Blessing 3.9.6 на риъл. Мнения и съвети?

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.
Потребителски аватар
scanman
Регистриран: 01 мар 2011, 11:34
Контакти:

Blessing 3.9.6 на риъл. Мнения и съвети?

Мнение от scanman » 13 юни 2012, 10:22

С Дими нещо пак бориме Blessing. Аз съм свалил последната версия 3.9.6
Ето малко резултати, за месец назад са. Нямам свалени данни и теста ми го прави няколко часа. Не знам дали има смисъл да се пробва с години във времето. Надявам се спецовете да се изкажат.

Комбинация е от грид и мартингейл, но изпипана. Даже я форкват и я продават после за тяхна разни мошеници. Системата си работи и на рейндж и на тренд и си ги различава. Слага си там стопове, отменя поръчки. Стоповете са скрити междувпрочем. Брокера не би трябвало да ги вижда. Кода е цяла библия. Дузини настройки. Резултатите са с настройки по подразбиране, сиреч нищо ме съм пипал. Системата автоматично спира при 50% дроудаун. Значи ако я пусна на 600 евро на 300 би трябвало да спре, ако нещата тръгнат на лошо.

Изкушавам се да я пусна на малък лайв акаунт на Адмирал Маркетс в Испания, където и живея де. Малко ме съмнява брокера. Дава 100 евро бонус при акаунт от 500 за стандартен акаунт който поддържа минилотове, които са задължителни за тая система. Хората го хвалят при про ECN акаунтите но се оплакват от безобразия при стандартните акаунти от класическите номера забавяне на изпълнението, обиране на стопове и темподобни. Те си казват че са си маркет мейкъри при стандартните акаунти. Следователно се играе срещу тях. Кога ще пуснат фъндък на някой да печели не ми е ясно. Ето това ме притеснява. Вие какво ще посъветвате? Какви да ги бориме? И какви мизерии да очаквам от дилинг деск при такъв тип ЕА?

И още нещо да питам повече валутни двойки диверсифицират ли риска и ако да кои са подходящи и кои се компенсират една друга?
Прикачени файлове
usdjpy-h1.gif
usdjpy-h1.gif (97.89 KБ) Видяна 4597 пъти
gbpusd-h1.gif
gbpusd-h1.gif (96.77 KБ) Видяна 4597 пъти
blessing_eurusd_h1.gif
blessing_eurusd_h1.gif (229.46 KБ) Видяна 4597 пъти

Потребителски аватар
druster
Регистриран: 14 авг 2011, 20:13
2 получени

Re: Blessing 3.9.6 на риъл. Мнения и съвети?

Мнение от druster » 13 юни 2012, 10:46

scanman написа:

Изкушавам се да я пусна на малък лайв акаунт на Адмирал Маркетс в Испания, където и живея де. Малко ме съмнява брокера....... Хората го хвалят при про ECN акаунтите но се оплакват от безобразия при стандартните акаунти от класическите номера забавяне на изпълнението, обиране на стопове и темподобни. Те си казват че са си маркет мейкъри при стандартните акаунти. Следователно се играе срещу тях. Кога ще пуснат фъндък на някой да печели не ми е ясно. Ето това ме притеснява. Вие какво ще посъветвате? Какви да ги бориме? И какви мизерии да очаквам от дилинг деск при такъв тип ЕА?

И още нещо да питам повече валутни двойки диверсифицират ли риска и ако да кои са подходящи и кои се компенсират една друга?
Ако Адмирал си е титулувал за Маркет мейкър...то аз трябва да съм Дж.Сорос :grin:
Information is the most dangerous weapon of all the world.

fx rookie
Регистриран: 07 юли 2010, 09:38

Мнение от fx rookie » 13 юни 2012, 11:28

смятам че този тип експерти биха се представили по-добре в период на консолидация и намалена волатилност. В момента е точно обратното, волата в евродолар нараства и фундамента засега подкрепя покачването.

Потребителски аватар
John Last
Регистриран: 06 мар 2010, 15:42

Мнение от John Last » 13 юни 2012, 11:43

Смятам, че Руки е казал всичко но защо?

Действително виж му логиката на сделките, така както са постнати.

Такава логика би работила много добре при един консолидиращ пазар.

Но при силен тренд е в състояние да те занули доста неприятно. При този вид експерти и мъни мениджмънт общо взето не става въпрос за загуби, а за зануляване.

Защо виж как се контри движението, при едно рязко движение срещу теб става лошо.

Та това е накратко.
Вездесъщият Джон Ласт от Отбора на гадателите (алхимик)

Потребителски аватар
scanman
Контакти:

Мнение от scanman » 13 юни 2012, 12:02

Благодарско, значи го оставям на демо да видим какво ще направи при резки движения и висока волатилност.

