FOREX - Числа на Фибоначи

Числа на Фибоначи. Нива на Фибоначи - определяне и ползване.
Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Re: FOREX - Числа на Фибоначи

Мнение от Georgi » 28 юни 2012, 07:35

За да се ползува, един експерт трябва да се познава много добре. Не винаги пазара предполага ползуването на експерт. В моменти при Е/Швейцарец не можеш да го ползуваш. Трябва двойка, която е в реиндж 30-40 пипа, или слаб тренд на север. За всеки случай аз експертите най-напред ги пускам на демо. И след туй в кошчето. Но няколко съм пускал на реал.

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 28 юни 2012, 08:05

Изображение
Мисля че още е актуална тази картинка. Това е което "очаквам".
Вместо глава и рамене, то оформи двоен връх. Също класика!!

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 28 юни 2012, 11:51

За тази свещ на юг, вече фундамента си казва тежката дума. Затуй са измислени стоповете! Ние само предполагаме, а пазара разполага!!! Нямаше ме цяла сутрин зад компа. Дори не съм прочел и каква новина го е предизвикала! :twisted:

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 28 юни 2012, 16:02

Изображение
Пак се връщам на същата конфигурация. Достатъчно много са зависимостите, че да кажем че са случайни съвпадения. Аз ще продължа да я следя и утре. И ще се радвам, ако някой вземе отношение по графиката! 8-)

Потребителски аватар
soros
Регистриран: 14 ное 2010, 14:24

Мнение от soros » 28 юни 2012, 20:39

Georgi написа:... И ще се радвам, ако някой вземе отношение по графиката! 8-)
Georgi, ще помогна, но какво точно те интересува по графиката?
п.п. При това развитие на цената(след пробива надолу) корекциите на Фибоначи, които си поставил, вече не са актуални, т.е. не ги гледай.
Авторът не препоръчва извършването на спекулативни действия, в съответствие с прогнозите направени в тази публикация и не носи отговорност.

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 28 юни 2012, 21:03

sorosе, този модел вече се изчерпа. Няма какво да коментираме.
Но и утре е ден. Движението продължава. Въпроса е ние да сме една крачка преди пазара! :-?

Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59
1 получени

Мнение от saxmovies » 28 юни 2012, 21:24

admin написа:Фибоначи... Кой?

Често ще използваме отношенията на Фибоначи в търговията си, така че е най-добре да се запознаете с него и да го обикнете като собствената си майка. Фибоначи е обширна материя и има много различни приложения със странни имена, но ние ще се спрем на двете най-популярни – корекции и проекции.

Позволете ми първо да ви представя самия Фибоман - Леонардо Фибоначи.

Леонардо Фибоначи е известен италиански математик, който открил прости редици от числа, отношенията между които описват естествените пропорции на нещата във вселената.

Отношенията възникват от следната редица: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144...

Редицата се образува от числа, всяко от което е сбор от предишните две. 3=2+1, 5=2+3 и т.н.

Отношението между две последователни числа в редицата клони към 0.618. Например 34 разделено на 55 е равно на 0.61818.

Това отношене е известно като „златната пропорция”.

Стига толкова числа и сметки. Ето отношенията, които трябва да знаете:

Корекции на Фибоначи
0.236, 0.382, 0.500, 0.618, 0.674

Проекции на Фибоначи
0, 0.382, 0.618, 1.000, 1.382, 1.618

Всъщност не е необходимо да смятате на ръка тези отношения. Търговската ви платформа най-вероятно ще свръши тази работа вместо вас. Но винаги е добре да сте запознати поне в най-общи линии с теорията зад индикатора.

Трейдърите използват корекциите на Фибоначи като нива на подкрепа и съпротива. Доколкото много трейдъри следят тези отношения и поставят ордери на съответните нива, то наличието на подкрепа или съпротива на тези нива се превръща в самоосъществяващо се предсказание.

Трейдърите използват проекциите на Фибоначи като нива за прибиране на печалби. Доколкото много трейдъри поставят лимитите си на тези нива, то те се превръщат в нива на подкрепа и съпротива по силата на самоосъществяващо се предсказание.

Повечето платформи включват инструменти за изчисляването на нивата на Фибоначи. За да бъдат приложени тези инструменти, трябва да бъдат установени началната и крайната точка, отношението между които ще се смята. За установяването на началната и крайната точка могат да бъдат използвани различни методи, но един от най-практичните са фракталите на Бил Уилямс.

