Да изберем FOREX брокер

Какво е FOREX? FOREX vs STOCKS & FUTURES. Какво е пип, лот, ливъридж, марджин? Как да изберем боркер?
Потребителски аватар
Ecogen
Регистриран: 03 юли 2012, 01:29

Re: Да изберем FOREX брокер

Мнение от Ecogen » 27 яну 2015, 12:01

Аз предпочитам брокер No dealing desk (NDD).

Потребителски аватар
Gosho1991
Регистриран: 23 юни 2013, 02:37

Мнение от Gosho1991 » 27 яну 2015, 12:08

Колеги, можете ли да ми препоръчате добър брокер(за предпочитане чуждестранен), който да предлага търговия с опции върху акции?Ако е възможно да бъде с доста ниски такси ще съм още по-доволен.

И друг въпрос - някой случайно да знае как стоят нещата с трейдването в Малта?Най-вероятно ще се местя да живея там в близките месеци и се чудя дали те имат някакви брокери, какви данъци се плащат там, като цяло всичко около търгуването на борсата.

Благодаря за всякаква помощ предварително!
Never look down on anybody unless you are helping them up.

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
98 получени
18 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 27 яну 2015, 12:14

letsplay » 27 Яну 2015, 11:33
Всъщност в цитирания пример горна и долна граница ги използвам грешно - обърни ги, т.е ако искаш да шортваш ДОЛНАТА граница на спреда се отваря, т.е тази на която той купува
:lol: Така така, и след като установиш посоката, гледаш тука. Ако си вдигнал 100%, значи брокера те атакува със данни, тиковата графика полудява, и стартираш !!! Ако компа ти е прекалено силен, си пускаш скайпа и ланкаш със гаджето със включена камера. :lol:

пп да се пробва само в домашни условия !!! :smile:
атака.JPG
атака.JPG (69.47 KБ) Видяна 6492 пъти
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
letsplay
Регистриран: 05 яну 2015, 20:54

Мнение от letsplay » 27 яну 2015, 14:00

jssj написа: :lol: Така така, и след като установиш посоката
атака.JPG
Изрично подчертах, че не може да се установява посока по такъв "метод", това, което исках да кажа е, че на атрактивните за банките нива за сделки, ако си от тяхната страна имаш силна конкуренция (искаш да вземеш част от техния екшън) и раздалеченият спред е индикатор, че точно това се случва.

niki_3
Регистриран: 26 яну 2015, 17:48

Мнение от niki_3 » 27 яну 2015, 14:48

letsplay написа:
jssj написа: :lol: Така така, и след като установиш посоката
атака.JPG
Изрично подчертах, че не може да се установява посока по такъв "метод", това, което исках да кажа е, че на атрактивните за банките нива за сделки, ако си от тяхната страна имаш силна конкуренция (искаш да вземеш част от техния екшън) и раздалеченият спред е индикатор, че точно това се случва.

Нека другия колега да обясни щом има по-добра идея. Все пак всички гледни точки са важни.

или поне да отговори на горните ми въпроси :? :)

А именно...

ActivTrades са с плаващ спрет ,до колкото виждам, но не намирам нефт- има ли го, няма ли го ? :)

Интересува ме, след като ме светнахте, че фиксираните спретове крият голям слипидж (до колкото знам това е забавяне, от брокера, ако греша- поправете ме).
Та в тази връзка, тредър.бг има ли слипидж и горе-долу в какви граници е?

Потребителски аватар
Борето_С
Регистриран: 21 окт 2014, 14:53

Мнение от Борето_С » 27 яну 2015, 15:58

Има нефт търси го под това име Изображение

Трейдъра също слипва, особено около новини.
Proud student of KVV and pitfx!

