FOREX срещу FUTURES

Какво е FOREX? FOREX vs STOCKS & FUTURES. Какво е пип, лот, ливъридж, марджин? Как да изберем боркер?
admin
Site Admin
Регистриран: 08 яну 2009, 11:49
6 получени
1 дадени

FOREX срещу FUTURES

Мнение от admin » 13 май 2009, 20:43

FOREX срещу FUTURES

Предимства на FOREX срещу FUTURES

Предимство Forex Фючърси
24 часова търговия Да Не
Търговия без комисионни Да Не
Ливъридж до 400:1 Да Не
Сигурност на цената Да Не
Гарантирано лимитиран риск Да Не

На спот FOREX пазара се търгуват почти $2 трилиона дневно, което го прави най-големия и ликвиден пазар в света. Този пазар може да обсорбира обеми, пред които всеки друг пазар на света изглежда джудже. На пазара на фючърси се търгуват едва 30 милиарда дневно. 30 млрд?!! Джобни пари! Пазарът на фючърси не може да се конкурира с неговата ограничена ликвидност. FOREX пазарът е винаги ликвиден, което означава, че позиции могат да бъдат отваряни и затваряни и стоповете изпълнявани без слипидж освен при особено волатилен пазар.

24 часов пазар
Първи отварят Сидни и Сингапур. След това отваря Токио. След това Лондон. И накрая отваря Ню Йорк. Докато затворят пазарите в Ню Йорк, пазарите в Сидни са вече отворени. На вас като трейдър, това ви дава възможност да реагирате незабавно на благоприятни или неблагоприятни новини. Ако важни данни излязат от Англия или Япония докато пазарът в САЩ е затворен, отварянето на слеващия ден може да е лудница. Има пазари на фючърси, които функционират през нощта, но те са много тънки, не особено ликвидни и са трудно достъпни за обикновения инвеститор.

Търговия без комисионни
Знаете ли какво е добото при валутната търговия? Вие НЕ плащате комисионни! Понеже сключвате сделки директно с маркет-мейкър по електронна онлайн система, вие елиминирате едновременно и комисионните за брокера и борсовите такси. Цената на сключване на сделка е отразена в спреда, но спред има и при търговията на акции и фючърси. FOREX брокерите печелят от спреда вместо от комисионни.

Сигурност на цената
Когато търгувате FOREX, вие получавате бързо изпълнение и гарантирана цена при нормални пазарни условия. Обратно, при пазарите на фючърси и акции никой не гарантира цената или незабавно изпълнение. Дори при електронното търгуване цената на изпълнени на пазарите на акции и фючърси е далеч от гарантирана. Цените, котирани от брокери често представляват цената на последната сделка, а не цената, на която ще бъде изпълнен ордерът.

Гарантирано лимитриран риск
За целите на риск мениджмънта съществуват ограничения за поддържане на отворени позиции при FOREX брокерите. Рискът на валутните пазари е минимизиран, тъй като онлайн платформта автоматично ще затвори съществуващите позиции, когато текущия баланс по сметката падне под определен % от изискуемия марджин. Така никога не можете да загубите повече, отколкото сте депозирали при боркера. При търговията с фючърси загубата от позицията може да превишава депозита при брокера и вие ще сте отговорни за разликата. Доста гадно.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
161 получени
253 дадени
Контакти:

Re: FOREX срещу FUTURES

Мнение от S.Zhelev » 14 май 2009, 14:42

Не съм срещал човек, който да се колебае межу FOREX и FUTURES.

Знаете ли защо? Заради форекс брокерите. Те са царете на маркетинга. Единствено букмейкърите се доближават до тях.

Две са основните причини FOREX пазарът да става все по-популярен са. Основната причина е ливъриджът. На нито един друг пазар няма да намерите ливъридж до 400:1. Точно това рекламират форекс брокерите. Защото ливъриджът е факторът, който поне теоретично ви дава шанс да превърнете $200 в $2 млн. до края на годината.

Другата причина е минималният депозит. Има брокери, при които е достатъчно да депозирате $1 за да откриете сметка.

