SWAP търговия

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
Gosho1991
Регистриран: 23 юни 2013, 02:37

Re: SWAP търговия

Мнение от Gosho1991 » 11 юни 2014, 13:45

K_W написа:Аз тази седмица стартирах един експеримент на демото отворих позиции само в двойки с висок суап. 10 позиции само с положителен суап, графики не съм поглеждал, всичко е в посока на + суапа, 50% са късо евро 50% къс $. Всички с по 1000 единици, първоначалния спред който платих беше около 20 лв за всичките. За 2 дни печалбата от суап е 2,62 лв, а общия резултат е приблизително -160 лв. :grin: За сега стратегията е много безнадеждна, разбира се при реална търговия ще се прилага и ТА а няма да се отваря на сляпо.

Според мен идеята при суап търговията(ако някой изобщо го прави това) е да се печели от стоенето, а не да се надяваш на обща печалба.Идеята е да имаш достатъчна сума която да те ''пази'' за 1000-1500 пипса(демек огромна сума) и да влезеш спокойно до някакво голямо дъно/връх, и да държиш дълго време.По този начин ще си спокоен, че трябва да стане нещо изключително голямо за да загубиш, а в това време ще печелиш от суап.Разбира се за такова нещо трябва да се влиза с много големи количества(например 5 лота при киви/франк преди 2 месеца щеше да е супер за късметлиите), но ако имаш достатъчно голяма сметка да те пази 1500 пипса с 5 лота то тогава печалбата от суапа би трябвало слабо да те интересува, защото сметката ти ще е 6 цифрена.

Аз лично търгувам със суап за да ме пази при евентуални грешки и заключване в позиция за много дълго време.Аз работя с много големи стопове и ми се случва често да остана в позиция за месец-два, даже съм бил в позиция и над година.За съжаление тогава суапа беше отрицателен и всеки ден ми се ревеше, ако беше в моя полза суапа щях да съм повече от щастлив и още 10 години да стоя в тази позиция.
Never look down on anybody unless you are helping them up.

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 11 юни 2014, 13:56

Gosho1991 написа:
K_W написа:Аз тази седмица стартирах един експеримент на демото отворих позиции само в двойки с висок суап. 10 позиции само с положителен суап, графики не съм поглеждал, всичко е в посока на + суапа, 50% са късо евро 50% къс $. Всички с по 1000 единици, първоначалния спред който платих беше около 20 лв за всичките. За 2 дни печалбата от суап е 2,62 лв, а общия резултат е приблизително -160 лв. :grin: За сега стратегията е много безнадеждна, разбира се при реална търговия ще се прилага и ТА а няма да се отваря на сляпо.

Според мен идеята при суап търговията(ако някой изобщо го прави това) е да се печели от стоенето, а не да се надяваш на обща печалба.Идеята е да имаш достатъчна сума която да те ''пази'' за 1000-1500 пипса(демек огромна сума) и да влезеш спокойно до някакво голямо дъно/връх, и да държиш дълго време.По този начин ще си спокоен, че трябва да стане нещо изключително голямо за да загубиш, а в това време ще печелиш от суап.Разбира се за такова нещо трябва да се влиза с много големи количества(например 5 лота при киви/франк преди 2 месеца щеше да е супер за късметлиите), но ако имаш достатъчно голяма сметка да те пази 1500 пипса с 5 лота то тогава печалбата от суапа би трябвало слабо да те интересува, защото сметката ти ще е 6 цифрена.

