Как печелим когато търгуваме FOREX

Какво е FOREX? FOREX vs STOCKS & FUTURES. Какво е пип, лот, ливъридж, марджин? Как да изберем боркер?
online-money
Регистриран: 31 окт 2013, 15:29

Re: Как печелим когато търгуваме FOREX

Мнение от online-money » 25 май 2014, 23:25

А такааа, дръж здраво и не пускай - експлоатация до край трябва във форекс пазарЯ :grin: :wink:

spekulanta
Регистриран: 13 май 2013, 08:42

Мнение от spekulanta » 26 май 2014, 18:30

StoneHeart написа:
nnedialko написа:Извинявайте, но има ли някои в този форум, които да каже че може и си изкарва прехраната чрез Forex. Изобщо възможно ли е това ?
Не е невъзможмо, но никак не е лесно.
И изобщо не е така както си го представяте :
Даваш 5 , вземаш 500 - това много бързо спира да работи.
По скоро е даваш 5, независимо че имаш 500,
за да всемеш 6 - това рабори безкраен брой пъти.
Така е колега и няма как да не се съглася с теб на 100%
Както казват хората .факт не спорим !!!

ElenaS
Регистриран: 16 дек 2013, 16:43

Мнение от ElenaS » 26 май 2014, 20:55

dope0000 написа:
Naysmith написа:Challenge accepted. :grin:
И ако след една година ти покажа печеливш стейтмънт?
Как върви challenge-a?
Иначе сигурно има и печеливши :smile: Случайно попаднах на статистика на IB колко акаунти са печеливши и колко губещи (вижте частта най-долу Forex Profitability):

https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1340
Доста оптимистично изглежда и няма нищо общо със стандартното "2-3 на сто печелят" :smile:

Потребителски аватар
deampip
Регистриран: 10 юни 2013, 18:06

Мнение от deampip » 28 май 2014, 21:28

ElenaS написа:
Доста оптимистично изглежда и няма нищо общо със стандартното "2-3 на сто печелят" :smile:
Нормално е да постнат такава статистика, все пак ако постнат истинска доста мрачно ще изглежда. Все пак в този сайт се опитват да продадат нещо. Също така това е само за първите 3 месеца от 2014, по-интересно ще е да пуснат годишни статистики.

Иначе статистиката не е баш 2-3 на 100, според мен е 20 на 100.
Предпочитам фалирала банка пред рейнджов пазар.

avenger
Регистриран: 03 яну 2014, 11:23

Мнение от avenger » 28 май 2014, 21:33

Въпреки, че не съм фен на скалпирането, мисля, че е добра идея да се пробва това
forexforum.bg/news/2014/02/лесна-система-за-скалпиране/
естествено, че на демо :grin: :grin:

Потребителски аватар
doubleu
Регистриран: 07 фев 2014, 21:13
Контакти:

Мнение от doubleu » 28 май 2014, 21:52

avenger написа:Въпреки, че не съм фен на скалпирането, мисля, че е добра идея да се пробва това
Според мен е добра и ще работи. :-)

мИ ползва нещо подобно - само, че не скалпиране, но има ефект от стратеджито.

Тази не съм пробвала, но ми изглежда добра. Още повече, че времевия период е що годе голям, а не в рамките на секунди/минути, примерно. 8-)
Статии на тема Бизнес и Финанси
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Никоя мечта не е твърде голяма и никой мечтател не е твърде малък! :-)

ElenaS
Регистриран: 16 дек 2013, 16:43

Мнение от ElenaS » 29 май 2014, 22:17

doubleu написа:
avenger написа:Въпреки, че не съм фен на скалпирането, мисля, че е добра идея да се пробва това

Тази не съм пробвала, но ми изглежда добра. Още повече, че времевия период е що годе голям, а не в рамките на секунди/минути, примерно. 8-)
Опитах я преди няколко месеца. Много рядко даваше входове. А при сегашната волатилност, не знам :-?

Потребителски аватар
doubleu
Контакти:

Мнение от doubleu » 29 май 2014, 22:29

ElenaS написа:
doubleu написа:

Опитах я преди няколко месеца. Много рядко даваше входове. А при сегашната волатилност, не знам :-?
ЕмКа и РиСи и аз ги ползвам, но просто като ориентир. Не "пазарувам" на база тях. Мога да кажа, че са добър ориентир (за мен поне), но ги ползвам в комбинация с други индикатори. Затова вметнах, че ми изглежда добра.

