-само така бих подходил.
Ти си автора на темата.
ПП.Като пример обяснението на годим,даже и да не знам нищо за стратегията има вход и стоп.
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=58 ... &start=180

Потребителски аватар
saxsten
3 получени
1 дадени

Мнение от saxsten » 14 яну 2013, 16:08

Марио Димитров написа:saxsten,
Мисля си,че това чудо може да се използва като се гледа за корелации и ако има вход по дадена система и е по посока на корелацията.Еврото и франка на картинката-ако франка е правилен,еврото да го догони?!
Бе те русначееата бяха във възторг от него преди 1-2 години ама като всичко друго, май позаглъхнаха
Ако ти се занимава пиши го в гугъла и ще ти излезат дискусии начини на приложение и др

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 15 яну 2013, 15:37

Марио Димитров написа: Отговарям-Ако питаш за начина на развитие на обяснението,то аз бих предложил да започнеш с обяснението за вход,без ММ.
Добре, казахме, че трябва да имаме в посока на горе МА4,над МА9, а от своя страна и двете над МА18(обратното за надолу).Имаме позитивни текущи кендъли в момента (над Опен-а)на Месения, Седминия и Дневния кендъл(по късно ще обясна защо и ще дам примери.)
И сега отиваме да търсиме пробив по квалификатор 2 на ДеМарк(затваряне на дневен кендъл над дадено ниво и оттваряне на следващия пак на това ниво- за нагоре и обратното за надолу).
Нека да разгледаме долар/йената за пример тия дни.
За точно определяна на нива на съпротиви и подкрепи ползваме прозорец данни, като щом съдържим мишката на даден дневен кендъл, виждаме Върха, който ако е по високо от този до него отляво и този до него отдясно имаме статична линия на съпротива за движение на горе(обратното за надолу), в случая на нашия пример 88.40 линия на съпротива
Сложил съм стрелка къде можем да влезем, при позитивен кендъл, да сме над Опен-а за деня.
В случая това е стойността 88.75 за точка на вход.
$ Йена.gif
$ Йена.gif (43.78 KБ) Видяна 2835 пъти
Ето и графика с входа, означен със синя стрелка.
По този начин, имаме гаранция за много висок % успеваемост на сделките.

Да доуточна, че ако добавиме условието за пълзящите средни и мкато под условие на 4часова графика и следим за позитивен кендъл на 4часова и 1часова, допълнително повишаваме успеваемостта и центрираме входа по още-по добър начин.Това условие не е задължително, но дава гаранцията, че ще имаме добра сделка по определението на ЛъоФевр, тоест сделка, която още в самото начало да излезе на плюс.
че с точност от 5 до 10 пипса за деня и 10-15 за седм. можеме да изчислиме дневния рейндж и горната граница за деня, както и за седмицата, така, че може да се фиксира цената спрямо време, за деня или седмицата-на базата на дадено ценово равнище, играещо роля на граница(какво ще се случи и през деня, и през седмицата), нужна ние само първоначална кординатна точка и елка... :grin: А иначе Клос-а, сигурно има как, като го вържеме със статистика и математика, ама кой знае каква ще е цената във време и четене...Та, незнаеме, Клоса, но пък знаеме до къде ще захожда цената в определен период от време(и през деня, и през седмицата), което аз ползвам за ориентир.
Цената на затваряне, поне за мен е важна само, когато става въпрос за ДеМарк и идентифициране на движение по краткосрочния тренд.
Но това... в отделна тема за приложение на Алън и ДеМарк при суинг и дейли търговия, тъй като тук говорим главно за краткосрочна търговия,а и може да стане каша.

Едно по едно ще отговярам за по лесно. :)
Продължавам с следващата неяснота.

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 15 яну 2013, 18:30

Марио Димитров написа:
Има филтри-мувинги,описваш какво трябва да е тяхното положение(под/над/пресичане),като не е добра идея да се работи с нулево показание(показание на настоящия бар/мувинг),защото не се знае къде е неговия клос?!Може да има промяна в стойност,която ни устройва и дава сигнал,но да затвори противоположно-лошо за нас.Да се работи с нулевия бар е все едно да знаеш къде е неговия клос.[/b]
Така, тук малко се затрудних, но има начин.
С математически входове по посока на Горната граница за възходящо движ. на седм, графика и обратното за низходящо, след спазване на условията в предния пост.-това е вариант едно, но незнам системата как ще се справи с изчисленията, които са различни във всеки момент...
Та затова и вариант 2, който успява да смъкне условието за месечен, и седмичен и дневен кендъл, но при всчки др. условия от горния пост.Малко е по - сложно или поне така на мен ми изглежда, но пък е решение, и ства премахването на кендълите.
Та...,

Имаме Алън и пробив, описани в горния пост.
От тук следва подусловие 1:
МА4>МА9 на 4 часова
С подусловие 2:
МА4>МА9 на 1ч за вход.
Докога?
-Докато МА4 пресече МА9 на 4часова, в посока надолу.-тоест това ще е екзита.
Това за дълга позиция.
Обратното за къса.
Това ше го пробвам и в ръчната търговия, макар, че ще е тегаво.
За РМ да пиша или ползвате ваша система и моята е излишна в случая с ЕА ?

Поздрави :)
и да пратите едно копие на ЕА-то :)

Марио Димитров
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 15 яну 2013, 18:53

Здравей,прочетох ти първия пост и започнах да сглобявам.
Засега е само индикатор-сложих да чертае заа 20 бара по условието за връх/дъно-както си го описал"пробив по квалификатор 2 на ДеМарк".
Сложих мувингите.
затваряне на дневен кендъл над дадено ниво и оттваряне на следващия пак на това ниво- за нагоре и обратното за надолу)
Сега ако обичаш да обясниш подчертаното.
Как се получава тази стойност" 88.75 за точка на вход".
Прикачени файлове
_jpy1.gif
_jpy1.gif (14.19 KБ) Видяна 2789 пъти

Марио Димитров
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 15 яну 2013, 18:59

Има филтри-мувинги,описваш какво трябва да е тяхното положение(под/над/пресичане),като не е добра идея да се работи с нулево показание(показание на настоящия бар/мувинг),защото не се знае къде е неговия клос?!Може да има промяна в стойност,която ни устройва и дава сигнал,но да затвори противоположно-лошо за нас.Да се работи с нулевия бар е все едно да знаеш къде е неговия клос.
Та аз не зная къде ще затвори,до къде ще ходи(на горе/на долу).
Понеже аз не зная:
Марио, във връзка с твойто мнение, "че незнаем какво ще се случи за деня или седмицата и текущите кендъли",
че с точност от 5 до 10 пипса за деня и 10-15 за седм. можеме да изчислиме дневния рейндж и горната граница за деня, както и за седмицата, така, че може да се фиксира цената спрямо време, за деня или седмицата-на базата на дадено ценово равнище, играещо роля на граница(какво ще се случи и през деня, и през седмицата), нужна ние само първоначална кординатна точка и елка... А иначе Клос-а, сигурно има как, като го вържеме със статистика и математика, ама кой знае каква ще е цената във време и четене...Та, незнаеме, Клоса, но пък знаеме до къде ще захожда цената в определен период от време(и през деня, и през седмицата), което аз ползвам за ориентир.
Разбирам че всички останали "знаете",споделете ако обичате.Обяснете,моля.

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”