Отделно сега гледах и клипа на ECNJesus та съвсем ми се разсея оптимизма :-?

fx rookie

Мнение от fx rookie » 13 юни 2012, 12:10

почти всяка година има една валута, която прави силни движения с висока вола, особено към края на движението. Миналата година шоуто беше във франка, преди това видяхме и в ауда, и в йената, и в долара, и в паунда, мисля че тази е ред на еврото и като кандидат се очертава евродолар.
Затова по-скоро го пусни на демо и в друга двойка, ако имаш възможност.

Потребителски аватар
scanman
Контакти:

Мнение от scanman » 13 юни 2012, 12:24

fx rookie написа:почти всяка година има една валута, която прави силни движения с висока вола, особено към края на движението. Миналата година шоуто беше във франка, преди това видяхме и в ауда, и в йената, и в долара, и в паунда, мисля че тази е ред на еврото и като кандидат се очертава евродолар.
Затова по-скоро го пусни на демо и в друга двойка, ако имаш възможност.
OK ще махна eurusd и ще търся по-кротки двойки. 10X

Потребителски аватар
John Last

Мнение от John Last » 13 юни 2012, 17:56

Защо трябва да махаш демото на Евро долар. Това, което бе казано е мнение, никой не знае бъдещето със сигурност.

Точно наобратно дори ще е интересно да се проследи какво става с Блесинга при настоящите условия.

Аз лично съм дълбоко скептичен към възможността да се изкарат пари от експерт без да се познава заложената в него логика из основи.

Също така е важно да се има поне базово познание по програмиране за да се познава как точно заложените външни параметри си взаимодействат в експерта.

След това как заложените параметри влияят при различни пазарни условия и кога е опасно да се търгува с експерта. Тоест има съществени въпроси по отношение управление на риска.

Но това е само мое мнение.

Потребителски аватар
scanman
Контакти:

Мнение от scanman » 14 юни 2012, 01:44

Имам впечатлението, че тази ЕА е способна да определи тренд, да затвори лошите позиции и да се адаптира, но може и да е само уишфул тинкинг :)

Има страшно много варианти и сетове, проблемът е, че иска много време да се тестват.

За съжаление програмирането никога не ми се е отдавало. Така, че ще трябва да се задоволя с оскъдните познания които имам :(

Мисля да пусна втори тест само на евро долар. Вероятно утре ще го направя. Ще поствам резултатите тук.

Потребителски аватар
John Last

Мнение от John Last » 14 юни 2012, 14:54

Адски трудно е за ЕА да се направи интелигентна, че да определи тренд, че и да се адаптира.

Повечето ЕА -та са на принципа на автомата, ако знаеш каква му е логиката може и ръчно да го отиграваш.

1. Търси се пазарна зависимост

2. Тества се пазарната зависимост

3. Отиграва са автоматично пазарната зависимост

4. Спира да се отиграва пазарната зависимост при принципи на слабост и се връщаш към точка 2 и т. 1

Ние сега си играем с една разработка на ЕА, в която има заложен интелект, автоматично адаптираща се (PNN (пробабилистична невронна мрежа) използваща прозорци на Парзен).

Има и лекции, където се обяснява какво е това, общо взето има интелектуално предизвикателство.

http://www.fxhackers.com/

pipgainer
Регистриран: 13 юни 2012, 22:37

Мнение от pipgainer » 14 юни 2012, 22:23

Кой според вас е най- удачния времеви период за търгуване с това ЕА.

Потребителски аватар
йосиф
Регистриран: 25 май 2009, 09:50

Мнение от йосиф » 15 юни 2012, 11:18

druster написа:
Ако Адмирал си е титулувал за Маркет мейкър...то аз трябва да съм Дж.Сорос :grin:
да бе всеки брокер за своите клиенти е Маркет мейкър ... нали Адмиралс прави пазара за своите клиенти...А ти пак можеш да си станеш Дж.Сорос - the sky is limit

Потребителски аватар
druster
Регистриран: 14 авг 2011, 20:13
2 получени

Мнение от druster » 15 юни 2012, 12:18

йосиф написа:
druster написа:
да бе всеки брокер за своите клиенти е Маркет мейкър ... нали Адмиралс прави пазара за своите клиенти...А ти пак можеш да си станеш Дж.Сорос - the sky is limit

Ако Адмирал е Маркет мейкър значи е Deeling Desk broker което не ми влиза в стратегията да търгувам през тях :smile:
Information is the most dangerous weapon of all the world.

Потребителски аватар
scanman
Контакти:

Мнение от scanman » 18 юни 2012, 11:56

@Джон Ласт Това са много дълбоки води за мене :shock:

@pipgainer 1Н го дават подходящ таимфрейм

@Йосиф и аз съм имал това предвид. За мене те ще са маркет мейкър де факто.