Бих я тествала, но когато моята стратеДЖи спре да бачка, примерно. :!:
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Потребителски аватар
dabaw
Регистриран: 05 фев 2014, 00:13
2 дадени

Мнение от dabaw » 29 май 2014, 22:45

doubleu написа:
ElenaS написа:
doubleu написа:

ЕмКа и РиСи и аз ги ползвам, но просто като ориентир. Не "пазарувам" на база тях. Мога да кажа, че са добър ориентир (за мен поне), но ги ползвам в комбинация с други индикатори. Затова вметнах, че ми изглежда добра.

Наистина еми-те и сма-то работят до някъде и дават горе долу добри печалби , правих разни тестове на ема и сма и излиза че и 2 те дават добри сигнали с пресичането , но това е само при по нормален пазар , при сега давам пример с златото , да стане една мечи или бичи свещ от 100-200 пипса , не си ли с свещта и еми ти е сма то ти хвъркат съсе пари . :lol: Стават за индикатори на къде може би върви тренда , но съм имал случаи при тестването , на 5 минутна графика , но и на повечето големи периоди се случва , пресичат се на една свещ и след още 1-2 свещи пак се пресичат , а ако тия 1-2 свещи са огромни , директно гориш . 8-) Аз ги използвам като лек индикатор на къде може би ще тръгне пазара , но не им отдавам голямо доверие , заради случаите като този който казах .

Потребителски аватар
doubleu
Контакти:

Мнение от doubleu » 29 май 2014, 23:29

dabaw написа:
doubleu написа:
ElenaS написа:
doubleu написа:

Наистина еми-те и сма-то работят до някъде и дават горе долу добри печалби , правих разни тестове на ема и сма и излиза че и 2 те дават добри сигнали с пресичането , но това е само при по нормален пазар , при сега давам пример с златото , да стане една мечи или бичи свещ от 100-200 пипса , не си ли с свещта и еми ти е сма то ти хвъркат съсе пари . :lol: Стават за индикатори на къде може би върви тренда , но съм имал случаи при тестването , на 5 минутна графика , но и на повечето големи периоди се случва , пресичат се на една свещ и след още 1-2 свещи пак се пресичат , а ако тия 1-2 свещи са огромни , директно гориш . 8-) Аз ги използвам като лек индикатор на къде може би ще тръгне пазара , но не им отдавам голямо доверие , заради случаите като този който казах .
Всъщност са ефективни за кратки периоди. Обаче трябва да се улучи точният момент за купуване и продаване. И когато се движат твърде близо (почти като прилепнали) една до друга, да не се търгува.

Като гледам на графиката за задни периоди, почти винаги при пресичане сигнала се е оказвал точен. Има естествено и грешни сигнали, но така или иначе няма индикатор който да дава на 100% точни прогнози (поне така си мисля) и затова и се ползват разни комбинации (според на кой как му харесва).

Обаче само те - не стават за сигнали. :!: Трябва и други индикатори (като например някакви за определяне нива на подкрепа и съпротива и т.н.). :smile:

Потребителски аватар
dabaw
Регистриран: 05 фев 2014, 00:13
2 дадени

Мнение от dabaw » 29 май 2014, 23:45

Това го знам много добре от тестовете , и от случая когато се пресякоха аз продадох и малко след това се пресякоха отново , като ми бяха отнесли цялата печалба от предишни пресичания , но мисля че трябва повече време затова не постигнах резултати , тествах я 2 дена на реални пари , на първия ден наистина даде над 30% над депозираната сума , а аз за тестове и като цяло за търговия използвам 500 лв . на следващия ден , пресякоха се продадох и след 2 свещта пак се пресякоха , но тази 2 свещта ми струваха дори няколко лева загуби съсе печалба . :o Теглих му няколко весели и забравих за тях :grin: , говоря за ЕМА 5 и ЕМА 21 .
Сега ползвам SMA 21 и SMA 8 , а доколкото знам от една книга и от курсовете на Trader.bg , SMA 21 е естествена подкрепа и съпротива за цената , в комбинация с ЕМА 5 , се използва за двоен сигнал за покупка или продажба , или когато цената падне под ЕМА 21 продаваме и когато цената премине над ЕМА 21 купуваме . Но не се съобразявам много с тях , просто ги ползвам като потвърждаващ сигнал когато съм влязъл в позиция , или с няколко думи , опитвам се да ги изпреваря и когато се пресекат съм в вярната посока , когато не , може би имам някаква грешка или закъсняват доста . Сега разглеждам спада на златото на 4 часова и наистина са индикирали за спада като са се пресекли още на 26 май .