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 27 яну 2015, 16:29

letsplay написа:
niki_3 написа: Извинявай, но не загрях цялата идея, а ми прозвуча много интересно :?
Не, тази логика е чисто теоретична, не става дума да я възприемаш като сигнал, и разбира се, не съм я измислил аз, а съм я чул и я преповтарям 8-)
Ами ситуацията е следната - спредът и въобще всичко във форекса зависи от съотношението на предлагане и търсене. Ако спредът ти в еврото е 2 пипса, после цената се мръдне нанякъде и изведнъж горната граница се отвори до 4-5 пипса (на МТ4 на тик графиката при прозорчето за поръчка можеш да го следиш това), значи маркет мейкъра не иска да шортваш (което означава той да лонгва), и затова ти утежнява условията за такъв тип сделка. Но пък няма нищо против ти да лонгваш, а той да шортва и затова долната граница на спреда си остава същата. А щом е така, значи вероятно цената ще падне, защото маркет мейкърите обикновено завършват годината на солидна печалба :grin:
Не си разбрал много за какво става дума, ще се опитам да обясня.
При търговията на финансови инструменти имаш бид и аск колони, лява и дясна колона с поръчки. Когато някой купува, поръчките в дясната колона намаляват(цената се покачва). Когато някой продава поръчките в лявата колона намаляват(цената пада). Спредът е разликата между първите цени в двете колони. Ако спредът се разширява в посока на дясната колона, нагоре, това може да означава, или че някой купува или че желаещите да продават с чакащи поръчки са малко. И в двата случая това значи, че е по-вероятно цената да се покачва, не да се понижава. :wink:
Последна промяна от K_W на 27 яну 2015, 16:35, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
101 получени
83 дадени

Мнение от p_dim » 27 яну 2015, 16:34

Gosho1991 написа:Колеги, можете ли да ми препоръчате добър брокер(за предпочитане чуждестранен), който да предлага търговия с опции върху акции?Ако е възможно да бъде с доста ниски такси ще съм още по-доволен.

И друг въпрос - някой случайно да знае как стоят нещата с трейдването в Малта?Най-вероятно ще се местя да живея там в близките месеци и се чудя дали те имат някакви брокери, какви данъци се плащат там, като цяло всичко около търгуването на борсата.

Ами то нямаш много избор щом искаш и опции. Отиваш към вариянта InteractiveBrokers.com. В БГ ги представляват Булброкърс (за други в БГ не знам, може и да има). При други чуждестранни брокери дето имат мултиассет платформи партенката е че не са в една сметка И фючърсите И акциите И опциите. Т.е. платформата е една, ама сметките за различните типове инструменти - са различни! Само за InteractiveBrokers съм сигурен че всичко е в една сметка. С това обаче хубавите новини свършват. Платформата им (вярно че е безплатна и не се плаща на месец за ползване както е при много други брокери) е втрисащо залухава и след един час пробване вече си бях скъсал нервите и я зарязах тогава. Да не забравя да ти кажа и за една интересна възможност да си отвориш банкова сметка в швейцарска банка, която е и сметка за трейдинг при InteractiveBrokers. Напоследък обаче идеята все повече ми харесва на фона на тенденцията еврото да затъне у гюбрето. Накратко като затвориш (печеливша) позиция, парите ВЕЧЕ са ти в банковата сметка - няма нужда да теглиш, просто си ползваш хоум банкинга или дебитната карта за харчене. Може да си избереш валута за сметката CHF, EUR или USD. Има си таксички разбира се като всяка швейцарска банка, ама пък от друга страна може ли пък постоянно да мислиш дали европейската ти банка ще фалира или брокера ще се самозатрие или банката където брокера ти държи парите на клиентите ще се скапе нещо? Да не го счете някой за реклама някаква, самия аз не знам вече какви "размествания" да направя, място не си намерих, що брокер смених. Сега за калпак пък трябва и за личната ти банка да се притесняваш! Ако знаете нещо по-перспективно - кажете плийз!

Потребителски аватар
Gosho1991

Мнение от Gosho1991 » 27 яну 2015, 16:43

Благодаря ти много за информацията!Ще се поинтересувам от този брокер и ще реша дали да го ползвам.Със сигурност не искам да ползвам българският му вариант, просто ми писна от ''български'' проблеми.

