Да изберем FOREX брокер

Какво е FOREX? FOREX vs STOCKS & FUTURES. Какво е пип, лот, ливъридж, марджин? Как да изберем боркер?
Потребителски аватар
greedforsuccess
Регистриран: 22 юли 2010, 11:48

Re: Да изберем FOREX брокер

Мнение от greedforsuccess » 31 авг 2011, 09:25

Благодаря ти много, сега ще ги погледна :smile:
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.

Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Мнение от Georgi » 02 сеп 2011, 12:06

saxsten написа:Кажете нещо за тези :
http://instaforex.com/bg/
Адмирала поне имат офиси в България и като доде време за разправия има кой да те лъже и успокоява ,а тези май дори и офис в България нямат .

Сега имат интересна промоция. До края на септември издават безплатно дебитни карти.
https://secure.instaforex.com/client/in ... ons/1/1879
А тук би трябвало някой да ги представлява.
http://instaforex.com/ru/offices.php?p=34

Потребителски аватар
Ridlle*
Регистриран: 16 авг 2011, 22:05

Мнение от Ridlle* » 06 сеп 2011, 21:31

Georgi написа:
saxsten написа:Кажете нещо за тези :
http://instaforex.com/bg/
Адмирала поне имат офиси в България и като доде време за разправия има кой да те лъже и успокоява ,а тези май дори и офис в България нямат .

Сега имат интересна промоция. До края на септември издават безплатно дебитни карти.
https://secure.instaforex.com/client/in ... ons/1/1879
А тук би трябвало някой да ги представлява.

Ето,ето имат и представителство в Бг

Потребителски аватар
Ridlle*
Регистриран: 16 авг 2011, 22:05

Мнение от Ridlle* » 07 сеп 2011, 13:26

Изпратих запитване и получих отговор
Пействам,дано съм Ви била полезна
"Здравствуйте,

Вы можете открыть торговый счет по данной ссылке
http://instaforex.com/ru/open_live_account.php

В случае возникновения каких-либо вопросов, просим связаться с нами по
данному e-mail адресу.
Благодарим за письмо.

С уважением, Клиентская служба
InstaForex Companies Group
http://instaforex.com
"

Потребителски аватар
greedforsuccess
Регистриран: 22 юли 2010, 11:48

Мнение от greedforsuccess » 07 сеп 2011, 13:42

Проучете ги и вижте какви мизерии правят първо и тогава решавайте дали да си отваряте акаунт.
Възможността да си изгубите парите без да сте направили и една сделка е много голяма :)
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 12 сеп 2011, 02:35

greedforsuccess написа:============
:)

Гриди попадна ми отново сайта на Ким Игор и понеже се сетих че ти трябва експерт с който да си местиш стопове и тейк профити ръчно , ето го :

http://www.kimiv.ru/index.php?option=co ... info&id=43

За всеки случай го пущам и по доло ,това чудо :grin:
e-MoveSLTPbyMouse.rar
(3.14 KБ) Свален 170 пъти
Форекса е оръжие за масово поразяване

vp_fin
Регистриран: 09 окт 2011, 07:49

Мнение от vp_fin » 12 окт 2011, 09:44

Колеги, БенчМарк или Адмирал? Ако е нито един от тях, то тогава кой?

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
161 получени
253 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 13 окт 2011, 21:18

vp_fin написа:Колеги, БенчМарк или Адмирал? Ако е нито един от тях, то тогава кой?
Измежду тези два брокера предполагам бих избрал Адмирал, сигурно защото не съм ги пробвал :grin:

Ето темата с коментари за Бенчмарк, има доста изписано.

niki_3
Регистриран: 26 яну 2015, 17:48

Мнение от niki_3 » 26 яну 2015, 18:22

Здравейте Колеги,

нов съм във форума. Искам да помоля за съвет... Търся Брокер, който има валути, злато и петрол (индекси и акции са бонус). Искам ниски спретове, без скрити такси, комисионни и тн. Без слипидж и тн... КАТО ЦЯЛО търся КОРЕКТЕН брокер.
Нещото като традър.бг, но да е МТ4, защото платформата е в пъти по-добра.. :)
Обяснете ако знаете: Как се депозират пари при конкретния брокер.
Ще съм много благодарен за всеки СМИСЛЕН съвет!!!