Аз лично търгувам със суап за да ме пази при евентуални грешки и заключване в позиция за много дълго време.Аз работя с много големи стопове и ми се случва често да остана в позиция за месец-два, даже съм бил в позиция и над година.За съжаление тогава суапа беше отрицателен и всеки ден ми се ревеше, ако беше в моя полза суапа щях да съм повече от щастлив и още 10 години да стоя в тази позиция.
Аз отворих с минимален размер за да е по- лено за смятане. От сметката до тук излиза, че за даизбиеш само спреда трябват 20 дни. Представи си че отваряш с 100 пъти повече пари, тогава ще имаш печалба сигурна от 130 лв на ден което е една прилична заплата за нашия стандарт, но ако обърнем нещата и не ти пука за суапа цъкаш си ТА за само 2 дни правиш печалба от 13 000, което ти е печалбата от суап за 100 дни и то ако не губиш :shock: Извода за сега е ясен

Потребителски аватар
avkch
Регистриран: 11 авг 2012, 16:29

Мнение от avkch » 11 юни 2014, 15:00

В края на ноемри пусках един експеримент
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=50 ... 419#p84419
Основната цел не беше SWAP търговия но може да ви помогне за ориентир.

Като се има в предвид че не всички позиции са с положителен SWAP според мойте изчисления за година ще се натрупа около 20% от SWAP. Ако се махнат позициите които са със отрицателен SWAP предполагам че резултатът ще е още по-добър.

П.П. Дроудауна не е за подценяване :wink:

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 11 юни 2014, 21:02

Ето един добър SWAP,
SWAP-USDRUB.gif
SWAP-USDRUB.gif (30.59 KБ) Видяна 1958 пъти
едва ли някой си мисли че РУБЛАТА не струва (няма покритие).
Това че в момента е нестабилна е друг въпрос.

Потребителски аватар
avkch
Регистриран: 11 авг 2012, 16:29

Мнение от avkch » 12 юни 2014, 00:39

Аз предпочитам в момента EURPLN. Полската икономика е доста стабилна и върви нагоре суапа за къси е колкото при USDRUB (зави си от брокера де). При рублата сега е рисковано заради международното положение едно изказване и отлита незнайно накъде и с колко...

Потребителски аватар
Gosho1991

Мнение от Gosho1991 » 12 юни 2014, 09:55

K_W написа:
Gosho1991 написа:

Аз отворих с минимален размер за да е по- лено за смятане. От сметката до тук излиза, че за даизбиеш само спреда трябват 20 дни. Представи си че отваряш с 100 пъти повече пари, тогава ще имаш печалба сигурна от 130 лв на ден което е една прилична заплата за нашия стандарт, но ако обърнем нещата и не ти пука за суапа цъкаш си ТА за само 2 дни правиш печалба от 13 000, което ти е печалбата от суап за 100 дни и то ако не губиш :shock: Извода за сега е ясен

Напълно забравих да дам и аз пример...Купих на 19-ти май 5 000 единици на киви/франк чисто и просто да пробвам суапа.За този почти 1 месец от суап съм получил 15 пипса(демек 7.5 франка), а печалбата от самата позиция е над 50 франка.С това количество печалбата е доста добра.

Този пример ти го давам за да видиш, че не винаги работенето със суап е на минус, има и плюсове.Аз лично тази позиция съм решил, че никога няма да я махна, ако не ми се наложи да го направя и ще видим докъде ще стигне.За 1 пълна година от суап би трябвало да получа 120 пипса което с 5000 единици си е нищо, но в крайна сметка никой тук не говори за суап търговия с 5000 единици.

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 14 юни 2014, 09:33

Gosho1991 написа:

Напълно забравих да дам и аз пример...Купих на 19-ти май 5 000 единици на киви/франк чисто и просто да пробвам суапа.За този почти 1 месец от суап съм получил 15 пипса(демек 7.5 франка), а печалбата от самата позиция е над 50 франка.С това количество печалбата е доста добра.