В следващия урок ще разгледаме по-внимателно корекциите на Фибоначи
Хареса ми как си как си го обяснил. Да си призная честно досега не съм използвал Фибоначи, но май е време. Според мен дава добри насоки за анализ...
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 29 юни 2012, 08:45

Изображение
Снощи бях писал че модела се е изчерпал! Но явно не е! Не знам азиатците какви са ги сътворили нощес. Но това, заедно с предишните картинки е като за учебник!! :(
Явно има още да учим!!

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 29 юни 2012, 08:57

"Лидерите на ЕС се разбраха за Пакта за растеж
Лидерите на ЕС са съгласували Пакта за растеж на стойност 120 млрд. евро, съобщи председателят на Европейския съвет Херман Ван Рампой, цитиран от АФП. Припомняме, че пактът бе предложен от Германия, Франция, Италия и Испания. В него се съдържат мерки, които трябва да подпомогнат на засегнатите от рецесията държави от Еврозоната да възстановят икономиките си и да създадат работни места.
Хазната на Европейската инвестиционна банка ще повиши капиталовата си база с 10 милиарда евро.
60 милиарда евро ще бъдат инвестирани в иновации, малки и средни предприятия и инфраструктурни проекти."
Това е причината за движението тази сутрин. Явно ще дава тон на движението и следващата седмица!!
На мен проблема ми е да видя как ще се върже към нивата на фибо!! :twisted:

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
98 получени
18 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 29 юни 2012, 09:09

Може и така да се върже фибото. :smile: /но не е задължително/.../ и без това не му достигат 9 пипса за да изравним отсечките от предната картинка/ :smile:
662.gif
662.gif (15.16 KБ) Видяна 4003 пъти
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
greedforsuccess
Регистриран: 22 юли 2010, 11:48

Мнение от greedforsuccess » 29 юни 2012, 10:53

jssj написа:Може и така да се върже фибото. :smile: /но не е задължително/.../ и без това не му достигат 9 пипса за да изравним отсечките от предната картинка/ :smile:
662.gif
Не може така.
Цялото това фибо, след като си го нарисувал го маркираш, като долният му край който е 0.0 го местиш да е на новото по-високо дъно.
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.

jssj
98 получени
18 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 29 юни 2012, 11:16

Привет greedforsuccess,
Да виждал съм и такава техника и съм я пробвал, но нещо не ми допада. Срещал съм я при вълновиците които не са сигурни дали имат 1-ва и 2-ра вълна и могат да пуснат фибопроекция за 3-та, или а-в-с корекция където при евентуален зиг-заг да очакват равни /а/ и /с/, а когато /с / се окаже 5-ца си продължава по проекцията. Така че приемам забележката ти. :smile:

Успех !
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
37 получени
6 дадени

Мнение от vgc » 29 юни 2012, 14:08

Фибота може да си рисува човек където и както си хареса. В конкретния случай аз си мисля, че това е по-вярната проекция на изпълнена вече цел при еврото :smile: , а от тук следват три равновероятни фигури движение или надолу или нагоре, обаче освен 1.2595 като цел мога да нарисувам около него поне още пет различно замерени фибо-левъла:
e1.gif
e1.gif (12.76 KБ) Видяна 3948 пъти
п.п. За японски анализ по свещи не бива да се използва 4H или дневна графика (и двете са с различно начало за различните часови пояси) освен ако точно това не се гони целево. Гледа се часова (клавишите + и - вършат добра работа) а следващата елиминираща часовият пояс е седмичната графика.
Форексът е полезен като ХОБИ

jssj
98 получени
18 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 29 юни 2012, 15:11

wgc здравей,
Аз мисля, че по този начин може да пуснем фибото само ако имаме странично движение в рамките на последната низходяща вълна.
665.gif
665.gif (16.1 KБ) Видяна 3922 пъти

Потребителски аватар
druster
Регистриран: 14 авг 2011, 20:13
2 получени

Мнение от druster » 29 юни 2012, 15:47

vgc написа:Фибота може да си рисува човек където и както си хареса. В конкретния случай аз си мисля, че това е по-вярната проекция на изпълнена вече цел при еврото :smile: , а от тук следват три равновероятни фигури движение или надолу или нагоре, обаче освен 1.2595 като цел мога да нарисувам около него поне още пет различно замерени фибо-левъла:
e1.gif
п.п. За японски анализ по свещи не бива да се използва 4H или дневна графика (и двете са с различно начало за различните часови пояси) освен ако точно това не се гони целево. Гледа се часова (клавишите + и - вършат добра работа) а следващата елиминираща часовият пояс е седмичната графика.
Според мен яп.свещи най-добре се вижда бъдещето точно на мин. 4Н и дневна. :smile:
Information is the most dangerous weapon of all the world.

vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
37 получени
6 дадени

Мнение от vgc » 29 юни 2012, 16:29

jssj написа:wgc здравей,
Аз мисля, че по този начин може да пуснем фибото само ако имаме странично движение в рамките на последната низходяща вълна.
По принцип си прав, обаче след като еврото чукна 1.2290 влязохме в някакво корективно странично движение, а там могат да ги гънат тези рейнджове както си искат че даже и да заприличат на тренд. Ако съм прав за мястото на фибото (цената се заигра с 1.2595 като ниво, но не обърна), то като потвърждение би било най-красиво ако се спре на 1.2711 като движение. Ако греша в картинката то няма да е нито за първи нито за последен път (както вече сгреших с посоката при 1.2595 например) :smile:

п.п. Druster ако H4 ти харесва като графика, чудесно - просто трябва да се отчита че тя силно зависи от времевият пояс на брокера ти. Аз лично експерти на дневна база обичам да пиша, но не и такива работещи с обобщени данни от четиричасовата графика например.
Форексът е полезен като ХОБИ

Потребителски аватар
druster
2 получени

Мнение от druster » 29 юни 2012, 17:15

vgc написа:
jssj написа:wgc здравей,
По принцип си прав, обаче след като еврото чукна 1.2290 влязохме в някакво корективно странично движение, а там могат да ги гънат тези рейнджове както си искат че даже и да заприличат на тренд. Ако съм прав за мястото на фибото (цената се заигра с 1.2595 като ниво, но не обърна), то като потвърждение би било най-красиво ако се спре на 1.2711 като движение. Ако греша в картинката то няма да е нито за първи нито за последен път (както вече сгреших с посоката при 1.2595 например) :smile:

п.п. Druster ако H4 ти харесва като графика, чудесно - просто трябва да се отчита че тя силно зависи от времевият пояс на брокера ти. Аз лично експерти на дневна база обичам да пиша, но не и такива работещи с обобщени данни от четиричасовата графика например.

Аз използвам и на М1,М5,М15 и Н4 мултитаймстратегия.Но книгите които съм изчел за техн.анализи и практиката която имам ми се струва че миниум на Н4 се разчитат добре candle-лите :smile: Разбира се всеки си има собствена стратегия :wink:

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 30 юни 2012, 11:44

druster написа:

Аз използвам и на М1,М5,М15 и Н4 мултитаймстратегия.Но книгите които съм изчел за техн.анализи и практиката която имам ми се струва че миниум на Н4 се разчитат добре candle-лите :smile: Разбира се всеки си има собствена стратегия :wink:
И аз бях с убеждението че само на часовите трябва да се четат свещите за ТА. Но има колеги от форумите, дето сме спорели. Според много от тях и на минутните работят. Та за сега съм малко раздвоен. Все пак на минутните влиза в ореола на естествения шум. Според мене де. Но много колеги са на противното мнение.

Потребителски аватар
Volen
Регистриран: 19 яну 2012, 00:53
Контакти:

Мнение от Volen » 01 юли 2012, 18:25

И това е варинат
Прикачени файлове
eurusd next week probability.gif
eurusd next week probability.gif (32.82 KБ) Видяна 3825 пъти
Безплатно форекс обучение
http://www.forex-traderbg.com
Ако вземеш 100 000 на заем от банката и не можеш да ги върнеш - имаш проблем, ако вземеш 100 милиона и не можеш да ги върнеш - банката има проблем...

Потребителски аватар
druster
2 получени

Мнение от druster » 01 юли 2012, 18:27

Georgi написа:
druster написа:

И аз бях с убеждението че само на часовите трябва да се четат свещите за ТА. Но има колеги от форумите, дето сме спорели. Според много от тях и на минутните работят. Та за сега съм малко раздвоен. Все пак на минутните влиза в ореола на естествения шум. Според мене де. Но много колеги са на противното мнение.
От Goldman Sachs търгуват и на М1 нищо че са сред най-големите и познават всяка чупка на М1 :grin:

Отговори

Върни се в “Нива на Фибоначи”