SWAP търговия

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Re: SWAP търговия

Мнение от K_W » 18 юли 2014, 11:11

Gosho1991 написа:
Аз когато търгувах NZD/CHF обикновено правех по над 20% от общата ми печалба от суап.Това беше така, защото печалбите ми бяха по 50 пипса, а позициите ги държах много дълго време(точно заради суапа).

Ако си погледнеш позициите ще видиш, че повечето са ти са едни и същи валути, или една и съща повтаряща се 10 пъти - евро например.Така е логично да си на загуба с всички, защото едно падане на еврото ще ти се отрази като минус на 10 позиции.
Да знам, нарочно ги пуснах така, една с Е една с $ от 5-те валути с по-висок суап. Идеята ми е ако пада Е долара се покачва, двете позиции да се хеджират до някъде, общо взето не се получва :grin: . За съжаление в демото може да отваряш само 10 позиции.

Потребителски аватар
Gosho1991
Регистриран: 23 юни 2013, 02:37

Мнение от Gosho1991 » 18 юли 2014, 15:44

K_W написа:
Gosho1991 написа:
Аз когато търгувах NZD/CHF обикновено правех по над 20% от общата ми печалба от суап.Това беше така, защото печалбите ми бяха по 50 пипса, а позициите ги държах много дълго време(точно заради суапа).

Ако си погледнеш позициите ще видиш, че повечето са ти са едни и същи валути, или една и съща повтаряща се 10 пъти - евро например.Така е логично да си на загуба с всички, защото едно падане на еврото ще ти се отрази като минус на 10 позиции.
Да знам, нарочно ги пуснах така, една с Е една с $ от 5-те валути с по-висок суап. Идеята ми е ако пада Е долара се покачва, двете позиции да се хеджират до някъде, общо взето не се получва :grin: . За съжаление в демото може да отваряш само 10 позиции.

Пробвай да отвориш възможно най-различни позиции и тогава дай резултати пак.Само ще ти кажа, че от Киви/франк досега щеше да си на по-голяма печалба от тази която си реализирал с 10 двойки.Да не говорим, че и киви/франк се качваше, така че и там имаш печалба.Просто за да печелиш от този вид търговия трябва и да вкараш малко мисъл, а не само да вземеш 10 двойки, и да се надяваш на чудо. :smile:
Never look down on anybody unless you are helping them up.

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 18 юли 2014, 15:49

Gosho1991 написа:
K_W написа:
Gosho1991 написа:

Пробвай да отвориш възможно най-различни позиции и тогава дай резултати пак.Само ще ти кажа, че от Киви/франк досега щеше да си на по-голяма печалба от тази която си реализирал с 10 двойки.Да не говорим, че и киви/франк се качваше, така че и там имаш печалба.Просто за да печелиш от този вид търговия трябва и да вкараш малко мисъл, а не само да вземеш 10 двойки, и да се надяваш на чудо. :smile:

Кивито и рублата умищлено не съм ги включил, исках да видя как се движат тези валути, че са ми по непознати.
Относно супа на киви/франк миля че се бъркаш, с Е например е двойно по-висок, а някои от тези двойки е тройно http://www.trader.bg/bg/%D0%9B%D0%B8%D1 ... %B0%D0%BF/ или аз не смятам правилно.

Потребителски аватар
Gosho1991
Регистриран: 23 юни 2013, 02:37

Мнение от Gosho1991 » 18 юли 2014, 16:41

K_W написа:
Gosho1991 написа:
K_W написа:
Gosho1991 написа:

Кивито и рублата умищлено не съм ги включил, исках да видя как се движат тези валути, че са ми по непознати.
Относно супа на киви/франк миля че се бъркаш, с Е например е двойно по-висок, а някои от тези двойки е тройно http://www.trader.bg/bg/%D0%9B%D0%B8%D1 ... %B0%D0%BF/ или аз не смятам правилно.

Предполагам се бъркаш, защото при евро/франк получаваш 0.000115 суап, но в новозеландски долари, а на киви/франк получаваш 0.000056 суап във франкове.От тук идва разликата.Мисля, че киви/франк е един от най-безопасните суапове, но не съм сигурен.Вече не ги гледам тези неща, така че не мога да ти помогна много.

