FOREX - Преди да продължим нататък...

Какво е FOREX? FOREX vs STOCKS & FUTURES. Какво е пип, лот, ливъридж, марджин? Как да изберем боркер?
admin
Site Admin
Регистриран: 08 яну 2009, 11:49
6 получени
1 дадени

FOREX - Преди да продължим нататък...

Мнение от admin » 13 май 2009, 20:42

Преди да продължим нататък...

Преди да продължим нататък, ще бъдем напълно откровени с вас и ще ви кажем следното преди да сте се захванали с валутна търговия:

1. Всички форекс трейдъри, пак казвам ВСИЧКИ форекс трейдъри губят пари.
90% от трейдърите губят поради липса на опит, план и лошо управление на риска. Дори малцината печеливши трейдъри постоянно губят пари в отделни сделки. Ако мразите да губите или сте супер перфекционист, вероятно ще ви е трудно да се пригодите към търговията.
2.FOREX търговията не е за безработни, за хора с ниски доходи и за тези които не могат да си платят тока и парното.
Трябва да имате минимум $10 000, които можете да си позволите да загубите. Не си правете илюзии, че можете да отворите сметка със няколкостотин долара и да станете милионер.

FOREX пазарът е един от най-популярните спекулативни пазари поради огромния си размер, ликвидност и склонността на валутите да се движат в силни трендове. Много малко от спекулантите по света успяват на този пазар.

Много трейдъри идват с напразна надежда да направят милиони, но всъщност се провалят поради липсата на необходимата за търговията дисциплина. Повечето хора обикновено не са достатъчно дисциплинирани да спазват диета и да ходят на фитнес. Ако не можете да правите това, защо си мислите, че ще успеете в търговията?

Краткосрочната търговия НЕ Е за аматьори и много рядко е начин да се направят бързи пари. Не можете да правите огромни печалби без да поемате огромни рискове. Търговска стратегия, която включва поемането на висок риск означава непостоянни постижения и чести големи загуби. Трейдър с подобни резултати най-често изобщо няма търговска стратегия – ако не смятаме комара за търговска стратегия.

FOREX търговията не е схема за бързо забогатяване!

Правенето на пари от форекс е умение, усвояването на което отнема време.

Умелите трейдъри могат да правят и правят пари, търгувайки форекс. Но също както при всяко друга професия, успехът не идва за една нощ.

FOREX, както един човек казваше, не е като баницата: чупиш – ядеш. Ако беше, всеки който търгува щеше да е милионер. Истината е, че дори отлични трейдъри с години опит все още понасят периодични загуби.

Прекарайте това през главата си: НЯМА преки пътища във форекса. Усвояването му отнема много много ВРЕМЕ.

Няма заместител на здравата работа и усърдието. Упражнявайте търговията на ДЕМО, като приемате виртуалните пари за ваши собсвени.

НЕ отваряйте реална сметка докато не търгувате ПЕЧЕЛИВШО на демо.

Ако не можете да дочакате да станете печеливши, изкарайте поне 2 месеца на демо. Можете да изчакате поне 2 месеца преди да загубите всичките си пари, нали?

Концентрирайте се върху ЕДНА основна валутна двойка.

Става твърде сложно да следите повече от една валутна двойка, поне докато сте начинаещи. Придържайте се към някоя от основните валутни двойки понеже те са най-ликвидни, спредът им е най-тесен и разходите за търговия са най-малки.

Можете да бъдете печеливш трейдър, но както всяко друго поприще, това изисква здрава работа, отдаденост, малко късмет, много здрав разум и добра преценка.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
161 получени
253 дадени
Контакти:

Re: FOREX - Преди да продължим нататък...

Мнение от S.Zhelev » 14 май 2009, 14:17

admin написа: НЕ отваряйте реална сметка докато не търгувате ПЕЧЕЛИВШО на демо.
С горното трябва да се съглася напълно.

Преди 5 години открих първата си форекс сметка. Бяха $150. Отне ми 1 месец да ги загубя. Имаше ли някаква полза от 1 месец загубено време и $150 загуба? Разбрах ли нещо, което не бих разбрал ако търгувах на демо? НЕ!

