FOREX - Как да търгуваме дивергенции

Как да търгуваме дивергенции? Обикновена и скрита дивергенция.
admin
Site Admin
Регистриран: 08 яну 2009, 11:49
3 получени
1 дадени

FOREX - Как да търгуваме дивергенции

Мнение от admin » 13 май 2009, 15:34

Как да търгуваме дивергенции

При обикновена меча дивергенция продаваме.

При обикновена бича дивергениця купуваме.

При скрита меча дивергенция продаваме.

При скрита бича дивергенция купуваме.

Дивергенциите работят като система за ранно предупреждение и ви съобщават, че пазарът може да обърне. Ако например биковете устоичиво бутат EURUSD все по-високо, появата на дивергенция между цената и индикатора означава, че силите на биковете свършват и цената скоро ще падне.

Моля помнете, че ползваме дивергенциите като индикатор, а не като сигнал за влизане в сделка! Не би било особено умно да се търгува изключително възоснова на дивергенции, тъй като има много фалшиви сигнали. Има по-висок шанс сделките ви да са печеливши при сравнително нисък риск, ако комбинирате дивергенциите с потвърждения от други технически инструменти.

От друга страна, смятам че е твърде опасно да се търгува срещу дивергенциите. Ако не сте сигурни за посоката на пазара, гледайте мача от скамейката.

Дивергенциите не се появяват много често, но когато се появят, трябва да внимавате. Обикновените дивергенции ви помагат да приберете голяма печалба, тъй като подават сигнал точно когато тренда се променя. Скритите дивергенции ви помагат по-дълго да се задържите върху тренда, което води до по-големи от очакваната печалба.

Номерът е да тренирате окото си да забелязва дивергенциите, когато се появят и да избирате подходящите за търговия дивергенции. Само защото сте видели дивергенция не означава, че трябва незабавно да влезете в позиция. Изчаквайте потвърждение и всичко ще е наред.

<<< Скрита дивергенция (Hidden Divergence) << >> 9 правила за търгуване на дивергенции >>>

PAFICH
Регистриран: 02 апр 2011, 21:22

Re: FOREX - Как да търгуваме дивергенции

Мнение от PAFICH » 23 юли 2011, 23:25

Добре аз съм голям привърженик на това мощно явление "Дивергенцията" но как да чакам потвърждаващ сигнал.. Сподели ми някакви примери.. какво да ползвам (индикатори ли.. пробив на тренд линия ли.. кендъли.. формации) какво да използвам като допълнителен/потвърждаващ сигнал?
FoLLow Your DreamS ... Never Give Up ... Never Back DowN !!!!
LiFe Is too ShoRt to stay Like a FooL aNd do Nothing ! ! ! ! ! ! ! ! !

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
30 получени
14 дадени

Мнение от emonik » 24 юли 2011, 11:39

Погледни тук може да си харесаш нещо.
http://www.theignatpost.ru/magazine/index.php?mlid=2016
Аз ползвам RSI 21 и съм сложил върху него SMA 21
Поздрави Емил

PAFICH
Регистриран: 02 апр 2011, 21:22

Мнение от PAFICH » 24 юли 2011, 23:45

Ахам - аз попринцип гледам РСИ - 14 и Стохастичен осцилатор 14:9:9 на Н1... Това което fx rookie предлага също е интересно (това с кендълите с голяма сянка - чук/обесен човек също е добър вариант за вход) ...

От днес се замислих да пробвам да търгувам дивергенции на М5 като ще тествам на демо с цел 20 пипса дневно. Пак със Стохастик само че един бърз 14:9:9 и един по бавен 30:50:10 да видя как ще се представи. Ако стане стане :)

Поздрави и Успех!!!
FoLLow Your DreamS ... Never Give Up ... Never Back DowN !!!!
LiFe Is too ShoRt to stay Like a FooL aNd do Nothing ! ! ! ! ! ! ! ! !

ptj
Регистриран: 06 мар 2011, 09:30

Мнение от ptj » 25 юли 2011, 06:07

Не знаете още азбуката, а се опитвате да пишете поезия. :o

Първото нещо, което трябва да научите това са "Принципите за редуване, непресичане и взаимна вложеност на трендовете".
Едва след това идват дивергенциите и тяхната връзка с всеки тренд. Третото са изключения и критични нива, а едва четвърто е комплексния паралелен анализ на съседни тайм-фреймове.