Този пример ти го давам за да видиш, че не винаги работенето със суап е на минус, има и плюсове.Аз лично тази позиция съм решил, че никога няма да я махна, ако не ми се наложи да го направя и ще видим докъде ще стигне.За 1 пълна година от суап би трябвало да получа 120 пипса което с 5000 единици си е нищо, но в крайна сметка никой тук не говори за суап търговия с 5000 единици.
120 пипса на година на мен ми звучат отчайващо малко. Разбирам, че идеята е да са в + на позицията, но ако се случи нещо и обърне, се губят за един ден.
Ето как върви моя експеримент, мина една седмица, като оборих и аргументите за рандъм лолк, ези/тура и т.н. иначе просто няма как всичко да е на "-" :grin:
Пак ще спомена, графиките не съм ги и поглеждал, след още 3 седмици може да повторя, този път като включа и ТА.
Untitled.png
Untitled.png (53.05 KБ) Видяна 1850 пъти
Untitled1.png
Untitled1.png (69.81 KБ) Видяна 1850 пъти

Потребителски аватар
Gosho1991

Мнение от Gosho1991 » 14 юни 2014, 11:55

И веднага пак те контрирам - аз имам 1 позиция - 15 пипса суап за 1 месец, печалба от над 100 пипса.Това, че точно твоите са всичките на минус не означава, че това е така в 100% от случаите.В крайна сметка не можеш на онче-бонче да отваряш и да искаш да е на плюс всичко.

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 14 юни 2014, 12:22

Gosho1991 написа:И веднага пак те контрирам - аз имам 1 позиция - 15 пипса суап за 1 месец, печалба от над 100 пипса.Това, че точно твоите са всичките на минус не означава, че това е така в 100% от случаите.В крайна сметка не можеш на онче-бонче да отваряш и да искаш да е на плюс всичко.
Мисля си че все една две от 10 да е на + е нормално :grin: но в това няма лошо, проблема е че всичките могат да движат в една посока, което не е хубаво, защото както може да е в моята посока, така и може всичко да е срещу мен, тогава загубите могат да са сериозни. Аз затова и съм ги отворил късо Е къс $. Аз ги отворих онче бонче за да видя какъв ще е суапа и поведението на двойките не съм очаквал да са на +, очаквах някои да губят за сметка на други.
Извода до тук е ясен, като при всяка друга ламерска схема, срещуположни, мартингейл, добавки до безкрай и т.н. НЯМА КАК да се правят пари на пазарите без да знаеш на къде ще ходи цената. :smile: Ще чакам още няколко седмици, да видим какво ще стане.

Потребителски аватар
Gosho1991

Мнение от Gosho1991 » 14 юни 2014, 13:27

K_W написа:
Gosho1991 написа:И веднага пак те контрирам - аз имам 1 позиция - 15 пипса суап за 1 месец, печалба от над 100 пипса.Това, че точно твоите са всичките на минус не означава, че това е така в 100% от случаите.В крайна сметка не можеш на онче-бонче да отваряш и да искаш да е на плюс всичко.
Мисля си че все една две от 10 да е на + е нормално :grin: но в това няма лошо, проблема е че всичките могат да движат в една посока, което не е хубаво, защото както може да е в моята посока, така и може всичко да е срещу мен, тогава загубите могат да са сериозни. Аз затова и съм ги отворил късо Е къс $. Аз ги отворих онче бонче за да видя какъв ще е суапа и поведението на двойките не съм очаквал да са на +, очаквах някои да губят за сметка на други.
Извода до тук е ясен, като при всяка друга ламерска схема, срещуположни, мартингейл, добавки до безкрай и т.н. НЯМА КАК да се правят пари на пазарите без да знаеш на къде ще ходи цената. :smile: Ще чакам още няколко седмици, да видим какво ще стане.

То точно заради това идеята не е да печелиш от суапа, а да си помагаш чрез него.Логично е, че един ден в обратната посока ще изяде 100 дена суап, но точно затова правиш своя анализ, мислиш го, и влизаш, ако сгрешиш ще имаш суапа на своя страна, ако си прав - суап+обща печалба.Това е идеята.Разбира се това не се прави когато си скалпер или трейдър за ден-два, а когато търгуваш с огромни стопове.Аз например търгувам със стопове 300-400 пипса и суаповете ми помагат адски много.

