FOREX - Проекции на Фибоначи

Числа на Фибоначи. Нива на Фибоначи - определяне и ползване.
admin
Site Admin
Регистриран: 08 яну 2009, 11:49
3 получени
1 дадени

FOREX - Проекции на Фибоначи

Мнение от admin » 09 май 2009, 22:51

Проекции на Фибоначи

Следващото приложение на нивата на Фибоначи е за определяне на целите. Нека започнем с един пример по време на възходящ тренд.

При възходящ тренд основната идея е да приберем печалбата от дълга позиция на проекция на Фибоначи. Определянето на проекциите в повечето платформи отнема 3 кликвания:

Изображение

На долната едночасова графика сме сложили проекциите на Фибоначи, вземайки за база движението от 1.2447 до 1.2593. Проекциите на Фибоначи се намират на 1.2597 (0.382), 1.2631 (0.618), 1.2687 (1.000), 1.2743 (1.382), 1.2760 (1.500) и 1.2777 (1.618)

Изображение

Нека сега да видим какво се е случило след корекцията от върха

• Пазарът се е качил до 0.500 нивото
• Коригирал е
• След това отново се е качил до 0.500 нивото
• Леко е коригирал
• Качил се е до 0.618 нивото
• Паднал е до 0.382 нивото, което се е оказало подкрепа
• След това се е качил до 1.382 нивото
• Консолидирал е малко
• Качил се е до 1.500 нивото

Изображение

От тези примери можете да видите, че пазарът често намира поне временна съпротива при проекциите на Фибоначи – не винаги, но често. Както в урока за корекциите на Фибоначи, има няколко проблем, които трябва да решим. Първо, няма как да определим кое ниво ще окаже съпротива. В примера нивото 0.500 е било добро ниво за прибиране на печалбата, тъй като пазарът е коригирал до нивото, от което тръгва. Но ако там не купите отново, бихте пропуснали значителна част о печалбата.

Друг проблем е определянето на началото на движението, чиито проекции се пресмятат. За начало на движението можем да приемем най-ниското ниво за послените 30 бара или посления долен фрактал. Има повече от един начин за определянето на началото на движението, което го прави много субективно.

На тази едночасова EURUSD графика сме определили проекциите на Фибоначи на движението от 1.2137 до 1.2021 след корекцията до 1.2085. Проекциите се намират на 1.2041 (0.382), 1.2027 (0.500), 1.2013 (0.618), 1.1969 (1.000), 1.1925 (1.382), 1.1911 (1.500) и 1.1897 (1.618).

Изображение

Нека видим какво се е случило след корекцията.

• Пазарът е паднал почти до 0.382 нивото, което е оказало подкрепа
• След това пазарът е рейджил
• Нивото 0.382 е било пробито и пазарът е достигнал до 0.500 нивото
• След това е пробил 0.500 нивото и е падна до 1.000 нивото

Изображение

Сами по себе си нивата на Фибоначи няма да ви направят богати. Но те определено са полезни като част от система, която включва други техники и инструменти за анализ. Както виждате, ключът към ефективната търговска система е комбинирането на няколко индикатора (но не твърде много) и използването им по начин, който не е очевиден за повечето трейдъри.

Успешни трейдъри знаят, че всичко опира до начина, по който използвате техническите индикатори, включително нивата на Фибоначи. Урокът, който научихме, е че нивата на Фибоначи могат да са полезен инструмент, но никога не трябва да влизате или излизате от пазара доверявайки се единствено на нивата на Фибоначи.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
128 получени
237 дадени
Контакти:

Re: FOREX - Проекции на Фибоначи

Мнение от S.Zhelev » 14 май 2009, 23:20

Докато все пак според някои изследвания корекциите на Фибоначи имат някаква, макар и незначителна сила, никога не съм чувал подобно нещо за проекциите на Фибоначи. Все пак да кажа, че намират приложение при изчисляване на предполагаемата дължина на Вълните на Елиът.
Сега като се замисля, числата на Фибоначи не само допълват вълновия анализ, но са и единствения метод, който го конкурира като абсурдност.

Потребителски аватар
resimov
Регистриран: 10 окт 2011, 23:11

Мнение от resimov » 31 окт 2011, 20:00

:smile:
Va todo bien gracias a mi profesor preferido :)

Марк Трендов
Регистриран: 02 ное 2011, 14:09
Контакти:

Мнение от Марк Трендов » 02 ное 2011, 15:23

S.Zhelev написа:Докато все пак според някои изследвания корекциите на Фибоначи имат някаква, макар и незначителна сила, никога не съм чувал подобно нещо за проекциите на Фибоначи. Все пак да кажа, че намират приложение при изчисляване на предполагаемата дължина на Вълните на Елиът.
Сега като се замисля, числата на Фибоначи не само допълват вълновия анализ, но са и единствения метод, който го конкурира като абсурдност.
Не мога да се съглася, че нещо, което очевидно работи(не само според горните примери) и се използва като инструмент за анализ е абсурдно. Като гледам негативното ти настроение спрямо Елиът и Фибоначи, едва ли имаш интерес да се запознаеш с принципа за проекция на цените, но за всеки случай погледни тук, пък може и някой друг да прояви желание.
http://www.yrtrader.com/manuals/dynamicbook.pdf и по-точно chapter 4.
Робърт Майнър е човекът, който развива тази концепция, която донякъде произтича от вълновия принцип на Елиът и според мен си я бива.
А що се отнася до вълновия анализ, той също може да има практическа стойност, стига да не си помислиш, че е приложим винаги, по всяко време и при всяка една ситуация. Все пак чрез него се описва вероятна реакция на пазара, а не задължително поведение, което трябва да съвпада на 100%.
И последно, съгласен съм, че само на вълновия анализ не може да се разчита и той задължително трябва да се комбинира с други механизми от техническия анализ, а защо не и от фундаменталния анализ.
Trade market behaviour, not forecast!
http://trade-the-forex-market.blogspot.com/

Потребителски аватар
S.Zhelev
128 получени
237 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 02 ное 2011, 16:30

Марк Трендов написа:Не мога да се съглася, че нещо, което очевидно работи(не само според горните примери) и се използва като инструмент за анализ е абсурдно...
Здравей,

Защо смяташ че Фибоначи "очевидно" работи? Лично аз за 7 години не съм видял никакви доказателства за това.

Видях днешния анализ в блога ти. Ти даваш 3 различни вълнови варианта за движението 1.4246 - 1.3608 . Как да не съм скептичен към Елиът? Имаме една права черта и 3 различни варианта да я преброим. А като влезем в рейндж вариантите стават поне двойно повече. В крайна сметка накъде ще ходи еврото според анализа ти?

Както и да е, ако се задържиш във форума, ще се подсещам да хвърлям по едно око на блога ти, току виж си ме изненадал с познаваемост.

Колкото до книгата - благодаря, но наистина съм скептичен по отношение на подобна литература. Потърсих в Google за Robert Miner и освен книгите му не намерих никаква друга информация за него. Има ли някакви успехи този човек или е поредната шматка?

Потребителски аватар
йосиф
Регистриран: 25 май 2009, 09:50

Мнение от йосиф » 03 ное 2011, 10:14

S.Zhelev написа:
Марк Трендов написа:Не мога да се съглася, че нещо, което очевидно работи(не само според горните примери) и се използва като инструмент за анализ е абсурдно...
Здравей,

Защо смяташ че Фибоначи "очевидно" работи? Лично аз за 7 години не съм видял никакви доказателства за това.

Видях днешния анализ в блога ти. Ти даваш 3 различни вълнови варианта за движението 1.4246 - 1.3608 . Как да не съм скептичен към Елиът? Имаме една права черта и 3 различни варианта да я преброим. А като влезем в рейндж вариантите стават поне двойно повече. В крайна сметка накъде ще ходи еврото според анализа ти?
+20 ...
не искат да разберат форекс спекулантите ,че вълновата теория на този пазар НЯМА приложение ..

Потребителски аватар
NYSERookie
Регистриран: 26 юли 2010, 14:56

Мнение от NYSERookie » 03 ное 2011, 10:17

що да няма приложение бе евреино :-? :-? :-? :-?
перфектна е да ни осветли постфактум какво се е случило :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
за курсове също става, цяла индустрия си е :grin: :grin: :grin:

Потребителски аватар
йосиф

Мнение от йосиф » 03 ное 2011, 10:23

Марк Трендов написа: А що се отнася до вълновия анализ, той също може да има практическа стойност, стига да не си помислиш, че е приложим винаги, по всяко време и при всяка една ситуация.
А тук ти не си прав ....един анализ за да има някаква практическа стойност то той ТРЯБВА да е приложим винаги и по всяко време....още повече ,че валутния пазар е НЕПРЕКЪСНАВАЕМ

Потребителски аватар
йосиф

Мнение от йосиф » 03 ное 2011, 10:25

NYSERookie написа:що да няма приложение бе евреино :-? :-? :-? :-?
перфектна е да ни осветли постфактум какво се е случило :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
за курсове също става, цяла индустрия си е :grin: :grin: :grin:
ами защото Елиот е конкуренция на еврейските номера и за това :grin: :o :o :lol: :lol: :P :P :twisted: :twisted:

Потребителски аватар
cashDEMON
Регистриран: 12 ное 2010, 18:05

Мнение от cashDEMON » 03 ное 2011, 14:10

S.Zhelev написа:Докато все пак според някои изследвания корекциите на Фибоначи имат някаква, макар и незначителна сила, никога не съм чувал подобно нещо за проекциите на Фибоначи. Все пак да кажа, че намират приложение при изчисляване на предполагаемата дължина на Вълните на Елиът.
haha.... докато абсурдното неработещо фибона4и ми показва как да влизам първи по новите трендове и суингове ще го използвам
току що ми показа 150 пипа ентри и ексит и ми оправи настроението :grin: ....

Изображение
By radofx at 2011-11-03
успех с кръст4ето на индикатор4етата или линиикте..... :shock:
Trade Like A Pro

Потребителски аватар
S.Zhelev
128 получени
237 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 03 ное 2011, 14:22

Демоне, дай ми какъвто и да било инструмент за анализ - индикатор, тренлиния, фибо, дори ако искаш разположението на звездите и планетите - и аз ще ти кача картинка, на която се вижда че въпросния инструмент работи перфектно.

Проблемът е, че ще има доста картинки, на които се вижда, че резултатите са плачевни. Естествено, тях авторите на литература не показват.

Далеч съм от мисълта да разубеждавам теб или някой друг да ползва фибота, индикатори или каквото и да било друго. Ама от време на време качвайте и картинки, на които се вижда как тези неща не работят :wink:

Потребителски аватар
NYSERookie

Мнение от NYSERookie » 03 ное 2011, 14:32

моето също се оправи от едни 150 пипа и две най-семпли тренд линии и едно инсайд барче :lol: :lol: :lol:
Прикачени файлове
eur.gif
eur.gif (17.17 KБ) Видяна 7022 пъти

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
98 получени
18 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 03 ное 2011, 14:38

Желев здравей, чел ли си учебник, статия или дори интервю в което някой да твърди, че определен инструмент работи на 100%, щото аз не съм.Всеки твърди че инструмента с който работи е най-добрия или поне че на него му върши най-добра работа.
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Марк Трендов
Регистриран: 02 ное 2011, 14:09
Контакти:

Мнение от Марк Трендов » 03 ное 2011, 14:40

S.Zhelev написа:Защо смяташ че Фибоначи "очевидно" работи? Лично аз за 7 години не съм видял никакви доказателства за това.
...
...
Колкото до книгата - благодаря, но наистина съм скептичен по отношение на подобна литература. Потърсих в Google за Robert Miner и освен книгите му не намерих никаква друга информация за него. Има ли някакви успехи този човек или е поредната шматка?
Все още не мога да разбера откъде това недоверие към нивата на Фибоначи. Ще използвам тази тема, за да поствам по някой друг пример, когато нивата на Фибо влизат в действие. Виждам, че някои колеги вече запонаха да вадят доказателства за това и съм сигурен, че ще има още.
А за Robert Miner не знам нищо повече от това, което пише в официалния му сайт http://www.dynamictraders.com/. Сериозен изглежда човекът, даже вчера е провеждал workshop в Las Vegas :) Разработката му също е сериозна и аз съм убеден, че има потенциал, така че като започна да познавам, ще се чуе :grin: :wink:
Trade market behaviour, not forecast!
http://trade-the-forex-market.blogspot.com/

bestofthebest
Регистриран: 15 сеп 2010, 10:44

Мнение от bestofthebest » 03 ное 2011, 14:46

NYSERookie написа:моето също се оправи от едни 150 пипа и две най-семпли тренд линии и едно инсайд барче :lol: :lol: :lol:
:grin: :hi: ...искам и аз така :yes:
less is more need vs want

Потребителски аватар
cashDEMON

Мнение от cashDEMON » 03 ное 2011, 14:54

NYSERookie написа:моето също се оправи от едни 150 пипа и две най-семпли тренд линии и едно инсайд барче :lol: :lol: :lol:

HAHA ДОБЪР ЕКСИТ...МОЯ БЕШЕ НА ПРЕДИШНИЯ 5 МИН ХАЙ....
И НАВРЕМЕ...
СУПЕР МАРИО ЗАПО4ВА С РЕЗА4КИ :grin:
Trade Like A Pro

Потребителски аватар
cashDEMON

Мнение от cashDEMON » 03 ное 2011, 15:02

ХАХА ПАПАнДРЕУС НАПУСКА ХАХА.....КОПЕЛЕТО НАПРАВИ СУМАТИ ПАРИ С ТЕЗИ ЦИРКОВЕ ПОСЛЕДНИТЕ ДНИ....ГОТОВ Е ЗА ПЕНСИЯ
:lol: :lol: :lol:
ЗНАЕХ СИ 4Е Е ЦИРК :grin: :grin: :grin:
Trade Like A Pro

Потребителски аватар
S.Zhelev
128 получени
237 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 07 ное 2011, 11:38

Марк Трендов написа:Все още не мога да разбера откъде това недоверие към нивата на Фибоначи. Ще използвам тази тема, за да поствам по някой друг пример, когато нивата на Фибо влизат в действие. Виждам, че някои колеги вече запонаха да вадят доказателства за това и съм сигурен, че ще има още.
А за Robert Miner не знам нищо повече от това, което пише в официалния му сайт http://www.dynamictraders.com/. Сериозен изглежда човекът, даже вчера е провеждал workshop в Las Vegas :) Разработката му също е сериозна и аз съм убеден, че има потенциал, така че като започна да познавам, ще се чуе :grin: :wink:
ОК, поствай в темата, ще ми е интересно.

Майнър очевидно се издържа от продажба на книжки двд-та. Няма абсолютно никакви успехи в търговията, защото в противен случай щяха да бъдат записани с големи мигащи букви в евтиния му сайт.

Потребителски аватар
John Last
Регистриран: 06 мар 2010, 15:42

Мнение от John Last » 07 ное 2011, 16:39

Диверсифицира се човека какво лошо има.

Няма да забравя как от Абле тренд слагаха знамениттите си графики на дневна графика на Евро долар, и откакто зарейджи лятото, спряха да ги слагат :grin: .
Вездесъщият Джон Ласт от Отбора на гадателите (алхимик)

Потребителски аватар
NYSERookie

Мнение от NYSERookie » 07 ное 2011, 16:50

самтаймс луз самтаймс люн :lol: :lol: :lol: :lol:
и аз не ги ебавам винаги ама днес ми позволи корекцията перфектен вход с мноУ близък стоп и една част остава с таргет дневен връх ,вероятна фибо проекция :wink: , някой ако иска да проверява 161 левъла е @ 1.3811 :grin: :grin: :grin:

оопс, пардон 1.382 проекцията е 1.3828 , а 1.61 е 1.3850
Прикачени файлове
eur.gif
eur.gif (20.24 KБ) Видяна 6869 пъти

Отговори

Върни се в “Нива на Фибоначи”