FOREX - Готови ли сте да платите цената?

Защо да отделяме време и пари...
vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
4 получени
1 дадени

Re: FOREX - Готови ли сте да платите цената?

Мнение от vgc » 31 авг 2010, 14:14

Това са правилата на тазгодишният шампионат http://championship.mql5.com/2010/en/rules. Участват единствено МТ5 експерти. Новата платформа от няколко месеца насам вече има реализиран бектестер, който обаче е десетината пъти по-бавен от този на МТ4 и идеята да си подготвиш ЕА-та предварително на МТ4 и едва след това да я портнеш за петицата е много добра.

п.п. За да не се обезкуражат съвсем четящите новобранци то ще споделя последната си концепция по която работя. Ясно е че след всяка една ТС която сътворявам и пробвам, съвкупната резултатност ще формира картинка като тази показана на графиката при която по хоризонтала е успеваемостта, а по вертикала броят опити (игнорирам комисионните на брокера, които с малко размисъл при конкретна тактика могат почти изцяло да се покрият с подходяща хватка). Целта е като се получи система с резултатност повече от например две стандартни отклонения , то вместо да са само две защо да не станат три или повече - т.е. да разтегнем леко камбанката надясно. За щастие това разтягане заобикалящият ни свят го предлага и позволява, а за нещастие все още не съм съвсем доволен от честотата и от потенциала на получената разтегливост :)
Standard_deviation_diagram.png
Standard_deviation_diagram.png (9.81 KБ) Видяна 6329 пъти
Форексът е полезен като ХОБИ

Потребителски аватар
John Last
Регистриран: 06 мар 2010, 15:42

Мнение от John Last » 31 авг 2010, 14:42

И как смяташ да разтеглиш камбанката надясно?
Вездесъщият Джон Ласт от Отбора на гадателите (алхимик)

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16

Мнение от saxsten » 31 авг 2010, 22:06

John Last написа:И как смяташ да разтеглиш камбанката надясно?
Ха де :D :D :D
Да беше жив дядо Гаус какво ли щеше да му рече! :D :D :D :D

Прочее докато не си оправят МТ5-то май няма да може да се включим в състезанието.
Онова, което си спомням от Теорията на Вероятностите е ,че същноста на Гаус камбанката е да бъде симетрична ,но може да бъде по височка и по тесничка или по ниска и по широчка,ала само толкова
Останалото е от Лукавого ,сиреч вече не е нормално Гаусово разпределение ,а е нещо друго.
Всъщност ,ако по височина са ти успехите а по ширина са неуспехите няма да има нужда да се мъчиш да изместваш камбанката , а само да я направиш по висока и по тясна,
така броят на успехите /= общият брой опити - броя на неуспешните опити/
, спрямо неуспехите /= общият брой опити - броя на успешните опити/
, значително ще се увеличи. :o :o :o :o
Форекса е оръжие за масово поразяване

vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
4 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 01 сеп 2010, 07:57

Един от начините за конкретен клас системи вече съм го споменавал, когато говорих за ПМО. Помислете и дайте други идеи за които се сетите и самите вие.
т.е. Постановката е следната - правят се N на брой опита за нулиране на малки сметки, знаем че те в общия случай ще ни изградят Гаусово разпределение и както спомена Saxten , търсим някоя и друга "дяволска" хватка с помощта на която да преобразуваме нормалното разпределението в разпределение от друг вид :)
Форексът е полезен като ХОБИ

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16

Мнение от saxsten » 02 сеп 2010, 13:02

vgc написа:
Един от начините за конкретен клас системи вече съм го споменавал, когато говорих за ПМО. Помислете и дайте други идеи за които се сетите и самите вие.
т.е. Постановката е следната - правят се N на брой опита за нулиране на малки сметки, знаем че те в общия случай ще ни изградят Гаусово разпределение и както спомена Saxten , търсим някоя и друга "дяволска" хватка с помощта на която да преобразуваме нормалното разпределението в разпределение от друг вид :)
Ох ,върна ме със 100 г преди Христа

