FOREX - Числа на Фибоначи

Числа на Фибоначи. Нива на Фибоначи - определяне и ползване.
Потребителски аватар
melany
Регистриран: 08 юли 2012, 04:54

Re: FOREX - Числа на Фибоначи

Мнение от melany » 08 юли 2012, 06:57

Въпрос :?:
Правилно ли ми е поставено фибоначито :shock:

Изображение

Потребителски аватар
soros
Регистриран: 14 ное 2010, 14:24

Мнение от soros » 08 юли 2012, 11:04

melany написа:Въпрос :?:
Отговор: не. Обърнато е. Там където е "100", трябва да е "0"-та. Просто го обърни.
Авторът не препоръчва извършването на спекулативни действия, в съответствие с прогнозите направени в тази публикация и не носи отговорност.

Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Мнение от Georgi » 08 юли 2012, 11:14

soros написа:
melany написа:Въпрос :?:
Отговор: не. Обърнато е. Там където е "100", трябва да е "0"-та. Просто го обърни.
sorosе, има ли значение. Важните нива са 61.8 и 38.2. Които са абсолютно симетрични. Освен това то е корекционно. Основния тренд ако приемем е на север, тои търси да идентифицира нивата в корекцията. Която е на юг. При това положение го приемам за правилно. Може и да греша. Но така го виждам.

Потребителски аватар
soros

Мнение от soros » 08 юли 2012, 11:18

Georgi написа:...sorosе, има ли значение. Важните нива са 61.8 и 38.2. Които са абсолютно симетрични. Освен това то е корекционно. Основния тренд ако приемем е на север, тои търси да идентифицира нивата в корекцията. Която е на юг. При това положение го приемам за правилно. Може и да греша. Но така го виждам.
Georgi, за мен има значение. Правилата са си правила. Нещо или го правиш правилно или не. Имаше въпрос дали Фибоначи е поставено правилно, на който въпрос аз отговорих. Отговорът е не.
Авторът не препоръчва извършването на спекулативни действия, в съответствие с прогнозите направени в тази публикация и не носи отговорност.

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 08 юли 2012, 11:33

soros написа: Имаше въпрос дали Фибоначи е поставено правилно, на който въпрос аз отговорих. Отговорът е не.
Само ми обясни като на по-неграмотен, защо трябва да го поставям в посока, обратна на тренда?

Потребителски аватар
godim
Регистриран: 23 юли 2010, 10:57

Мнение от godim » 08 юли 2012, 11:39

Понякога, когато задаваш грешен въпрос, получаваш грешен отговор. Понякога получаваш и верен отговор. Тогава се чудиш защо?

Темата е за числа на Фибоначи.
http://en.wikipedia.org/wiki/Fibonacci_sequence

Има тема и за корекция на Фибоначи.
http://en.wikipedia.org/wiki/Fibonacci_retracement
Успехи!

Потребителски аватар
greedforsuccess
Регистриран: 22 юли 2010, 11:48

Мнение от greedforsuccess » 08 юли 2012, 11:47

Georgi написа:
soros написа: Имаше въпрос дали Фибоначи е поставено правилно, на който въпрос аз отговорих. Отговорът е не.
Само ми обясни като на по-неграмотен, защо трябва да го поставям в посока, обратна на тренда?
Защото трейдинга не е тука има тука няма.
Или ще го правиш правилно или не.
Можело ли така, можело ли онака.
Не, НЕ МОЖЕ. Или ще е както трябва или НЕ.

Не може да позволяваш двойно тълкуване на нещата.
Това в случай, че искаш да печелиш. Ако е само да си играеш за какво ти е въобще да използваш фибоначи ? Сигурен съм, че все от някой суинг ще имаш съвпад :grin:
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.

