SWAP търговия

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
POYO
Регистриран: 02 сеп 2010, 01:01

SWAP търговия

Мнение от POYO » 03 ное 2010, 15:12

Здравейте, искам да попитам този метод на търговия, дали някой го упражнява от тук присъстващите?
С няколко думи каква е идеята на тази търговия. Секудни до минута преди да приключи деня си отваряме позиция в съответната посока на която ни е положителен SWAP-a, и двойката ни с най-удобен спред. Както приключи деня и ни се начисли суап си прибираме печалбата и си лягаме :lol:

Поздрави

Потребителски аватар
Bombe
Регистриран: 25 сеп 2010, 21:46
1 получени

Re: SWAP търговия

Мнение от Bombe » 03 ное 2010, 15:24

POYO написа:Секудни до минута преди да приключи деня си отваряме позиция в съответната посока на която ни е положителен SWAP-a, и двойката ни с най-удобен спред. Както приключи деня и ни се начисли суап си прибираме печалбата и си лягаме :lol:

Поздрави
А времето е прекрасно, тревата зелена, брокерите си режат салатка от домати с колци и сърбат ракийка, розовите слонове се реят из въздуха, щастливо помахвайки с големите си розови уши... :mrgreen:
Сериозно - не мисля, че на някой му се получава (особено последната година-две).
В тренд всичко работи.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
132 получени
238 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 03 ное 2010, 15:25

Тази търговия е известна като Carry trade.

Единтвеният ти шанс суапа да покрие спреда е във сряда срещу четвъртък, когато се начислява троен суап. Трябва ти двойка с нисък спред - примерно $/йена или евро/йена.

При всички случаи печабата би била съвсем малка (под 1 пип) и всичко зависи от прецизността на входа и изхода.

POYO

Мнение от POYO » 03 ное 2010, 15:30

Ми честно казано незнам, преди време бях чел в едни руски форуми, но не прочетох с какъв/кой брокер го прават, само на едно място разбрах с моя "перфектен" руски, че един го правел с Alpari.
Мерси за коментара, Желев, но смятам че най-голямо значение има брокера, защото при всеки е различен

Потребителски аватар
greedforsuccess
Регистриран: 22 юли 2010, 11:48

Мнение от greedforsuccess » 03 ное 2010, 15:57

Bombe написа: А времето е прекрасно, тревата зелена, брокерите си режат салатка от домати с колци и сърбат ракийка, розовите слонове се реят из въздуха, щастливо помахвайки с големите си розови уши... :mrgreen:
Сериозно - не мисля, че на някой му се получава (особено последната година-две).
:D :D :D А тъй !!!Квото беше, беше :D
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.

vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
32 получени
6 дадени

Мнение от vgc » 03 ное 2010, 16:10

Идея за граалче (кой беше казал че не съществуват?):
1. Потърсете си брокер предлагащ Swap-Free/Islamic Account по която не се начислява никакъв еквивалент на суапа под формата например на дневна такса - т.е. такъв който наистина е Swap-Free (мисля че ще се намери поне един ставащ за целта).
2. Подберете си втори брокер предлагащ например 1 пипс суап за дълга позиция в конкретна валутна двойка, която няма особено голяма месечна волатилност.
3. Внесете си две равни суми по сметките в двата брокера
....
На финала например в края на месеца ще имате нетен приход от 20-25 пипса, а при 2 пипса дневен суап резултата ще е даже около 50-55 пипса или половината от тях в зависимост от гледната точка. Това е при клонящ към нулата риск, но при положение че са задълбочено обмислени и след това пълноценно реализирани всичко на всичко два трейда.

п.п. Вместо кери-трейдинг е по-добре е да се ползва текущо върлуващата мода - т.е. да си хванем лятящо розово, а защо не например златно слонче сътворено от маркетинг отдела на конкретен брокер :)
Форексът е полезен като ХОБИ

vgc
32 получени
6 дадени

Мнение от vgc » 03 ное 2010, 16:38

Понеже нарочно сложих едно многоточие вместо детайлите, кой би споделил колко процента възвращаемост на годишна база очаква по инструменти на база лично неговата интерпретация на многоточието?
А ако иска може да сподели концепция и подробности от това което му е хрумнало или от лично неговата практика от например последните две-три години (през този период от време подобни рекламни трикове придобиха широка популярност) :)
Последна промяна от vgc на 03 ное 2010, 16:42, променено общо 1 път.

POYO

Мнение от POYO » 03 ное 2010, 16:41

и аз това чакам, дано да има някой който търгува по този начин или поне се е опитвал
П.С. Мерси за коментара vgc

Потребителски аватар
S.Zhelev
132 получени
238 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 03 ное 2010, 16:43

vgc написа:На финала например в края на месеца ще имате нетен приход от 20-25 пипса, а при 2 пипса дневен суап резултата ще е даже около 50-55 пипса или половината от тях в зависимост от гледната точка. Това е при клонящ към нулата риск, но при положение че са задълбочено обмислени и след това пълноценно реализирани всичко на всичко два трейда.
VGC, много трудно ще се получи това. Ще посмятам малко на глас:

Отваряме 2 сметки по $10 000 . Избираме валутна двойка, която да носи по 1 пип суап на ден (2 са твърде много). Поглеждаме колко е годишната волатилност - можем да допуснем, че е около 20 фигури.

При тези начални параметри можем да открием позиция от 0.3 лота (30к) - по-голяма позиция ще увеличи значително риска от марджин кол в едногодишен период. Печелим по 1 пипс или около $3 всеки ден. За една година ще спечелим около $1100.

Първоначалната ни инвестиция е била $20 000. Следователно годишната доходност от тази схема ще е около 5.5%.

