FOREX - Преди да продължим нататък...

Какво е FOREX? FOREX vs STOCKS & FUTURES. Какво е пип, лот, ливъридж, марджин? Как да изберем боркер?
Потребителски аватар
novaka
Регистриран: 29 юни 2011, 23:27

Re: FOREX - Преди да продължим нататък...

Мнение от novaka » 07 юли 2011, 11:00

JDeel написа:За EUR/USD позиция от 1 лот ($100.000) означава, че всеки пипс е $10
При 0.1 лот ($10.000) един пипс е $1
При 0.01 лот ($1000) един пипс е $0.1

Ако при позиция от $100.000 един пипс движение означава $10, тогава 10 пипса са равни на $100, тогава 100 пипса са равни на $1000.
Без никакво значение с какъв ливъридж е отворена позицията. Различава се само тази част от сумата, под която сделката ще бъде прекратена и сметкатата ти ще бъде изпразнена :smile:

Това е абсолютна виртуализация. Някой докато си е седял и се е почесвал "От къде да измъкна още милиони..." е решил да въведе тази врътка, при която за едно и също движение и реална налична сума да може да печели (или губи) по-голямо количество пари.
Особено привлекателна екстра за хора без много пари. Но за съжаление и нещо свързано с непосилен за тях риск.
Ако искаш с форекс спокойно да изкарваш колкото минимална БГ заплата ще ти трябват поне 30 бона в сметката... някъде правих такова изчисление.
Тогава, да те питам, колко най-много си печелил до този момент и колко си губил :smile: Публично. Ако не, дай на ЛС да минем.

Потребителски аватар
JDeel
Регистриран: 16 дек 2010, 17:24

Мнение от JDeel » 07 юли 2011, 12:44

Първа сметка 1000 лв. Достигнала максимум от около 1160 лв още на другия ден, и само още два по-късно станала 50 лв. Първи голям шок... това беше есента на миналата година. Тези 50 не след дълго се изчерпаха също.

Втора сметка 555 евро. Достигнала максимум от 580 евро може би около втората седмица. За известно време се намираше между 300 и 400 евро, след което набързо бум-тряс... и остана около 16 евро.

Сметка две и половина - 16 евро. Може би месец и повече бях с остатъка от втората си сметка, затова условно ще нарека този остатък "сметка две и половина". В един момент беше достигнала около 32 евро. През повечето време беше между 20 и 30... докато един ден в началото на януари вече се нулира. След това за известно време се отделих от играта.

Трета сметка от 840 долара. Разделих тези пари на две платформи. По 420 долара всяка. На едното място достига до 470, на другото мина малко над 500... но също като преди в един момент в началото на май всичко се срина. На едното място останаха под 250 долара, на другото 55 долара.
След кратка пауза започна по-малко да ми пука за това което е останало и през последните 2 месеца съм на печалба - 250 малко по малко станаха 400, 55 станаха 150. Но дори и така пак е възможно в някой хубав ден да унищожа постигнатото, затова ще прехвърля погледа си към експертните системи.

Както виждаш - нищо необичайно. Но както някой веднъж каза във форума - способността да познаваш посоката се увеличава когато играеш с голям обем за сметката. Странно е, но най-големи постижения съм имал с най-малките си остатъци от сметки, когато минималните възможни обеми за отваряне на позиция са били на ръба на възможностите. Когато ми останаха онези около 16 евро, минимума за позиция беше 0.01 лот, където 10 пипса се равняваха на цяло 1 евро. Да имаш 16 парички, които само за секунди могат да станат 15, за минута 14...13... Така че може да се каже, че съм удвоявал сметка, но напрежението за това не си заслужава. Не и повече от веднъж :smile:

Потребителски аватар
me4a_kryv
Регистриран: 02 авг 2010, 16:41
10 получени
13 дадени

Мнение от me4a_kryv » 07 юли 2011, 18:52

Ей че умен тоз админ бееее, бреййй ццццц :(

Ами аз като ръгах по 1000$ постоянно губех сега ръгам по 100$ и само volume на max на 1:100 и толкоз.
Аз по принцип печеля, утроявам и учетворявам сметката, само на форекс и то само с познаване по EW със стопчета както е по книжките, но проблема ми е че при 3-ти ударен стоп едва се сдържам а при 4-ти главата ми се налива с адреналин, сърцето ми започва да помпи гореща кръв и правя всичко възможно за да фалирам.
Съмнявам се че ще стана печеливш играч със този си проблем затова си цъкам на дребно а ако ме покрива пазара достатачно дълго, тегля и отново VOLUME на MAX.
Кат стана напред от цъкането ще се похваля, дано и тоз момент да дойде.
Когато разумът се намеси интуицията отлита.