Много хора си мислят, че причните за загубите на демо е несериозното им отношение. Според тях е необходимо да се търгува с реални пари, за да бъде човек максимално концентриран. Тези хора са комарджии. Те не желаят да печелят, а да залагат за тръпката. Вижте, можете да бъдете 100%, че вашата концентрация сама по себе си не струва пукната пара. Тя няма да компенсира липсата на система, нито ще превърне губещата система в печеливша.

Преди да си откриете реална сметка, търгувайте на демо, докато си изработите печеливша система. В противен случай най-малкото, което ще загубите, са вашите пари и време.

Потребителски аватар
novaka
Регистриран: 29 юни 2011, 23:27

Мнение от novaka » 06 юли 2011, 10:58

admin написа:
Трябва да имате минимум $10 000, които можете да си позволите да загубите.
Мога и със 100 да започна и да играя на ливъридж :wink:

admin написа:Не си правете илюзии, че можете да отворите сметка със няколкостотин долара и да станете милионер.
Рокфелер с една ябълка е започнал :smile:

Naysmith
Регистриран: 30 юни 2011, 12:20

Мнение от Naysmith » 06 юли 2011, 11:19

Можеш да почнеш със $100, само че тогава имаш два варианта. Или прилагаш разумно управление на риска и печалбите са нищожни, или играеш чист хазарт.

Потребителски аватар
novaka

Мнение от novaka » 06 юли 2011, 11:27

Naysmith написа:Можеш да почнеш със $100, само че тогава имаш два варианта. Или прилагаш разумно управление на риска и печалбите са нищожни, или играеш чист хазарт.
Ами ливъридж?

Потребителски аватар
pulio
Регистриран: 25 ное 2010, 15:34

Мнение от pulio » 06 юли 2011, 11:56

То без ливъридж 100 квото и да било не става ... :wink: ,а за ябълката на Рокфер ,тя е била златна ,а отвътре вместо червеи е била пълна с диаманти :grin: .
За каквото и да се захванеш с малко пари ,ако изобщо правиш нещо ще е малко ,а с много малко пари или нищо или колкото за кафе на ден :wink: Има една поговорка в която аз вярвам "пари при пари отиват".

Потребителски аватар
novaka

Мнение от novaka » 06 юли 2011, 12:07

Ако на ливъридж загубя, как ще плащам? :grin:

Потребителски аватар
godim
Регистриран: 23 юли 2010, 10:57

Мнение от godim » 06 юли 2011, 13:04

novaka написа:Ако на ливъридж загубя, как ще плащам? :grin:
Да загубиш, да загубиш, колко да загубиш? Най-много да пиеш една студена марджин Cola. :P
Успехи!

Потребителски аватар
novaka

Мнение от novaka » 06 юли 2011, 13:52

Няма ли да ме съдят, да ми искат парите? :lol:

Потребителски аватар
godim

Мнение от godim » 06 юли 2011, 14:08

novaka написа:Няма ли да ме съдят, да ми искат парите? :lol:

Eто тук как се пие Cola-та.
http://www.zlatnamina.com/kakvo-e-mardz ... argin-call
http://www.economynews.bg/rechnik-1.html?page=10
Толкова стига ли? Второто не можах да покажа само колл-ът. Но чети и другите неща.
Последна промяна от godim на 06 юли 2011, 14:15, променено общо 1 път.
Успехи!

Потребителски аватар
novaka

Мнение от novaka » 06 юли 2011, 14:13

Това ми е ясно, но не разбирам как се изплаща този заем при печалба. :smile:

Потребителски аватар
Bombe
Регистриран: 25 сеп 2010, 21:46
1 получени

Мнение от Bombe » 06 юли 2011, 14:31

novaka написа:Това ми е ясно, но не разбирам как се изплаща този заем при печалба. :smile:
Понеже си ми симпатичен, ще ти дам един секретен линк. Там има отговори на всичките ти въпроси. Ако случайно нещо липсва в базата данни, ще се опитаме да помогнем според възможностите. :smile:
secret database
В тренд всичко работи.