Това което мога да кажа е, че за да успее някой с тази търговия е задължително много да се търси, много да се гледа и да се изберат само най-добрите двойки, а не да се хвърля на всеки голям суап.
Never look down on anybody unless you are helping them up.

stoyanov
Регистриран: 27 фев 2011, 15:34
Контакти:

Мнение от stoyanov » 15 юни 2015, 13:59

Здравейте,
От месец се опитвам да търгувам по този начин.
Имам реален ислямски акаунт в брокер, където имам две позиции :
1. Buy - EUR/NZD i Sell NZD/USD. В този акаунт не се начислява никакви лихви и такси за овърнайт сделки.

Във стори реален акаунт в друг брокер имам следните позиции.

1. SELL EUR/ NZD i Buy NZD/ USD в този брокер се начислява положителен SWAP. Идеята е такава, че на 10-11 ден се избива спреда и от там нататък се трупат печалбите. Единственото, което трябва да се прави е да се следи да не свърши капитала.( 2-4 пъти на ден през телефона). Не знам до какво и до къде ще доведе този начин на търговия, но мисля че си заслужава за дребна рибка, като мен, която няма излишни пари за инвестиране. Също така е трудно да се отвори ислямски акаунта, защото аз не съм и ползвах у-е от мюфтийство на мой приятел. Моля за мнения и препоръки.

veto
Регистриран: 04 яну 2013, 08:52

Мнение от veto » 15 юни 2015, 14:26

щом при единия брокер не ти се удържа суап а другия ти дава то ... чеши. само следи сметките да не изгърми едната. сложи си чакащи позиции че да си сигурен. загубата ще ти е спреда и при двата брокера, а плюса е суапа от единия. не знам големината на акаунта и обема на позициите, но колкото по дълго ги държиш толкова по добре.

stoyanov
Контакти:

Мнение от stoyanov » 15 юни 2015, 14:53

Мен ме светнаха мои приятели от Кипър, които го правят в XM.COM
един нормален и един ислямски. Техните сметки са 2 и са по 10 000 Долара при 1:200. Само, че те имат 7 валутни двойки от които точат SWAPA. Правят го от година и са доволни. Не се печелят милиони или стотици хиляди, но при почти нулев риск (АКО СЕ ВНИМАВА И НАБЛЮДАВА) и аз мисля че си заслужава за някой друг допълнителен лев.

Потребителски аватар
Rocky97
Регистриран: 07 окт 2014, 20:14

Мнение от Rocky97 » 15 юни 2015, 23:22

Направи ми впечетление това:
"дребна рибка като мен който няма излишни пари за инвестиране" щом нямаш пари за инвестиране не виждам ка ще печелиш.? Със 1000 лв едва ли си струва абе направо не си струва при очаквания (в най-добрия случай) към 10% годишен профит.
Не те знам какви сметки си правиш но май са грешни.
Всеки има право да бъде глупав , но някои злоупотребяват с тази привилегия ! Официално се отказвам от правото си да получавам бонус за мненията си!
Ð

Потребителски аватар
Rocky97

Мнение от Rocky97 » 15 юни 2015, 23:34

А и още един въпрос ме вълнува. Да предположим че внасяш по 10к при нашенски брокер и при чуждестранен без суап и цяла година ги менкаш между брокитата и на края пак да предположим че при нашенския брокер ти излиза 15-20к профит (заради менканията на средства от едната в другата сметка) при положение че реално си спечелил 1к (10% ) той докладва на нап за 20к и ако не можеш да докажеш че си изгубил 20к при чуждия брокер к'во праим?
Всеки има право да бъде глупав , но някои злоупотребяват с тази привилегия ! Официално се отказвам от правото си да получавам бонус за мненията си!
Ð

stoyanov
Контакти:

Мнение от stoyanov » 15 юни 2015, 23:44

Здравей,
Процентите не са 10% на годишна база, а повече. И относно коментара ти за хилядата лева.....всеки човек сам си прави равносметка колко пари са "пари" за него. При положение, че изплащам две ипотеки и 100$ на месец са си "пари", но това е друга тема :D. Моля човек дори и с малък опит да ми напише и да изложи своето мнение. Такъв тип човек съм, който изсмуква винаги позитивизъм от всяка дума, било то и подигравателна.