Скъсяването на периода ще доведе до намаляване на волатилността и ще ни позволи да влезем с по-голяма позиция, но в същото време до допълнителни транзакционни разходи и пропуснати лихви.

С две думи - дори да можем да бием банковите лихви чрез суапов арбитраж, то ще бъде със съвсем скромен процент.

Потребителски аватар
Bombe
1 получени

Мнение от Bombe » 03 ное 2010, 16:48

vgc написа:Понеже нарочно сложих едно многоточие вместо детайлите, кой би споделил колко процента възвращаемост на годишна база очаква по инструменти на база лично неговата интерпретация на многоточието?
Слагам розовите очила и... момент... ммм 20-тина пипа на месец... правииии... точно:90-120% на годишна база :D Мен ме устройва.
В тренд всичко работи.

POYO

Мнение от POYO » 03 ное 2010, 16:54

Желев, ако се влиза на определени моменти, а не се оставя за цяла година може и повече да се докара. А и както ти каза важен е и обема.
Bombe, стига с тия розови очила. Къде ти е мармота, който ти увива пипсовете в доларчета?

Потребителски аватар
S.Zhelev
132 получени
238 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 03 ное 2010, 17:05

POYO написа:Желев, ако се влиза на определени моменти, а не се оставя за цяла година може и повече да се докара.
Колкото по-често влизаме и излизаме, толкова повече спред плащаме. Трябва ни около седмица да избием спреда. А ако търгуваме при 2 брокера, ще трябва да избием 2 спреда и съответно да чакаме 2 седмици. Което си е доста.

Потребителски аватар
Bombe
1 получени

Мнение от Bombe » 03 ное 2010, 17:06

Poyo, не се заблуждавай от шеговития тон - съвсем сериозен съм. Ако имаме две насрещни позиции и елиминираме риска, можем съвсем консервативно да влизаме с 50% от капитала на ливъридж 1:100. При 20 пипа на месец това прави по 7,5% на месец към едната сметка. При проста лихва, това прави 90% към едната сметка или 45% към цялата сума. А като се размечтая и добавя сложна лихва стигам 90-120%
:geek:
Математиката не ми е силната страна.
В тренд всичко работи.

Потребителски аватар
S.Zhelev
132 получени
238 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 03 ное 2010, 17:10

Bombe написа:Математиката не ми е силната страна.
Май-май :D

При вход с 50% от капитала при ливъридж 1:100 ще фалираме за ден-два т.е. преди да сме избили спреда.

Потребителски аватар
Bombe
1 получени

Мнение от Bombe » 03 ное 2010, 17:16

S.Zhelev написа:
Bombe написа:Математиката не ми е силната страна.
Май-май :D

При вход с 50% от капитала при ливъридж 1:100 ще фалираме за ден-два т.е. преди да сме избили спреда.
Айдеееееее... прати ме да паса :lol:
Аз всъщност не мисля, че в момента могат да се докарват 20пипа на месец по с-мата, описана от vgc. Иначе щях да демонтрирам, че за фалит ми трябват поне месец два :lol: :lol:
В тренд всичко работи.

Потребителски аватар
S.Zhelev
132 получени
238 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 03 ное 2010, 17:27

Bombe написа:Аз всъщност не мисля, че в момента могат да се докарват 20пипа на месец по с-мата, описана от vgc. Иначе щях да демонтрирам, че за фалит ми трябват поне месец два
Защо не?
Отваряш дълга AUDJPY при брокера, който дава най-добрия супа. За 5 минути намерих такъв, който дава 1 пип.
След това отваряш къса позиция при swap free брокер. Примерно Ava Fx.
Не виждам защо да не сработи.

POYO

Мнение от POYO » 03 ное 2010, 17:30

To на теория много неща ми изглеждат лесни ама на практика ......
Иначе си прав Желев, така е, но няма ли никой да търгува така

jamie
Регистриран: 29 сеп 2010, 15:50

Мнение от jamie » 03 ное 2010, 17:40

На практика работи при по-особени (и временни) ситуации.
Лост 1:10, търкалях 1 месец, 7% доходност.
Обърни внимание на "временни"!

И да, лесно и безрисково беше (риска е минимален - загуба на 2 спреда, избива се за около седмица).

POYO

Мнение от POYO » 03 ное 2010, 17:44

Здравей, jamie, а по-подобрно можеш ли да обясниш как и с кой си търгувал

vgc
32 получени
6 дадени

Мнение от vgc » 03 ное 2010, 17:58

Аз бих заложил на AUDUSD защото е малко по-ниско волатилен от AUDJPY, а и за него също се намират брокери със суап от един пипс. Бих го отиграл с вход 1 стандартен лот за 10к сметка и виртуални стоп и цел на по 700 пипса от двете страни. Ще имаме приблизително 12 трансфера на суми през годината, които при добре подбрани брокери и банки не би трябвало да костват повече от 200-300 долара общо. Ще трябва да се платят 12*2*3 пипса спред = 720 долара.
От суап ще имаме 3600 долара. Необходимият капитал в примера е 20К с нетна печалба от около 2500-2600. Или с други очакваната възвращаемост по мои сметки на годишна база е 12-13% .
Окончателно поради възможност на нюанси бих казал, че:
За AUDUSD годишният процент ще е между 10% и 20% при минимален риск единствено от фалит на някой от двата брокера или при международни екцесии в момент на котиране около маржин-кол ниво на губещата сметка.

п.п. Както споменах имаме граалче :) Друг е въпроса че не виждам смисъл човек за около 15 % да тръпне цяла година пред монитора, но пък нищо не пречи човек да поспортува заради самият спорт :)

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”