Как се прави Гаусово разпределене?
Пример -Рулетка червено и черно или монета със ези тура:
Взимаме една монета и почваме да я подхвърляме мноого пъти,като следим колко пъти се е падало ези или тура последователно.
Броят на еднаквите попадения записваме по вертикала
Броят на опитите в които се е падало последователно ези записваме от ляво на максимума на камбаната ,започвайки от най голямата серия та чак до 1
Респективно броят на попадения тура записваме от дясно по същия начин.
Така получаваме една Гаусова камбана ,която е уродлива-асиметрична поради недостатъчният брой хвърляния.
Когато броят на опитите клони към безкрайност получаваме идеално симетрична гаусова камбана.
Можем да строим и обратната Гаус камбана ,като по вертикала нанасяме броят на опитите в които се е падало ези (или тура) ,съответно :1,2,3,4,,,, N пъти . Тогава маскимума на камбаната ще е около стоиности на поредни излизания от 1 до 3 пъти.
Въпроса е как да впрегнем тази теория във форекса ,за да използуваме идеята на Даниел от по горе , че тренд по голям от 10 фигури рядко се среща.
Най близкото което ми идва на ума е да се направи експерт следящ волативноста на дневна а още по добре на седмична графика ,като всяко барче ще е опит ,а разликата между HIGH и LOW ще е показание по вертикалата на Гаусовата камбана.
Форекса е оръжие за масово поразяване

predator
Регистриран: 29 май 2010, 01:25

Мнение от predator » 02 сеп 2010, 22:10

Тази идея и на мен ми беше дошла.
Ако приемем,че вероятността да се познае посоката за всяка сделка е 50:50,като профита е 100 пипса на лост 1:100 и стоп няма,то ако се намери начин губещите и печелившите сделки да правят по-големи поредици ,тогава след всяка печеливша сделка влизаме със 100% от капитала и така докато сметката стане Х 2^n

Пример с начален капитал $10
10 поредни печеливши сделки по 100 пипса $10х2^10=$10240

1024 нулирани сметки без да е имало 10 поредни печеливши в тях = -$10240

jamie
Регистриран: 29 сеп 2010, 15:50

Мнение от jamie » 21 окт 2010, 02:38

Да познаеш-да не познаеш...сякаш негативното математическо очакване не е това което брокито ни предлага от момента в който научим думичката "спред" :lol:

Хареса ми как го написа Guest:
Просто за да се докаже емпирично, трябва да живеем с орлите, ама ти тогава можеш да вдигнеш праметрите на 1 млн капитал към 1 нано или микро лот или каквото там предлага някой бъкет и да умрем от глад докато цъкаме.
Неговите постинги ми допадат. Обаче това с орлите е много дълго, да опитаме за съвсем приемливия период 1 година.

КаменноСърце показа нещо интересно - търговия в рейндж (както знаем - много голяма част от времето, което значи повече на брой сделки). Както виждам - той просто "хеджира" за да се спаси от тренда. Но пък не мога да приема гледната му точка (за мен Екуити е показателя, а не баланса).

Марио пък вкара в недоумение повечето хора с идеята че печалбата трябва да е "ограничена". Вече я споделям - така е по-лесно да си ГАРАНТИРАШ печалбата от сделка (на тези с плаващия стоп ще припомня че има както гапове, така и резки движения когато ордера се изпълнява на друга цена - стопа не е гарантиран).

И тримата обаче повдигат интересна тема: колко поредни печеливши сделки и с каква доходност в РЕАЛНА търговия може да се направят според вас - при нормална честота (примерно поне 1 сделка на ден или да е по-лесно над 300 годишно) и риск до 10% от капитала? Нека за да е справедливо - да броим Екуити при смятане на постигната доходност (да сложим и практически смислен минимум - примерно 5% месечно), отворените сделки на загуба да се извадят като бройка от поредните печеливши.
Каква би била цената за подобна търговия - като време, нерви? А като обучение - и какво би било то? Включва ли анализи, "усет" - допълнете каквото се сещате?

Аз експериментирах - и експеримента продължава, на майтап благодарение на колега от форум (Инвестора). Някой друг забавлява ли се с това?

Марио Димитров
Регистриран: 10 авг 2010, 18:08
1 получени

Мнение от Марио Димитров » 02 май 2011, 23:50

Марио Димитров написа:Хе-Хе Марио !
Тия твоите руснаци направо преразказаха моята приказка за хубавата немска мома
Само не разбрах в кой точно момент се счупват яйцата