Някаква идея да имаш как стоят нещата с трейдинга в Малта?Някакви брокери там, какви данъци се дължат върху печалби от борсата...Извинявай, ако ставам твърде нахален!

Потребителски аватар
letsplay
Регистриран: 05 яну 2015, 20:54

Мнение от letsplay » 27 яну 2015, 17:29

K_W написа: Не си разбрал много за какво става дума, ще се опитам да обясня.
При търговията на финансови инструменти имаш бид и аск колони, лява и дясна колона с поръчки. Когато някой купува, поръчките в дясната колона намаляват(цената се покачва). Когато някой продава поръчките в лявата колона намаляват(цената пада). Спредът е разликата между първите цени в двете колони. Ако спредът се разширява в посока на дясната колона, нагоре, това може да означава, или че някой купува или че желаещите да продават с чакащи поръчки са малко. И в двата случая това значи, че е по-вероятно цената да се покачва, не да се понижава. :wink:
Да, да, прав си, аз не съм се изразил правилно, а и идеята ми въобще не беше да агитирам цената да се прогнозира по спреда... По-скоро, че високият спред не е минус, а сигнал за възможност, защото влизаш в конкуренция за позиции с големите акули, докато ниският спред означава ниска активност и ако влизаш тогава по-скоро хвърляш монета какво ще е бъдещето решение на въпросните играчи... Разбира се това е дребен детайл в цялата картинка, абсурд е да го разглеждаме като нещо ключово

niki_3
Регистриран: 26 яну 2015, 17:48

Мнение от niki_3 » 27 яну 2015, 17:37

p_dim написа:
Gosho1991 написа:Колеги, можете ли да ми препоръчате добър брокер(за предпочитане чуждестранен), който да предлага търговия с опции върху акции?Ако е възможно да бъде с доста ниски такси ще съм още по-доволен.

Ами то нямаш много избор щом искаш и опции. Отиваш към вариянта InteractiveBrokers.com. В БГ ги представляват Булброкърс (за други в БГ не знам, може и да има). При други чуждестранни брокери дето имат мултиассет платформи партенката е че не са в една сметка И фючърсите И акциите И опциите. Т.е. платформата е една, ама сметките за различните типове инструменти - са различни! Само за InteractiveBrokers съм сигурен че всичко е в една сметка. С това обаче хубавите новини свършват. Платформата им (вярно че е безплатна и не се плаща на месец за ползване както е при много други брокери) е втрисащо залухава и след един час пробване вече си бях скъсал нервите и я зарязах тогава. Да не забравя да ти кажа и за една интересна възможност да си отвориш банкова сметка в швейцарска банка, която е и сметка за трейдинг при InteractiveBrokers. Напоследък обаче идеята все повече ми харесва на фона на тенденцията еврото да затъне у гюбрето. Накратко като затвориш (печеливша) позиция, парите ВЕЧЕ са ти в банковата сметка - няма нужда да теглиш, просто си ползваш хоум банкинга или дебитната карта за харчене. Може да си избереш валута за сметката CHF, EUR или USD. Има си таксички разбира се като всяка швейцарска банка, ама пък от друга страна може ли пък постоянно да мислиш дали европейската ти банка ще фалира или брокера ще се самозатрие или банката където брокера ти държи парите на клиентите ще се скапе нещо? Да не го счете някой за реклама някаква, самия аз не знам вече какви "размествания" да направя, място не си намерих, що брокер смених. Сега за калпак пък трябва и за личната ти банка да се притесняваш! Ако знаете нещо по-перспективно - кажете плийз!

Благодаря за изчерпвателната информация :)
Аз лично съм чувал кофти работи за булброкърс..
инче ми е интересно как ще си открия сметка в швейцарска банка ?