Късмет!

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 14 юни 2014, 14:55

Ако сравним стойността на SWAP-а , с тази на комисионната,
която много хора (от пишещите тук) предпочитат да плащат,
на ECN брокер, за да получат по-нисък спред,
то маи е по-добре да си платиш SWAP-а.
Освен това SWAP-а може и да е в твоя полза,
докато комосионната никога не е !!!

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 14 юни 2014, 15:26

Gosho1991 написа: То точно заради това идеята не е да печелиш от суапа, а да си помагаш чрез него.Логично е, че един ден в обратната посока ще изяде 100 дена суап, но точно затова правиш своя анализ, мислиш го, и влизаш, ако сгрешиш ще имаш суапа на своя страна, ако си прав - суап+обща печалба.Това е идеята.Разбира се това не се прави когато си скалпер или трейдър за ден-два, а когато търгуваш с огромни стопове.Аз например търгувам със стопове 300-400 пипса и суаповете ми помагат адски много.

Късмет!
A замисляш ли се за негативите. Когато мислиш за суап, може да се задържаш в позиция по-дълго или по-кратко от колкото трябва, или да отваряш позиции които не са добри, само защото суапа ти седи като един + в съзнанието, ползата от който реално е нищожна.
А какви са ти таргетите на тези стопове?

Потребителски аватар
Gosho1991

Мнение от Gosho1991 » 14 юни 2014, 15:35

K_W написа:
Gosho1991 написа: То точно заради това идеята не е да печелиш от суапа, а да си помагаш чрез него.Логично е, че един ден в обратната посока ще изяде 100 дена суап, но точно затова правиш своя анализ, мислиш го, и влизаш, ако сгрешиш ще имаш суапа на своя страна, ако си прав - суап+обща печалба.Това е идеята.Разбира се това не се прави когато си скалпер или трейдър за ден-два, а когато търгуваш с огромни стопове.Аз например търгувам със стопове 300-400 пипса и суаповете ми помагат адски много.

Късмет!
A замисляш ли се за негативите. Когато мислиш за суап, може да се задържаш в позиция по-дълго или по-кратко от колкото трябва, или да отваряш позиции които не са добри, само защото суапа ти седи като един + в съзнанието, ползата от който реално е нищожна.
А какви са ти таргетите на тези стопове?

Таргетите ми са там където ми е най-кеф да ги махна.Обикновено рядко търгувам с лимити когато търгувам за голям лимит.

Аз не мисля за суапа като нещо в плюс когато търгувам, а го приемам като такъв когато съм заключен в позиция за по-дълго време.Бил съм заключен много дълго време в позиция с негативен суап и повече не мисля, че ще повторя!Като цяло търгувам киви/франк на дълги(тук стоповете ми са стотици пипсове също като лимитите) и суапа ми идва като бонус, ако съм сгрешил момента на входа си.Евро/франк го търгувам на бързи интервали и там суапа е негативен, и когато сгреша, и позицията ми остане 2-3 дена направо ми се реве от 2 пипса суап на ден на двойка която движи по 15 пипса на ден...

Това последното ти го казвам за да разбереш, че аз не разчитам на суапа, просто го приемам като нещо което ще ми помогне по-лесно да изляза от лоша позиция или ще ми направи загубите по-малки(ако се застои 1 месец и отиде да ми удари стопа той все пак няма да е 200 пипса например, а 180), не е много ,но все пак е нещо.

Знам, че ти изглежда глупав начина, по който работя, но за мен върши работа, когато видя, че вече не ми върши работа ще си търся друг вариант.

Късмет!

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 14 юни 2014, 16:40

Не мисля че е глупаво, просто си разсъждавам по темата и ми е интересно какво мислят и правят другите. Аз се змисих върху кери трейда тъй като последните месеци има доста замрели периоди.

