PRICE ACTION (PA) Forex trading

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Re: PRICE ACTION (PA) Forex trading

Мнение от Georgi » 16 юли 2015, 08:20

Аз пък е яздя от миналия четвъртък!!!

Изображение

Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Мнение от Georgi » 17 юли 2015, 16:15

Тази картинка е на Н1. Виждаме нещо като заформяща се ГР.
Изображение

А тази същата е на месечна, MN. Ако можех да удвоя фрейма, да стане MN2, двата бара на дъното да се слеят в един, на кякво щеше да мяза. Къде е входа, движението и изхода. Получава се един пин бар!! :-?

Изображение

Потребителски аватар
ivaceda
Регистриран: 09 юни 2014, 14:51

Мнение от ivaceda » 18 юли 2015, 23:44

Georgi написа:Аз пък е яздя от миналия четвъртък!!!

Изображение
И аз доскоро очаквах юг, обаче взех да се разколебавам. НА север ще сме.

мирорадо
Регистриран: 29 юни 2014, 17:42

Мнение от мирорадо » 27 юли 2015, 20:06

TISharedImage.png
TISharedImage.png (32.34 KБ) Видяна 2230 пъти
и сега обратно...
и при озито се мъчи едно двойно на 5 мин, ама ще го видим...
ONLY LIMITS&HEDGING !!!

мирорадо

Мнение от мирорадо » 27 юли 2015, 20:36

затворих йената...а с озито проби и след тест съм за сел
ONLY LIMITS&HEDGING !!!

мирорадо

Мнение от мирорадо » 27 юли 2015, 21:01

TISharedImage.png
TISharedImage.png (25.81 KБ) Видяна 2210 пъти
и тук се метнах, че е с/у тренда малко ... :smile:
ONLY LIMITS&HEDGING !!!

мирорадо

Мнение от мирорадо » 28 юли 2015, 00:03

TISharedImage.png
TISharedImage.png (36.35 KБ) Видяна 2181 пъти
чакам за 20 пипоня, ама да видя посоката, че за север съм готов...ама след малко... :smile:
ONLY LIMITS&HEDGING !!!

Nikola_D
Регистриран: 07 май 2014, 18:44

Мнение от Nikola_D » 09 сеп 2015, 19:55

gambletrade написа:Здравейте!

Интереса ми към форекс е от около 1 година, през която неуспешно изпробвах няколко системи базирани на индикатори и успешно пресуших 3 сметки от по 1000 лв. Дойде време за равносметка и тя е: системите базирани на индикатори са със нисък коефициент на полезно действие, ако търгуваш интрадей на 5 мин. графика. Затова реших да насоча вниманието си към системи базирани на РА.
Ако има някой който използва РА, ще му бъда благодарен да даде насоки от къде да се започне изучаването на РА и в последствие изграждането на система.
В българските сайтове няма почти нищо по темата, ето защо си мисля, че една дискусия ще е от полза за всички.

Поздрави.
Може би един от професионалистите....
http://www.forex-hobby.com/category/стратегия/

Потребителски аватар
flow
Регистриран: 16 фев 2014, 12:17
2 получени
5 дадени

Мнение от flow » 10 сеп 2015, 09:16

Nikola_D написа:
gambletrade написа:Здравейте!

Интереса ми към форекс е от около 1 година, през която неуспешно изпробвах няколко системи базирани на индикатори и успешно пресуших 3 сметки от по 1000 лв. Дойде време за равносметка и тя е: системите базирани на индикатори са със нисък коефициент на полезно действие, ако търгуваш интрадей на 5 мин. графика. Затова реших да насоча вниманието си към системи базирани на РА.
Ако има някой който използва РА, ще му бъда благодарен да даде насоки от къде да се започне изучаването на РА и в последствие изграждането на система.
В българските сайтове няма почти нищо по темата, ето защо си мисля, че една дискусия ще е от полза за всички.

Поздрави.
Може би един от професионалистите....
http://www.forex-hobby.com/category/стратегия/
Имаш предвид от професионалстите преводачи ли?
Неговите стратегии за абсолютно копие на стратегиите от този сайт http://www.learntotradethemarket.com/pr ... Gwod5jEKqA
На всичкото отгоре продава pdf книжка за $4-5

Потребителски аватар
stoynov93
Регистриран: 02 ное 2013, 20:34

Мнение от stoynov93 » 12 сеп 2015, 21:08

Здравейте. Въпросът ми може да не е точно за тази тема, но става дума за PA. Търгувам опции, като използвам формацията Харами. Но се случва да има фалшиви сигнали. Та, може ли да ме посъветвате какво мога да изпозвам (индикатор, осцилатор ...), за да филтрирам тези сигнали?