Trader90
Регистриран: 10 сеп 2014, 22:13
26 получени
8 дадени

Мнение от Trader90 » 27 яну 2015, 19:18

Преди няколко месеца бях питал бенчмарк дали ще вкарат опции върху акции като ми отговориха, че до края на годината(2014) ще ги има. В една друга фирма(не помня коя) се регистрирах като седалището им е в Малта, но една жена се обади(българка) като ми каза, ако се съмнявам да не изпращам сканирана ЛК и такива, което наистина ме накара да се съмнявам! :grin: Иначе за опции върху акции бях питал във форума много отдавна, но никакъв отговор.А доколкото знам(прочетох в книга), доходността е по-голяма, а рискът по-малък, отколкото със самите акции. Ако търгуваш, сподели мнение!

Потребителски аватар
Gosho1991

Мнение от Gosho1991 » 27 яну 2015, 19:44

Trader90 написа:Преди няколко месеца бях питал бенчмарк дали ще вкарат опции върху акции като ми отговориха, че до края на годината(2014) ще ги има. В една друга фирма(не помня коя) се регистрирах като седалището им е в Малта, но една жена се обади(българка) като ми каза, ако се съмнявам да не изпращам сканирана ЛК и такива, което наистина ме накара да се съмнявам! :grin: Иначе за опции върху акции бях питал във форума много отдавна, но никакъв отговор.А доколкото знам(прочетох в книга), доходността е по-голяма, а рискът по-малък, отколкото със самите акции. Ако търгуваш, сподели мнение!
За съжаление не съм търгувал опции върху акции, само върху валути.Чел съм много за търговията с опции върху акции и затова искам да започна да я практикувам, но уви - Бенчмарк излъгаха..

Trader90
26 получени
8 дадени

Мнение от Trader90 » 27 яну 2015, 19:53

Gosho1991 написа:
Trader90 написа:Преди няколко месеца бях питал бенчмарк дали ще вкарат опции върху акции като ми отговориха, че до края на годината(2014) ще ги има. В една друга фирма(не помня коя) се регистрирах като седалището им е в Малта, но една жена се обади(българка) като ми каза, ако се съмнявам да не изпращам сканирана ЛК и такива, което наистина ме накара да се съмнявам! :grin: Иначе за опции върху акции бях питал във форума много отдавна, но никакъв отговор.А доколкото знам(прочетох в книга), доходността е по-голяма, а рискът по-малък, отколкото със самите акции. Ако търгуваш, сподели мнение!
За съжаление не съм търгувал опции върху акции, само върху валути.Чел съм много за търговията с опции върху акции и затова искам да започна да я практикувам, но уви - Бенчмарк излъгаха..
Ако искаш мога да кача тук или да ти пратя една кратка "книга" за тях и разликата с акции като има направени сметки и сравнения между двете.Кратко, но са важни неща и е на английски!

Потребителски аватар
Gosho1991

Мнение от Gosho1991 » 27 яну 2015, 20:15

Няма нужда, благодаря ти.Аз откакто се занимавам с акции чета и за опции, и много искам да ги пробвам, но преди нямах възможността да отворя сметка при чуждестранен брокер.Сега пък не знам при кой би било добре да отворя такава сметка...Явно ми е писано да си търгувам със CFD.

Потребителски аватар
p_dim
101 получени
83 дадени

Мнение от p_dim » 27 яну 2015, 23:13

Гошо, нищо не знам за Малта затова не написах. Никога не съм ходил там, дори не знам дали ползват еврото или си имат техни си пари. Знам само че има брокери които юридически са регистрирани там, значи корпоративните данъци са ниски, иначе за частни лица нямам представа.
Niki_3, не мога да ти дам напътствия как да си отвориш сметка в швейцарска банка, щото не съм си отварял още 8-) Не би трябвало да има никакви проблеми, защото те не са в ЕС и нямат европейски изисквания да си постоянно пребиваващ (с постоянен адрес) в съответната държава където искаш да си отвориш банкова сметка.
За InteractiveBrokers забравих да напиша че директно при тях се отваря сметка с минимум $10К, при CIM_bank мин. с $5К, при Булброкърс с $2К.