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 17 юли 2014, 08:05

Моят демо експеримент продължава, вече месец и една седмица, вече има една позиция на +, но все още не падам под -200 :grin:
Untitled.png
Untitled.png (61.6 KБ) Видяна 1670 пъти
По натам като ми се занимава ще повторя като включа ТА

Потребителски аватар
sakral
Регистриран: 23 юли 2013, 15:34

Мнение от sakral » 17 юли 2014, 13:36

K_W написа:Моят демо експеримент продължава, вече месец и една седмица, вече има една позиция на +, но все още не падам под -200 :grin:
Untitled.png
Това е доста интересно, но наистина трябва да се прави с по-големичка сметка. По едно време и аз се бях запалил по този начин на търговия, но установих, че все пак и тук трябва да се сложи стоп, пък и аз бях по-лаком и отварях по-големи позиции :wink:
Иначе интересно какво ще постнеш след още един месец :smile:

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 17 юли 2014, 14:21

sakral написа:
K_W написа:Моят демо експеримент продължава, вече месец и една седмица, вече има една позиция на +, но все още не падам под -200 :grin:
Untitled.png
Това е доста интересно, но наистина трябва да се прави с по-големичка сметка. По едно време и аз се бях запалил по този начин на търговия, но установих, че все пак и тук трябва да се сложи стоп, пък и аз бях по-лаком и отварях по-големи позиции :wink:
Иначе интересно какво ще постнеш след още един месец :smile:
Пуснах ги с минимално количество за да се смята по- лесно, може и да има хляб в нещо ткова, но трябва много търпение. Риска с повече пари ще си е вуисок.

Потребителски аватар
Gosho1991

Мнение от Gosho1991 » 18 юли 2014, 10:19

Untitled.png

Ами, ако трябва да сме честни единствената ти реализирана печалба/загуба е 49лв.Реално погледнато ти нямаш реализирана загуба - нямаш затворена позиция на червено.С доста по-голяма сметка може да се радва човек на добри печалби от суап, а ако тръгнат и позициите в даден момент в неговата посока....Абе каквото и да говорим - има 'ляб в това нещо, но е доста рисковано.

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 18 юли 2014, 10:33

Gosho1991 написа:
Untitled.png

Ами, ако трябва да сме честни единствената ти реализирана печалба/загуба е 49лв.Реално погледнато ти нямаш реализирана загуба - нямаш затворена позиция на червено.С доста по-голяма сметка може да се радва човек на добри печалби от суап, а ако тръгнат и позициите в даден момент в неговата посока....Абе каквото и да говорим - има 'ляб в това нещо, но е доста рисковано.
По точно само суапа е константа, но не бих го нарекъл печалба, защото , ако решиш да си изтеглиш парите в този момент, те ще са по-малко. Интересно ми във форума няма ли някой по-сериозен играч, който да се похвали с добри резултати от суап търговия. Повечето потребители които гонят суап, обикновенно влизат където им падне.

Потребителски аватар
Gosho1991

Мнение от Gosho1991 » 18 юли 2014, 10:59

K_W написа:
Gosho1991 написа:
Untitled.png

По точно само суапа е константа, но не бих го нарекъл печалба, защото , ако решиш да си изтеглиш парите в този момент, те ще са по-малко. Интересно ми във форума няма ли някой по-сериозен играч, който да се похвали с добри резултати от суап търговия. Повечето потребители които гонят суап, обикновенно влизат където им падне.

Аз когато търгувах NZD/CHF обикновено правех по над 20% от общата ми печалба от суап.Това беше така, защото печалбите ми бяха по 50 пипса, а позициите ги държах много дълго време(точно заради суапа).

Ако си погледнеш позициите ще видиш, че повечето са ти са едни и същи валути, или една и съща повтаряща се 10 пъти - евро например.Така е логично да си на загуба с всички, защото едно падане на еврото ще ти се отрази като минус на 10 позиции.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”