Стратегия за търговия на Aлън с 140%-та месечна доходност

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
trade
Регистриран: 23 юни 2012, 09:20

Re: Стратегия за търговия на Aлън с 140%-та месечна доходнос

Мнение от trade » 03 сеп 2012, 14:25

Какво стана с Демарк и смесената стратегия отказа ли се ?
Pip master
It"s prudent to wait and trade,rather than trade and wait

trade
Регистриран: 23 юни 2012, 09:20

Мнение от trade » 03 сеп 2012, 19:46

Ааа не става тая работа така ...щеше встъпление да има по Демарк... един вид подготвителен материал освен това като го разясни с примери ще стане по ясно пък и време бол нали е дневен търговец Rазбира се ако някои пак не се хване за нещо дребнаво като кой бил на еди коя си дата ,на еди кое си място или съзтезание
Pip master
It"s prudent to wait and trade,rather than trade and wait

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov
Регистриран: 23 авг 2012, 12:28

Мнение от Cvetan Radoslavov » 04 сеп 2012, 19:11

trade написа:Ааа не става тая работа така ...щеше встъпление да има по Демарк... един вид подготвителен материал освен това като го разясни с примери ще стане по ясно пък и време бол нали е дневен търговец Rазбира се ако някои пак не се хване за нещо дребнаво като кой бил на еди коя си дата ,на еди кое си място или съзтезание
Привет,
Разболех, се...И аз съм човек,
душа нося :))
Утре го пускам и ДеМарк.:)

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 05 сеп 2012, 15:13

trade написа:Ааа не става тая работа така ...щеше встъпление да има по Демарк... един вид подготвителен материал освен това като го разясни с примери ще стане по ясно пък и време бол нали е дневен търговец Rазбира се ако някои пак не се хване за нещо дребнаво като кой бил на еди коя си дата ,на еди кое си място или съзтезание
Здрасти, здрасти,
Ето я и Теория на ДеМарк:
ето тук във форума, секция "Финансова Литература",
на български:
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=17 ... 265#p48265

а и като пдф в отговора.
19страници е, аз лично ползвам частта за пробивите, тоет първите 7-8страници.
Невероятна е и работи по железен начин.Наричат я "Новите концепций за Т.А."
Тя е подобрението на теорията на Дау за класически Т.А.

Хубав и успешен ден от мен колеги :)
Теория на ДеМарк.pdf
(1.42 MБ) Свален 395 пъти

Statev
Регистриран: 30 окт 2011, 11:42

Мнение от Statev » 18 ное 2012, 11:53

А може ли на дневна да се използват тия МА като подкрепи и съпротиви , за добавки или евентуален вход ?

Stefanov
Регистриран: 11 ное 2012, 13:21

Мнение от Stefanov » 18 ное 2012, 11:59

Защо пък да не може.....:)

Statev
Регистриран: 30 окт 2011, 11:42

Мнение от Statev » 18 ное 2012, 12:04

Еми може да противоречи на точното изпълнение на системата. Пак и не знам до колко такива подкрепи и съпротиви са устойчиви на дневна.

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 19 ное 2012, 11:14

Statev написа:А може ли на дневна да се използват тия МА като подкрепи и съпротиви , за добавки или евентуален вход ?
Привет :ugeek: ,
Може разбира се.
Аз на дейли графика ползвам стратегията на Р.С.Алън. Важното е да имаме тренд:). Стратегията дава възвращаемост, над 100%..., но само когато имаме тренд и при условие, че гледамев вс. мажорни, минорни и кросове на валута(за да можеме да откриеме актуални и свежи предложения за търговия с добър потенциал). И това с риск 2%-та на сделка, общо до 10% за сметката, разпределени в 5 различни актива. Важно условие е да имаме пробито месечно дъно или връх по втори квалификатор на ДеМарк на дневна графика.

simon_says
Регистриран: 18 яну 2011, 00:41

Мнение от simon_says » 06 яну 2013, 05:49

Като виждам как сте изоставили темата още през ноември, да разбирам ли че сте се забатачили и да не я чета подробно?

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 06 яну 2013, 11:46

simon_says написа:Като виждам как сте изоставили темата още през ноември, да разбирам ли че сте се забатачили и да не я чета подробно?
Актуална е, актуална е :)
Ако имаш въпроси с удоволствие ще ги обсъдим.