Потребителски аватар
godim

Мнение от godim » 06 юли 2011, 14:32

novaka написа:Това ми е ясно, но не разбирам как се изплаща този заем при печалба. :smile:
Какъв заем? Не четеш. Форексът е търговия без крайна доставка. Смущава те факта, че при рамо примерно 500 можеш да търгуваш 20-30 000 само със 100 долара. Тези пари никога няма да дойдат при теб защото търгуваш курсови разлики. Изменението на курса. Рано или късно трябва да затвориш позицията. 20-30 000 изчезват и остава само разликата в курсовете при покупката и продажбата. Ти смяташ: иха, разрешават ми да умножа печалбата си по 500, но "забравяш", че умножаваш и загубата си по 500.
Успехи!

Потребителски аватар
pulio

Мнение от pulio » 06 юли 2011, 14:36

Аз мисля ,че новака си мисли , понеже е нямал реална сметка ,че на екрана пише някоя пет ,шест цифрена сума /която е като заем/и ти играеш с нея .И от нея печелиш или губиш ...така ли е ?

Потребителски аватар
novaka

Мнение от novaka » 06 юли 2011, 14:46

pulio написа:Аз мисля ,че новака си мисли , понеже е нямал реална сметка ,че на екрана пише някоя пет ,шест цифрена сума /която е като заем/и ти играеш с нея .И от нея печелиш или губиш ...така ли е ?
Това за реалната сметка е вярно. И останалото до някъде :oops:

Потребителски аватар
pulio

Мнение от pulio » 06 юли 2011, 14:52

На платформата на която играеш помоли да ти открият демо сметка с парите с които искаш да започнеш реално примерно 300евро ,помоли и на демото да то е 300 и тогава ще е малко по реално :wink:

Потребителски аватар
novaka

Мнение от novaka » 06 юли 2011, 15:08

Горе-долу схванах нещата от примерите на линка. А иначе като ползвам платофмата Trader bg и спечеля 1 000$ чисти, парите ще ми бъдат преведени на сметката? :smile:

Потребителски аватар
JDeel
Регистриран: 16 дек 2010, 17:24

Мнение от JDeel » 07 юли 2011, 03:11

За EUR/USD позиция от 1 лот ($100.000) означава, че всеки пипс е $10
При 0.1 лот ($10.000) един пипс е $1
При 0.01 лот ($1000) един пипс е $0.1

Ако при позиция от $100.000 един пипс движение означава $10, тогава 10 пипса са равни на $100, тогава 100 пипса са равни на $1000.
Без никакво значение с какъв ливъридж е отворена позицията. Различава се само тази част от сумата, под която сделката ще бъде прекратена и сметкатата ти ще бъде изпразнена :smile:

Това е абсолютна виртуализация. Някой докато си е седял и се е почесвал "От къде да измъкна още милиони..." е решил да въведе тази врътка, при която за едно и също движение и реална налична сума да може да печели (или губи) по-голямо количество пари.
Особено привлекателна екстра за хора без много пари. Но за съжаление и нещо свързано с непосилен за тях риск.
Ако искаш с форекс спокойно да изкарваш колкото минимална БГ заплата ще ти трябват поне 30 бона в сметката... някъде правих такова изчисление.

vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
40 получени
6 дадени

Мнение от vgc » 07 юли 2011, 09:08

JDeel написа: Ако искаш с форекс спокойно да изкарваш колкото минимална БГ заплата ще ти трябват поне 30 бона в сметката... някъде правих такова изчисление.
Здравей,
Би ли пуснал линк към подобно изчисление. В смисъл предполагам че е свързано с конкретна тактика носеща около 10-15% на годишна база. Иначе има поне още толкова на брой подхода можещи да осигурят подобен минимален доход при необходима сума за практикуване равна на нула. Въпросните подходи изискващи нулев капитал са обсъждани неведнъж и дваж и са абсолютно публични и достъпни (аз поне за два от тях съм давал доста "смляна" информация) - просто е достатъчно човек да седне и да си даде отговор на въпроса; "Как през следващите 12 месеца да спечеля 3000 левчета без да рискувам дори и една стотинка".
Поздрави.
Форексът е полезен като ХОБИ

Отговори

Върни се в “FOREX - основите”