WessinG
Регистриран: 12 сеп 2015, 22:52

Мнение от WessinG » 12 сеп 2015, 22:59

Не си мисли, че индикаторите са направени трейдърите да печелят .. а за харамито препоръчвам ти да търгуваш формации на D1, W1 , M1 доказано най - голяма успеваемост но за опциите нз дали ще ти свърши работа

Потребителски аватар
stoynov93
Регистриран: 02 ное 2013, 20:34

Мнение от stoynov93 » 12 сеп 2015, 23:08

Знам за индикаторите. Докато бях по-зелен от сега, съм си патил от тях. Иначе търгувам точно на М1 графика с 60-секундни опции и стратегията се представя добре, но все пак търся нещо за потвърждение, понеже в петък се натъкнах на един фалшив сигнал. То ако е 1 на 6 ще се понася, но няма как да е константа, та заради това питам. Пробвах комбинация с RSI, също и със Stochastic, но е възможно настройката да не е добра. Опитвам различни комбинации, безуспешно засега. Ако някой има някакво предложение, ще съм благодарен да сподели. Засега само на демо опитвам, така че и да не стане нищо, здраве да е. Поздрави!

Trader90
Регистриран: 10 сеп 2014, 22:13
19 получени
7 дадени

Мнение от Trader90 » 13 сеп 2015, 09:47

Гледай да е на локален минимум/макс/подкрепа и съпротива.Като добавка може да сложиш един стохастик или макд и да гледаш дали при харами има дивергенция или пък е на свръхкупен/продаден пазар.Но, ако ще търгуваш само по харами, трудно ще напреднеш(според мен)!

Потребителски аватар
flow
2 получени
5 дадени

Мнение от flow » 08 дек 2015, 21:52

Изображение

gambletrade
Регистриран: 24 апр 2010, 11:35

Мнение от gambletrade » 09 дек 2015, 13:46

stoynov93 написа:Знам за индикаторите. Докато бях по-зелен от сега, съм си патил от тях. Иначе търгувам точно на М1 графика с 60-секундни опции и стратегията се представя добре, но все пак търся нещо за потвърждение, понеже в петък се натъкнах на един фалшив сигнал. То ако е 1 на 6 ще се понася, но няма как да е константа, та заради това питам. Пробвах комбинация с RSI, също и със Stochastic, но е възможно настройката да не е добра. Опитвам различни комбинации, безуспешно засега. Ако някой има някакво предложение, ще съм благодарен да сподели. Засега само на демо опитвам, така че и да не стане нищо, здраве да е. Поздрави!
Филтрацията на ПА сигнал чрез индикатор не е добра идея по простата причина , че индикатора изостава във времето с подаването на информация. Т.е. докато чакаш потвърждението, вероятно ще закъснееш с входа.

И понеже виждам, че по-горе е цитиран първия пост от темата ще си позволя след пет години да споделя някои наблюдения:
1. Колкото по опростена и изчистена е една ПА стратегия, толкова е по ефективна. Наличието на тренд линии, дъна и върхове са достатъчни, за да се вземе нужната информация от графиката. Вкарването допълнителни елементи в стратегията води до допълнителна информация, която често води до грешни решения.
2.Изработването на читава стратегия е тясно свързана с пазара на който ще се работи и с брокера ти.

Поздрави.

Потребителски аватар
flow
2 получени
5 дадени

Мнение от flow » 18 дек 2015, 09:37

Изображение

мъничка корекция. но ше оставя част може да стане и по-голяма.

Потребителски аватар
flow
2 получени
5 дадени

Мнение от flow » 20 дек 2015, 21:12

Изображение

yasen_ovcharov
Регистриран: 05 фев 2015, 22:25

Мнение от yasen_ovcharov » 21 дек 2015, 23:45

stoynov93 написа:Знам за индикаторите. Докато бях по-зелен от сега, съм си патил от тях. Иначе търгувам точно на М1 графика с 60-секундни опции и стратегията се представя добре, но все пак търся нещо за потвърждение, понеже в петък се натъкнах на един фалшив сигнал. То ако е 1 на 6 ще се понася, но няма как да е константа, та заради това питам. Пробвах комбинация с RSI, също и със Stochastic, но е възможно настройката да не е добра. Опитвам различни комбинации, безуспешно засега. Ако някой има някакво предложение, ще съм благодарен да сподели. Засега само на демо опитвам, така че и да не стане нищо, здраве да е. Поздрави!
Гледай тиковия обем. Първо го пусни и го наблюдавай месец примерно, после можеш да филтрираш с него. Има много случаи, когато можеш да имаш едва ли не "кухо" харами, което да го заринат след това. Поздрави и успехи :smile: .

Потребителски аватар
flow
2 получени
5 дадени

Мнение от flow » 28 дек 2015, 21:35

Подобие на триъгълник, след чийто пробив евентуално може да сложим цел + - 2000пипа
Изображение

idimitrov99
Регистриран: 07 май 2014, 17:30

Мнение от idimitrov99 » 01 яну 2016, 19:31

stoynov93 написа:Здравейте. Въпросът ми може да не е точно за тази тема, но става дума за PA. Търгувам опции, като използвам формацията Харами. Но се случва да има фалшиви сигнали. Та, може ли да ме посъветвате какво мога да изпозвам (индикатор, осцилатор ...), за да филтрирам тези сигнали?
Не че сигнала е фалшив. Просто всеки сигнал си има определен % потвърждаемост. Дали е 60-70-80%, просто статистика. Това че 3 или 5 пъти последователно си все в малкия % на непотвърждение не означава че трябва да зачеркнем стила на работа.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”