varna
Регистриран: 02 юли 2011, 22:33

Мнение от varna » 07 юли 2011, 22:44

JDeel написа:....Странно е, но най-големи постижения съм имал с най-малките си остатъци от сметки, когато минималните възможни обеми за отваряне на позиция са били на ръба на възможностите. Когато ми останаха онези около 16 евро, минимума за позиция беше 0.01 лот, където 10 пипса се равняваха на цяло 1 евро. Да имаш 16 парички, които само за секунди могат да станат 15, за минута 14...13... Така че може да се каже, че съм удвоявал сметка, но напрежението за това не си заслужава. Не и повече от веднъж :smile:
Бих казал ,че графичните модели ,изобразени на графиката,които наблюдаваме се състоят от няколко фази.Без значение от времевата рамка и начин на следене на ценовото движение,посредством всички приоми познати като технически анализ-да не навлизам в подробности(на всеки според виждането),маркета ни дава нещо очаквано.Фазата на изграждане на модела е тази ,която ни дава знаци при самото начално оформяне,симптоматиката и признаците ни предразполагат към последващото същинско оформяне,което е и втората фаза.И крайно неприятната -трета фаза ,при която модела е изчерпан и движението преминава в хаотичен безпорядък, който в крайна сметка застъпва първа фаза.В края на тази трета фаза ,започва нагласата за последващия модел.При откриване на позиция при първа фаза,когато имаме наченки на нещо познато,без изчакване на потвърждение от втората фаза ,където модела е потвърден обикновено се сдават стопове ,тъй като неминуемо настъпва объркване.При втората фаза,където са останали стотинки в сметката,но вече има яснота и движенията се разпознават с лекота,там идва и адреналина и самочувствието и егото са в повече.Постовете по форумите стават резки и обясненията дълги монотонни (като това :smile: ).Третата фаза-там се губят профити,сметки,увереност и прочие.Самотно и отегчително е заниманието на трейдъра,комбинацията с форумно плещене е невъзможна,остава ни само чакането .Приятни моменти от мен.

Потребителски аватар
John Last
Регистриран: 06 мар 2010, 15:42

Мнение от John Last » 07 юли 2011, 22:54

Интересно виждане. Между другото в този форум сме писали за един софтуер, който следи за петърни целия форекс пазар и всички фреймове. Така, че да си само на втора фаза. Между другото софтуера е безплатен (с ограничения но според мен незначителни) има и изследвания как се отразява времевия фактор на успавяемостта (няма изненади, европейска сесия и ню йорк са най- добре).

Изненадах останах обаче, че никой не се зае да изследва сериозно софтуера при условие, че има статистическа информация за над 100 000 петърна като успавяемост близо 70 %.

http://www.ibfx.com/Tools/PRS
Вездесъщият Джон Ласт от Отбора на гадателите (алхимик)

Потребителски аватар
bokogega
Регистриран: 24 окт 2010, 19:28
2 получени

Мнение от bokogega » 07 юли 2011, 23:09

varna написа:
JDeel написа:....Странно е, но най-големи постижения съм имал с най-малките си остатъци от сметки, когато минималните възможни обеми за отваряне на позиция са били на ръба на възможностите. Когато ми останаха онези около 16 евро, минимума за позиция беше 0.01 лот, където 10 пипса се равняваха на цяло 1 евро. Да имаш 16 парички, които само за секунди могат да станат 15, за минута 14...13... Така че може да се каже, че съм удвоявал сметка, но напрежението за това не си заслужава. Не и повече от веднъж :smile:
Бих казал ,че графичните модели ,изобразени на графиката,които наблюдаваме се състоят от няколко фази.Без значение от времевата рамка и начин на следене на ценовото движение,посредством всички приоми познати като технически анализ-да не навлизам в подробности(на всеки според виждането),маркета ни дава нещо очаквано.Фазата на изграждане на модела е тази ,която ни дава знаци при самото начално оформяне,симптоматиката и признаците ни предразполагат към последващото същинско оформяне,което е и втората фаза.И крайно неприятната -трета фаза ,при която модела е изчерпан и движението преминава в хаотичен безпорядък, който в крайна сметка застъпва първа фаза.В края на тази трета фаза ,започва нагласата за последващия модел.При откриване на позиция при първа фаза,когато имаме наченки на нещо познато,без изчакване на потвърждение от втората фаза ,където модела е потвърден обикновено се сдават стопове ,тъй като неминуемо настъпва объркване.При втората фаза,където са останали стотинки в сметката,но вече има яснота и движенията се разпознават с лекота,там идва и адреналина и самочувствието и егото са в повече.Постовете по форумите стават резки и обясненията дълги монотонни (като това :smile: ).Третата фаза-там се губят профити,сметки,увереност и прочие.Самотно и отегчително е заниманието на трейдъра,комбинацията с форумно плещене е невъзможна,остава ни само чакането .Приятни моменти от мен.
++++++++++++++++ Даниеле,адмирациии за поста,хубаво е по често да се включваш.Дано не съм се объркал,но не съм се :wink:
"Една от привилегиите на богатия е,че може да си позволи да бъде глупав по дълго време,отколкото бедния"

