Как печелим когато търгуваме FOREX

Какво е FOREX? FOREX vs STOCKS & FUTURES. Какво е пип, лот, ливъридж, марджин? Как да изберем боркер?
Naysmith
Регистриран: 30 юни 2011, 12:20

Re: Как печелим когато търгуваме FOREX

Мнение от Naysmith » 05 авг 2013, 09:59

Challenge accepted. :grin:
И ако след една година ти покажа печеливш стейтмънт?

Joromoro
Регистриран: 26 юни 2013, 11:07

Мнение от Joromoro » 05 авг 2013, 10:02

Naysmith написа:Challenge accepted. :grin:

Ами ще почерпиш... :wink:

Naysmith
Регистриран: 30 юни 2011, 12:20

Мнение от Naysmith » 05 авг 2013, 10:22

Joromoro написа:

От реална сметка - с бира, от демо - с емотиконче :drinks:
:grin:

Joromoro
Регистриран: 26 юни 2013, 11:07

Мнение от Joromoro » 05 авг 2013, 13:38

Naysmith написа:
Joromoro написа:

От реална сметка - с бира, от демо - с емотиконче :drinks:
:grin:
От реална, от реална :wink: На демо е друга вселена.

tanewa
Регистриран: 03 сеп 2013, 22:54

Мнение от tanewa » 08 окт 2013, 15:04

САПИ написа:
Naysmith написа:Че няма съвсем еднопосочна графика - няма. Ама не ми се струва особено ефективно през 90% от времето да съм на минус сериозен процент от депозита и да затворя когато изляза на малък плюс. За поет риск с такива мащаби трябва наградата да е съответна.
Писах един път по подобна тема,но събрах, само хумор, сатира и забава,ще рискувам втори път :smile: !!!
Значи, най голямата лъжа във форекса е,че е не регулиран пазар :idea: ...втората голяма лъжа е че брокито ти прави услуга,като ти дава достъп...напротив смята депозита за актив...и прави всичко възможно..да му влезе в джоба :wink: Директната платформа..донякъде премахва втория вариянт..за да спечелиш,трябва някой да плати,сеги ще кажеш пазар,търсене предлагане и тн.,чувай Гергино...регулатора /това са банките, които дават ликвидност/ определят цената,тренда и тн.
Ще дам пример /тибетска математика/ :grin: да допуснеч ,че пазара се движи по пазарни правила..което значи 1000 лота продават,срещу 100 лота купуват..и тренда пада с 20 пипса..улучилите посоката печелят 20000 пипса...а в обратния вариянт губят 2000 пипса,получава се грамадната разлика от 18000 пипса която няпа кой да плати :idea:..и за да не срути пазара се намесват банките регулатори, далеч съм от мисълта ,че ще покрият 18000 пипса ...а напротив при тази конфигорация, ще подкрепят 100-те лота с 2000 лота/виртуални ,или реални,без значка/ и ще се получи следната конфигурация,тренда се качва с 20 пипса нагоре..и 100-те лота печелят 2000 пипса..1000 лота губят 20000, и се получава,една разлика от 18000 пипса за прибиране...това движи пазара..един от факторите е кой ,ще плати :grin: !!!
Яко!!! :o :o
Сега форекс пазара ми е по-ясен от всякога. :mrgreen:
И обяснение защо винаги съм срещу пазара,а аз си мисля ,че съм с него. :evil:
:lol: :lol:
Сбогом и благодаря за рибата

Потребителски аватар
doubleu
Регистриран: 07 фев 2014, 21:13
Контакти:

Мнение от doubleu » 12 фев 2014, 00:35

Пип е най-малката възможна промяна в цената на една валута
Темата е малко стара, но понеже тук го прочетох, тук да питам...

Имам въпрос към тези, които се занимават от по-дълго време с търговия и съответно са наблюдавали графики и т.н. по-дълго време.

Между колко пипа е нормално движение (без значение нагоре или надолу) цената валути (пр.: USD/BGN, GBP/JPY, EUR/USD - примерно тези), както и злато?

Пр. 10-20...50 пипа и т.н. дневно - като изключим разни новини и т.н., които могат да предизвикат големи промени и разлики?

Забелязвам, че има разлика между валута и злато, например. При златото съм забелязала, че има 3-4 пъти по-голяма разлика в пипсовете при движение, за разлика от валутите, например.

Тъй де... възможно ли е да се определи поне горе-долу средно със колко пипа се движи цената при горепосочените валути и златото?

Благодаря предварително за отделеното време и евентуален отговор.
Поздрави!
Статии на тема Бизнес и Финанси
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Никоя мечта не е твърде голяма и никой мечтател не е твърде малък! :-)

Потребителски аватар
asd
Регистриран: 15 ное 2013, 12:42

Мнение от asd » 12 фев 2014, 07:29

doubleu написа:
Тъй де... възможно ли е да се определи поне горе-долу средно със колко пипа се движи цената при горепосочените валути и златото?
Този индикатор показва движението на цената за 1,5,10 и 20 дни. :smile:
Прикачени файлове
ADR_v2.ex4
(10.71 KБ) Свален 142 пъти

Потребителски аватар
тъпото копеле
Регистриран: 10 фев 2011, 09:55
27 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 12 фев 2014, 10:50

doubleu написа:
Волатилност в пипове и в % спрямо цената на инструмента, максималният период на статистиката е 99 седмици назад:
http://www.forexticket.com/en/tools/02-01-volatility

Потребителски аватар
doubleu
Регистриран: 07 фев 2014, 21:13
Контакти:

Мнение от doubleu » 12 фев 2014, 13:10

Благодаря и на двамата. :-)
Статии на тема Бизнес и Финанси
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Никоя мечта не е твърде голяма и никой мечтател не е твърде малък! :-)

dope0000
Регистриран: 19 апр 2014, 14:52

Мнение от dope0000 » 21 апр 2014, 10:50

Как върви challenge-a?
Иначе сигурно има и печеливши :smile: Случайно попаднах на статистика на IB колко акаунти са печеливши и колко губещи (вижте частта най-долу Forex Profitability):

https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1340
Success is the continuous journey towards the achievement of pre-determined, worthwhile goals.

nnedialko
Регистриран: 16 май 2014, 02:13

Мнение от nnedialko » 16 май 2014, 22:48

Извинявайте, но има ли някои в този форум, които да каже че може и си изкарва прехраната чрез Forex. Изобщо възможно ли е това ?

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 16 май 2014, 22:56

nnedialko написа:Извинявайте, но има ли някои в този форум, които да каже че може и си изкарва прехраната чрез Forex. Изобщо възможно ли е това ?
Ей като видях заглавието и бях сигурен, че поста ще е "има ли някой който да изкарва пари от ФОРЕКС "
Да има такива хора тук, пресполагам са не повече от 5-6 човека.

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 16 май 2014, 23:41

nnedialko написа:Извинявайте, но има ли някои в този форум, които да каже че може и си изкарва прехраната чрез Forex. Изобщо възможно ли е това ?
Не е невъзможмо, но никак не е лесно.
И изобщо не е така както си го представяте :
Даваш 5 , вземаш 500 - това много бързо спира да работи.
По скоро е даваш 5, независимо че имаш 500,
за да всемеш 6 - това рабори безкраен брой пъти.

Потребителски аватар
dabaw
Регистриран: 05 фев 2014, 00:13
2 дадени

Мнение от dabaw » 16 май 2014, 23:50

StoneHeart написа:
С една дума , по-добре грабни 100 пъти по 1% отколкото 1 път 100% , което при форекса си е златно правило . Напълно съм съгласен че може , но не се хуквайте след първите печалби да напускате работа , за да не останете и без работа и без пари . 8-)

Потребителски аватар
Abadaebadababada
Регистриран: 10 май 2014, 09:54
4 получени
28 дадени

Мнение от Abadaebadababada » 17 май 2014, 00:24

dabaw написа:
StoneHeart написа:
С една дума , по-добре грабни 100 пъти по 1% отколкото 1 път 100% , което при форекса си е златно правило . Напълно съм съгласен че може , но не се хуквайте след първите печалби да напускате работа , за да не останете и без работа и без пари . 8-)
Прав си, но малко хора смятат в %. Ако кажеш на някой 1% от 1 000 000лв. е едно, но ако е 1% от 100лв. най-вероятно ще ти се изсмее :). Само за идеята - ако има демо конкурс с 200лв. и всеки реализирал печалба над 10лв. за месец взима примерно 1 000лв. награда. Колко мислите ще са наградените? Над 99% :). Изводите са очевадни.
Водата дълбае камъка не със сила, а с постоянство.

Потребителски аватар
dabaw
2 дадени

Мнение от dabaw » 17 май 2014, 01:43

Сега правя сметки и усъвършенствам стратегията си и ето какво излиза :grin: :

Ако разчистя пак сметката , тъй като има малка печалбица която остана и сложа отново чертата с начална сума от 500 лв ето до какъв извод излизам , подобен на твоята безкрайна система :

Ако за деня си грабвам едни 5 % , които са 25 лв печалба на ден , в месеца има 21 работни дни , по които излиза че ще направя печалба от 525 лв или 105% само печалба без първоначалната сума , ако имам няколко отнесени стопа , грешки и тн , да речем че ще отнесат около 30 % от печалбата са 125,50 лв и ще остава чисто точно 399,50 лв или 75 % . Но това по дебелите книги е невъзможно с нормална търговия и риск , но да кажем че с увеличаването на сумата % печалба пада , може и да стане възможно . А дали ще го постигна това е друг въпроса . :grin: Мисля си да я тествам , и да видя на какво ниво ще изляза , готов съм да жертвам 500 те лв отново с старата стратегия , обаче още усъвършенствана , в смисъл , да гоня един нормален % печалба , който навсякъде пише че е доста трудно дори и невъзможно с преценен риск и търговия . Но все още не съм довършил сметките , с колко ще пада % на месец , % от сметката с който ще се влиза , обема и още доста , но затова ще използвам уикенда и ако стигна до някое равнище , нищо не пречи да се тества , а ако предишния месец се е изпълнил , и колко ще е новата сума за разходите , или загубите . А и тук не е всичко изчислено както с математиката , и трябва да имам резервен % който ще се включва при по-големи загуби от допустимия % , който ще се резервира след всяка печалба и тн и тн . Какви ли схеми няма да измисля , за някой лев отгоре , с това което ми е най-голямото удоволствие да правя , да търгувам . :o :lol:

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 17 май 2014, 10:02

dabaw написа:Сега правя сметки и усъвършенствам стратегията си и ето какво излиза :grin: :

Ако разчистя пак сметката , тъй като има малка печалбица която остана и сложа отново чертата с начална сума от 500 лв ето до какъв извод излизам , подобен на твоята безкрайна система :

Ако за деня си грабвам едни 5 % , които са 25 лв печалба на ден , в месеца има 21 работни дни , по които излиза че ще направя печалба от 525 лв или 105% само печалба без първоначалната сума , ако имам няколко отнесени стопа , грешки и тн , да речем че ще отнесат около 30 % от печалбата са 125,50 лв и ще остава чисто точно 399,50 лв или 75 % . Но това по дебелите книги е невъзможно с нормална търговия и риск , но да кажем че с увеличаването на сумата % печалба пада , може и да стане възможно . А дали ще го постигна това е друг въпроса . :grin: Мисля си да я тествам , и да видя на какво ниво ще изляза , готов съм да жертвам 500 те лв отново с старата стратегия , обаче още усъвършенствана , в смисъл , да гоня един нормален % печалба , който навсякъде пише че е доста трудно дори и невъзможно с преценен риск и търговия . Но все още не съм довършил сметките , с колко ще пада % на месец , % от сметката с който ще се влиза , обема и още доста , но затова ще използвам уикенда и ако стигна до някое равнище , нищо не пречи да се тества , а ако предишния месец се е изпълнил , и колко ще е новата сума за разходите , или загубите . А и тук не е всичко изчислено както с математиката , и трябва да имам резервен % който ще се включва при по-големи загуби от допустимия % , който ще се резервира след всяка печалба и тн и тн . Какви ли схеми няма да измисля , за някой лев отгоре , с това което ми е най-голямото удоволствие да правя , да търгувам . :o :lol:
Проблема е само, че пазара е различен всеки ден, т.е, ти може да гониш 5% но днес да няма такова движение, а друг ден да си прибереш 5% и да спреш а да е имало възможност за 25% :wink:

Потребителски аватар
dabaw
2 дадени

Мнение от dabaw » 17 май 2014, 13:06

K_W написа:
dabaw написа:Сега правя сметки и усъвършенствам стратегията си и ето какво излиза :grin: :

Проблема е само, че пазара е различен всеки ден, т.е, ти може да гониш 5% но днес да няма такова движение, а друг ден да си прибереш 5% и да спреш а да е имало възможност за 25% :wink:
Ами точно за това говорех че тук не е като математиката , всичко да излиза със точност когато решаваш задачата , и тези 5 % на ден да се идват като едни средни на края на месеца за ден , защото също може , като си влязъл за тези 5 % , да се качат на 10 % и в един бърз момент пазара да се е обърнал срещу теб и да имаш отнесен стоп . Днес ще довърша сметките , и в понеделник ще наредя теглене , и пак ново тестване :grin: . А на демо няма начин да я тествам , защото няма да покаже реалните резултати :grin: , поради простата причина че там я няма дисциплината , страха , алчността и още доста чувства , там може и да покаже че работи , но на реал да е съвсем друго положението . Все още довършвам , ако някой се интересува , ще я посна . :grin:

Потребителски аватар
B-52
Регистриран: 30 юли 2012, 13:12
3 получени

Мнение от B-52 » 17 май 2014, 17:36

http://video.ft.com/3570000699001/Video ... ors-Choice

”Дойче банк” озаптявa трейдърите си с видео

Въпреки срамните записи от чата между трейдърите, който регулаторите публикуваха при скандала с Libor, в който имаше изрази от типа на „Направих го за теб, голямо момче”, визирайки се реализираната манипулация на курса, банкерите очевидно не са научили урока си,
[b]Всекиму своето!!![/b]

Потребителски аватар
goshko147
Регистриран: 17 юли 2011, 18:38
5 получени

Мнение от goshko147 » 25 май 2014, 17:21

може ли всеки да сподели колко му е профит фактора и експектед пейоф от началото на годината. мисля че ще бъде интересно. :smile:
Прикачени файлове
pf ep.png
pf ep.png (1.63 KБ) Видяна 4357 пъти
Всеки мой лев ми е наемен работник , който работи 24 часа на денонощие и няма да му позволя да се измъкне.

Отговори

Върни се в “FOREX - основите”