haiko123
Регистриран: 26 юни 2012, 00:42
1 дадени

Мнение от haiko123 » 06 юли 2014, 00:57

dabaw написа:Това го знам много добре от тестовете , и от случая когато се пресякоха аз продадох и малко след това се пресякоха отново , като ми бяха отнесли цялата печалба от предишни пресичания , но мисля че трябва повече време затова не постигнах резултати , тествах я 2 дена на реални пари , на първия ден наистина даде над 30% над депозираната сума , а аз за тестове и като цяло за търговия използвам 500 лв . на следващия ден , пресякоха се продадох и след 2 свещта пак се пресякоха , но тази 2 свещта ми струваха дори няколко лева загуби съсе печалба . :o Теглих му няколко весели и забравих за тях :grin: , говоря за ЕМА 5 и ЕМА 21 .
Сега ползвам SMA 21 и SMA 8 , а доколкото знам от една книга и от курсовете на Trader.bg , SMA 21 е естествена подкрепа и съпротива за цената , в комбинация с ЕМА 5 , се използва за двоен сигнал за покупка или продажба , или когато цената падне под ЕМА 21 продаваме и когато цената премине над ЕМА 21 купуваме . Но не се съобразявам много с тях , просто ги ползвам като потвърждаващ сигнал когато съм влязъл в позиция , или с няколко думи , опитвам се да ги изпреваря и когато се пресекат съм в вярната посока , когато не , може би имам някаква грешка или закъсняват доста . Сега разглеждам спада на златото на 4 часова и наистина са индикирали за спада като са се пресекли още на 26 май .
5 и 21 МА са добра комбинация но не са достатъчни само те за печеливша стратегия.,за да се получи такава ще трябват още няколко нещица,като да се влиза само по тренда /по големия/,а за целта ще трябва да има начин да се определи и той,дали само на око или с по голяма средна 50-89 200,или с трендлинии или пък някой друг индик.Това ако се направи,ще се избегнат някои фалшиви сигнали,също е важно изобщо денят да е трендов,да не да се кандилка нагоре надолу цената таман ти подаде сигнал и хайде в другата посока.

Потребителски аватар
sakral
Регистриран: 23 юли 2013, 15:34

Мнение от sakral » 06 юли 2014, 11:21

Някъде бях чел, че тези периоди е добре да са с числа на фибоначи (5,8,13, 21, 34, 55, 89,...). Понякога дават наистина интересни входове, но още не мога да ги подкарам да работят за мен. Интересно как избирате да използвате СМА или ЕМА? Аз лично бях си правил експерименти и изглежда ЕМА са ми давали по-добри сигнали, защото сега гледам графиката си и там са ЕМА. Иначе съм съгласен, че трябва да се ползва по-голям период средна за определяне на тренда и 504 дава добри резултати(според това, което чета във форума), но за съжаление трейдър.бг не я поддържат. Аз в момента използвам 89 за посока на тренда :wink:, но пак не ми дава добри сигнали и май ще я вдигна :-?

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 06 юли 2014, 13:29

sakral написа:Някъде бях чел, че тези периоди е добре да са с числа на фибоначи (5,8,13, 21, 34, 55, 89,...). Понякога дават наистина интересни входове, но още не мога да ги подкарам да работят за мен. Интересно как избирате да използвате СМА или ЕМА? Аз лично бях си правил експерименти и изглежда ЕМА са ми давали по-добри сигнали, защото сега гледам графиката си и там са ЕМА. Иначе съм съгласен, че трябва да се ползва по-голям период средна за определяне на тренда и 504 дава добри резултати(според това, което чета във форума), но за съжаление трейдър.бг не я поддържат. Аз в момента използвам 89 за посока на тренда :wink:, но пак не ми дава добри сигнали и май ще я вдигна :-?
Тази средна 504(която някои ползват на часова графика) всъщност е 21 периодна средна на дневна, нищо повече, същия вход можеш да направиш по 21 периодна средна сложена на 1 часова , търгувайки на 5 минутна :wink:

haiko123
Регистриран: 26 юни 2012, 00:42
1 дадени

Мнение от haiko123 » 07 юли 2014, 12:52

sakral написа:Някъде бях чел, че тези периоди е добре да са с числа на фибоначи (5,8,13, 21, 34, 55, 89,...). Понякога дават наистина интересни входове, но още не мога да ги подкарам да работят за мен. Интересно как избирате да използвате СМА или ЕМА? Аз лично бях си правил експерименти и изглежда ЕМА са ми давали по-добри сигнали, защото сега гледам графиката си и там са ЕМА. Иначе съм съгласен, че трябва да се ползва по-голям период средна за определяне на тренда и 504 дава добри резултати(според това, което чета във форума), но за съжаление трейдър.бг не я поддържат. Аз в момента използвам 89 за посока на тренда :wink:, но пак не ми дава добри сигнали и май ще я вдигна :-?
И аз ползвам 89 но smoothed,тя най добре ми пасва,пък по други стратегии ма55 за филтър,под нея къси над нея дълги ,елементарна работа.

Отговори

Върни се в “FOREX - основите”