Потребителски аватар
me4a_kryv
Регистриран: 02 авг 2010, 16:41
10 получени
13 дадени

Мнение от me4a_kryv » 07 юли 2011, 23:14

Добра беше темата жалко че се почва със лузарските приказки, системи,експерти,статистика...
Ако си нямаш система за ко се хвърляш на реал, то е същото след като неможеш да плуваш за ко скачаш в морето.
Когато разумът се намеси интуицията отлита.

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
98 получени
18 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 07 юли 2011, 23:17

varna моите разсъждения по темата са сходни.Пазара ни подава нещо а ние го довършваме мисловно,като картинката по долу,и вземаме ИНВЕСТИЦИОННО решение, и обикновенно погрешно.Изображение
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Naysmith
Регистриран: 30 юни 2011, 12:20

Мнение от Naysmith » 07 юли 2011, 23:39

John Last написа:Изненадах останах обаче, че никой не се зае да изследва сериозно софтуера при условие, че има статистическа информация за над 100 000 петърна като успавяемост близо 70 %.

http://www.ibfx.com/Tools/PRS
Ако знаеш как могат да се получи forecast-a от въпросния софтуер ще ми е интересно да видя какво може да се направи с него. Обаче май ги дава само графично.

Потребителски аватар
John Last
Регистриран: 06 мар 2010, 15:42

Мнение от John Last » 08 юли 2011, 11:53

Има и безплатен индикатор за метатрейдър, който свързва софтуера с метатрейдъра и показва петърните там където искаш, например в безплатната версия не покзават нито еврото нито паунда. Но с този индикатор това се преодолява.

На оригинала има едно кафяво правоъгълниче, което показва прогнозата къде би отишло при пробив. На метатрейдъра е синьо.

Освен това има две места, едното показва заформящите се петърни преди пробива. А отгоре е след пробива.

Според обучителните материали, това не са сетъпи, а насочвания къде да търсиш и спестява много работа. Иначе всеки сам си преценява дали идеята е сетъп или не. Дори софтуера класифицира петърните по качество на структурата, а това вече е иновацие. Другото, което ми харесва е, че има актуална статистика за форекс, защото статистиката на Булковски (в енциклопедията на петърните) е за фондови пазари и е от преди доста време.
Прикачени файлове
gbp.gif
gbp.gif (37.71 KБ) Видяна 5222 пъти
euro.gif
euro.gif (32.93 KБ) Видяна 5222 пъти
Вездесъщият Джон Ласт от Отбора на гадателите (алхимик)

dreamtheater
Регистриран: 28 юни 2009, 17:43
7 дадени

Мнение от dreamtheater » 11 юли 2011, 17:49

varna написа: Бих казал ,че графичните модели ,изобразени на графиката,които наблюдаваме се състоят от няколко фази.Без значение от времевата рамка и начин на следене на ценовото движение,посредством всички приоми познати като технически анализ-да не навлизам в подробности(на всеки според виждането),маркета ни дава нещо очаквано.Фазата на изграждане на модела е тази ,която ни дава знаци при самото начално оформяне,симптоматиката и признаците ни предразполагат към последващото същинско оформяне,което е и втората фаза.И крайно неприятната -трета фаза ,при която модела е изчерпан и движението преминава в хаотичен безпорядък, който в крайна сметка застъпва първа фаза.В края на тази трета фаза ,започва нагласата за последващия модел..........................
Варна, момче, напиши още един такъв пост, например допълнение към тоя.
Напълни ми душата, сериозно!

Отговори

Върни се в “FOREX - основите”