Откриване на FOREX сметка

Какво е FOREX? FOREX vs STOCKS & FUTURES. Какво е пип, лот, ливъридж, марджин? Как да изберем боркер?
admin
Site Admin
Регистриран: 08 яну 2009, 11:49
6 получени
1 дадени

Мнение от admin » 13 май 2009, 20:45

Откриването на нова форекс сметка във форекс брокер може да бъде направено в 3 прости стъпки:

1. Избиране на вида на сметката
2. Регистрация
3. Активиране на сметката

Преди да си откриете реална сметка, би трябвало да си откриете демо сметка. Всъщност, отворете 2 или 3 демота – защо не? Безплатно е! Пробвайте няколко различни брокера за да изберете точния за вас.

Видове сметки
Когато сте готови да отворите реална сметка, имате избора дали да откриете сметка като физическо лице или като юридическо лице. Освен това трябва да решите дали да откриете стандартна, мини или микро сметка. Неопитните трейдъри или трейдърите с малък капитал винаги трябва да се спират на мини сметка. Само опитни трейдъри с много пари би трябвало да си откриват стандартна сметка.

Винаги четете дребния шрифт
Някои брокери имат опцията „доверително управление” в техните договори. Ако искате вашия брокер да управлява парите ви, изберете това. Но очевидно вие сте тук за да научите как сами да търгувате форекс. Освен това за откриването на сметка за доверително управление обикновено е необходима доста голям депозит – поне $25 000 – и брокерът прибира част от печалбата (ако има такава).

Уверете се, че си откривате spot forex сметка, а не forwards или futures сметка.

В България в повечето случаи ще се наложи да свалите договора, да го попълните и да го изпратите на брокера. Другата възможност е да подпишете договора в офиса на брокера. При чуждите брокери обикновено документите се попълват онлайн и към тях се прилагат сканирани/снимани документ за самоличност и документ, който да удостоверява адреса (например сметка от телефон).

Активиране на сметката
В България сметката ви ще е активирана преди да сте се върнали от офиса на брокера. Потребителско име и парола ще получите на посочения от вас мейл. При чуждите брокери сметките обикновено се активират в рамките на 24 часа от изпращането на всички необходими документи и остава да депозирате необходимата сума.

Всичко което ви остава е да се логнете и да започнете да търгувате. Доста лесно, нали?

Почакайте!
STOP!
Изображение

Настойчиво ви препоръчваме да прочете цялата поредица от уроци преди да рискувате истински пари.

Защо?

Защото ако не го направите вероятно ще загубите парите си!

Вероятно си мислите „Е и к’во, ако прочета всички уроци, няма да загубя пари?”

Не, ние не твърдим това. Дори след като прочетете всичко, най-вероятно ще загубите пари...

Но ще загубите по-малко, много по-малко и вероятно ще се почувствате добре независимо от загубата. Прочетете всички уроци и вероятно ще разберете какво имаме предвид.

cherkezov
Регистриран: 26 яну 2014, 00:41

Re: Откриване на FOREX сметка

Мнение от cherkezov » 08 мар 2014, 10:58

Коя Българска платформа бихте препоръчали,като хора добре запознати с картинката на Пазара.Имам намерение да инветирам известна сума пари и бих казал ,че имам някакъв усет за пазара независимо,че не съм вземал уроци.Доста се потрудих и почетох,но на този етап бих търгувал само с валута.Ще съм благодарен,ако ме насочите към добър наш брокер!

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 08 мар 2014, 11:32

cherkezov написа:Коя Българска платформа бихте препоръчали,като хора добре запознати с картинката на Пазара.Имам намерение да инветирам известна сума пари и бих казал ,че имам някакъв усет за пазара независимо,че не съм вземал уроци.Доста се потрудих и почетох,но на този етап бих търгувал само с валута.Ще съм благодарен,ако ме насочите към добър наш брокер!
Трейдър БГ са надежден и коректен брокер, доста хора във форума ги ползват и мисля, че няма да те разочароват особено щом си се насочил към валути. Ако досега не си търгувал с реални пари те съветвам да започнеш с минимална сума и да търгуваш минимални обеми, защото вероятността да занулиш първата си сметка е много голяма.

antdim
Регистриран: 28 юни 2012, 01:22

Мнение от antdim » 08 мар 2014, 11:34

Тука най-вече се препоръчва платформата на Трейдър,а и новата им платформа е добра за работа.

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 08 мар 2014, 13:00

antdim написа:Тука най-вече се препоръчва платформата на Трейдър,а и новата им платформа е добра за работа.
Така е, но ако имаш опит и си доволен от друга, препоръчай нея, аз лично съм най-доволен от тази на трейдър бг, за повече от 2 години, не са ме разочаровали с нищо, затова и ги препоръчвам. Чувал съм хубави неща и за SaxoBank.

viza
Регистриран: 04 мар 2014, 20:28

Мнение от viza » 09 мар 2014, 09:33

Какво ви е мнението за PLUS500?

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 09 мар 2014, 09:37

avenger
Регистриран: 03 яну 2014, 11:23

Мнение от avenger » 09 мар 2014, 11:02

viza написа:Какво ви е мнението за PLUS500?
По скоро имат по-мащабна реклама кампания, чух че по евроспорт ги давали, из сайтовете повечето реклама на брокери са техни така, че в повечето случай рекламата дава грешно чувство за качество.

antdim
Регистриран: 28 юни 2012, 01:22

Мнение от antdim » 09 мар 2014, 11:04

И аз не съм чувал добри отзиви за тях.Мислех да си откривам и там сметка,но се отказах.

spekulanta
Регистриран: 13 май 2013, 08:42

Мнение от spekulanta » 18 май 2014, 11:41

Според мен най добрата система за търговия е спокойствието
И да се мисли трезво . :wink:

Потребителски аватар
Benkov12
Регистриран: 21 юни 2013, 19:52

Мнение от Benkov12 » 21 сеп 2014, 15:17

spekulanta написа:Според мен най добрата система за търговия е спокойствието