SWAP търговия

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
stoyanov
Регистриран: 27 фев 2011, 15:34
Контакти:

Re: SWAP търговия

Мнение от stoyanov » 24 мар 2016, 09:24

goldrun написа:
stoyanov написа:Здравейте,
В продължение на темата...
Може ли някои да ми даде съвет как да направя хеджиране или локиране с други валутни двойки на EUR/TRY или на USD/TRY, за да се точи swapa.
Колега в момента експериментирам със sell EUR/TRY sell USD/TRY sell EUR/USD. Нека мине време и ще доложа. За сега лока е добре минуса не се качва обезпокоително, нооо не се знае, знае ли се 8-) Сметката е реална, фалирана и експеримента върви с остатъците.
Здравей,
Не знам колко пари са ти останали в тази сметка, но ако сега върви добре нещата ще се объркат.
Позициите трябва да са така:
SELL: 1lot EUR/USD и 1.11 lot USD/TRY
BUY: 1lot EUR/TRY

Проблема е че няма нормален брокер при които да си на приемлив + от локирането. (правих го два месеца при ETX Capital и при FXFLAT, отмъкнах им общо 300-350 USD, но промениха лихвените нива и сега там не става)

Аз лично в момента съм с два акаунта: един нормален и един swap free и двата са с по 1000USD капитал, но печалбата не е повече от 100 usd на месец, което е много малко, но аз работя в банка и нямам време и възможност да измисля нещо.

goldrun
Регистриран: 09 фев 2014, 14:46
4 получени
4 дадени

Мнение от goldrun » 24 мар 2016, 18:12

Бе знаех аз, че нещо съм объркал :-? Благодаря за разяснението!

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
31 получени
39 дадени

Мнение от p_dim » 24 мар 2016, 23:26

stoyanov написа: Позициите трябва да са така:
Да, така си хеджиран но ако погледнем сумарния резултат от суапа се вижда че отрицателния суап на дългата EUR/TRY ще е поне два пъти по-голям от положителния на късата USD/TRY. Суапа на EUR/USD e пренебрежимо малък и нищо не променя. Моите наблюдения са, че с МТ4/5 няма да може да се направи такава хеджирана експозиция която да дава положителен суап. Сигурен съм че се прави вътрешна проверка от сървъра и ще алармира брокера ако е оставил такава вратичка отворена. Все пак не е невъзможно някой брокер да е пуснал да кажем XAU/TRY или подобно като някакво CFD без суап, така ще стане иначе не виждам вариант. Малко е вероятно но не е невъзможно.

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 25 мар 2016, 09:57

p_dim написа:
stoyanov написа: Позициите трябва да са така:
Да, така си хеджиран но ако погледнем сумарния резултат от суапа се вижда че отрицателния суап на дългата EUR/TRY ще е поне два пъти по-голям от положителния на късата USD/TRY. Суапа на EUR/USD e пренебрежимо малък и нищо не променя. Моите наблюдения са, че с МТ4/5 няма да може да се направи такава хеджирана експозиция която да дава положителен суап. Сигурен съм че се прави вътрешна проверка от сървъра и ще алармира брокера ако е оставил такава вратичка отворена. Все пак не е невъзможно някой брокер да е пуснал да кажем XAU/TRY или подобно като някакво CFD без суап, така ще стане иначе не виждам вариант. Малко е вероятно но не е невъзможно.
Така е просто тряба да намериш някой брокер който не знае какво прави и да разчиташ да не се усети. Обикновенно обаче от такива брокери трудно си взимаш печалбата.

goldrun
Регистриран: 09 фев 2014, 14:46
4 получени
4 дадени

Мнение от goldrun » 03 мар 2018, 15:26

Здравейте колеги! Възползвате ли се от далаверата при Варчев. Визирам двойката евро/долар и долар/лев? Върви вече цяла година и не се променя! Защо ли?

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”