Потребителски аватар
soros

Мнение от soros » 08 юли 2012, 11:50

Georgi написа:...Само ми обясни като на по-неграмотен, защо трябва да го поставям в посока, обратна на тренда?
Georgi, понякога се чудя дали се шегуваш или си сериозен. Ще приема въпроса ти за сериозен и ще ти отговоря.
Говорим за "Корекция на Фибоначи". Както се подразбира от самото наименование, тя касае корекцията на тренда. Имаме тренд, който в даден момент е прекъснат от корективна вълна, която започва в противоположната му посока. Започва=Начало на Корективната вълна, т.е. "0"-та се поставя там, няма как да е "100". Числата 23.6; 50.0; 61.8 са в %, т.е. коригират основния тренд. Логично е, когато корекцията е по-плитка да е 23.6% и когато е по-дълбока да е 61,8%, а не обратното както в случая при Мелани, а и при теб. Надявам се, вече си наясно.

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 08 юли 2012, 11:57

Благодаря! Наясно съм. :hi:

Потребителски аватар
melany
Регистриран: 08 юли 2012, 04:54

Мнение от melany » 08 юли 2012, 12:29

Благодаря на всички...
дори породилата се дискусия ми беше доста от полза :claping:

pluto1
Регистриран: 16 авг 2011, 15:41

Мнение от pluto1 » 08 юли 2012, 13:30

[quote="melany"]Благодаря на всички...
дори породилата се дискусия ми беше доста от полза :claping:[/q

Здравей Мелани . От новобранец за новобранец. Аз ползвам постнатия по- долу индикатор. Тук ми е и въпроса кум по знаещите и можещи . Правилно ли е :-? :-?
FiboRetracement3.mq4
(16.26 KБ) Свален 128 пъти

pluto1

Мнение от pluto1 » 08 юли 2012, 13:34

Което не пречи ,разбира се се да си поставяш и ръчно твой корекций.

Потребителски аватар
godim
Регистриран: 23 юли 2010, 10:57

Мнение от godim » 08 юли 2012, 13:53

Да, за това не се бях замислял. Щом е един КОРЕКЦИЙ, много ясно, че ще е ТВОЙ (МОЙ) КОРЕКЦИЙ.
Успехи!

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 08 юли 2012, 14:00

melany написа:Благодаря на всички...
дори породилата се дискусия ми беше доста от полза :claping:
Че нали за това е форум! Това което го прескачат по учебниците да го научим от тук!

pluto1

Мнение от pluto1 » 08 юли 2012, 14:36

В древността хората учили, за да се самоусъвършенстват. Днес — за да смаят другите.Конфуций

Потребителски аватар
QWE
Регистриран: 18 ное 2011, 15:20

Мнение от QWE » 08 юли 2012, 14:40

Жоро, недей да говориш глупости, за поставянето на фиботата си има правила и трябва да се спазват, с тия твоите умозаключение най-много да заблудиш някой който хептен си няма идея за какво става въпрос.

Потребителски аватар
greedforsuccess

Мнение от greedforsuccess » 08 юли 2012, 14:52

QWE написа:Жоро, недей да говориш глупости, за поставянето на фиботата си има правила и трябва да се спазват, с тия твоите умозаключение най-много да заблудиш някой който хептен си няма идея за какво става въпрос.
Добре че са останали хора със здрав разум още :grin:
И аз това му говоря, ама продължава да не поема.
Що така бе Георги ? Що не щеш да приемеш че трябва да се спазват правила. Ем си от старата генерация и всички скачахте като ви се каже скачай ? А сега няма такова нещо и айде всичките през къра.
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.

Потребителски аватар
QWE
Регистриран: 18 ное 2011, 15:20

Мнение от QWE » 08 юли 2012, 15:17

Може да е решил да открива някакви нови зависимости, няма лошо, но да не зблуждава хората, ако не се беше намесил Сорос, девойката като нищо щеше да прихване от неговия приом и после фибото не работи, ми как да робити като не е правилно поставено.

pluto1

Мнение от pluto1 » 08 юли 2012, 15:21

Сондирам мнение за индикатора който съм пуснал няколко поста по нагоре в темата. Правилно ли е или.......... :-?

Потребителски аватар
greedforsuccess

Мнение от greedforsuccess » 08 юли 2012, 15:29

pluto1 написа:Сондирам мнение за индикатора който съм пуснал няколко поста по нагоре в темата. Правилно ли е или.......... :-?
Направи картинка, покажи я и тогава можем да се изкажем.
И защо въобще ти е необходим индикатор да ти построява фибо :-?

Отговори

Върни се в “Нива на Фибоначи”