По добрия вариант е сигнал от стратегията на 4 часова графика плюс ДеМарк нива на днеана, но още ги напасвам, а и ми трябва още време да видя статистиката какво ще покаже за 100-на сделки. :)

Потребителски аватар
Antonov
Регистриран: 14 окт 2012, 22:12
5 получени
3 дадени

Мнение от Antonov » 06 яну 2013, 17:17

Има ли начин тая стратегия да се набута в Expert Advisor :| Да отваря позиции когато МА9 пресече МА18

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
8 получени
3 дадени

Мнение от saxsten » 06 яну 2013, 23:55

Cvetan Radoslavov написа: .........................

.............................................................
Даа
Много стратегии започнаха и завършиха Остана само войната с пазара

Мислех да те питам за стратегията но видях че Марио ти задал много хубави и много конкретни въпроси
Без да отговориш на тях няма как да се създаде ЕА по твоята стратегия.
А като не може да се направи ЕА няма как да се оцени ще я бъде или няма да я бъде стратегията ти - обективно
Иначе субективно всеки може да каже: аз тука месец два такова ...150 -300 % и тн
И няма да излъже момчето , но всички знаем ,че няма да е все така.
За мен това което си пуснал до тука е опит за споделяне на твоой личен си опит
Но не бива да забравяме че този опит си е само твой ,и друг трудно би търгувал по него, така както го правиш ти ,защото няма твоите условни рефлекси
Жалко наистина ,но докато не се опиташ да отговориш на въпросите на Марио форекса и за теб и за мен и за всички останали ще си остане доста самотно и тъжно начинание
Успех !
Форекса е оръжие за масово поразяване

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 07 яну 2013, 08:32

saxsten написа:
Cvetan Radoslavov написа: .........................

.............................................................
Даа
Много стратегии започнаха и завършиха Остана само войната с пазара

Мислех да те питам за стратегията но видях че Марио ти задал много хубави и много конкретни въпроси
Без да отговориш на тях няма как да се създаде ЕА по твоята стратегия.
А като не може да се направи ЕА няма как да се оцени ще я бъде или няма да я бъде стратегията ти - обективно
Иначе субективно всеки може да каже: аз тука месец два такова ...150 -300 % и тн
И няма да излъже момчето , но всички знаем ,че няма да е все така.
За мен това което си пуснал до тука е опит за споделяне на твоой личен си опит
Но не бива да забравяме че този опит си е само твой ,и друг трудно би търгувал по него, така както го правиш ти ,защото няма твоите условни рефлекси
Жалко наистина ,но докато не се опиташ да отговориш на въпросите на Марио форекса и за теб и за мен и за всички останали ще си остане доста самотно и тъжно начинание
Успех !
В крайна сметка наистина е така...
Така и не ми остана време да отговоря тогава на Марио...
но до края на седмицата ще отговоря подробно на всичките му въпроси. Да ще посоча и някои проблеми при тази стратегия, които наскоро открих, както и методи за преодоляването им и раздуване на печалбата чрез РМ и ММ.
Аз не ползвам ЕА, но ще се постарая максимално да съм ви в помощ за построяването на една ЕА.

П.С. Всъщност разковничето е съвсем другаде(а доходността е възможна целогодишно), не е в стратегията, тази доходност може да се има целогодишно, но разковничето е в финансовия план, а стратегията, подкрепите и съпротивите на ДеМарк-само ни дават посоката(краткосрочен тренд) или дали да се въздържиме(дори и при посока с помищта на ДеМарк).
В този ред на мисли, стратегията е ползвана с краткосрочен финансов план, следният :
1.Посока-Алън
2.Подкрепи и съпротиви определени по ДеМарк+пробив по квалификатор 2 на ДеМарк.
3.Вход, Стоп, Изход и коефициент Риск Печалба(мин 1:3).
3.1 Вход-пробив на нива на подкрепа и съпротива по квалификатор 2 на ДеМарк.
3.2 Стоп-под/над линия на подкрепа/съпротива на ДеМарк.
3.3 Изход пресичане на МА4 в МА9, в обратна посока.
*Актуализация на Стоп Ордер - при пробив по ДеМарк ниво на подкрепа/съпротива по квалификатор 2.
***Проблем и моя грешка е, че не ползвах лимит ордери за обиране на печалба.Ако бях полвал можех да хващам цената още един път след корекция, по посоката на краткосрочния тренд.
4.Добавки-при всеки нов пробив на статични или динамични линий на съпротива/подкрепа на ДеМарк.
5.Нива на Риск за отделна сделка8-9% и Максимален драудаун-25%.Това са доста високи нива-но с такива съм тествал стратегията, доколкото си спомням,по добър вариант е 3%та на сделка и 10%макс. драудаун.