Потребителски аватар
p_dim
101 получени
83 дадени

Мнение от p_dim » 08 фев 2015, 00:54

Trader90 написа:
Gosho1991 написа:
Ако искаш мога да кача тук или да ти пратя една кратка "книга" за тях и разликата с акции като има направени сметки и сравнения между двете.Кратко, но са важни неща и е на английски!
Понеже видях че и Trader90 се интересува, се сетих да дам и един линк от където се вижда че щом искате и опции, то няма много избор за брокер както писах в предишните ми постове. Сайта е на eSignal които не са брокери, ами дават под наем софт (платформа) за анализ на пазарите, която може да се свързва към различни брокери и горецитирания линк показва с кои брокери са избрали да работят. Мисълта ми е че де-що има читав брокер дето предлага и опции - те вече са се договорили с него да им е партньор и може да се види в списъка. Софта им не съм го пробвал, пише че "Offers both technical and fundamental scans..." :-? (каквото и да значи последното) ама най-интересното ми е че имат и Options Analytix т.е. софт дето анализирал и опциите, та отворих едно око за интерес и като намеря време ще сваля едно демо да видя за какво става въпрос. Не мисля изобщо някога да им плащам по $215/месец, просто споделям какво ми повдигна интереса. Ако някой се е заигравал вече с тия юнаци, ще се радвам да чуем коментари. Та ставаше въпрос, че опции предлагат малко брокери, като по принцип опциите са върху фючърси. Да не забравя да кажа че при OEC (това са OpenECry, като сайта за потребители е futuresonline.com) форекса, фючърсите и опциите са в различни сметки, нищо че платформата е една. При InteractiveBrokers всичко е в една сметка както вече казах в предишните постове и има опции върху акции, поне на демото ги има. Обаче няма опции върху валутни двойки! А и като цяло за форекс не стават, спредовете са дебели, а ливъриджа е мижав 1:30 за мейджърите и още по-нисък за екзотичните двойки.
Сутринта пък един познат ми сподели, че говорил с Бенчмарк по някакъв повод за опциите и научил, че скоро ще премахват от платформата им късите (валутни) опции (при тях взимаш премията веднага, но потенциалната загуба е неограничена) а пък за опции върху акции просто забравете. Според мен с тоя си ход само ще изгонят доста клиенти, щото много стратегии изобщо не могат да се реализират без късите опции. Например нормална практика е да се купи (дълга) опция (плащаш премия) и същевременно да се продаде такава (къса) с по-кратък падеж (и да се вземе премията) с цел да се намали цената на дългата опция, иначе тя (дългата) сама по себе си е много скъпа и т.н.

П.П: Trader90, ако имаш линк към въпросната книга, по-добре го качи. Щом си видял нещо добре обяснено и качествено - все на някой ще му свърши работа :smile:

kinggod
Регистриран: 26 дек 2015, 22:39
Контакти:

Мнение от kinggod » 26 дек 2015, 22:47

Много полезна информация за начинаещи.
Този, който търси милиони, рядко ги намира, но този, който не ги търси, никога не ги намира. https://ies.bg/

Trader90
26 получени
8 дадени

Мнение от Trader90 » 27 дек 2015, 14:35

p_dim написа:
П.П: Trader90, ако имаш линк към въпросната книга, по-добре го качи. Щом си видял нещо добре обяснено и качествено - все на някой ще му свърши работа :smile:
Чак сега го виждам, за което се извинявам!
Ето малко интересни четива, които обаче са на английски.Явно българският пазар още не е толкова развит за теория и практика на общия пазар!
Make-Money-Stocks.pdf
(862.19 KБ) Свален 122 пъти
0470243759.ComplGuideOptStrategies.pdf
(9.92 MБ) Свален 114 пъти

Отговори

Върни се в “FOREX - основите”