Потребителски аватар
Rocky97

Мнение от Rocky97 » 16 юни 2015, 00:07

Разбрал си ме грешно не ти се подигравам и не бих. Просто изложих мойта гледна точка. Извинявай ако съм те засегнал с мнението си за хилядарката.
Успех ти желая!
Ð

veto
Регистриран: 04 яну 2013, 08:52

Мнение от veto » 16 юни 2015, 14:00

това ще се превърне в новото КТБ - лихвички :grin:

stoyanov
Контакти:

Мнение от stoyanov » 16 фев 2016, 15:04

Здравейте,
В продължение на темата...
Може ли някои да ми даде съвет как да направя хеджиране или локиране с други валутни двойки на EUR/TRY или на USD/TRY, за да се точи swapa.

Потребителски аватар
avkch
Регистриран: 11 авг 2012, 16:29

Мнение от avkch » 16 фев 2016, 15:14

stoyanov написа:Здравейте,
Може ли някои да ми даде съвет как да направя хеджиране или локиране с други валутни двойки на EUR/TRY или на USD/TRY, за да се точи swapa.
Аз мога да ти кажа че не може да се направи, дали ще го приемеш като съвет или не ти си избираш. :wink:

stoyanov
Контакти:

Мнение от stoyanov » 16 фев 2016, 15:40

avkch написа:
Аз мога да ти кажа че не може да се направи, дали ще го приемеш като съвет или не ти си избираш. :wink:

Приемам го и го разбирам. Ясно е, че няма пълно хеджиране на 100%, но поне на 50 :D .

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 16 фев 2016, 17:13

stoyanov написа:
avkch написа:

Приемам го и го разбирам. Ясно е, че няма пълно хеджиране на 100%, но поне на 50 :D .
Такива схеми не работят. Шанса да работи нещо такова е да намериш някой брокер който изобщо не е в час с това как да си прави настройките за риск и да се възползваш докато се усети и да се надяваш да ти платят печалбите :wink:

stoyanov
Контакти:

Мнение от stoyanov » 16 фев 2016, 17:21

Опитвам се да Хеджирам SELL EUR/TRY с BUY EUR/AUD. Известно време върви добре, но като се размести корелацията и нещата отиват на зле. Няма как да се направи локиране с три валутни двойки. EUR/TRY няма друга силно изразена положителна или отрицателна корелация. Направо...... мъка :). Много е трудно човек да си откраде дори и 2 долара :)

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 17 фев 2016, 07:21

stoyanov написа:Опитвам се да Хеджирам SELL EUR/TRY с BUY EUR/AUD. Известно време върви добре, но като се размести корелацията и нещата отиват на зле. Няма как да се направи локиране с три валутни двойки. EUR/TRY няма друга силно изразена положителна или отрицателна корелация. Направо...... мъка :). Много е трудно човек да си откраде дори и 2 долара :)
Еми да мъка е, няма смисъл да си губиш времето с подобни стратегии, пари няма да видиш.

goldrun
Регистриран: 09 фев 2014, 14:46
4 получени
4 дадени

Мнение от goldrun » 23 мар 2016, 22:51

Колега в момента експериментирам със sell EUR/TRY sell USD/TRY sell EUR/USD. Нека мине време и ще доложа. За сега лока е добре минуса не се качва обезпокоително, нооо не се знае, знае ли се 8-) Сметката е реална, фалирана и експеримента върви с остатъците.

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 24 мар 2016, 00:55

Ако погледнете Properties на която и да е двойка,
ще забележите че "плюса", който ви дават (ако изобщо го има)
е 5-10 пъти по-малък от "минуса" в обратната посока.
Така че печалбата от това е много малка, и не си струва.

А на мен тоя SWAP (Interest) направо ми взема половината от печалбата.
EurUsd-Interest_160101-160323.jpg
EurUsd-Interest_160101-160323.jpg (3.16 KБ) Видяна 1703 пъти
Добре че ми дават REBATE (Deposits)

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”