Ползвал съм традър.бг.... ноо не ми харесва платформата и ми се струваше няколко пъти, че има стоп хънтинг (за второто може и сам да си внушавам...)

Ще съм радостен ако има и бонус към депозита, но най-много държа да е КОРЕКТЕН брокера.

ПП Изчетох огромна част от форума, но или темите са стари (брокерите си менят политиката) или не ми допаднаха брокерите.

Благодаря за помощта :)
УСПЕХ!!!

Trader90
Регистриран: 10 сеп 2014, 22:13
26 получени
8 дадени

Мнение от Trader90 » 26 яну 2015, 20:10

niki_3 написа:Здравейте Колеги,

нов съм във форума. Искам да помоля за съвет... Търся Брокер, който има валути, злато и петрол (индекси и акции са бонус). Искам ниски спретове, без скрити такси, комисионни и тн. Без слипидж и тн... КАТО ЦЯЛО търся КОРЕКТЕН брокер.
Нещото като традър.бг, но да е МТ4, защото платформата е в пъти по-добра.. :)
Обяснете ако знаете: Как се депозират пари при конкретния брокер.
Ще съм много благодарен за всеки СМИСЛЕН съвет!!!

Ползвал съм традър.бг.... ноо не ми харесва платформата и ми се струваше няколко пъти, че има стоп хънтинг (за второто може и сам да си внушавам...)

Ще съм радостен ако има и бонус към депозита, но най-много държа да е КОРЕКТЕН брокера.

ПП Изчетох огромна част от форума, но или темите са стари (брокерите си менят политиката) или не ми допаднаха брокерите.

Благодаря за помощта :)
УСПЕХ!!!
Ако няма да си скалпер, може да работиш на МТ и да търгуваш в трейдъра! От българските те са първи.

niki_3

Мнение от niki_3 » 26 яну 2015, 20:15

а кой друг съвпада с мойте разбирания... понякога скалпирам, но рядко.
Дори и международен да е... но в такъв случай ще помоля да ми обясните как да си захраня сметката :)

Trader90
Регистриран: 10 сеп 2014, 22:13
26 получени
8 дадени

Мнение от Trader90 » 26 яну 2015, 20:23

Activtrades или Ducascopy.Провери тях с малко инфо от гугъл!

niki_3

Мнение от niki_3 » 26 яну 2015, 21:34

да, но въпросът е ... как да си захраня сметка след като нямат клон в БГ,
а другият въпрос е - не са ли с плаващи спретове ? искам фиксирани... че такива тарикати много ме дразнят, а и не може да се търгува на фундамент.

pitfx
Регистриран: 06 ное 2013, 09:04
2 получени
2 дадени

Мнение от pitfx » 27 яну 2015, 10:04

Activtrades имат офис в България и то голям :wink:
http://www.activtrades.bg/index.aspx?page=contact

Голяма част от брокерите са с плаващ спред. Недей да мислиш, че като е фиксиран всичко е ОК :wink:
Stop loss is your friend

Потребителски аватар
letsplay
Регистриран: 05 яну 2015, 20:54

Мнение от letsplay » 27 яну 2015, 10:46

niki_3 написа: а другият въпрос е - не са ли с плаващи спретове ? искам фиксирани... че такива тарикати много ме дразнят, а и не може да се търгува на фундамент.
Фиксираните спредове са илюзия, във волатилен пазар пак ще им "плава" спредът, но под формата на слипидж. Всъщност да се прави сделка откъм отворената страна на спреда е предпоставка, че си от страната на банките и позицията ти е добра (в смисъл ако купува остане същото, а изведнъж курс продава се увеличи - значи маркет мейкърите не искат да са от другата страна на шортове, искат те да са продавачи, а ние да сме балъци-купувачи)

niki_3

Мнение от niki_3 » 27 яну 2015, 10:53

letsplay написа:
niki_3 написа: а другият въпрос е - не са ли с плаващи спретове ? искам фиксирани... че такива тарикати много ме дразнят, а и не може да се търгува на фундамент.
Фиксираните спредове са илюзия, във волатилен пазар пак ще им "плава" спредът, но под формата на слипидж. Всъщност да се прави сделка откъм отворената страна на спреда е предпоставка, че си от страната на банките и позицията ти е добра (в смисъл ако купува остане същото, а изведнъж курс продава се увеличи - значи маркет мейкърите не искат да са от другата страна на шортове, искат те да са продавачи, а ние да сме балъци-купувачи)

Извинявай, но не загрях цялата идея, а ми прозвуча много интересно :?
Може ли на малко по глупаво ниво, че от това което асимилирах ми звучи доста хитро :).... БЛАГОДАРЯ за търпението :)

pitfx благодаря за информацията.

Между тредър.бг и активтраде кой е по добрия?

pitfx
Регистриран: 06 ное 2013, 09:04
2 получени
2 дадени

Мнение от pitfx » 27 яну 2015, 11:08

niki_3 написа:
letsplay написа:

Извинявай, но не загрях цялата идея, а ми прозвуча много интересно :?
Може ли на малко по глупаво ниво, че от това което асимилирах ми звучи доста хитро :).... БЛАГОДАРЯ за търпението :)

pitfx благодаря за информацията.

Между тредър.бг и активтраде кой е по добрия?
И двата са надеждни (регулирани). Имам сметки и при двата, търгувам и през двата. ActivTrades спедовете са едни от най-добрите, а това при активна търговия е много важно. Активно търгувам USD/JPY. Activtrades 0.8- trader.bg 2.2 . Разлика огромна-1,4 пипса :wink:
Stop loss is your friend

Потребителски аватар
letsplay

Мнение от letsplay » 27 яну 2015, 11:27

niki_3 написа: Извинявай, но не загрях цялата идея, а ми прозвуча много интересно :?
Не, тази логика е чисто теоретична, не става дума да я възприемаш като сигнал, и разбира се, не съм я измислил аз, а съм я чул и я преповтарям 8-)
Ами ситуацията е следната - спредът и въобще всичко във форекса зависи от съотношението на предлагане и търсене. Ако спредът ти в еврото е 2 пипса, после цената се мръдне нанякъде и изведнъж горната граница се отвори до 4-5 пипса (на МТ4 на тик графиката при прозорчето за поръчка можеш да го следиш това), значи маркет мейкъра не иска да шортваш (което означава той да лонгва), и затова ти утежнява условията за такъв тип сделка. Но пък няма нищо против ти да лонгваш, а той да шортва и затова долната граница на спреда си остава същата. А щом е така, значи вероятно цената ще падне, защото маркет мейкърите обикновено завършват годината на солидна печалба :grin:

Потребителски аватар
letsplay

Мнение от letsplay » 27 яну 2015, 11:33

Всъщност в цитирания пример горна и долна граница ги използвам грешно - обърни ги, т.е ако искаш да шортваш ДОЛНАТА граница на спреда се отваря, т.е тази на която той купува

niki_3

Мнение от niki_3 » 27 яну 2015, 11:55

letsplay написа:Всъщност в цитирания пример горна и долна граница ги използвам грешно - обърни ги, т.е ако искаш да шортваш ДОЛНАТА граница на спреда се отваря, т.е тази на която той купува

Разбрах те! Благодаря :) Звучи доста логично, затова исках да ми обясниш пак.

ActivTrades са с плаващ спрет ,до колкото виждам, но не намирам нефт- има ли го, няма ли го ? :)

Интересува ме, след като ме светнахте, че фиксираните спретове крият голям слипидж (до колкото знам това е забавяне, от брокера, ако греша- поправете ме).
Та в тази връзка, тредър.бг има ли слипидж и горе-долу в какви граници е?

Отговори

Върни се в “FOREX - основите”