Останалите неща - липсата на комисионни, 24 часовата търговия, лимитирания риск - едва ли са способни да покорят нечие въображение.

cuneooo
Регистриран: 22 авг 2009, 19:20

Мнение от cuneooo » 23 авг 2009, 16:37

Здравей ! Първо да ти благодаря за всичката информация която си качил наистина имах нужда някой да ми дообясни някои работи.Надявам се да няма проблеми ако от време на време те побутвам за някои по конкретен в въпрос. Като например кои Новини са свързани с валутните инструменти AUD, CAD и CHF/JPY ?

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
161 получени
253 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 23 авг 2009, 18:59

cuneooo написа:Здравей ! Първо да ти благодаря за всичката информация която си качил наистина имах нужда някой да ми дообясни някои работи.Надявам се да няма проблеми ако от време на време те побутвам за някои по конкретен в въпрос. Като например кои Новини са свързани с валутните инструменти AUD, CAD и CHF/JPY ?
Радвам се, че съм бил полезен с нещо.
По въпроса с новините, свързани с конкретни валути - това са новините, свързани с икономиката на съответната държава. Примерно NFP, GDP, CPI, PPI, Trade Balance, Retail Sales на Канада, съответно Австралия. Ето тук един календар, в който са събрани новините за различните държави и часът им на излизане. В горния ляв ъгъл на календара има един бутон Filter - чрез него можеш да филтрираш новините по дъжава и по значимост.

Успех!

cuneooo
Регистриран: 22 авг 2009, 19:20

Мнение от cuneooo » 24 авг 2009, 12:12

Благодаря ти за инфото !

danielfx
Регистриран: 26 юни 2013, 13:14

Мнение от danielfx » 31 юли 2013, 13:24

Петрола,златото и среброто към форекс ли са или фючърс.

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov
Регистриран: 23 авг 2012, 12:28
1 получени

Мнение от Cvetan Radoslavov » 01 авг 2013, 22:23

danielfx написа:Петрола,златото и среброто към форекс ли са или фючърс.
И двете има ги като форекс има
ги и като фючърс, както и като сиефди на фючърс.
Разликата при фючърса е, че има обем,
както и че цената на спот пазара може да е дръпнала много,
а на фючърса да стои до отварянето на борсата.
При левъл 2 платформа може да се влиза с лимитиран и поръчки
и тази разлика да се прихваща в полза на търгуващия. :Р

Потребителски аватар
milen
Регистриран: 09 юли 2013, 12:44

Мнение от milen » 02 авг 2013, 13:18

Старите търговци казват, че рано или късно опитните трейдъри се ориентират към търговията на фючърси пред форекса.Защо е така все още не знам. :grin:

Не е лошо да имаме една тема и за фючърсите.На мен лично материята ми е доста интересна,макар да не мога да помогна с много.

Stefanov
Регистриран: 11 ное 2012, 13:21

Мнение от Stefanov » 02 авг 2013, 17:02

Ами и аз не мога да дам конкретна причина,ама след 2-рата година се ориентирах към фючърсите :)

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov
1 получени

Мнение от Cvetan Radoslavov » 03 авг 2013, 13:02

milen написа:Старите търговци казват, че рано или късно опитните трейдъри се ориентират към търговията на фючърси пред форекса.Защо е така все още не знам. :grin:

Не е лошо да имаме една тема и за фючърсите.На мен лично материята ми е доста интересна,макар да не мога да помогна с много.
И аз съм се насочил към тях... :grin: -
имаме обеми, които валидизират тренд или ривърс преди всякакви пълзящи, изкупени индикатори и какво ли не.
Тук имаме обеми и те са реални.
Няма комисионни(заразлика от акцийте).
Като сиефди са достъпни и малки обеми за по малки капитали.
Няма печатане на пари - тоест изключително чист пазар без манипулаций, доколкото е възможно(тук няма центр. банки да изкупуват валута "х" заради износ, икономика и лихвени нива)
За сега единствения проблем, който срещам, е че не мога да намеря опционни нива за седмични таргети за прибиране на печалба със с конкретни страйкове и падежи.
Това ме кара малко да се въздържам... :Р
Но определено и аз съм се насочил натам ;Р

danielfx

Мнение от danielfx » 03 авг 2013, 15:18

Cvetan Radoslavov написа:
milen написа:Старите търговци казват, че рано или късно опитните трейдъри се ориентират към търговията на фючърси пред форекса.Защо е така все още не знам. :grin:

имаме обеми, които валидизират тренд или ривърс преди всякакви пълзящи, изкупени индикатори и какво ли не.
Колега може ли да обясниш какви са тези обеми :-?