Сърдечни поздрави :)

Потребителски аватар
saxsten
8 получени
3 дадени

Мнение от saxsten » 07 яну 2013, 10:54

Съсредоточи се върху начините за вход,когато отговаряш на Марио-сетъпите дето му викат
Така машината/машините / ще може да ти отваря, като виси в един или друг вариант на кода по различните графики ,а ти да си правиш кавито щеш добавки сетне на ръка

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 07 яну 2013, 16:34

Марио Димитров написа:Здравей Cvetan Radoslavov,
Прочетох стратегията,но не всичко ми е ясно.
Ще задам няколко въпроса-само за уточнение,без коментар за самата стратегия.
Когато цената е над 20дневната и самата 20 МА сочи нагоре имаме възх. краткосрочен тренд.
Когато цената(Бид) или Клоса на дневния бар е над 20 СМА?
Как отчитаме,че"сочи нагоре",разликата от последния път,когато е сочела надолу -от кога отчитаме тази положителна стойност?
Да, Марио цената без значение бид или аск да е над 20СМА, като, мястото на пробив на кендълите над цената(или под цената) можеме да вземеме за статична лин и на съпротива(подкрепа) и да следиме за затваряне в случая над нея на дневен кендъл и отваряне над нея(точката на пробива) за да е истински пробив-а, а не фалщив.
Ако това е станало преди седмица или две-значи имаме вече започнал възходящ краткосрочен тренд.
Отчитане, посоката на СМА20-много е лесно по посоката на пълзящата средна. Само това.Може да е нагоре(възходящо движ.), може да е надолу(низх.движ) или да е настрани(консолидация).

Средносрочен тренд нагоре имаме когато 50 МА сочи нагоре и цената е над нея.
Същия въпрос и за 50 СМА.
От тук насетне:Гледаме Месечен и Седмичен кендъл.
Кой по точно-нулевия(сегашния),предния или предните-колко назад гледаме?[/quote]

Сегашния кендъл гледаме и на месечния и на седмичния :)

Зелени възходяща тенденция.Червени-низходяща тенденция.
Зелен=Клос-Опен >0/Червен=Клос-Опен <0 ? Така ли?

Да, да, може и така.
Ето пример:
Възходящ месечен кендъл-примерно с Лоу 1.28, Опен 1.2880, Хай 1.3300, Клосе 1.3300.Като цяло това имах предвид.И обратното за Низходящо движ.

Потребителски аватар
saxsten
8 получени
3 дадени

Мнение от saxsten » 07 яну 2013, 22:19

За цената ,най новата ми измислица е :

double F=0.5*(Close[0]+0.5*(Ask+Bid)); F=NormalizeDouble(F,4);
...............................................
По отношение на посоката:

if (iMA(NULL,0,p,0,MODE_LWMA,PRICE_WEIGHTED,0)>iiMA(NULL,0,p,0,MODE_LWMA,PRICE_WEIGHTED,1) G=1; else G=-1;

За съжаление когото не е нагоре или на доло ами е "настрани" , машината ще иска да знае колко да е "настрани"
........................................
тия месечни кендъли са ми нещо мътни.
например при локален възходящ тренд за деня нулевия месечен кендъл да е бял/ зелен/ а предишния месечен кендъл да е черен /червен/ или що.
--------------------------------------------------
Линиите на подкрепи - съпротиви. от къде ги мериш.
-----------------------------------------------------------

simon_says

Мнение от simon_says » 08 яну 2013, 05:48

как са му другите имената на уважаемия мистър Алън? Защото не намирам нищо свързано с форекс и това име. Иска ми се още нещо да прочета за МА-те, защото съм пробвал какви ли не неща

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov

Мнение от Cvetan Radoslavov » 08 яну 2013, 08:24

simon_says написа:как са му другите имената на уважаемия мистър Алън? Защото не намирам нищо свързано с форекс и това име. Иска ми се още нещо да прочета за МА-те, защото съм пробвал какви ли не неща
Привет :)Той е търгувал фючърси, стратегията е ползвана за пазари на фючърси. даже в някои от информационните сайтове, Уолстрийт Жърнал или някой от другите я има - така, както, на много места слагат 50СМА.
R.S. Allen е на английски.
Ето и един от сайтовете, които ми свършиха най-много работа на мен с неговата тръговска система http://www.stockdisciplines.com/alerts

simon_says

Мнение от simon_says » 08 яну 2013, 16:57

Мерси. МА са добри при тренд. При рейндж трябва да обърнеш системата.Първо трябва да прогнозираш какво следва. Преди коледа не беше трудно. Сега е малко по-сложно

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”