FOREX - Трябва образование

Защо да отделяме време и пари...
admin
Site Admin
Регистриран: 08 яну 2009, 11:49
6 получени
1 дадени

FOREX - Трябва образование

Мнение от admin » 13 май 2009, 14:24

Трябва образование

Представете си, че ви предстои дело и вие решавате да наемете най-нископлатения адвокат, който можете да намерите. В деня, в който трябва да се изправите пред съда, адвокатът ви казва: „Не се притеснявай, макар това да е първият ми път, съм чел „Как да станем адвокат за 28 дни”, така че знам какво правя. Няма да имаш проблеми.”

Мислите ли, че инвестицията ви в този адвокат ще се отплати?

Вероятно не.

Най-вероятно ще се окажете в затвора за остатъка от живота си, в една килия със татуиран от главата до петите рецидивист.

Не съм професионален адвокат, но съм сигурен, че е необходимо да се прочета повече от една книга, за да стана такъв. Най-вероятно адвокатите са чели и изучили множество книги, протоколи и съдебна практика за да усвоят професията. Защо мислите, че да станете професионален трейдър е много различно?

Търговията изисква вещина в множество дисциплини, включително фундаментален анализ, технически анализ, сентимънт анализ и самоконтрол (известен още като ментален анализ).

В рамките на тези дисциплини съществуват различни теми и те трябва да бъда изучени поотделно.

Например, макар BabyPips.com да ви запознава с Вълните на Елиът по един лесен за разбиране начин, има цели книги, които са написани само върху този предмет. По същият начин стои въпроса с много други технически инструменти (кендълстик формации, нива на Фибоначи, pivot points и т.н.), инструменти за фундаментален анализ и търговска психология.

Ако ограничите образованието си до повърхностното разглеждане на няколко предмета, как мислите че ще успеете да придобиете уменията, необходими за да бъдете успешен трейдър?

Не казвам, че трябва да прочетете всичко, което е написано за трейдинга. Макар да би било чудесно, това е практически невъзможно.

Казвам следното:

Преди да сключите дори една сделка, прочетете и научете достатъчно, за да знаете как работи определен инструмент, защо работи и как се е справял при различни обстоятелства. След като започнете да търгувате с реална сметка, продължете да четете и да се учите. Форекс пазарът е динамичен и постоянно се променя. Компетентността във всички трейдинг дисциплини ще ви даде възможност да се адаптирате и да вземате бързи решения.

<<<Готови ли сте да платите цената? << >> Трябва време >>>

Отговори

Върни се в “Как да забогатеем мързелувайки”