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov
1 получени

Мнение от Cvetan Radoslavov » 03 авг 2013, 19:35

danielfx написа:

Разбира се -
американския начин на трейд :Р
Повишен обем - неще сслучва и ще се случва.
Идеята е много проста, за нея говори още Р.С.Алън в неговата стратегия.
Достатъчно е повишение от 50% за да имаме ривърс или пшродължение.
Американциете гледат ключово н иво или пресичане на СМА дали обема нараства.
Има различно отношение по отношение на обеми(от повечето търгуващи Форекс).Не се обръща внимание на обемите при златото, петрола, сега вече и за обемите на акций. МТ4 и това е достатъчно(грешни разбирания), всъщност не, идеята е в обема, той случва нещата.
Нека погледнеме Тексаски петрол.
Важен е среднопретегления обем за 20 дена и за 3месеца.
Да кажевм, че беше някъде приблизително около 100к(контракта)
Пердходния 52седмичен връх имахме 800к -тоест нарастване от 800% на обема, Пин бар на 52седм връх, който няма сили да пробие.
В случая сменяме посоката с мощна валидизация на обема.
Малко след това скъсявах петроила 106.50 до 102.60.
В секцията за валутна търговия я бях публикувал сделката,
но с тия добавки сбърках , две с ударен стоп, две разпродадени на 103, резултат 0... от 4добавки :grin:
Изтрил съм скрийншотовете, иначе щях да ги кача за илюстрация, но не ги пазя за съжаление...
Ако не е ясно, ще дам допълнителни примери :Р
Акцийте по същия начин :Р

Потребителски аватар
Svilen
Регистриран: 10 юли 2012, 15:29

Мнение от Svilen » 03 авг 2013, 20:36

Благодаря за отговрът ти :good: Ще съм доволен и сигурно не само аз на още инфо и примери от теб.

danielfx

Мнение от danielfx » 04 авг 2013, 00:01

danielfx написа:

Разбира се -
американския начин на трейд :Р
Повишен обем - неще сслучва и ще се случва.
Идеята е много проста, за нея говори още Р.С.Алън в неговата стратегия.
Достатъчно е повишение от 50% за да имаме ривърс или пшродължение.
Американциете гледат ключово н иво или пресичане на СМА дали обема нараства.
Има различно отношение по отношение на обеми(от повечето търгуващи Форекс).Не се обръща внимание на обемите при златото, петрола, сега вече и за обемите на акций. МТ4 и това е достатъчно(грешни разбирания), всъщност не, идеята е в обема, той случва нещата.
Нека погледнеме Тексаски петрол.
Важен е среднопретегления обем за 20 дена и за 3месеца.
Да кажевм, че беше някъде приблизително около 100к(контракта)
Пердходния 52седмичен връх имахме 800к -тоест нарастване от 800% на обема, Пин бар на 52седм връх, който няма сили да пробие.
В случая сменяме посоката с мощна валидизация на обема.
Малко след това скъсявах петроила 106.50 до 102.60.
В секцията за валутна търговия я бях публикувал сделката,
но с тия добавки сбърках , две с ударен стоп, две разпродадени на 103, резултат 0... от 4добавки :grin:
Изтрил съм скрийншотовете, иначе щях да ги кача за илюстрация, но не ги пазя за съжаление...
Ако не е ясно, ще дам допълнителни примери :Р
Акцийте по същия начин :Р
Много благодаря колега за отговорите и бързината.Би ли казал как да мерим обема и съответно неговото прилагане :smile:

danielfx

Мнение от danielfx » 04 авг 2013, 00:20

admin написа:FOREX срещу FUTURES

За целите на риск мениджмънта съществуват ограничения за поддържане на отворени позиции при FOREX брокерите. Рискът на валутните пазари е минимизиран, тъй като онлайн платформта автоматично ще затвори съществуващите позиции, когато текущия баланс по сметката падне под определен % от изискуемия марджин. Така никога не можете да загубите повече, отколкото сте депозирали при боркера. При търговията с фючърси загубата от позицията може да превишава депозита при брокера и вие ще сте отговорни за разликата. Доста гадно.
Това случвало ли се е на някого? :?: :-?