П.П. Да не говорим, че последните месеци пазара е изнервен от прекалено силни спекулативни намеси и затова изключенията са повече от обичайно. :evil:

Потребителски аватар
John Last
Регистриран: 06 мар 2010, 15:42

Мнение от John Last » 25 юли 2011, 10:53

Дивергенцията е една абсолютна измислица.
Вездесъщият Джон Ласт от Отбора на гадателите (алхимик)

Потребителски аватар
йосиф
Регистриран: 25 май 2009, 09:50

Мнение от йосиф » 25 юли 2011, 11:22

John Last написа:Дивергенцията е една абсолютна измислица.
същото може да важи с пълна сила и за твоите високо научни съждения.....апропо дивергенциите са реални пазарни състояниия и от тях има много по голяма полза от колкото от твоиите "научни " разработки....Въпроса е дали правилно се "прочитат " по графиките.

Потребителски аватар
John Last
Регистриран: 06 мар 2010, 15:42

Мнение от John Last » 25 юли 2011, 12:07

:lol:
Вездесъщият Джон Ласт от Отбора на гадателите (алхимик)

ptj
Регистриран: 06 мар 2011, 09:30

Мнение от ptj » 03 авг 2011, 22:59

...Пиша тези редове най-вече заради по-младите членове на форума с идеята да се научат да виждат, а не само да зяпат. :wink:

Първо Н4:
Изображение

- Вертикалната синя линия е начало на низходяща дивергенция (първия връх под 28%).
- Вертикалната жълта е начало (по време и начална точка по стойност на RSI) на възходяща дивергенция (първия връх над 70%). Тъй-като това е първото минаване (надясно от синята) на осцилатора над 68% граница, то в тази точка би трябвало да се откажите от идеята за къса под 1.3837. Т.е. низходящата дивергенция съответстваща на синята линия е останала незавършена.
- Вертикалната жълта е "преместване на началната точка на възходящата" (жълтата). Т.е. очакваме тя да завърши с връх над 1.4437 и съответен пик в индитора под 70%. Колкото е по-ниска стойността, толкова е по-малък шанса за продължение на дивергенцията и след него.

Понеже след началото на възходящата (по време - жълтата линия) индикатора не е слизал под 28%, то идеята за връх над 1.4437 е реална.

След малко ще разгледам и вложените дивергенции за Н1.

Потребителски аватар
dragster
Регистриран: 08 юни 2013, 15:51

Мнение от dragster » 01 юли 2013, 13:37

Да ви питам за една дивергенция, че дойде и тяхното време да разгледам.

Как е добре да се отиграе една подобна дивергенциика?
Доколкото съм разбрал трябва да влезнем след пробива на дъното между върховете (синята хоризонтална линия).
Но каква цел да гоним? Как се изчислява целта при тези дивергенциики?

Извинявам се ако отговора го има в някои от линковете които сте дали (още не съм започнал да ги чета, но като видях че са на руски и английски, реших да оставя това мъчение за после). Просто видях дивергенцииката и ми се прииска да я отиграя, но се спрях, защото осъзнах, че не знам как.

Прочетох че той показвал дивергенции когато другите индикатори не ги показват. И от моите наблюдения в по-голямата част от случаите, когато другите осцилатори показват дивергенция UO не показва и обратното когато другите не покзават дивергенция, UO често показва че има.
Сега е един от малкото моменти когато и UO и други осцилатори показват заедно дивергенция.
Индикатора който ползвам е някакъв потребителски, та може ли да е бъгав нещо или този индикатор си работи така?
Прикачени файлове
EURJPYM5-дивергенция.png
EURJPYM5-дивергенция.png (57.81 KБ) Видяна 2521 пъти

Отговори

Върни се в “Търговия на дивергенции”