Хм-нали ви казах,четете а не мислите!
Намирате си сами метода,по който да си правите 30 пипса-който,както си може.
Условието е много просто - равнопоставена сделка(това е от Матеев-в един друг форум).
Защо не веднага на макс?,щом можете да правите 30 пипса-ами за да се тренирате на ДИСЦИПЛИНА!!!Знаете ли,дали след като направи 30 пипса на 1 мин графика,ще направи още 100 във вашата посока?(50/50)Да или не-но вие знаете ,че ще си вземете вашите 30 пипса,КОЕТО е вашата ЦЕЛ!
Има брокери и за такива поръчки-не са в БГ,но ги има.
Всички останали писания са чесане на езиците.
Иска се ДИСЦИПЛИНА и ПОСТОЯНСТВО.
Вие имате ли ги?
Грийди-прочети темата,в този пост навържи написаното-Въпросче:ти знаеш ли какво искаш?
Дисциплина-абе няк`в китаец беше писал.Нек`ви работи. :wink:
Търгувайте това, което виждате на графиките

Потребителски аватар
greedforsuccess
Регистриран: 22 юли 2010, 11:48

Мнение от greedforsuccess » 03 май 2011, 10:30

Марио Димитров написа:
Марио Димитров написа: Грийди-прочети темата,в този пост навържи написаното-Въпросче:ти знаеш ли какво искаш?
Знам какво искам, да.
За Дисциплината, какво съм казал ?!
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.

Потребителски аватар
fickata
Регистриран: 26 мар 2011, 20:28

Мнение от fickata » 03 май 2011, 12:46

greedforsuccess написа:
Марио Димитров написа:
Марио Димитров написа: Грийди-прочети темата,в този пост навържи написаното-Въпросче:ти знаеш ли какво искаш?
Знам какво искам, да.
За Дисциплината, какво съм казал ?!
Нищо не си казал, ама се вижда, че си недисциплиниран и невъзпитан ! :x :evil: :grin: :grin: :grin: :lol: :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=0UjsXo9l6I8
Най-голямото престъпление е да се признаеш за виновен, за престъпление, което не си извършил.

bishop23
Регистриран: 21 авг 2013, 12:22

Мнение от bishop23 » 21 авг 2013, 13:00

Опита е различно нещо от мързелуването. Няма мързеливи успешни трейдъри, но някой опитни успешни трейдъри правят впечатление,че са мързели , но те просто са толкова навътре в нещата, че карат всичко да изглежда лесно. Тъй,че опита му е майката! :)

САПИ
Регистриран: 31 яну 2010, 11:02

Мнение от САПИ » 21 авг 2013, 15:48

bishop23 написа:Опита е различно нещо от мързелуването. Няма мързеливи успешни трейдъри, но някой опитни успешни трейдъри правят впечатление,че са мързели , но те просто са толкова навътре в нещата, че карат всичко да изглежда лесно. Тъй,че опита му е майката! :)
Това е направо за самостоятелна тема - "Мързеливи ли са трейдърите",дано Желев види да пусне такава :wink: Скромното ми мнение,че не се знае кои точно са по мързеливи трейдърите,беторите или покержиите..но това е първата тройка :grin: , то ако им се работеше на миличките,нямаше да чекат,по цял ден пред компа..да ударят нещо, а примерно щяха дя носят кереч,да бачкат нощна смяна в завод,да садят домати и тн и тн...ама искам да наблегна,че е отделен въпроса, за трудолюбието и ефективноста от него...както и за мързела и ефективноста от него :grin: !!!

Потребителски аватар
sakral
Регистриран: 23 юли 2013, 15:34

Мнение от sakral » 21 авг 2013, 18:14

САПИ написа:
bishop23 написа:Опита е различно нещо от мързелуването. Няма мързеливи успешни трейдъри, но някой опитни успешни трейдъри правят впечатление,че са мързели , но те просто са толкова навътре в нещата, че карат всичко да изглежда лесно. Тъй,че опита му е майката! :)
Това е направо за самостоятелна тема - "Мързеливи ли са трейдърите",дано Желев види да пусне такава :wink: Скромното ми мнение,че не се знае кои точно са по мързеливи трейдърите,беторите или покержиите..но това е първата тройка :grin: , то ако им се работеше на миличките,нямаше да чекат,по цял ден пред компа..да ударят нещо, а примерно щяха дя носят кереч,да бачкат нощна смяна в завод,да садят домати и тн и тн...ама искам да наблегна,че е отделен въпроса, за трудолюбието и ефективноста от него...както и за мързела и ефективноста от него :grin: !!!
Денят има 24 часа. Седмицата има 7 дни. Но едни печелят по 10- лв на час като работят къртовски труд, докато други печелят хиляди на час и работят много по малко от 24 часа 7 дни в седмицата... :!:

Stefanov
Регистриран: 11 ное 2012, 13:21

Мнение от Stefanov » 21 авг 2013, 18:51

Да ,ама използват акъла си,като преди това са положили доста труд,а 10 лв на час в България си е златна работа :)

Потребителски аватар
sakral
Регистриран: 23 юли 2013, 15:34

Мнение от sakral » 21 авг 2013, 22:33

Stefanov написа:Да ,ама използват акъла си,като преди това са положили доста труд,а 10 лв на час в България си е златна работа :)
Точно това е и моята теза, а 10 лв на час е само примерна сума.

Потребителски аватар
Abadaebadababada
Регистриран: 10 май 2014, 09:54
10 дадени
Контакти:

Мнение от Abadaebadababada » 17 май 2014, 15:02

Какво ще кажете за това?
П.П. Снимал съм десктопа с телефон, не успях по друг начин да кача файла.
Прикачени файлове
SystemTest.jpg
SystemTest.jpg (237.54 KБ) Видяна 2623 пъти
Водата дълбае камъка не със сила, а с постоянство.

Потребителски аватар
Abadaebadababada
10 дадени
Контакти:

Мнение от Abadaebadababada » 20 авг 2016, 17:40

vgc написа:Това са правилата на тазгодишният шампионат http://championship.mql5.com/2010/en/rules. Участват единствено МТ5 експерти. Новата платформа от няколко месеца насам вече има реализиран бектестер, който обаче е десетината пъти по-бавен от този на МТ4 и идеята да си подготвиш ЕА-та предварително на МТ4 и едва след това да я портнеш за петицата е много добра.

п.п. За да не се обезкуражат съвсем четящите новобранци то ще споделя последната си концепция по която работя. Ясно е че след всяка една ТС която сътворявам и пробвам, съвкупната резултатност ще формира картинка като тази показана на графиката при която по хоризонтала е успеваемостта, а по вертикала броят опити (игнорирам комисионните на брокера, които с малко размисъл при конкретна тактика могат почти изцяло да се покрият с подходяща хватка). Целта е като се получи система с резултатност повече от например две стандартни отклонения , то вместо да са само две защо да не станат три или повече - т.е. да разтегнем леко камбанката надясно. За щастие това разтягане заобикалящият ни свят го предлага и позволява, а за нещастие все още не съм съвсем доволен от честотата и от потенциала на получената разтегливост :)
Standard_deviation_diagram.png
Предполагам вече сте разбрали, че "разтягането" на камбаната само в една посока е невъзможно / като я разтегнеш вдясно , за да увеличиш шанса за печалба, точно с толкова я разтегляш наляво - увеличаваш шанса за загуба/. Може да се получи за някакъв период време, но рано или късно ще стане симетрична. Ако приемем, че средата на камбаната е 0-спреда, след достатъчен брой опити ще губим точно по един спред. Това е резултата от нулево МО минус спреда. Успех може да имаме само ако ИЗМЕСТИМ камбаната вдясно, и пак да е симетрична, т.е. след колкото и голям период време и опити, средата ще е >0. И това е резултат от положително МО. Колкото повече успеем да я изместим вдясно, и колкото повече опити правим - толкова повече ще печелим. Пример - изместваме я на 0+спред. След 1000 сделки ще имаме 1000 спреда печалба. Понякога може да са 900, друг път 1100, но средно ще се стремят към 1000. И ако някой не е доволен от честотата на случващото се / примерно иска да прави 2000 спреда печалба/, има 2 варианта - кара времето да върви по бързо, или бие камшик на Пазара и го кара да мърда повече :grin: .
Третия вариант е повече пари=>по-големи обеми=>повече печалба за единица време.

Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59

Мнение от saxmovies » 16 сеп 2016, 00:24

Abadaebadababada написа:Какво ще кажете за това?
Много добре изглежда графиката...за какъв период е това
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

Потребителски аватар
Abadaebadababada
10 дадени
Контакти:

Мнение от Abadaebadababada » 16 сеп 2016, 10:58

saxmovies написа:
Много добре изглежда графиката...за какъв период е това
Доста отдавна беше, по спомен около месец. Сега не е толкова красива, но резултата се вижда в подписа ми / за 6 мес и малко/.

skot
Регистриран: 12 сеп 2016, 21:46

Мнение от skot » 16 сеп 2016, 16:29

аз успях да сътворя само това за 10 години мислене.
Прикачени файлове
StrategyTester1.gif
StrategyTester1.gif (9.84 KБ) Видяна 636 пъти

Отговори

Върни се в “Как да забогатеем мързелувайки”