Потребителски аватар
Svilen

Мнение от Svilen » 04 авг 2013, 00:38

То изобщо дали е така ? :shock:
Пробвах известно време да търгувам E-mini SP500 на демо и мога да кажа, че съм доста доволен и заинтересуван. От по - достъпните финансово мисля, че Бенча е вариант...Някой можели да предложи брокер за E-mini с по - минимални финансови условия / да кажем примерно до или $500 / ? Също така може да сподели някой и кое търгува ?
Благодаря предварително!

Stefanov
Регистриран: 11 ное 2012, 13:21

Мнение от Stefanov » 04 авг 2013, 08:24

Ако искаш истинска търговия на това,Бенча не е брокер за това...бих ти предложил Амп трейдинг и Мирус фючърс....най ниски комисионни имат,регулирани и всичко точно....марджина на 1 лот емини е 500 долара...ама за такова нещото ти трябва вече стабилна сметка :)

Потребителски аватар
Svilen

Мнение от Svilen » 04 авг 2013, 10:45

Благодаря за бързият отговор! Тествал съм АМП на демо и знам за тях, както съм чувал и за другите разбира се.

Прочитайки писаното от мен осъзнах сега, че е глупаво и най - вече емоционално избухване, защото отдавна преглеждам условията за търговия в различните и варианти и колкото и да ми е неприятно виждам, че Форексът поради своята все по нарастваща популярност се превърнал в масово "събитие", което пък от своя страна води до подобряване на условията за търгуване.

От друга страна фючърите и другите поради високите им изисквания за търгуване причинени от това, че се плащат няколко такси, комисионни и прочие намалява тяхната "масовост" и ги прави достъпни почти само за една по - малка група хора, по - заможни / или относително заможни /, но пък търгуването им въпреки, че е обвързано часово и че е направо опасно да се остави позиция за другият ден / заради гаповете / е по "изчистено" от към вариации на тренда и по улеснено поне според мен.

Определено се интересувам от фючъри и мисля, че са много по - добър вариант за търгуване от форекс, но поне аз на този етап не се осмелявам да открия сметка с такава сума... Разбира се набирам и следя информацията колкото мога с надеждата за евтин вариант за търгуването им, а между временно се уча и може би ще дойде момента за търгуването им от моя страна на реална сметка.

Приятен ден от мен!

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov
1 получени

Мнение от Cvetan Radoslavov » 04 авг 2013, 11:07

danielfx написа:
admin написа:FOREX срещу FUTURES

Това случвало ли се е на някого? :?: :-?
Привет,
аз ги търгувам като сиефдита,
може би за това не съм се сблъсквал с такъв проблем.
И "е мини"тата фи има като сиефдита при различните брокери.
Смеска м/у форекс и фючърси=сиефди на фючърс :Р
Но обемите и графиките гледам в големите борси в Чикаго и НюЙорк,
защото на мт4 нямам доверие. Обобщени ги има в сайта
http://www.barchart.com , секция futures, където са под категорий,
енергийни, метали, индекси, земеделски с графики от борсите където се търгуват. Което е по лесно отколкото да отварям на няколко борси сайтовете,
в един сайт вс. Американски борси :Р

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov
1 получени

Мнение от Cvetan Radoslavov » 04 авг 2013, 11:35

Svilen написа: От друга страна фючърите и другите поради високите им изисквания за търгуване причинени от това, че се плащат няколко такси, комисионни и прочие намалява тяхната "масовост" и ги прави достъпни почти само за една по - малка група хора, по - заможни / или относително заможни /.
Aaa, зависи :Р
Друг вариант е като сиефди на фючърси, няма такси и комисионни
обемите са по малки за добро управление на риска, търговията е 24часова,
като в случая е важно да се гледат самите фючърси за данни за обем и графика,
а после бихме могли да ги трехднеме као сиефдита, без комисионни, такси и с по - малки обеми, плюс ливъридж.
Мисля, че в някаква степен със развитието на тази търговия постепенно тези два пазара се обединяват или преливат един в друг по някакъв начин. :Р

Отговори

Върни се в “FOREX - основите”