@дръстър и мене точно факта с дилинг деска ме безпокои. но ECN брокер с малка сума и MT4 не мога да намеря. Освен FXCM които пак са на 2К и техния MT4 който е известен като много зле, в което и аз съм се убедил на тестове.

Иначе ето къде сме засега.
Прикачени файлове
DetailedStatement 18-06.gif
DetailedStatement 18-06.gif (102.42 KБ) Видяна 4197 пъти

Потребителски аватар
scanman
Контакти:

Мнение от scanman » 19 юни 2012, 16:36

За сега добре се държи. На друго демо беше само на евро долар и започна да отваря яко позиции срещу тренда. Видях се принуден да го спра.
Прикачени файлове
DetailedStatement.gif
DetailedStatement.gif (60.37 KБ) Видяна 4137 пъти

Потребителски аватар
scanman
Контакти:

Мнение от scanman » 22 юни 2012, 18:55

Е, дотук ми беше теста. Отвори маса губещи позиции и се върна на началното екуити. Реших петъчно да го затворя. Приятен уикенд на всички.

fx rookie

Мнение от fx rookie » 22 юни 2012, 19:08

какви са тия тестове дето ги правиш с грубо вмешателство в логиката на експерта - сам си затваряш позициите, оценки на 1 седмичен период .... ти да не очакваш всяка седмица да е на плюс или дори всички позиции да са плюсови? На тестовете за минал период това ли видя?
За оценка на една система трябват месеци.

btw тук намерих едни стари сетинги и тестове на предишни версии на блесинга. може да са интересни на някого.

http://jtatoday.info/wiki/index.php?tit ... _Set_Files

http://www.myfxbook.com/members/TheTrampIt

тук има форуърд тестове (това което ти се опита да направиш ) отиваш на systems - http://www.myfxbook.com/search/blessing
Последна промяна от fx rookie на 22 юни 2012, 19:26, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
scanman
Контакти:

Мнение от scanman » 22 юни 2012, 19:23

fx rookie написа:какви са тия тестове дето ги правиш с грубо вмешателство в логиката на експерта - сам си затваряш позициите, оценки на 1 седмичен период .... ти да не очакваш всяка седмица да е на плюс или дори всички позиции да са плюсови? На тестовете за минал период това ли видя?
За оценка на една система трябват месеци.
Съжалявам за грубото вмешателство. За мене резултата е очевиден. Така няма да го пусна на риъл, за мен не е нужно да го държа повече, поне с тия настройки. По точно с подразбиращите се настройки. Ако имаш някакви сетове, двойки, идеи и т.н. казвай. Аз ще мъча нещо по настройките другата седмица, пък да видим.
Прикачени файлове
DetailedStatement.gif
DetailedStatement.gif (90.69 KБ) Видяна 4039 пъти

fx rookie

Мнение от fx rookie » 22 юни 2012, 19:34

щом тази картинка те е отказала ( при това ти си затворил ръчно позиции, не се знае дали експерта нямаше да ги изкара с по-добър резултат), то веднага ще ти кажа, че имаш крайно нереалистични очаквания и тотално погрешен подход при оценката и експлоатирането на дадена стратегия. Няма такъв филм - всяка позиция да излиза.

п.с. считай се за късметлия че още 1-та седмица не излезе на хубав плюс, че току виж след още една плюсова щеше да скочиш на риъл и вече убеден в качествата на експерта да нацелиш кофти период.

Потребителски аватар
John Last

Мнение от John Last » 23 юни 2012, 13:47

Много алгоритмични трейдъри затварят ръчно експертите, но когато са напълно наясно с логиката му, и когато очакват пазарните условия, които са причинили губещите позиции да продължат.

До колкотото ми е известно алгоритмичните търговци търгуват с повече от един експерт.

Вече има и крайни случаи като Роналд Рейгън от Форекс Фактори, който търгува
със 37 разчнични системи, 34 от които са ЕА, като от тях 32 свободно се теглят от нета.

Постарял се е да напише доста неща за себе си препоръчвам да се прочете.

http://www.forexfactory.com/ronald*raygun

Само, че той ги познава из основи.

Една от дискусиите в Линкедина беше, относно мета познанието за една система. Кога една система, се очаква да печели и кога да губи. И това може да се предвижда по отделен начин.

Давам опростен пример. Например лятото се очаква рейджови пазар.
Тоест нямаме големи очаквания енда трендова система да се справи добре.

Други алгоритмични търговици използват различни ЕА, като диверсифицират риска между различните системи.

Трендова:
Рейнджова:
Търсеща пробиви
Скалпираща:
Контратрендова и т. н.

Аз търся такива системи, които като са в небагориятен период не губят брутално (тип пропаст), а започват да рейнджат в екитито.

Отговори

Върни се в “FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ”