Как печелим когато търгуваме FOREX

Какво е FOREX? FOREX vs STOCKS & FUTURES. Какво е пип, лот, ливъридж, марджин? Как да изберем боркер?
Потребителски аватар
sakral
Регистриран: 23 юли 2013, 15:34

Re: Как печелим когато търгуваме FOREX

Мнение от sakral » 30 юли 2013, 13:00

me4a_kryv написа:
resimov написа:kak bihme mogli da se sdobiem ili sazdadem pe4eliv6a sistema
Все едно да се сдобиеш с печеливша система при игра на зарчета или ролетка.
И все пак има печелишва система а ма тя е много скъпа а печалбите са неясни
Слагаш 10к и цъкаш с 0.01 лот безразборно (дълго-късо кот ти падне) правиш си сметката да не ти ударят кола преди 35-40 фигури (при Е/$) гат позицийте излязат на + пребираш и така...
Теоретично тази система би трябвало да ти докарва минимална печалба всеки път, ама ако нещо се прецака...

Потребителски аватар
B-52
Регистриран: 30 юли 2012, 13:12
3 получени

Мнение от B-52 » 30 юли 2013, 14:00

Нали сме учили Теорията на вероятностите, която се занимава се занимава с изследване закономерностите при случайните събития. :wink:
Всяко явление протича при известни условия. Обратно, при определени условия протича някакво явление, но ние не сме в състояние да опишем всички условия, при които протича дадено явление.
Ние определяме само някои условия за протичането на дадено явление, което ще наричаме събитие. При реализирането на тези условия даденото събитие може да се сбъдне, а може и да не се сбъдне. Такова събитие, което при даден комплекс от условия може да се сбъдне, а може и да не се сбъдне, наричаме случайно. :grin:
[b]Всекиму своето!!![/b]

Потребителски аватар
Bolyarski
Регистриран: 13 дек 2011, 15:14
1 дадени

Мнение от Bolyarski » 30 юли 2013, 17:15

B-52 написа:Нали сме учили Теорията на вероятностите, която се занимава се занимава с изследване закономерностите при случайните събития. :wink:
Всяко явление протича при известни условия. Обратно, при определени условия протича някакво явление, но ние не сме в състояние да опишем всички условия, при които протича дадено явление.
Ние определяме само някои условия за протичането на дадено явление, което ще наричаме събитие. При реализирането на тези условия даденото събитие може да се сбъдне, а може и да не се сбъдне. Такова събитие, което при даден комплекс от условия може да се сбъдне, а може и да не се сбъдне, наричаме случайно. :grin:
:lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
me4a_kryv
Регистриран: 02 авг 2010, 16:41
10 получени
13 дадени

Мнение от me4a_kryv » 30 юли 2013, 22:28

sakral написа: Теоретично тази система би трябвало да ти докарва минимална печалба всеки път, ама ако нещо се прецака...
Няма какво да се прецака ако случайно ИП-то ти показва кола СИ добавяш още 10к и му скриваш топката.
Е ако кацнеш на някой лют суап тогава няма за какво да си говорим, ако суапа е плюсов смятаи че си ударил шестица от тотото все едни ден рано или късно сметката ти ще започне да излиза на +
аз по принцип не съм виждал едниопосочна графока при форекас ама може и да има то и трета световна война може да стане ама на още не е станала.
Когато разумът се намеси интуицията отлита.

Naysmith
Регистриран: 30 юни 2011, 12:20

Мнение от Naysmith » 31 юли 2013, 11:08

Че няма съвсем еднопосочна графика - няма. Ама не ми се струва особено ефективно през 90% от времето да съм на минус сериозен процент от депозита и да затворя когато изляза на малък плюс. За поет риск с такива мащаби трябва наградата да е съответна.

САПИ
Регистриран: 31 яну 2010, 11:02

Мнение от САПИ » 31 юли 2013, 13:01

Naysmith написа:Че няма съвсем еднопосочна графика - няма. Ама не ми се струва особено ефективно през 90% от времето да съм на минус сериозен процент от депозита и да затворя когато изляза на малък плюс. За поет риск с такива мащаби трябва наградата да е съответна.
Писах един път по подобна тема,но събрах, само хумор, сатира и забава,ще рискувам втори път :smile: !!!
Значи, най голямата лъжа във форекса е,че е не регулиран пазар :idea: ...втората голяма лъжа е че брокито ти прави услуга,като ти дава достъп...напротив смята депозита за актив...и прави всичко възможно..да му влезе в джоба :wink: Директната платформа..донякъде премахва втория вариянт..за да спечелиш,трябва някой да плати,сеги ще кажеш пазар,търсене предлагане и тн.,чувай Гергино...регулатора /това са банките, които дават ликвидност/ определят цената,тренда и тн.
Ще дам пример /тибетска математика/ :grin: да допуснеч ,че пазара се движи по пазарни правила..което значи 1000 лота продават,срещу 100 лота купуват..и тренда пада с 20 пипса..улучилите посоката печелят 20000 пипса...а в обратния вариянт губят 2000 пипса,получава се грамадната разлика от 18000 пипса която няпа кой да плати :idea:..и за да не срути пазара се намесват банките регулатори, далеч съм от мисълта ,че ще покрият 18000 пипса ...а напротив при тази конфигорация, ще подкрепят 100-те лота с 2000 лота/виртуални ,или реални,без значка/ и ще се получи следната конфигурация,тренда се качва с 20 пипса нагоре..и 100-те лота печелят 2000 пипса..1000 лота губят 20000, и се получава,една разлика от 18000 пипса за прибиране...това движи пазара..един от факторите е кой ,ще плати :grin: !!!

Naysmith

Мнение от Naysmith » 31 юли 2013, 13:11

Tова е много хубава конспиративна теорийка, ама имам един въпрос. Отварям една произволна седмична графика, примерно EUR/JPY. За последната една година цената се е преместила с почти 4000 пипса. Кой ги е платил? ;)

САПИ

Мнение от САПИ » 31 юли 2013, 13:18

Naysmith написа:Tова е много хубава конспиративна теорийка, ама имам един въпрос. Отварям една произволна седмична графика, примерно EUR/JPY. За последната една година цената се е преместила с почти 4000 пипса. Кой ги е платил? ;)
Първо не казваш,сделката,цена и тн..купуваш или продаваш...ако си на загуба платил си ги ти :grin:,ако си на печалба,плаче некой друг :wink: ...дал съм упростен пример,като за малоумници...но си е реален от всекъде!!

Naysmith

Мнение от Naysmith » 31 юли 2013, 13:44

САПИ написа:
Naysmith написа:Tова е много хубава конспиративна теорийка, ама имам един въпрос. Отварям една произволна седмична графика, примерно EUR/JPY. За последната една година цената се е преместила с почти 4000 пипса. Кой ги е платил? ;)
Първо не казваш,сделката,цена и тн..купуваш или продаваш...ако си на загуба платил си ги ти :grin:,ако си на печалба,плаче некой друг :wink: ...дал съм упростен пример,като за малоумници...но си е реален от всекъде!!
Че е опростен няма две мнения. Реално вероятността да има "някой", който да плати моята печалба от една сделка е много, много малка. Много по-вероятно е сумата да се събира като резултат от голямо количество сделки, в две от които участвам аз (отварянето и затварянето).
Колкото до това колко е реален примера - за 20 пипса може и да е реален. За 2000 - малко се съмнявам. Пък и дори да е, операцията става достатъчно бавно, че да мога да съм от правилната страна.

САПИ

Мнение от САПИ » 31 юли 2013, 14:01

Последно мнение по темата..искам да ми покажеш сделка направила 2000 пипса :shock: ,значи мечтите са едно, реалноста е друго :grin: понеже питаше за логиката на пазара,се опитах да помогна,но акъл нема как да ти вкарам :grin: , а и това е ,само едната страна от монетата!!Успехи!!

Naysmith

Мнение от Naysmith » 31 юли 2013, 14:18

САПИ написа:Последно мнение по темата..искам да ми покажеш сделка направила 2000 пипса :shock: ,значи мечтите са едно, реалноста е друго :grin: понеже питаше за логиката на пазара,се опитах да помогна,но акъл нема как да ти вкарам :grin: , а и това е ,само едната страна от монетата!!Успехи!!
Живот и здраве, ще ти покажа. ;)

Потребителски аватар
me4a_kryv
10 получени
13 дадени

Мнение от me4a_kryv » 01 авг 2013, 23:30

Naysmith написа:Че няма съвсем еднопосочна графика - няма. Ама не ми се струва особено ефективно през 90% от времето да съм на минус сериозен процент от депозита и да затворя когато изляза на малък плюс. За поет риск с такива мащаби трябва наградата да е съответна.
Не си цъкал срещу трена не коментираи !
90% от какъв интервал от време ден-два месе-година ?

позициите излизап на + обикновенно за няколко дена а по някога и за минути че има случаи и за секунди.

Joromoro
Регистриран: 26 юни 2013, 11:07

Мнение от Joromoro » 02 авг 2013, 00:37

Най-сигурния начин да спечелиш от Форекс е никога да не играеш Форекс :wink:

Stefanov
Регистриран: 11 ное 2012, 13:21

Мнение от Stefanov » 02 авг 2013, 06:21

тези които печелят, не "играят" форекс :)

Naysmith

Мнение от Naysmith » 02 авг 2013, 10:59

me4a_kryv написа:
Не си цъкал срещу трена не коментираи !
90% от какъв интервал от време ден-два месе-година ?

позициите излизап на + обикновенно за няколко дена а по някога и за минути че има случаи и за секунди.
Ако успяваш толкова бързо да ги изкараш на плюс, имаш уважението ми. Ама това не вярвам да става с безразборно цъкане дълго/късо. :wink:
Joromoro написа:Най-сигурния начин да спечелиш от Форекс е никога да не играеш Форекс :wink:
Това твърдение е в сила за хазарта. Не че форекса не може да се играе като хазарт и не че повечето трейдъри не го играят точно така. Но не е задължително да се играе така.

Потребителски аватар
sakral
Регистриран: 23 юли 2013, 15:34

Мнение от sakral » 02 авг 2013, 11:08

Naysmith написа: Ако успяваш толкова бързо да ги изкараш на плюс, имаш уважението ми. Ама това не вярвам да става с безразборно цъкане дълго/късо. :wink:
Е с мнооого голяма сметка и много ниски обеми може и безразборно да се играе, евентуално...

Потребителски аватар
me4a_kryv
10 получени
13 дадени

Мнение от me4a_kryv » 02 авг 2013, 22:53

Naysmith написа: Това твърдение е в сила за хазарта. Не че форекса не може да се играе като хазарт и не че повечето трейдъри не го играят точно така. Но не е задължително да се играе така.
И какво е форекса?
Бизнес или работа ?

това е 100% най-измания хазарт в които нито един играч не печели а само се носят слухове че някой-някъде-някък си печелел и от това се издържал и забогатял много сега балира долари и давал за амбалажна хартия.

presptc
Регистриран: 24 дек 2012, 02:18

Мнение от presptc » 03 авг 2013, 01:08

Поздравления за sakral, че извади от забвение тази вехта тема. От нея единствено си заслужава да се прочете стр. 1, мнение 2 на Желев. Странно, че той и admin не са едно и също лице, или поне не са на едно също мнение :-?

Останалата част би имала смисъл само, ако още някой, който си мисли, че може да се печели от форекс се вразуми и си намери по-добро занимание. Съдейки обаче по мен, веднъж закачиш ли се - отърване няма, било то дори и само с демо сметки, поради тотален фалит. :(

Naysmith

Мнение от Naysmith » 04 авг 2013, 14:04

me4a_kryv написа:И какво е форекса?
Бизнес или работа ?
Пазар. :grin:
me4a_kryv написа:това е 100% най-измания хазарт в които нито един играч не печели
Подобно твърдение е трудно доказуемо. За сметка на това може да бъде оборено с обратен пример, нали така?

Потребителски аватар
me4a_kryv
10 получени
13 дадени

Мнение от me4a_kryv » 05 авг 2013, 07:28

Naysmith написа:
me4a_kryv написа:И какво е форекса?
Бизнес или работа ?
Пазар. :grin:
me4a_kryv написа:това е 100% най-измания хазарт в които нито един играч не печели
Подобно твърдение е трудно доказуемо. За сметка на това може да бъде оборено с обратен пример, нали така?
Пазар е за някого за теб никога няма да бъде.
Ако искаш да се обидиш в твърдението ми си погледни сметката (ако имаш такава което ме съмнява) или си отвори едно демо и се опитай да печелиш в продължение на една година.

Отговори

Върни се в “FOREX - основите”